Jaký iMac koupit?


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jaký iMac koupit?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Jaký iMac koupit?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Grimley


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 9:06 am    Předmět: Jaký iMac koupit? Odpovědět s citátem

Zdarte,
chtěl bych se zeptat, někoho kdo se v tom orientuje, případně má zkušenosti, jakej iMac vybrat.

Mám políčeno na:

iMac 27" 5k
3.8 GHz i5
Radeon Pro 580 s 8GB RAM
2TB Fusion
8 GB RAM

-> plus se nabízí možnost dokoupit si za stejnou cenu jednu z těchto komponent:
16 GB RAM
nebo
4,2 GHz i7 procesor

Chtěl bych se zeptat na názor odborníka, co bude lepší, jestli lepší procesor, nebo víc RAMky.

Děkuju :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, stejne jako u cviceni, co ma byt cilem?

Jinak obecne rozhodne RAM.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 12:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Ahoj, stejne jako u cviceni, co ma byt cilem?
Jinak obecne rozhodne RAM.

+1
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo to mě uniklo :D

Hlavní náplň práce:
webová grafika (Photoshop)
úprava fotek - nic profi
kancelářina

Žádný stříhání 4k videa se nekoná, ale s ohledem na to, že chci, aby mi vydržel na stole co nejdýl, tak nevím jestli je dobrej nápad kupovat základní verzi, když rozdíl je jen 15k a třeba porovnání grafik (570 vs 580) je dost markantní rozdíl .....
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 3:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prijde mi to jako s kanonem na komara. Usetri si prachy, kup si jetou i3/i5 s 16GB RAM asi tak za 1/3 ceny a neutracej. Na to, co potrebujes ti staci model 12.1 a novejsi. Do nej si dej SSd a mas super stroj.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když mě se líbí 5k displej a zároveň jsem háklivej na škrábance a tak, takže radši funglovku, která vydrží nějakej ten rok :))) Ušetřit by se samozřejmě dalo, ale prachy se musej točit přeci :D
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Apple hardware stárne obecně hrozně pomalu. Mám v provozu desítky modelů 11,2 a novější (Photoshop, zlom, DTP) a naprosto bez problémů. Samozřejmě to chápu, jen by mi bylo líto vyhodit desítky tisíc za něco, co nevyužiješ a ve výsledku si to na sebe ani nevydělá. Je to jako by sis koupil Lambo, abys s ním jednou za 14 dní zajel do Makra :)

PS: Nemyslím to zle, ale tohle je naprosto špičkový HW pro profi fotografy, střihače videí, CAD nebo 3d.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Však já vím, že na tu moji práci by mi klidně stačil komp za desítku :) Ale mám iPad Pro a jsem s ním nadmíru spokojenej a teď mám zrovna "dobrý období" a sešly se mi prachy, který mě nebudou bolet, když vložím do iMacu a udělám si radost :) Mám to pro svůj dobrej pocit z práce na kompu - denně trávím u počítače většinu času, a tak si říkám, proč ho netrávit u pěknýho displeje a super systému :) Navíc já jsem hračička a elektronika je zároveň mým koníčkem, takže to bude dvojitá radost :))
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 4:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jojo to chápu, i když pěkně vypadal už model 13,1. S tím super systémem bych také tolik nejásal. Poslední super systém z pohledu uživatele byla 10.9, teď je to děs běs. Tak 10.11 ještě jakž takž, celkem i 10.12 (tedy po šesti "velkých" aktualizacích, poslední včera) no a 10.13 je zase čirý zlo s tím, jak afp nahradili svým novým protokolem, změnil FS, šifrování atd. Pokud máš doma nějaký NAS, tak z toho mít radost určitě nebudeš. Ale jinak ti to přeji. Jako Apple fandovi a vlastně i profesionálovi by mi ale ty peníze za to byli líto dát :D

PS: Jinak pokud máš starší Photoshop =< CS6, tak ti nebude spolupracovat grafika, takže si k tomu připočti nějakých 17k ročně za licenci Adobe Photoshop CC.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Obecne je to tak ze na video, cad, 3D to chce i7 a hodne ramky (a pak se hodi mit nvidii kvuli cuda architekture - ale to uz i zalezi na konkretnim softwaru). Na statickou grafiku ala photoshop ti bude bohate stacit i5. Ramka se samozrejme neztrati, ale pokud nedelas pripravu tiskovejch dat, tak na webovou grafiku je tech 16 gb zbytecne moc.

Ale samozrejme naslapejsi apple v pripade potreby mozna prodas snaz a za vic, jak by rekl captain obvious.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: so červenec 22, 2017 4:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukal jsem, že existuje nějakej "Pixelmator" a vypadá to celkem obstojně a myslím, že moje potřeby to pokryje a je jen za 30 dolíků :)

Každopdáně díky všem za rady a tipy :)

Určitě to znáte, že sedět před pekným strojem je hned lepší motivace k práci :D
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muhammad


PříspěvekZaslal: so červenec 22, 2017 7:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dej si tam minimálně těch 16 GB ram... 8 GB dávají do základních Airů s dual-core procesory 1,6 - 1,8 GHz... 16 GB jsem dával do iMacu před pěti lety, dnes bych dal 32 GB, pokud to má být věc, do které pak nechceš rýpat, přenášet ji do servisu, spekulovat, atd... 8 GB RAM ve stroji za 60-70k není adekvátní...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: ne červenec 23, 2017 3:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nakonec beru základní model iMacu - na moji práci nejspíš dostačující (3,4 GHz, Radeon Pro 570) a k tomu beru navíc 16GB RAM a 256 SSD disk (+ objednám z Amazonu Samsung T3 500GB). Myslím, že tak to pro mě bude ideální :)

Na grafický úpravy koupím Pixelmator za 30 dolíků a budu spokojenej :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: ne červenec 30, 2017 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě koumu ty konfigurace a narazil jsem na apple.com na návod výměny pamětí RAM - přijde mi to naprosto jednoduchý. Je blbost uvažovat tak, že koupím 8GB a pak na qstore koupím 16GB RAM a přidám si ji tam sám? .... přeci jen ta 16GB vyjde na nějaký 4 tisíce a měl bych tak 24 GB RAM za 4k místo 16GB RAM za 6400 .... nebo je moje úvaha blbá?
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: ne červenec 30, 2017 4:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uvazujes spravne. Udelal bych to uplne stejne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jaký iMac koupit? Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: