Domácí a sklepní posilovny


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 52, 53, 54, 55  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Domácí a sklepní posilovny  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Domácí a sklepní posilovny
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
harley1


PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2016 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chcem sa spýtat, ohladne hrazdy a rozmerov: a to, aká je ideálna dĺžka a uhol? Čo mám tiahlo na kladke, tam je dĺžka 117cm, lomená asi po 87cm, na každej strane asi 15cm, uhol 30 stupňov. Mám tiahlo z Insportline a dĺžka je 117, ale uhol 20 stupňov! A je v tom rozdiel, vo vyťahovaní sa...Ale chcem si vyrobyť hrazdu a to je o inom. Je iné sedieť pod kladkou, sťahovať nejakých 40kg a zdvýhať sa na hrazde pri svojej váhe napr. 83kg.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: pá říjen 14, 2016 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

myslím, že je to hodně individuální. Doma mám třeba jen rovnou trubku, šířka kolem metru a je to pro mě nejlepší hrazda na které ty záda cítím a tím nemyslím, že bolí, ale prostě "vím" čím zabrat. V posilovnách různě lomené v různých délkách, ale žádná mě tak nesedí. Chtělo by to spíš pár zkusit a podle toho si ji udělat.
Kromě šířky a úhlu myslím bude hrát dost roli i šířka trubky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fangorn


PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2016 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

harley1 napsal:
Chcem sa spýtat, ohladne hrazdy a rozmerov: a to, aká je ideálna dĺžka a uhol? Čo mám tiahlo na kladke, tam je dĺžka 117cm, lomená asi po 87cm, na každej strane asi 15cm, uhol 30 stupňov. Mám tiahlo z Insportline a dĺžka je 117, ale uhol 20 stupňov! A je v tom rozdiel, vo vyťahovaní sa...Ale chcem si vyrobyť hrazdu a to je o inom. Je iné sedieť pod kladkou, sťahovať nejakých 40kg a zdvýhať sa na hrazde pri svojej váhe napr. 83kg.


Nejlepsi hrazda je rovna tyc, siroka dostatecne na to, aby te nelimitovala pri shybech nasiroko (a radsi jeste par cm rezerva) a hlavne umistena dostatecne daleko od steny, abys o ni nesoupal koleny. Dost dulezita je i tloustka - na tluste tyci si i pri shybech docela pekne procvis predlokti (resp. uchop), ale pokud by to melo byt limitujici, je to uz na skodu. Takze tyc radsi uzsi a v pripade potreby nastavit tloustku treba nejakou paskou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
harley1


PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2016 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak som si nakoniec spravyl hrazdu s týmito rozmermi:

Priemer trubky: 28mm

Celková dĺžka: 1230mm

Lomená po: 770mm

Úchopové časti po: 250mm

Uhol lomenia: 155 stupňov

Celú konštrukciu som dal na kladku, na vrchnú čásť, nakolko mám kolečka kladky zo spodu. Použil som na to jakl 50x50mm, nakolko aj kladka je z takého jaklu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepa


PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2016 8:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci tu hrát marchy ani si dělat reklamu, ani jedno nepotřebuji, ale krapet jsem zvětšil posilovnu, zatím tam tedy je i dost volného místa pro další kousky ale ať máte inspiračku, navíc hledám jednak parťáka na cvičení nebo i případné nové zájemce o chození do posilovny.
Je tam ještě jedna nedodělaná místnost, tam zatím stejně nic není.

Budu tam pak postupně vyměňovat nějaké věci jako ty protisměrky, legpress a ten kombi stroj bench+záda, pak i ty hyperextenze a ty pofiderní lýtka v sedě. Mám teď kdyžtak na prodej lýtka ve stoje, takové ty přišroubovatelné na zeď a sklopné, chci za to 350kč.





nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Spazik


PříspěvekZaslal: st listopad 30, 2016 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hehe Pepa začal se sklepní posilovnou a skončí s komerčním fitkem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
classic


PříspěvekZaslal: čt prosinec 01, 2016 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***


Naposledy upravil classic dne út prosinec 06, 2016 10:31 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sovajs


PříspěvekZaslal: čt prosinec 01, 2016 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty vole za tohle vybírej vstupa
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepa


PříspěvekZaslal: pá prosinec 02, 2016 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sovajs napsal:
Ty vole za tohle vybírej vstupa


Tak je to klubovka, každý něco dává, pak z toho udělám další vybavení...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
WildOrchid


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 6:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kde koupit, nebo u koho si nechat udělat (Olomoucko, Prostějovsko) lavičku, která by běžně stála u zdi na sezení, a občas by si na ní někdo zabenčoval nebo se protáhl? Většinou u těch za rozumnější cenu na netu píšnou nosnost 100kg, což je na houby, když mam dva ze tří kluků nad 100 kg :D Nebo to má nějaký vymoženosti navíc a zabíralo by to místo. Stojany na činku k tomu šoupnu dřepovací.

Ještě sháním švédskou bednu a klasickou žíněnku která se dá postavit ke zdi když se na ní necvičí, taky si moc nevím rady. Na nový určitě nemám.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
WildOrchid


PříspěvekZaslal: po únor 06, 2017 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Protože se zdá, že uzávěrů na činku má každý málo, kdyby někdo chtěl domů nebo do oddílu levně pořídit krásné, funkční 2,5 kg ocelové uzávěry, napište mi do zprávy. Byly by hezčí než na fotce - z lepšího materiálu. Na fotce jsou pozinkované. POZOR platí jen do 10.2. pak už možnost nebude. Cena za pár je 1000 kč.

_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
nimha


PříspěvekZaslal: po červenec 03, 2017 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Docela vám závidím, že na to povětšinou máte vyhrazenou jednu celou místnost, to já v panelákovém 3+1 si moc vyskakovat nemůžu. :- (

Dřív jsem měl jen jednoručky, pak i velkou činku a snem byla hrazda. To jsem po velkém zvažování dal na žebřiny, které jsem dal do předsíně a které v době mimo cvičení slouží jako věšák.

Druhá fáze byla závěsná bradla, která mimo cvičení musím bohužel uklízet do komory. Na obojím jsem nešetřil a jsem za to rád, oboje jsou pěkné kousky kovu, srovnatelné s výbavou fitek.

Dlouhodobě jsem nedřepoval kvůli špatným kolenům (jedno z hokeje, druhé z kola); ve fitku jsem preferoval leg-press nebo hacken dřepy v multipressu. Jenže jak tohle doma, ještě v paneláku, že? Takže jsem se do toho nakonec dal, nejdřív s tím, co jsem si byl schopen nahodit ze ramena (cca 46 kg), což je tak na rehabilitaci. Pak mě napadlo využít bradla jako držák a docela to jde:

Od toho byl jen kousek k myšlence je podobně zneužít na podpěru pro bench. Zde musím ještě domyslet „lavici“, jelikož pro klasickou lavici bohužel nemám místo k uskladnění.

Napadá mě nějaká fošna, položená na 2 židličkách, ale nechce se mi to čalounit. Neprodávají někde něco už hotového?

...

Využití žebřin jako nosného média pro tyto inštrumenty je limitováno váhou, tj. aby nepraskla žebřina.

Zatím to neřeším. Výrobce uvádí nosnost 120 kg, což vidím v budoucnu jako pot. problém u dřepů. Že bych to nějak atakoval u benche, s tím moc nepočítám :-)

Pro pořádný bejky to ale může být problém tohoto celého řešení.
_________________
NitroMethyllHydridA


Naposledy upravil nimha dne út listopad 07, 2017 11:18 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: út červenec 04, 2017 12:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty vole to nemôžeš radšej zájsť do posilky než zajebať celý byt činkamia a posilovacím naradim?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: čt září 07, 2017 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedávno jsem se přestěhoval do vlastního a po chvíli jsem zjistil, že ve sklepě máme posilovnu. Sice asi 23 let stará, cvičit se tam něco málo dalo, ale nedalo mi to a pustil jsem se do renovace vybavení.

Tady je výsledek mého snažení (před/po):


Vybavení:
- multibenchpress lavice (horní, spodní kladka, předkopy, zákopy, odstranitelná scottova lavice, trny na kotouče, stojan + odděleně stojící polohovatelná lavice, včetně horních a spodních jistících trnů na dřep, bench, využívám i na přítahy v předklonu na nakládání)
- stojan na kotouče - asi 200-250 kg v kotoučích (starší 25mm, nové 30mm, od 10 kg výš včetně úchopů)
- 2x nakládací jednoručky (jedny ERGO, druhé rovné), pak nějaké menší pevné (co tam bylo předtím)
- EZ osa 30mm (mírně prohnutá)
- velká osa 30mm/2000, (pak ještě starší osa 25mm kratší, co tam již byla)
- power tower (hrazda, bradla, na spodní břicho, kliky)
- pak ještě další věci jako odporové gumy, gumové podložky pod činky, různé adaptéry na kladku, medicimbal, tekuté magnézium, kolečko, další bradla, pružiny, nějaké staré stroje na břicho, snožování, švihadlo, box na step up (používám jako stolek), zrcadlo (asi pořídím nějaké větší)

Staré vybavení se mi válí ve sklepní kóji, plánuju to rozřezat (hlavně tu kladku, asi ji tam někdo svařil, takže abych ji dostal ven, tak musím, je už i rozebraná co to šlo) a železo asi daruju otci. Ten bench bych i daroval, ale moc dobře se na něm necvičilo (s delší tyčí se při nakládání převažuje, má nepolohovatelnou výšku držáků).

Na zdech se ještě nachází nějaká stará učebnice cviků, kde spousta z nich už se v posilovnách dnes nevidí (někde mám vyfocené všechny strany, kdyby to někdo chtěl vidět), tady jen malá ukázka jak to vypadá (tyto cviky jsou zrovna běžné, na ostatních papírech jsou docela netradiční):


Po hodně letech jsem si splnil sen a musím říct, že cvičení doma má oproti tradiční posilovně spoustu výhod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubbas


PříspěvekZaslal: čt září 07, 2017 9:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fakt pekne posilovne klobuk dole... Ja som tiez začínal cvičit v takejto s partiou kamarátov a ako sa skončila škola cesty sa rozisli som začal chodit do fitka nejako ma to prestalo baviť cvičiť sám ja som odmalička bol rád medzi ludmi a neviem nejako mi to nerobí dobre ked som cvičieval sám ani ten progress nebol taky pretože as mi horšie cvičilo ked nebol den neviem no kazdy sme iny ja by som vlastnu posilku nechcel nebavilo by ma to Neviem či je to rokmi alebo čím a prečo vlastne si robíte vlastné posilky? Koli práci, nedostatku času?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Domácí a sklepní posilovny Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 52, 53, 54, 55  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: