vlkův log - lepší už to nebude


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 225, 226, 227  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - vlkův log - lepší už to nebude  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> vlkův log - lepší už to nebude
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decarabas


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Už som čakal, kedy to konečne skúsiš Telo zvláda, prekážka bola len v hlave - a už nie je ani ona.

A ja musím zabrať, sakra
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Scheila


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Krása, velká gratulace k PR .

...Ale proč bez pásku??? Má to nějaký vyšší smysl? Na těchto vahách na 1 opak mi to přijde jako zbytečný hazard...
_________________
One Life, One Chance <3...
www.instagram.com/scheilai
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 12:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya napsal:
fuuh..bez opasku, skutocny raw borec :D Som si to sptopol a k tomu paralelu chybali max 2cm, ale viem eke to je dat tam novu vahu, clovek ma proste prirodzeny respekt. Navyse tam mas rezervu z tych predoslych serii takze na sutazi by 210 padlo s prehladom. Mozno aj 220 v tej vyhajpovanej atmosfere hehe.


to asi chybělo víc, taky je škoda, že to u nás nejde točit z lepšího místa, ale z menších vah, kdy mám rezervu na více opakování, mám vyzkoušeno, že to dokážu prosednout lépe, pod paralel a není to ani těžší, když se to dole správně nakopne a dostane přes mrtvý bod. chce to... asi dále trénovat a že mě vycuclo už to páté opáčko na 180 a pak to třetí na 190 je pravda, ale když už to šlo, tak jsem chtěl mít "kulaté" osobáčky a nebylo v plánu, kam to půjde. na soutěž ta technika zatím není a těch 210 je tam pouze teoreticky, protože zhruba tolik mi přidává opasek, ale dnes by třeba nedal a více tam není určitě.

decarabas napsal:
Už som čakal, kedy to konečne skúsiš Telo zvláda, prekážka bola len v hlave - a už nie je ani ona.


tělo nezvládalo, ten týden odpočinku znamenal obrovský rozdíl a to jsem čekal přesný opak ale máš pravdu, že magic-number-block už tam není a že pokud to příště nezvednu, tak už to nebudu brát jako zeď.

Scheila napsal:
Krása, velká gratulace k PR .

...Ale proč bez pásku??? Má to nějaký vyšší smysl? Na těchto vahách na 1 opak mi to přijde jako zbytečný hazard...


díky slečno a s tím (bez)páskem... to tak dnes prostě vyšlo. jinak máš asi pravdu. dnešní plán byl up-to technické 3RM. před měsícem, před začátkem silovky, jsem dal 3x170 a pak jsem pokračoval s páskem. dnes jsem tam cítil rezervu a protože z loňska mám bezpáskové 1x180, tak jsem to chtěl vylepšit (malý osobáček, taky osobáček :) a nepřišlo mi to jako hazard - jedno opáčko tam určitě mělo jít a pak už většinou víš, jak na tom seš. a šlo jich pět (i když amrap). tak mi pak nepřišlo jako hazard ani zkusit těch 190... a vešly se tři (taky amrap). a když dáš tři... tak můžeš přihodit deset kilo to říkám už léta, takhle absolutně to být pravda nemůže... ale dodává to sebevědomí a protože takových dní není v životě tolik, možná už jenom jeden (Ty jich máš před sebou ještě hafo), bylo velmi lákavé těch bezpáskových 200 zkusit... měl jsem za sebou Magumiho, měl jsem pod sebou zarážky, z předchozích sérií jsem se cítil komfortně... víš, jak se říká, že Tě nemrzí, cos udělala, ale cos neudělala a mám hotovo, tyhle osobáčky už překonávat nemusím, od příštího týdne najíždíme na druhou fázi silovky a budu se pásat, jak velí zákon intenzity a objemu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
máš pravdu, že magic-number-block už tam není a že pokud to příště nezvednu, tak už to nebudu brát jako zeď.


To si šťastlivec, ja zakaždým, keď idem na 200ku, som vytrasený ako epileptická čivava a odhodlávam sa na to ako na zápas s tigrom - viď Eagle naposledy

Máš to ale dobre, s opaskom to bude ešte iné kafe.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 3:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokus dobrej. Skrz ten postoj: Co zkusit širokej postoj à la WSB?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2017 5:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Pokus dobrej. Skrz ten postoj: Co zkusit širokej postoj à la WSB?


WSB jsem si musel dohledat (extra široký postoj) a není to nic pro mě, už dříve jsem se širším postojem dopracoval k problémům s vnějšími kvadricepsy (špatná mobilita jako u spousty dalších věcí), tak jsem ho zúžil a šlo to dobře, až dnes jsem opatrně zkusil širší, protože mi připadá, že low-barem tak zvednu více, ale chci to hlídat a moc si nezvykat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2017 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

12. července 2017, středa

MEN IN BLACK - já a Magumi, World Class Václavák, zotavovací týden po dovolené

MOBILITA 30 minut

Čelní dřep:
4x 60 kg
4x 80 kg
4x 100 kg
6x 115 kg no belt RPE 6 (warm up)

Bench-press:
4x 60 kg
4x 80 kg
4x 100 kg
3x 110 kg
3x 120 kg
3x 125 kg, RPE 10
1x 130 kg
nešlo to, levé předloktí stále omezuje, síla šla dolů, před měsícem 3-4x 130, asi se na benčování vybodnu dokud nebude vše v cajku.

Mrtvý tah SUMO:
3x 60 kg
3x 100 kg
3x 140 kg, nadhmat
3x 180 kg, trhačky
2x 200 kg, opasek, nešloto
2x 200 kg, totéž, třetí fail
včera jsem se učil na YT, první dvě zahřívací byly rakety, ani jsem nevěděl, že zvedám činku, od 180 už to ale nešlo :/ správný postoj - boky ne moc nízko, napnout hamstringy - správný úchop - rovná záda, zatáhnout a zamknout ramena - zamknout lokty, pohled před sebe - správný nádech, zabrat nohama a tahat po nejkratší dráze kolmo nahoru podél těla. tolik teorie, bohužel nohy to odmítly :/

Trénink: 1:50

Váhovka: 93.5 kg, opasek jsem přemluvil na 5. dírku, ale bránil se, jídlo dobré, spánek slabší

dnes byl ten trénink, který jsem po dovolené očekával, silový propad na benči i tahu, v pátek lehčí technický trojboj a od pondělka druhá fáze silovky, ale netuším, jak do ní naskočím.

Magumi je rozjetý jako ďábel, po pondělních dřepech dnes velmi dobře zabenčoval a pak tahal po trojkách až do 240, kde to ještě vypadalo skvěle technicky a s rezervou. 250 taky padla, ale nesedla, byl by to grinding a Magumi má deload, takže necháme po silovce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

14. července 2017, pátek

MAN IN BLACK - World Class Václavák, zotavovací týden

včera mi něco nesedlo, ráno mi nebylo dobře - chodím do fitka před sedmou, tak jsem to musel zrušit, i když jsem věděl, že Magumi už je na cestě, ale to si člověk nevybere... dal jsem tomu čas do poledne a nakonec si dám aspoň nějaký trénink než žádný, svalům nic není.

MOBILITA 10 minut jenom protahování s prázdnou osou

Dřepy: (low-bar)
3x 60 kg
3x 60 kg
3x 80 kg
3x 100 kg
20x 120 kg, no belt, RPE 6 (warm up), pak jsem to musel dlouho rozdýchávat
20x 120 kg, horší, po odhození činky jsem musel nahodit plíce, aby pořádně začly pumpovat

zkoušel jsem bezpalcový úchop, který má pomoci s problémy s předloktím, lokty, úpony bicepsů... 1. dost mi to drtilo palce, s bandážema kolem zápěstí to bylo mnohem lepší, 2. je těžší dostat to low-bar, prakticky až 80 kg kladla dostatečný odpor, abych se pod ní dostal, 3. měl jsem debilní osu, takže při každém dřepu se protočily kotouče, 4. když si ruce zvyknou, tak to vypadá nadějně, ještě musím otestovat na větších váhách.

na tyhle počty opakování je potřeba mít natrénováno a plíce - ani jedno nemám. do konce roku už nechci žádné max reps, amrap, ani cokoliv nad 8 opakování... budu-li mít choutky, nechť mě Magumi odešle na roznožky/snožky :)

za mnou dělal borec dotahy na zarážkách... už chápu, jak se mohly takto deformovat + v tu dobu se nedalo ze stojanu nic odebrat.

Military press:
4x 20 kg
4x 40 kg
4x 50 kg
4x 60 kg
4x 70 kg
2x 80 kg, RPE 9.5
8x 60 kg, RPE 9

na to že to necvičím... jsem dost zeslábnul.

předloktí jsem od 70 cítil, ale dal jsem si bandáže, drželo a vypadá to jako alternativa k (cg)benčům, kdyby nešly.

za mnou dělala rumuny naše legína (taky máme, a ne jednu - červená sluchátka, Magumi ví), kdyby nechtěla, aby někdo mezi sériemi sledoval její techniku, tak by se přece oblékla jako my - roztrhaná volná teplákovka :)

Trénink: cca 1:00

Váhovka: 93.2 kg, dnes bez suplů a zatím nalačno

před tréninkem mi bylo blbě, teď je mi blbě a klepou se mi nohy.

příští týden vidím naši silovou rutinu v mém podání na jeden velký kontinuální fail. ale tak kdo se bojí... že ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 1:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vlk, s tými predlaktiami mám veľmi podobný problém, odkedy chodím lowbar, obávam sa, že je to biednou mobilitou.

Neviem, či je to úplne to isté, ako máš ty, ale cítim akoby šľachy predlaktia okolo lakťa, pri drepoch aj pri akýchkoľvek tlakoch a to odkedy som pritvrdil váhy na lowbar.

Čo pomáha mne, aby som bol schopný normálne cvičiť:
1, Strečing predlaktí. Už som raz mal zapálené šľachy v predlaktí a pomohol klasický každodenný strečing len tak pri PC, doma pri telke, na hajzli...
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/a0/01/16/a0011642df426b7cbcdcf105c39bf9f4.jpg
2, Mazať. Nie ibalginy alebo podobné slaboty, skús AFLAMIL alebo obyčajnú kostihojovú masť
3, Bezpalcový úchop ako píšes
4, Inak umiestniť činku - ak činku nepodložíš mäsom, padá jej váha hodne na ruky, ktoré ju držia (a predlaktia). Keď ju usadíš lepšie na zadné ramená, malo by ti to uľaviť
5, Bandáže. Bandážujem pri drepoch ruky viac ako kolená Nie len zápästia, ale aj ruku hneď pod lakťom: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/85/c2/fe/85c2fe0439694b4b02104a4879c7c563--tennis-elbow-sport-tennis.jpg
Klasickou omotávkou na suchý zips, tou dlhou, čo sa dáva na zápästia. Samozrejme to je len zmierňovanie následkov a treba sa venovať prevencii, ale aspoň ťa to tak neobmedzuje.

Inak musím povedať, že po týždni strečingu a mazania som na poslednom benchi cítil ruku len trochu pri váhe okolo 130 kilo, inak sa to krásne dalo bezbolestne.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Neviem, či je to úplne to isté, ako máš ty, ale cítim akoby šľachy predlaktia okolo lakťa, pri drepoch aj pri akýchkoľvek tlakoch a to odkedy som pritvrdil váhy na lowbar.


pravděpodobně to isté, šlachy kolem lokte včetně úponů bicepsu, při benči to dost vadí a začalo to zřejmě taky s low-barem a silovkou (zahajovací týden byl náročný).

decarabas napsal:
Čo pomáha mne, aby som bol schopný normálne cvičiť:
1, Strečing predlaktí. Už som raz mal zapálené šľachy v predlaktí a pomohol klasický každodenný strečing len tak pri PC, doma pri telke, na hajzli...
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/a0/01/16/a0011642df426b7cbcdcf105c39bf9f4.jpg


vyzkouším

decarabas napsal:
2, Mazať. Nie ibalginy alebo podobné slaboty, skús AFLAMIL alebo obyčajnú kostihojovú masť


mažu, Voltaren je příjemný, ale moc nebere, teď už dva týdny Aulin, pomalu se to lepší, ale taky jsem měl týden dovču

decarabas napsal:
3, Bezpalcový úchop ako píšes


zkouším, ale bojuju - viz popis v tréninku

decarabas napsal:
4, Inak umiestniť činku - ak činku nepodložíš mäsom, padá jej váha hodne na ruky, ktoré ju držia (a predlaktia). Keď ju usadíš lepšie na zadné ramená, malo by ti to uľaviť


padá... když ji dám nízko, ale tam se mi to líp usadit nedaří, mid-bar je mnohem lepší, ale míň toho zvednu

decarabas napsal:
5, Bandáže. Bandážujem pri drepoch ruky viac ako kolená Nie len zápästia, ale aj ruku hneď pod lakťom: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/85/c2/fe/85c2fe0439694b4b02104a4879c7c563--tennis-elbow-sport-tennis.jpg
Klasickou omotávkou na suchý zips, tou dlhou, čo sa dáva na zápästia. Samozrejme to je len zmierňovanie následkov a treba sa venovať prevencii, ale aspoň ťa to tak neobmedzuje.


začal jsem používat po té, co jsem si na prvním tréninku ruce zrušil bez bandáží... neoprény na lokty mám v plánu pořídit, omotávky na lokty mi musel Magumi na jednom tréninku už vázat, abych vůbec dobenčoval... mohl bych si pořídit ještě druhé, dlouhé, abych měl na zápěstí i pod loket. díky za tip.

decarabas napsal:
Inak musím povedať, že po týždni strečingu a mazania som na poslednom benchi cítil ruku len trochu pri váhe okolo 130 kilo, inak sa to krásne dalo bezbolestne.


tak to je dobrá zpráva... já jsem po týdnu dovolené a mazání dokázal zvednout svoji malou princeznu (cca 18 kg) rukama ze země nad hlavu aniž by to výrazně bolelo, přičemž předtím (mám problém pouze s levou rukou), jsem ji podebíral levým předloktím a teprve ze stoje ji zvedal.

díky moc za tipy, je vidět, že nejsem první ani poslední a že jsme to zřejmě napálili a byl to nezvyk a že se to nesmí nechat moc rozjet, pak se to dá opravit rychleji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem



ja som ten uchop odkukukal, na zaciatku stres ked tam bolo viac ako 60 ale teraz tak robim vsetky serie a je to fakt lepsie...o dost
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Alana jsem o víkendu nakoukával, od něho (a od Magumiho) mám ten tip s bezpalcem, taky popisoval, že mu to pomohlo se stejným problémem, akorát mi připadá, že to dáváme níž než ukazuje, což říká, že příliš nízko je špatně... tak nevím, ale nevidím se zezadu, jenom cítím, jak to při odebírání leží na rukou a na videu je vidět, že odebírám jak hrbáč, jak je to nízko. musím to doladit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja to tiez davam "proklate nizko" ale co som videl nejake ine video od ripertoa tak treba to dat tak nizko ako sa da pokial ostane support na chrbte (zadnych ramenach). Zle je len keby to uz bolo tak nizko ze je ten support na rukach, alebo by to skratka sklzavalo..aspon toho sa drzim.
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 2:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya napsal:
ja to tiez davam "proklate nizko" ale co som videl nejake ine video od ripertoa tak treba to dat tak nizko ako sa da pokial ostane support na chrbte (zadnych ramenach). Zle je len keby to uz bolo tak nizko ze je ten support na rukach, alebo by to skratka sklzavalo..aspon toho sa drzim.


jj, vzhledem k tomu, jak mám špatnou mobilitu (neudělám ani OHS), tak se snažím to dávat tak nízko, jak to jde, a je to mnohem lepší, než když jsem před dvěma rokama začínal s Magumim - velký učitel :) ale budu si s tím muset pohrát, abych udržel požadovaný vzpřímený postoj a držel to zády, protože na rukou se těžká váha nedá.

i když s tím vzpřímeným postojem... dohledal jsem si video, které jsem točil naposledy v Lukově, když tam ROBO dal svůj opener SQ 385 kg a:
1. slušný low-bar
2. taky by se mi líbilo mít tolik masa, kam to uložit
3. "vzpřímený" odpovídá low-baru a to mám podobně, takže asi nebudu řešit

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 2:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

On ten bezpalec je jaksi intuitívny, vid foto z Eagle

https://www.instagram.com/p/BWSOepgHzAk/?taken-by=pete_mad_lennack

A to som nevidel žiadne video, resp som neriešil úchop samotný.
Btw tiež to mám na ľavej ruke

Jo ešte jeden bod - hoci neviem, či to v niektorom z postovaných videí nespomínajú, nepozrel som ešte - nezalamovať zápästia, radšej malinko dvihnúť lakte a držať zápästie v neutrálnejšej polohe.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - vlkův log - lepší už to nebude Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 225, 226, 227  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: