Volba bojoveho sportu


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Volba bojoveho sportu  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Volba bojoveho sportu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DJKutil


PříspěvekZaslal: po leden 18, 2016 4:38 pm    Předmět: Wing chun Odpovědět s citátem

lazyman napsal:
Co si myslíte na kung fu shaolin? Bojové umění v Číně začalo tím, že se mniši učili svému tělu a bránit se proti lupičům.

Když budu sám a obestoupí mně chlapy, tak dám nohy na ramena což je jasné. Pravděpodobnost že poběží za mnou je malá.
V případě ale když je člověk s někým popř. s holkou tak holka musí běžet a já dostat na budku.

Další případy jsou když člověk jde po Praze a musí někoho upozornit že se v metru nekouří, nečůrá a nenadává do ku**v a nebo musí se zastoupit za někoho v případě bitky.

Jsou prostě případy kdy se člověk musí být...

Sambo, aikido a podobně mě moc netáhne, protože žiji sám, učím se, pracuji a chodit v modřinách by pro mně bylo kontraproduktivní.

Z toho důvodů hledám nějaké bojové umění, které dokáže v případě boje pomoc a za jedno budu si vylepšovat motoriku.

Prvně mě napadlo Wing Chun, ale nenašel jsem v Praze nějakého učitele Číňana. Číňané mají specifický přístup k učení a když vidím mistra evropana a mistra Číňana tak je to jiné. Jediné jsem našel shaolin kung fu.


Ahoj, už to možná nebude aktuální,ale kdyby náhodou tak já za sebe ti můžu Wing chun vřele doporučit. Je to jeden z nejlepších způsobů obrany vůbec, co se týče boje na bezprostřední vzdálenost dokážeš se bránit velmi rychle a efektivně. Nejen to, wing chun je výborné v tom, že v moment ,kdy se bráníš utoku, zároveň utočíš na protivníka. O tom je wing chun. A není pravda, že musíš trénovat 10 let.,aby jsi se ubránil. Obranu se učíš od samého začátku a pokud tomu věnuješ svůj volný čas, za několik měsíců jsi schopny se ubránit nějakému netrenovanému utočníkovi, který do tebe pujde s horkou hlavou a ty mu utok odrazíš a ještě mu na oplátku dáš pár tak rychlých úderů, že bude rád když se posbírá a se sklopenou hlavou odkráčí. :) samozřejmě čím déle se tomu budeš věnovat, tím menší šance , že tě někdo překvapí natolik,aby jsi se neubránil. Kdyby chtěl nějaký MMAkař argumentovat,že je kung fu neefektivní na zemi-tak ano , je.. ale 98% rvaček a konfliktů utočník začíná klasickým uderem,pěstí..a jak jsem řekl, na tohle je obrana pomocí wing chun velice učinná :) Jinak já trenuji u mistra z česka, jeho bratr byl jeho učitelem a ten navštívil i čínské mnichy a mistry, takže kdyby tě to zaujalo, zkus najít třeba někoho, kdo se byl za tímhle uměním podívat do číny :)
_________________
Jsem Kutil a chci malou dílnu ! Posilovnu! :D
____________________________________
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikro6


PříspěvekZaslal: čt srpen 17, 2017 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojte,
Uvazujem nad tym, ze zacnem s kravmagou.
Mate niekto skusenosti s Krav Maga Academy v Bratislave?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Volba bojoveho sportu Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: