Magumi - Lean strength


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 153, 154, 155 ... 183, 184, 185  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Magumi - Lean strength  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Magumi - Lean strength
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 11:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi, nemáš nějakej účinnej tip na ztuhlej spodek zad? Zkouším kontrastní sprchy, účinek žádnej, zkouším jógu, účinek téměř žádnej, respektive jen psychickej. Snažím se prohřejvat před trénink takovejma rehabilitačníma cvikama a expandérama, což ale taky moc nepomáhá. I když snížím kvůli tomu tréninkovej objem, tak pořád nic moc. Napadlo mě po dlouhý době znovu zkusit foam roller a případně se snažit usnout v dobrý pozici (pozn.: matraci mám měkkou).

Spodek zad jinak ale nebolí, ale prostě jak je ztuhlej, tak nekooperuje s tím, abych mohl jít víc k maximálce. :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Magumi, nemáš nějakej účinnej tip na ztuhlej spodek zad? Zkouším kontrastní sprchy, účinek žádnej, zkouším jógu, účinek téměř žádnej, respektive jen psychickej. Snažím se prohřejvat před trénink takovejma rehabilitačníma cvikama a expandérama, což ale taky moc nepomáhá. I když snížím kvůli tomu tréninkovej objem, tak pořád nic moc. Napadlo mě po dlouhý době znovu zkusit foam roller a případně se snažit usnout v dobrý pozici (pozn.: matraci mám měkkou).

Spodek zad jinak ale nebolí, ale prostě jak je ztuhlej, tak nekooperuje s tím, abych mohl jít víc k maximálce. :D


Vzpřimovače taky dost řeším, jak jsou to malé svaly a zapojují se u všech velkých cviků, hrozně rychle se z nich stane limitující partie. Hodně dbám na to, abych to pořádně rozhýbal těsně před tréninkem v rámci mobilizační rutiny (můžu naučit, ale to je třeba osobně), aby ty svaly byly vláčné a nikde netahaly a neomezovaly v pohybu. Válec pomůže, ale jen na chvíli; pár minut před zvedáním nebo mezi zahřívacími sériemi je fajn, ale půl hodina večer před je na nic. Podobné trýle dělám taky kolem flexorů kyčlí, ty jsou taky zapojené do všeho a rády tuhnou, když je člověk přetíží.

Další věc je naplánovat si ten trénink tak, abys nepřetáhl maximální uregenerovatelný objem, ono se to fakt nasčítá.

A pak je třeba vzpřimovače šetřit pomocí dobré techniky, tzn. co nejaktivněji zapojovat celý střed a nenechávat to jen na zádech a mrtvoly tahat primárně zadkem a nohama.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za postřeh. :)

A ještě k tomu začnu pilně drilovat McKenzieho metodu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 8:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozcvička

mobilita, mávání s osou

Trhové komplexy

(dvakrát výtah, trh do polo, dřep vzpažmo)

nějaké zahřívací se 40, 50 a 60
pracovní se 70 kg, osm nástupů

Nadhozové komplexy

(dvakrát výtah, dvakrát přemístění do polo + dřep vpředu a výraz do polodřepu)

zahřívací se 40, 50, 60, 70
pracovní s 80 kg, sedm nástupů

Po včerejším fiasku na vzpírání s Tomem, kdy jsme přemisťovali silou z beden, já asi šest nebo sedmkrát missnul 90, připadal si jako největší pohybový debil na světě a vzteky jsem pak doma nemoh usnout, jsem dnes raději zůstal jen u té osmdesátky. Oba komplexy jsem ukončil po první technické chybě, nechci si ještě víc utvrzovat své špatné návyky, když na mě nikdo nekouká, aby mě opravil.


Vzpěračské dřepy

(vysoko na trapézech, kolmo dolů, kolena od sebe, zadkem na zem, výbušně nahoru)

zahřívací s osou, 60, 80, 100
pracovní trojky se 120, sedm sérií

Tohle bylo pěkné. Jak jsem byl hezky rozhýbaný, dobře jsem trefoval dráhu, krásně to lítalo. Chvíli jsem si připadal jako vzpěrač, než jsem si uvědomil, jak směšně malá váha to je. Škoda, že to takhle nedám se 2xbw.

Striktní tlaky nad hlavu

8 x 3 x 60

Jen tak na zkoušku. Úplně to nesedlo, je vidět, že jsem z toho vypadl, musím to v příštím cyklu zapojit. Vyřadil jsem tenhle cvik, abych si odvykl zvedat činku nad hlavu rukama a naučil se ji vyrážet ji celým tělem, ale už mi to asi začíná chybět.


Vlček dneska nemohl, nebylo mu ráno dobře, tak jsem si dal sám technický trénink a zapsal ho v jeho stylu, s komentářem v kurzívě ke každému cviku. :)
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hezky sis to dal... bohužel byl tenhle předpis pro mě technicky nepoužitelný aspoň jsi měl čas na své komplexy a oblíbené cviky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po červenec 17, 2017 9:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozcvička

mobilita - 35 minut

Dřepy - low-bar

6 x 60
4 x 80
3 x 100
3 x 120
3 x 140
3 x 160
1 x 170
4 x 175
4 x 175
4 x 175
4 x 175
4 x 175
4 x 175
4 x 175
4 x 175


Tlak na lavičce - úzký úchop

6 x 60
4 x 80
4 x 100
4 x 115
4 x 115
4 x 115
4 x 115

Shyby

6 x 4 x bw + 17.5

Dneska začínáme druhou část silovky. Vlk je bohužel pochroumaný, bolí ho to předloktí a biceps, a i když bojoval hrozně statečně a nechtěl to vzdát, ukecal jsem ho nakonec, aby přešel na high bar a military místo CG benče. Uvidíme, jak to půjde dál, myslím, že by měl dělat šetrnější varianty cviků, které ho nebolí, ale jelikož je bojovník, budu ho muset asi dost přemlouvat, aby se šetřil. Já to taky cítím, ale zatím to jde.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozcvička

mobilita - 40 minut
přemístění drily - 20 minut s osou, 40 a 60

Dřepy vpředu

4 x 60
4 x 80
2 x 100
4 x 115
4 x 115
4 x 115
4 x 115

Tlak na lavičce

6 x 60
4 x 80
4 x 100
2 x 120
4 x 135
4 x 135
4 x 135
4 x 135
4 x 135
4 x 135
3 x 135
4 x 135

Pozved sumo

6 x 60
4 x 100
4 x 140
2 x 180
1 x 200
4 x 215
4 x 215
4 x 215
4 x 215
4 x 215
4 x 215
4 x 215
4 x 215

Vůbec se mi tam po práci nechtělo, byl jsem unavený z celého dne, ale mobilizační rituál pomohl. Sumo docela šlo, benče byly těžké, nevím, jak budu příště přidávat. Ale musím zabrat, i za Vlka.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkoušels overhead squats? Já je dělám pouze s osou, speciálně na ně se mobilita driluje hodně dlouho, pokud ji člověk nemá, co?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 10:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Zkoušels overhead squats? Já je dělám pouze s osou, speciálně na ně se mobilita driluje hodně dlouho, pokud ji člověk nemá, co?


Jasně, bez toho se trhat nedá. Navíc je to to můj testovací cvik před každým tréninkem - když se v OHS nadhozovým úchopem cítím komfortně, vím, že se dostanu do všech poloh, kam potřebuju. na mobilitě pracuju už dlouho, pro ztuhlou kancelářskou krysu jako jsem já je to na roky každodenního cvičení.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: čt červenec 20, 2017 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty seš borec, žes ten celý trénink dal... taková hromada těžkých sérií... to musí být morál jako hrom :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 9:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozcvička

mobilita - 35 minut

Dřepy - low-bar

6 x 60
4 x 80
3 x 100
3 x 120
3 x 140
3 x 160
1 x 170
4 x 180
4 x 180
4 x 180
4 x 180
4 x 180
4 x 180
4 x 180

Tlak na lavičce - úzký úchop

6 x 60
4 x 80
4 x 100
2 x 110
4 x 117.5
4 x 117.5
4 x 117.55
4 x 117.5

Shyby

6 x 4 x bw + 20


Vlk přes všechna zranění dorazil a statečně se pral s činkou. Část tréninku sice nakonec musel odcvičit na legpressu a na kladce, ale i tak je borec, že to nevzdal. Mně dneska při dřepech odešla pravá ruka, taky mám namoženou bicepsovou šlachu a ještě jsem si do toho včera na vzpírání trochu pohmoždil rameno, takže pracovní série byly velmi bolestivé. U tlaků to ale naštěstí nevadilo a shyby to možná i maličko uvolnily. Jsem rád, že mám tenhle týden za sebou.

Edit sobota: Teď jsem se zvážil, mám 88.8 kg, takže dřepy byly 7x4x2xbw. :)
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html


Naposledy upravil Magumi dne so červenec 22, 2017 7:53 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tenhle týden jsi při té intenzitě zvládnul brutální objem... fakt smekám... teď ještě abys o víkendu všechno opravil a příští týden už bude o něco méně sérií.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 11:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
tenhle týden jsi při té intenzitě zvládnul brutální objem... fakt smekám... teď ještě abys o víkendu všechno opravil a příští týden už bude o něco méně sérií.


Ty bys to dal taky, kdyby ses nezranil. Bude přes víkend co opravovat. :) Mrkni na tu knížku, co jsem ti posílal do pošty.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so červenec 22, 2017 12:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Počítáš si tonáž, celkový lifty a průměrnou intenzitu? Jestliže jo, nestyď se a nahoď čísla. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: so červenec 22, 2017 7:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Počítáš si tonáž, celkový lifty a průměrnou intenzitu? Jestliže jo, nestyď se a nahoď čísla. :)


Ne, nepočítám; procento 1rm mi stačí překontroloval na začátku cyklu, abych věděl, kde začít, minimální adaptivní objem a maximální uregenerovatelný objem odhadnu podle počtu sérií. Tonáž jsem si počítal myslím jednou, když jsme s Vlkem z legrace hodinu jen dřepovali, vycházelo to přes dvacet tun.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Magumi - Lean strength Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 153, 154, 155 ... 183, 184, 185  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: