Silové cviky = pyramida ?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Silové cviky = pyramida ?  Úvodní stránka -> Trénink -> Silové cviky = pyramida ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TTeDy


PříspěvekZaslal: ne červenec 09, 2017 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:

PS: Pamatuju doby Herzy, Freimena, Sata (jestli se tak jmenoval?) aj. borců, kdy fórum bylo opravdu studna zajímavé diskuze na různá témata (...)

Myslis setnyho, u kteryho nakonec vyslo najevo, ze byl (v dnesni "terminologii") vlastne troll vsech trollu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: ne červenec 09, 2017 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tebou navrhované schéma je nonsens pro jakýkoliv cvik, nejen disciplíny silového trojboje. Ledaže bys jezdil protisměrné kladky. Obecně, jak už tady padlo jet od nějakého cviku tři série do selhání je úplně k ničemu...
Asi ve tvém třetím příspěvku ke mně jsi mně začal vtipně srovnávat s Randem a najednou se dovoláváš slušného chování?
A nechápu, v jakém ohledu tě zesměšňuju?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: ne červenec 09, 2017 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

TTeDy napsal:
eSko napsal:

PS: Pamatuju doby Herzy, Freimena, Sata (jestli se tak jmenoval?) aj. borců, kdy fórum bylo opravdu studna zajímavé diskuze na různá témata (...)

Myslis setnyho, u kteryho nakonec vyslo najevo, ze byl (v dnesni "terminologii") vlastne troll vsech trollu?


Saty alias Stanley...
A připomínat Herzu /stačí si vylistovat jeho příspěvky/ - mám dost
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: ne červenec 09, 2017 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

TTeDy napsal:
eSko napsal:

PS: Pamatuju doby Herzy, Freimena, Sata (jestli se tak jmenoval?) aj. borců, kdy fórum bylo opravdu studna zajímavé diskuze na různá témata (...)

Myslis setnyho, u kteryho nakonec vyslo najevo, ze byl (v dnesni "terminologii") vlastne troll vsech trollu?


Nn, to byl myslím Slovák, dost se orientoval, fakt na tehdejší poměry úplně někde jinde se znalostmi než ostatní. Možná se i pletu a vídával jsem ho na jiném diskuzním fóru, je to fakt dlouho.

GS RIDER napsal:
TTeDy napsal:
eSko napsal:

PS: Pamatuju doby Herzy, Freimena, Sata (jestli se tak jmenoval?) aj. borců, kdy fórum bylo opravdu studna zajímavé diskuze na různá témata (...)

Myslis setnyho, u kteryho nakonec vyslo najevo, ze byl (v dnesni "terminologii") vlastne troll vsech trollu?


Saty alias Stanley...
A připomínat Herzu /stačí si vylistovat jeho příspěvky/ - mám dost


Nikdo neříká, že se v něčem nemohli mýlit, jde o to, že v té době to fórum bylo prostě o něčem jiném. Ta atmosféra tu prostě už není a tímhle stylem se ani nikdy neobnoví.

Můj poslední post k tomu tréninku. Nejdřív ho vyzkoušej, pak hodnoť. Není to trénink na jeden rok, je to na pár týdnů a ta náročnost je prostě plánované přetížení, které musí být dobře kompenzováno, ale jedná se o stimul, který tě zase posune dál, pokud se člověk plácá na místě, nebo už jel dlouhou dobu něco "průměrně" náročného. Stejně tak funguje upravený korte, jde jen o to přistupovat k tomu rozumně a zvolit si s rozvahou cviky podle toho, jak člověk zná své tělo. Já už vím, co si ke svému tělu můžu a nemůžu dovolit, pokud to někdo neví, je nesmysl aby jel tenhle trénink.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 7:17 am    Předmět: Re: Silové cviky = pyramida ? Odpovědět s citátem

Metoda plánovaného přetrénování či přetížení je mi samozřejmě známa, ale tam se postupuje úplně jinak. Zvyšuje se objem sérií a opakování a ty se následně zredukují a zvýší se intenzita a síla se "vypeakuje".
Ale zcela určitě se toho nedosáhne tím, že pojedu s nějakou váhou u základního cviku tři série do úplného selhání.
A druhá věc je to, že o žádném plánovaném přetrénování jsi v původním příspěvku neřekl ani slovo. Nebo jsem to přehédnul?

eSko napsal:
Pro 3x týdně fullbody bych osobně volil raději periodizaci (např. UP, tedy "vlny"), která umožní zatížit svaly komplexně v různém stylu a s různou metabolickou odezvou. UP znamená 3x týdně fullbody zaměřené na hypertrofii, výbušnost a sílu v tomto pořadí:

1) hypertrofie: 3-5 pracovních sérií, 60 - 75 % 1RM, 8 - 12 op.
volno
2) výbušnost: 3-5 pracovních sérií, 80 - 90 % 1RM, 1 - 2 op.
volno
3) síla: 3 pracovní série, 85 % 1RM, do selhání
2 dny volna

Je to náročné, takže bez nějakého pravidelného deloadu a fyzického volna od činek se neobejdeš, ale výsledky to ponese solidní. Jestli mít "velkou trojku" v každém tréninku je také na zvážení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Také nikdo nepřehlédnul, že jsi jako vždy čekal za bukem, abys mohl zaútočit.

To tě to nepřestane bavit ani v létě? Není do čeho píchnout? Cvičit tě nebaví?
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyby ti nestačil internetový kontakt se mnou na vyjádření své averze k mojí osobě, jsem ti k dispozici in natura. Stačí napsat PM.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 9:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, takhle to vždycky probíhá. Výhrůžka na objektivní kritiku.

Jsi hrdina, vyhrál jsi. Nebudu se s tebou scházet. Jsi vítěz.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

objektivní kritika?
tak na to opravdu není co říct.
já jsem napsal nějakou pičovinu o chcánkách a esko mně opravil a následně zpražil, že mu připomínám Randa.
já jsem ho opravil o tréninku, a už čekám za bukem na svoji příležitost.
kdo chce psa bít, hůl si najde.
můžeme se domluvit, že každý má právo opravovat moje příspěvky a nadávat mi a já budu posílat sluníčkové smajlíky.
tak by to mohlo být ok, ne? potom se můžeme kamarádit, to už budu podle tvých kočičích
představ
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

GS RIDER: jestli na mě vykoukneš i z haj* zlu tak tě bez milosti pose*ru ... ať na Ronnie vlezu kamkoliv, všude seš ty
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 9:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To by byly "Maléry pana účetního" číslo III
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 12:52 pm    Předmět: Re: Silové cviky = pyramida ? Odpovědět s citátem

Tak já to rozpitvám ještě víc, abych to uvedl na pravou míru, ať si z toho někdo může něco aspoň odnést. V původním protokolu jeli participanti mrtvolu pouze v poslední den (ano, maximální počet opakování s danou váhou), jinak dřep a bench ve všech dnech (uznávám, to jsem mohl napsat). Studie se zaměřovala na dvě různé periodizace a jejich vliv na zlepšení silových výkonů v relativně krátkém čase (6 týdnů). Byla to, tuším, příprava na nějaký šampionát. Jelikož ale nejsem trojbojař a na nic jsem se nepřipravoval, ale chtěl jsem nabrat hmotu a zesílit, jak se mi kdysi podařilo s upraveným Korte, tak jsem si trénink upravil pro mé potřeby. Já jsem naopak v posledním dni mrtvoly nejezdil, ty jsem měl v prostředním dni, místo toho jsem měl shyby. První den jsem zatížil záda přítahy VČ. Doplňkové cviky ve všech dnech teď neřeším.
Proto jsem taky psal, že jestli tam mít pokaždé velkou trojku, je na zvážení (píšu to naposled), ale věřím tomu, že kdyby ji tam někdo měl, tak v rámci dejmu tomu 4 týdnů je to zvladatelné. Pak musí přijít deload. Možná by nebylo taky od věci zjistit, kdo si co představuje pod pojmem "do selhání". Jestli to pro někoho znamená, že na benchi vydře ještě 5 opakování s dopomocí sparinga nebo že se u posledního opakování kroutí jak prase po první ráně, tak jsme asi u jádra pudla.

GS RIDER napsal:
Metoda plánovaného přetrénování či přetížení...


To slovo přetrénování jsi tam nechtěl napsat, že ne? :)
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nám sem hoď odkaz na tu studii, ať nemusíš kličkovat jak slepice... a převracet co jsi jak myslel a nemyslel:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda Jágr
(ban)


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 1:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***

--
Edit, uživatel (znovu:) zabanován.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 2:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

GS RIDER napsal:
Tak nám sem hoď odkaz na tu studii, ať nemusíš kličkovat jak slepice... a převracet co jsi jak myslel a nemyslel:)


kód:
https://www.researchgate.net/profile/Michael_Zourdos/publication/281066701_Modified_Daily_Undulating_Periodization_Model_Produces_Greater_Performance_than_A_Traditional_Configuration_in_Powerlifters/links/5750155008ae4eed2740b836/Modified-Daily-Undulating-Periodization-Model-Produces-Greater-Performance-than-A-Traditional-Configuration-in-Powerlifters.pdf


Jarda Jágr napsal:
... jsem si absolutně jistý, že toto fungovat nebude.


Stejně jistý sis byl i tím, že Florida tě podepíše znovu, viď? :))

_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Silové cviky = pyramida ? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: