Silové cviky = pyramida ?


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Silové cviky = pyramida ?  Úvodní stránka -> Trénink -> Silové cviky = pyramida ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ondra89


PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2017 5:30 pm    Předmět: Silové cviky = pyramida ? Odpovědět s citátem

Zdravím, potřebuju poradit. Jedu 3x týdně FB, klasicky na svalovou hmotu, ne silově , ale i přesto jedu silově klasicky MT/Bench a dřepy. Potřebuju ohledně těchto 3 cviků poradit, jak to jet. Doposud jsem jel klasicky pyramidou 6 sérií a to tak, že první byla 20x tyč , druhá 15x malá váha , třetí 10x už větší a ty dalši 3 jsem jel velké váhy max 5 opakování (prostě 3 "zahřívací" a 3 pracovní). Mám to tak jet dále, jedu to dobře, nemám jet třeba více opakování, nebo mám něco změnit ??? Totiž slyšel jsem třebas i že pyramida je blbá, protože ty první série nejsou pracovní atd. tak v tom chci mít jasno
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 12:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si myslím, že pyramida není moc dobrej systém, pokud nevede vyloženě k nějakejm silovejm výkonům jako maximálky atd. V oblasti kolem 5 opakování bych se držel normálních sérií.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 8:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako vyse, pyramida z me zkusenosti funguje kdyz jde systematicky k jednomu, dvema, max trema opakovanim na mem maximu. Posouva to silu, pomalu zvedas sva maxima nahoru. Prvni serie nejsou pracovni ale zahrivaci, pracovni mas nekde uprostred a pak uz ciste cilis na maxima.
Me osobne se osvedcilo po pyramide na zaver shodit vahy dejme tomu ze 100% (maximum) na 60-70% a dat si dve-tri serie po cca 10 opakovanich ciste jako prokrvovaci. Je to trochu masochismus, ale paradne to napumpuje.
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra89


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 9:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Já si myslím, že pyramida není moc dobrej systém, pokud nevede vyloženě k nějakejm silovejm výkonům jako maximálky atd. V oblasti kolem 5 opakování bych se držel normálních sérií.


Aha, já to sice jedu silově, ale ne nějaké extrémy že bych si dával maximálky a třeba 1-2 opakování, to ne , takže jak bych to měl jet ?? První tři série řekněme váhu na 5-8 opakování a další tři větší váhy na 5 opakování ? Šlo by to takhle ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 12:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ondra89 napsal:
Maerlyn0 napsal:
Já si myslím, že pyramida není moc dobrej systém, pokud nevede vyloženě k nějakejm silovejm výkonům jako maximálky atd. V oblasti kolem 5 opakování bych se držel normálních sérií.


Aha, já to sice jedu silově, ale ne nějaké extrémy že bych si dával maximálky a třeba 1-2 opakování, to ne , takže jak bych to měl jet ?? První tři série řekněme váhu na 5-8 opakování a další tři větší váhy na 5 opakování ? Šlo by to takhle ?

Ještě pořád jsi nezodpověděl jednu věc.
Proč jedeš pyramidu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra89


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Ondra89 napsal:
Maerlyn0 napsal:
Já si myslím, že pyramida není moc dobrej systém, pokud nevede vyloženě k nějakejm silovejm výkonům jako maximálky atd. V oblasti kolem 5 opakování bych se držel normálních sérií.


Aha, já to sice jedu silově, ale ne nějaké extrémy že bych si dával maximálky a třeba 1-2 opakování, to ne , takže jak bych to měl jet ?? První tři série řekněme váhu na 5-8 opakování a další tři větší váhy na 5 opakování ? Šlo by to takhle ?

Ještě pořád jsi nezodpověděl jednu věc.
Proč jedeš pyramidu?


Kámoš říkal že u silových (MT/bench/dřep) mám jet pyramidu , tak se ptám jestli jo nebo ne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1744


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mt, dřep a bench cvič těžce jenom jednou tejdně. V pondělí těžce dřep, ve středu těžce bench a v pátek těžce mrtvej tah. Jeden tejden dej 4x6 a druhej tejden dej 4x3 pracovní série. Váhy vol tak abys měl rezervu 2 opáčka v sérii. Ostatní dřepy, benche a mrtvoly v každym tréninku dej lehce tzn. 3x8 pracovní série s 55% maxima. Cvič takle 4 - 6 tejdnů a pak si dej tejden uplnej voraz. Pak ten cyklus mužeš zkusit znova. Jo a zapoměl jsem - pro všechny pracovní série si nech naloženou stejnou váhu.


Naposledy upravil danny1744 dne pá červenec 07, 2017 1:12 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 1:08 pm    Předmět: Re: Silové cviky = pyramida ? Odpovědět s citátem

Ondra89 napsal:
Zdravím, potřebuju poradit. Jedu 3x týdně FB, klasicky na svalovou hmotu, ne silově , ale i přesto jedu silově klasicky MT/Bench a dřepy. Potřebuju ohledně těchto 3 cviků poradit, jak to jet. Doposud jsem jel klasicky pyramidou 6 sérií a to tak, že první byla 20x tyč , druhá 15x malá váha , třetí 10x už větší a ty dalši 3 jsem jel velké váhy max 5 opakování (prostě 3 "zahřívací" a 3 pracovní). Mám to tak jet dále, jedu to dobře, nemám jet třeba více opakování, nebo mám něco změnit ??? Totiž slyšel jsem třebas i že pyramida je blbá, protože ty první série nejsou pracovní atd. tak v tom chci mít jasno


Pro 3x týdně fullbody bych osobně volil raději periodizaci (např. UP, tedy "vlny"), která umožní zatížit svaly komplexně v různém stylu a s různou metabolickou odezvou. UP znamená 3x týdně fullbody zaměřené na hypertrofii, výbušnost a sílu v tomto pořadí:

1) hypertrofie: 3-5 pracovních sérií, 60 - 75 % 1RM, 8 - 12 op.
volno
2) výbušnost: 3-5 pracovních sérií, 80 - 90 % 1RM, 1 - 2 op.
volno
3) síla: 3 pracovní série, 85 % 1RM, do selhání
2 dny volna

Je to náročné, takže bez nějakého pravidelného deloadu a fyzického volna od činek se neobejdeš, ale výsledky to ponese solidní. Jestli mít "velkou trojku" v každém tréninku je také na zvážení.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V tom případě jeď stabilní počet opakování, třeba 5x5 (klidně cokoliv jiného). Pyramida by měla být používat "na rozbití nudy" či jiné případy, kdy nechceš jet rutinu. Nevím o tom, že by byl jiný důvod jí cvičit.
Jak ti radí Esko, zařadil bych jeden den v týdnu něco, co ti tak nezatěžuje bedra. Na záda shyby, na nohy třeba výpady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 2:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3x týdně fullbody, ve středu těžké dvojky a v pátek do selhání s 85%?
Přidal bych k tomu ještě rozpis kůry
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 4:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ridere, trochu se mi zdá, že máš nějaký problém s psaným textem a jeho interpretací. :-) Pokud jsi ten rozpis nezkoušel, nevymýšlej tu nepovedené vtipy a raději přispěj něčím užitečným, blbě kecat umí každý, sorry.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Proboha. Jestli jsem zkoušel jet těžké singly ve středu a v pátek ubrat a jet s váhou okolo 85% maxima? Ne, opravdu nezkoušel, odporuje to všem zásadám silového tréninku. Už to odjet u základního cviku tři série do selhání může poradit jen absolutní laik, ale udělat totéž po středečních těžkých singlech a dvojkách, to už je opravdu naprostá utopie. Natožpak v tom několik týdnů pokračovat.
O tom se dá opravdu jenom přednášet studentům...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A tazateli: "pyramidě" se nevyhneš nikdy, jen se tomu říká jinak. U základního cviku budeš vždycky mít nějaký základ a budeš přidávat až se přiblížíš na nějakou úroveň, kde budeš mít pracovní série, prostě odcvičit s nějakou váhou určité penzum sérií a opakování.
Dobré a vyzkoušené schémata: 5x3,5x5, 10x3, dobré a vyzkoušené tréninky: 5x5, AntiBB hypertrophy trénink od Waterburyho, Korteho první část atd. Dokud nejsi sto sestavit rozumnou vlastní trenírovku, drž se toho, co už někdo vymyslel...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejlepší příklad různě modifikovaných a vlnících se pyramid představují tréninkový rozpisy od Borise Sheika a vlastně i Dietmara Wolfa, který jsou dohledatelný v excelovým formátu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 6:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Nejlepší příklad různě modifikovaných a vlnících se pyramid představují tréninkový rozpisy od Borise Sheika a vlastně i Dietmara Wolfa, který jsou dohledatelný v excelovým formátu.


A nejlepší motorka na naučení je litrová Ninja...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Silové cviky = pyramida ? Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: