Mrtvý tah - dobře/špatně ?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Mrtvý tah - dobře/špatně ?  Úvodní stránka -> Trénink -> Mrtvý tah - dobře/špatně ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr Melán


PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2017 7:43 pm    Předmět: Mrtvý tah - dobře/špatně ? Odpovědět s citátem

Ahoj, potřebuji poradit ohledně mrtvého tahu. Kámoš mi kdysi ukazoval techniku, ale to už je doba a nevím (říkám nevím, možná jo) jestli to dělám dobře. Jako pocit z toho mám dobrý, jenže problém je v tom , že přímo u toho mrtvého tahu cítím nejvíc nohy, snad víc jak u dřepu :D používám pas a co je nejhorší, že na druhý den třebas necítím vůbec na zádech že bych dělal mrtvoly, přitom jedu fakt velké váhy na 3-5 opakování a to bych záda měl cítit ne ? Zkrátka jde o to, u mrtvoly - je správně, že mě z toho nebolí záda ale spíš nohy ? Popř. co udělat, abych méně cítil nohy a více záda ? Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbi


PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2017 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, nebylo by vůbec od věci, kdyby jsi natočil pár opakování na video, tak ti dokážeme nejlépe poradit, co je tam špatně, kde může být chyba.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2017 8:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ono to veľa závisí od toho, či ideš klasiku alebo sumo. A ešte od polohy zadku.

Sumo berie viac hamsy a riť, klasika vzpriamovače a kvady.
No a čím nižšie riť, tým viac to rozbiehaš nohami (sumo viac hamstringmi, klasiku viac kvadami). Skús si rôzne postoje a polohy zadku (poloha zadku voči podlahe, pri ktorej sa činka odlepí od zeme).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2017 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V první řadě je dobrý si uvědomit, že tah je z velký části o hnátech (jak silově, tak i technicky), v dotahu až o zádech. To, že je při něm cejtíš, značí, že buď taháš dobře, anebo že místo konvenčního/sumo tahu děláš rumunskej tah, což je v tomhle kontextu špatná technika.

Na větší procítění/zapojení zad zkus tahy z boxů či dotahy v kleci (rack pull).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2017 1:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě to spíš dřepuješ, než taháš, jestli z toho tak moc cítíš nohy. Ale těžko na slepo soudit, musel by jsi sem dát video, takhle to je jen věštění z křišťálový koule.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Mrtvý tah - dobře/špatně ?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: