Martin - Raw trojboj, IPF, -105kg, konec stagnace


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Martin - Raw trojboj, IPF, -105kg, konec stagnace  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Martin - Raw trojboj, IPF, -105kg, konec stagnace
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomandlik


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Hodně pomáhá omotat si palec páskou. A tady je dobrý návod, jak tam ty prsty poskládat: http://www.jtsstrength.com/articles/2017/04/10/grip-judo-weightlifting/


Díky, mrknu na to a zkusím to poupravit :).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 12:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Hodně pomáhá omotat si palec páskou. A tady je dobrý návod, jak tam ty prsty poskládat: http://www.jtsstrength.com/articles/2017/04/10/grip-judo-weightlifting/


robis to tiez?
ja som to robieval na vzpierani ale na DL uz potom tolko neudrzim s paskou :/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tomandlik napsal:
Já hook gripem tahám skoro 4 měsíce, ale ta bolest zatím nepřešla...


Hlavně bacha, ať si nezkurvíš nerv v prstu. Podle mě je zbytečný tahat hook gripem, když nejsi vzpěrač a de facto to nemáš zapotřebí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomandlik


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Tomandlik napsal:
Já hook gripem tahám skoro 4 měsíce, ale ta bolest zatím nepřešla...


Hlavně bacha, ať si nezkurvíš nerv v prstu. Podle mě je zbytečný tahat hook gripem, když nejsi vzpěrač a de facto to nemáš zapotřebí.


Teoreticky to nemám zapotřebí, ale vidím tam jenom benefity - neurvu si biceps, dokážu lépe zaktivovat latissimy, nebudou se mi tvořit dysbalance, budu mít silnější a jistější úchop.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Berserk_Grom napsal:
Magumi napsal:
Hodně pomáhá omotat si palec páskou. A tady je dobrý návod, jak tam ty prsty poskládat: http://www.jtsstrength.com/articles/2017/04/10/grip-judo-weightlifting/


robis to tiez?
ja som to robieval na vzpierani ale na DL uz potom tolko neudrzim s paskou :/


Zatím trhám bezpalcově, jen nadhmatem, kvůli zápěstí, ale třeba u přemístění to motám. Nepoužívám klasickou pevnou pásku, ale kinesiotejp, jak je to pružné, drží se to líp. Na DL hodně používám trhačky, líp se mi pak soustředí na práci, a sundávám je jenom na těch pár týdnů v cyklu, když jdu na těžké dvojky nebo jedničky a to pak držím střídavě; paradoxně bez nich ale na maxko zvednu víc.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 12:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tomandlik napsal:
...nebudou se mi tvořit dysbalance...


Ty se ti můžou klidně vytvořit i při tomhle úchopu, hook grip není jakýsi štít proti dysbalancím.

Sice je pravdou, že lifterskej úchop je podněcuje, ale to výrazně omezíš obsériovým střídáním podhmatový ruky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WannaYourMother


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tomandlik napsal:
WannaYourMother napsal:
Ahoj,

hook gripem tahám cca deset týdnů, je fakt, že ze začátku je to hodně nepříjemné, ale fakt to přejde - přijde mi, že je lepší těžší váha a méně opakování, jak třeba pětky s 80% a je imho celkem důležité, nechat zápěstí volné, nijak ho nezaklápět, jediné místo, kde působíš silou je na ukazováku a prostředníku, zbylé dva prsty jsou víceméně jen omotané kolem osy

Ale takhle to dělám já, nemusí to sedět tobě


Já hook gripem tahám skoro 4 měsíce, ale ta bolest zatím nepřešla ;). Včera to byla taková první vlaštovka, že by ta bolest mohla začít odeznívat.

Samozřejmě se nechci vracet ke střídavému úchopu, ale závody se blíží, a když nebudu mít v hook gripu jistotu, budu se muset vrátit k jistější variantě...

Vy oba máte výhodu, že jste vyšší a máte větší dlaně a delší prsty. Já měřím 181-182 cm, ale prsty na rukou mám spíše kratší. Každopádně motivací pro mě jsou lidé okolo 170 cm, co na tahu hook grip používají úspěšně (Radomil Vašík).


Sem o centimetr vyšší, v tom bych vědu nehledal - a dlaň/prsty mám možná o cm delší, jak Radomil (měřeno osobně, trénuje mě)... Taky mi celkem pomohlo protahovat palec, abych ho uměl položit "víc kolmo" na činku... ale ten kousíček kůže, který je činkou skříplý, mě bolí pravidelně, ale už to tak nevnímám, mám tam hnědý flek, asi modřinu a to je celé :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomandlik


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 2:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WannaYourMother napsal:
Tomandlik napsal:
WannaYourMother napsal:
Ahoj,

hook gripem tahám cca deset týdnů, je fakt, že ze začátku je to hodně nepříjemné, ale fakt to přejde - přijde mi, že je lepší těžší váha a méně opakování, jak třeba pětky s 80% a je imho celkem důležité, nechat zápěstí volné, nijak ho nezaklápět, jediné místo, kde působíš silou je na ukazováku a prostředníku, zbylé dva prsty jsou víceméně jen omotané kolem osy

Ale takhle to dělám já, nemusí to sedět tobě


Já hook gripem tahám skoro 4 měsíce, ale ta bolest zatím nepřešla ;). Včera to byla taková první vlaštovka, že by ta bolest mohla začít odeznívat.

Samozřejmě se nechci vracet ke střídavému úchopu, ale závody se blíží, a když nebudu mít v hook gripu jistotu, budu se muset vrátit k jistější variantě...

Vy oba máte výhodu, že jste vyšší a máte větší dlaně a delší prsty. Já měřím 181-182 cm, ale prsty na rukou mám spíše kratší. Každopádně motivací pro mě jsou lidé okolo 170 cm, co na tahu hook grip používají úspěšně (Radomil Vašík).


Sem o centimetr vyšší, v tom bych vědu nehledal - a dlaň/prsty mám možná o cm delší, jak Radomil (měřeno osobně, trénuje mě)... Taky mi celkem pomohlo protahovat palec, abych ho uměl položit "víc kolmo" na činku... ale ten kousíček kůže, který je činkou skříplý, mě bolí pravidelně, ale už to tak nevnímám, mám tam hnědý flek, asi modřinu a to je celé :)


Jasný, nebylo to myšlené jako výmluva. Věděl jsem a vím, že hook grip je závod na dlouhou trať.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WannaYourMother


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 2:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tomandlik napsal:
WannaYourMother napsal:
Tomandlik napsal:
WannaYourMother napsal:
Ahoj,







Jasný, nebylo to myšlené jako výmluva. Věděl jsem a vím, že hook grip je závod na dlouhou trať.


Nemyslel sem, že se vymlouváš - jen poukazuju, že to nebude problém a časem se to vstřebá - jak by řekli na t-nation - "suck it up, buttercup"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomandlik


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 9:47 pm    Předmět: Trénink 7 - pátek 14.7.2017 Odpovědět s citátem

Trénink 7 - pátek 14.7.2017


High bar dřep:
5x60
3x100
3x137,5
2x160
2x160 (SBD + opasek)
2x2x170 (SBD + opasek) / video 1. série:
2x2x171 (SBD + opasek) / pauzy kolem 3 minut / video 2. (4.) série:

Military press:
6x20
6x45
6x55
4x6x65 / pauzy kolem 2 minut / video 1. série:

Rozpažky JČ + shyby:
4x10x15 + 10x, 9x, 8x, 8x / pauzy 1 minuta

Unožování s expandérem + ruský twist s kotoučem:
4x10 + 4x10x15 / pauzy 1 minuta

___________________________________________________________________________
Trénink dopoledne, na což nejsem zvyklý. Avšak celkem to šlo, i když na dřepech jsem si pomýšlel na 172,5-175. Trochu jsem cítil spodní záda a pravou kyčli (IT band), přičítám to tomu dopoledni. Jak jsem se v pondělí cítil na high barech jako Jakub Sedláček (až na to, že tam mívá o cca 100 kg více), tak jsem se dneska provedením cítil spíš jako NÁŠ nejlepší dřepař na světě, vy mr... Znáte to, musíte to „potrhat a napumpovat". Nebo to má být „urvat a napumpovat"? Už si nevzpomínám. Každopádně z videa to nevypadá zle.

První dvě hlavní pracovní série byly se 170. Před 3. sérii jsem silou mysli vycítil, že se začala měnit hustota některých kotoučů, a také se mi na osu snesl prach ze zrcadla a oken, takže jsem si započítal +1 kilogram k dobru. Military mělo asi být lehčí, neva.


Naposledy upravil Tomandlik dne čt červenec 20, 2017 8:38 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Onoho „nejlepšího dřepaře“ už hltají jenom patnáctiletý adolescenti, jinak snad ne. Jo, a už je prej fighter.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomandlik


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 10:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Onoho „nejlepšího dřepaře“ už hltají jenom patnáctiletý adolescenti, jinak snad ne. Jo, a už je prej fighter.


Užil si svých 44 sekund slávy... Naprostý výsměch všem fighterům. (nejlepší názor je, že bychom ho měli obdivovat, protože věděl, že dostane přes hubu = AHA)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 10:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tomandlik napsal:
Roper napsal:
Onoho „nejlepšího dřepaře“ už hltají jenom patnáctiletý adolescenti, jinak snad ne. Jo, a už je prej fighter.


Užil si svých 44 sekund slávy... Naprostý výsměch všem fighterům. (nejlepší názor je, že bychom ho měli obdivovat, protože věděl, že dostane přes hubu = AHA)


Mě udivilo, jak celou tu dobu štěkal, že každýho rozbije a seřeže (i o Mozolánim to tvrdil, přičemž byl z něj pak někde posranej až za ušima) a přitom dokázal dát jen ruce před ksicht a spadnout na zem, šašek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomandlik


PříspěvekZaslal: ne červenec 16, 2017 3:51 pm    Předmět: Trénink 8 - sobota 15.7.2017 Odpovědět s citátem

Trénink 8 - sobota 15.7.2017


Mrtvý tah klasikou z deficitu 5,5 cm (bez opasku):
3x60
3x100
3x140
3x170 (hook grip)
3x190 (hook grip) / video:
3x205 (trhačky) / video:

Bench střední úchop (o dlaň užší než soutěžní) s pauzou:
3x60
3x80
3x95
5x3x111 (opasek) / pauzy okolo 3 minut / video 2. série: / video 4. série:

Přítahy VČ v předklonu střední úchop:
6x60
6x90
6x110
8x115 (hook grip)
2x8x115 (trhačky)

Upažování ve stoje JČ:
4x10x15

Biceps EZ + triceps kladka:
něco x něco + tak akorát x něco

Ruský twist s kotoučem + podsazování pánve vleže s kotoučem:
4x10x20 + 4x10x20

___________________________________________________________________________
Tahy z deficitu bez opasku, šlo to. U 190 jsem zažil bezbolestný hook grip, příjemný pocit. Na 205 jsem přesto pro jistotu vzal trhačky.

Benche velmi lehké, příjemné. Zbytek tréninku klasika.

Dneska jsem celkem polámaný, zítra bude lépe.


Naposledy upravil Tomandlik dne čt červenec 20, 2017 8:41 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomandlik


PříspěvekZaslal: po červenec 17, 2017 11:45 pm    Předmět: Trénink 9 - pondělí 17.7.2017 Odpovědět s citátem

Trénink 9 - pondělí 17.7.2017


High bar dřep:
3x60
5x100
2x4x120
2x3x142,5
6x2x163,5 (bez opasku) / pauzy kolem 2,5 minut / video 1. série: / video 2. série:

Bench soutěžní úchop se stopkou:
5x60
4x85
2x3x95
2x2x112,5 (opasek)
3x1x125 (opasek) / video 2. série:
2x2x112,5 (opasek) / video 2. série:
2x3x95
7x85
9x70 /pauzy těžko říct, 2-4 minuty

Rozpažky JČ:
10x15
2x10x20
10x15

Shyby:
4x9

Roznožování s gumou:
4x10

Ruský twist s JČ:
4x10x15

___________________________________________________________________________
High bar dřepy bez opasku a velmi lehké, asi jsem měl přidat. Aspoň jsem si trochu odpočinul a nikam se nehnal. IT band na pravé noze byl lehce cítit.

Benche cca do půlky tréninku na houby. Jedničky se 125 nebyly pocitově dobré. Poté jsem udělal lehčí změnu v základní pozici osy a hned se zvedalo lépe. Spodním zádům se mostování příliš nelíbilo, musím to nějak vykoumat, chci benchovat často.

Zítra návštěva u fyzioterapeuta.

*orange alert (netýká se tréninku) :
Celý den se mi úspěšně dařilo vyhýbat se všem spoilerům na nový díl Game of Thrones. Ačkoli bych mnohem radši držel v ruce 6. díl A Song of Ice and Fire - Winds of Winter , těším se na nový díl 7. řady. Snad to moc nepokazili...


Naposledy upravil Tomandlik dne čt červenec 20, 2017 8:44 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Martin - Raw trojboj, IPF, -105kg, konec stagnace Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: