Společenská témata ll.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 397, 398, 399 ... 426, 427, 428  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marky V.


PříspěvekZaslal: po červenec 17, 2017 12:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebudu Vám vyvracet vaše názory, jenom jsem tak prolít ten článek o právničce, ale pokud budu nějaký dopravní přestupek oznamovat ke správnímu řízení, tak je logické, že i spolujezdci v tom vozidle můžou ve správním řízení podat k věci vysvětlení a hned jsme u důvodu ke zjištění totožnosti podle § 61 odst. 1 písm. a) zák. č. 273/2008 Sb. o Policii. Pokud se pak legitimovaná osoba cuká, tak to klidně může skončit pouty a předvedením na služebnu. Jsem přesvědčený, že tohle si ti kolegové z případu z článku obhájí s prstem v nose. Samozřejmě uznávám, že nikdo z nás u toho nebyl a neví, jak to přesně bylo.

Moje zkušenost je, že někteří právníci se snaží vystrašit policajty tím, že řeknou, že jsou právníci a začnou mluvit právnickou mluvou, ale bohužel drtivá většina právníků nemá vůbec páru o pravomocech policistů a strážníků a o nějakém policejním postupu např. při neuposlechnutí výzvy, odmítnutí prokázání totožnosti apod.
Nebo si snad myslíte, že armády právníků živících se např. obchodním, pracovním, občanským nebo mezinárodním právem někdy četli zákon o Policii ČR nebo o obecní policii?
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysH


PříspěvekZaslal: po červenec 17, 2017 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky ten policajt se s ní nemá co vybavovat.

Přestupek - návrh pokuty - souhlas = pokuta na místě
nesouhlas = správní

Dál není co řešit nebo okecávat. Vůbec se s ní nemá co bavit, stejně jako ona vlastně s ním. Takhle to dopadá, když se sejdou 2 idioti :) Nebylo tak těžký jí říct, že občanku protože .. a ne občanku jsem řekl.
Ostatně když se podíváte na videa toho majka slavnýho, tak kdo si s ním vytře zadek? Vždy? Ten, kdo s ním nediskutuje a dělá co má ..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flink


PříspěvekZaslal: po červenec 17, 2017 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mysH napsal:
Marky ten policajt se s ní nemá co vybavovat.

Přestupek - návrh pokuty - souhlas = pokuta na místě
nesouhlas = správní

Dál není co řešit nebo okecávat. Vůbec se s ní nemá co bavit, stejně jako ona vlastně s ním. Takhle to dopadá, když se sejdou 2 idioti :) Nebylo tak těžký jí říct, že občanku protože .. a ne občanku jsem řekl.
Ostatně když se podíváte na videa toho majka slavnýho, tak kdo si s ním vytře zadek? Vždy? Ten, kdo s ním nediskutuje a dělá co má ..

Připojuji svůj podpis
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: po červenec 17, 2017 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mysH napsal:
Marky ten policajt se s ní nemá co vybavovat.

Přestupek - návrh pokuty - souhlas = pokuta na místě
nesouhlas = správní

Dál není co řešit nebo okecávat. Vůbec se s ní nemá co bavit, stejně jako ona vlastně s ním. Takhle to dopadá, když se sejdou 2 idioti :) Nebylo tak těžký jí říct, že občanku protože .. a ne občanku jsem řekl.
Ostatně když se podíváte na videa toho majka slavnýho, tak kdo si s ním vytře zadek? Vždy? Ten, kdo s ním nediskutuje a dělá co má ..


Souhlasím. Jen jsem napsal, že v daným případě (ale neznáme podrobnosti), JE zákonný důvod ke zjištění totožnosti osádky vozidla.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út červenec 18, 2017 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak Fendrycha fakt nemám rád, tak tentokrát to napsal velmi dobře .... https://nazory.aktualne.cz/komentare/hlidka-v-brne-obcan-je-jen-predmet-vhodny-k-buzeraci/r~0c91918c6adc11e79c3f0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=editor1-static&utm_term=position-0

Poručík tedy znovu oficiálně potvrdil, že dívka nebyla agresivní, jen chtěla vědět, proč se má legitimovat. (Advokátka policistům nepochybně řekla, že jde o její dceru.) Za to dívku vytáhli z vozu a nasadili jí pouta, odvezli na služebnu. Je to normální? Jak by pak jednali se skutečným zločincem?

Jinak fakt nechápu PR naší drahé SNB ... když se tak chovají, proč je tak nenazvat ... neustále si stěžují, jak příslušníci nemají autoritu, jak jim tam nikdo nechce jít, jak se občané se vším snaží vyjebávat ... a vše je pravda. Ale pokud ani v podobných případech neumějí přiznat pochybení jednotlivce, které se samozřejmě může stát vždy a všude, a místo toho mlží a pak se vykecávají jak to jen jde ... tak si nic jiného nezaslouží a jen ukazují, že to není výjimečný exces jednoho blba, ale systémový problém.

A čistě nemorálně a pragmaticky, na nějakou rovnost před zákonem sere pes, stejně na to nikdo normální nevěří ... policajt, který tohle zkusí na člena ČAK a jeho nejbližší, je prostě idiot a měl by být superabitrován pro blbost.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út červenec 18, 2017 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-273

Pripadne mit v telefonu ulozene tohle cislo a resit neprodlene 974 839 734
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út červenec 18, 2017 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten kontakt na GIBS je fajn, ale pokud se nepletu, tak tam není non-stop služba, takže s tím počítat.

Mít s sebou v nějaké formě znění zákona je plus vždy, je slušná šance, že to vychýleného příslušníka poněkud srovná. Ale jak tento případ ukazuje, ani to někdy nestačí.

Pro technicky zdatnější jedince je ideální si pořídit min zvukový záznam ... samozřejmě tak, aby si toho příslušník nebyl vědom. Zabavování telefonů a podobně z jejich strany tu už taky bylo.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reality


PříspěvekZaslal: út červenec 18, 2017 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A nebo je na zvážení, jestli jim tu občanku radši neukázat, za minutu se rozloučit a jet domů
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 4:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@reality: neblázni, teď budeš označen za exota, že se necháváš buzerovat od státu a že jsi idiot :) ...... ale souhlasím s tebou.

Jsem rád, že v práci nedělám až tak s lidma, protože tyhle spekulanti, obchcávači a pod. by mě lezli krkem dnes a denně .......
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 7:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Arogantní právnička vs hlídka co si nechce nechat nic líbit, postupně se předhánějí, kdo z nich se umí chovat víc jako debil... říká se tomu tuším "eskalace":)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
Jsem rád, že v práci nedělám až tak s lidma, protože tyhle spekulanti, obchcávači a pod. by mě lezli krkem dnes a denně .......

To myslis vazne? Spelkulanti, ochcavaci? Fiha...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Když mě policajt vyzve abych mu ukázal občanku, bude pro mě rychlejší a jendodušší mu ji ukázat a za 10 vteřin pokračovat dál .... místo toho nebudu spekulovat proč ji chce vidět, jak se u toho tváří, jestli to náhodou není policejní brutalita, listovat v zákonu o PČR případně volat na nějaký číslo a pak brečet po internetu, jak jsou na mě policajti zlí a zdržujou mě od života.... to je celý
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 9:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley> podle stejne logiky, kdyz mi u dveri zazvoni policajt ze se chce podivat dovnitr, tak ho pustim protoze to prece bude rychly.
Nebyli jsme u toho ani jeden, ale nahodim maly scenar: jedes jako spolujezdec v aute, ridi tva mama, spacha prestupek a policajt se k ni bude chovat jako arogantni prase (ano, to se opravdu stava). Kdyz na tebe vystekne "obcanku!", das mu ji jen abys mel klid?

Staci malo a vec je otocena do uplne jine roviny - a to jsou presne ty detaily, ktere nezname ani jeden.
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reality


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
Když mě policajt vyzve abych mu ukázal občanku, bude pro mě rychlejší a jendodušší mu ji ukázat a za 10 vteřin pokračovat dál .... místo toho nebudu spekulovat proč ji chce vidět, jak se u toho tváří, jestli to náhodou není policejní brutalita, listovat v zákonu o PČR případně volat na nějaký číslo a pak brečet po internetu, jak jsou na mě policajti zlí a zdržujou mě od života.... to je celý


U toho ´jak se u toho tváří´ platí dvojnásobě i to, že pokud se tváří nebo mluví tak, že zrovna nemá den, vyplatí se o to víc na něj být příjemný a v pohodě. Mít den blbec může mít každý, ale je mnohem větší šance, že i tak zareaguje dobře na někoho, kdo je na něj v pohodě, než na někoho, kdo na něj vyletí nebo listuje zákoníkem. Ale to neplatí jen u policajtů, ale kdekoliv jinde, na úřadech nebo třeba na poště, o které tu byla také přednedávnem řeč. Tam to z pohledu chudáků paní za přepážkou musí být peklo ještě větší než v případě policajtů.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tehle debate uz jen chybi argument podkladni z Tesca, tak si to pojdte za ty penize zkusit...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 397, 398, 399 ... 426, 427, 428  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: