nejpraktičtější bojový sport


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - nejpraktičtější bojový sport  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> nejpraktičtější bojový sport
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chodiť na bojový šport/umenie/sebaobranu len kvôli tomu aby som potom niekedy niekoho niekde zbil (hoci aj v sebaobrane) podľa mňa nie je dobré. Možno to v živote nebudeš potrebovať (kiežby). Mal by to byť v prvom rade tvoj koníček a záľuba.

Do posilky tiež nechodím preto aby som sa páčil dievčatám na kúpalisku či kvôli tomu, aby som sám odniesol dva mechy cementu u deda na stavbe...Je to v prvom rade záľuba a ak to tak nie je, podľa mňa ťa to rýchlo prestane baviť.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kublejz


PříspěvekZaslal: st květen 28, 2014 9:02 pm    Předmět: . Odpovědět s citátem



Naposledy upravil Kublejz dne st květen 28, 2014 9:17 pm, celkově upraveno 3 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
raw


PříspěvekZaslal: st květen 28, 2014 9:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dante Flyshit napsal:
Chodiť na bojový šport/umenie/sebaobranu len kvôli tomu aby som potom niekedy niekoho niekde zbil (hoci aj v sebaobrane) podľa mňa nie je dobré. Možno to v živote nebudeš potrebovať (kiežby). Mal by to byť v prvom rade tvoj koníček a záľuba.

Do posilky tiež nechodím preto aby som sa páčil dievčatám na kúpalisku či kvôli tomu, aby som sám odniesol dva mechy cementu u deda na stavbe...Je to v prvom rade záľuba a ak to tak nie je, podľa mňa ťa to rýchlo prestane baviť.


ZARAMOVAT A NAD POSTEL
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Princ


PříspěvekZaslal: st červen 11, 2014 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Krav Maga ano, pokud se tam hodně boxuje a sparuje

MMA rovněž ano, mix boxování a zápasení je super. Budeš trénovat a zápasit se sportovci, můžeš všechno zkoušet pod stresem na zápasech...

Box nebo muay thai taky

Nějaké čínské tančení NE
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rrrrrreeyy


PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2014 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Čistě box s kombinací základních takedownů a třeba i nějaké ty kolena, je podle mě nejrozumnější možnost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alka2015


PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2015 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Krav Maga
_________________
Miluju život :) http://www.suplementy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
sk


PříspěvekZaslal: pá červenec 03, 2015 7:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

judo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doomer


PříspěvekZaslal: pá srpen 18, 2017 4:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kombinace krav magy a MMA
pokud jen jedno z toho tak krav magu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2023 7:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle vlákno je super. U nějakých odpovědí jsem se skvěle pobavil a jelikož mě dnes čeká spousta práce, ale ještě dopíjím kávu, rozhodl jsem se oživit toto staré vlákno a pokecat si pravděpodobně jen sám se sebou.
1)Na začátek bych napsal, že sebeobrana nebo "reálný boj" může mít hodně podob. Může to být ožralý kamarád, ožralý strejda, které nechceš zničit, ale jen znehybnit nebo usměrnit. Může to být nebezpečný magor, kterého musíš sejmout fakt na tvrdo, může to být jen nějaký výrustek kterého se dá usměrnit jednou ranou. Proto bych úplně každého nekopal hned do koulí a nesnažil se mu vyrvat ohryzek.
2) Pokud nejste zvyklí mlátit do boxovacího pytle bez rukavic, můžete být překvapeni, jak lehce se dá zlomit ruka nebo prst o čelo nepřítele. Ruce totiž nejsou designované na to, aby někoho mlátily do obličeje
3)adrenalin, strach - tohle udělá to, že budete schopni použít jenom to, co jste před tím dělali stokrát, pětsetkrát. Prostě to, co máte hluboce zakódované v sobě neustálým cvičením
4)psychika - nedát najevo strach. Tohle funguje dobře jako předcházení situacím.
5) zbraně - utéct pokud to jde. Do tohodle nechce nikdo
6)Je to jeden na jednoho? Nebo jeden proti 2-3? Good luck i když něco umíš...
7) Potkáš někoho kdo to umí protože je trénovaný a nebo hospodského rváče? Od trénovaného jedince ti můžou hrozit porazy, kopy a další věci, takže je tam faktor toho, že by si potřeboval tušit, co dělá za bojové uměni nebo sport. Pokud hospodský rváč, tak ten bude tlačit, boxovat, občas kopne, bude chytat
8) Musíš vyhrát a zničit soupeře a nebo se jenom ubránit? tohle je diametrální rozdíl. Ubránit se dá i jen lehkým boxováním, kopáním, ustupováním, tlačením a postupným vyčerpáváním soupeře, ale vyhrát, zničit nepřítele může být těžší a často to podle mě nebude potřeba
9) Pokud není trénovaný ale je to řekněme velký chlap, tak bych řekl že JUDO, SAMBO, ZÁPAS, JU JITSU variace. Pokud člověk není zvyklý, je nesmírně jednoduché ho hodit. Nečeká to, neumí proti tomu obrany, je to rychlé, padá na trávu na beton a vyražení dechu nebo bolest ho pravděpodobně dost překvapí.
Jinak v ideálním světě umět hodně dobře háze, dodělávat na zemi, ale také umět vyslat pár úderů aby člověk ten hod zamaskoval nebo případně soupeře párkrát ťuknul a mohlo se jít domů. V nejideálnějším případě umět i kopat aby si člověk mohl držet distanc...
Ale jinak perfektně to vystihl AHOLA. Musí tě to bavit, bavit a bavit. Jinak stejně přestaneš. Člověk musí spárovat, spárovat, spárovat aby si zvykl na to jaké to je být zalehnutý, dostat pěstí atd...
Peace!
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2023 9:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já si popovídám s tebou, abys nemusel sám

Pokaždé, když jsem se pral (nebylo to mockrát, jsem sice provokativní krysák ale vždycky tak do pohody ), jsem vyhrál zápas na to, že jsem se pár ran vyhnul, někdy vykryl čelem a švihnul jsem s ním o zem, kdy vše skončilo nebo dostal na zemi pár loktů. Ale nevím no... myslíš si, že zápas, jiujitsu a další kde se chytá jsou užitečnější než třeba box, thaibox - (s využitím nějakých stylových kopaček v souboji jsem nejistý)? Samozřejmě, nejlepší je umět všechno, ale když by se to dalo do nějakého pořadí. Já jsem se takto pral z principu, měl jsem silovou výhodu, něco málo umím a jsem krátkej, ale kdybych si mohl zvolit, tak radši něco v postoji. Můžu si držet distanc, jsem v prostoru, můžu běžet, uhýbat, kdežto na té zemi mi uklouzne, vezme šutr/tyč/klacek/klíče/nůž (zbraň) - nebo cokoliv, co může nasekat více paseky než čirá pěst a pro mě bude obtížnější utéct nebo zareagovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulíšek


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2023 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já se taky zapojím, kucí :)

Ještě bych teda dodala, že bych měla na ulici obavu i z toho, abych nechytla nějaký ten moribundus. Dost snadno při úderu do lebky začnete oba krvácet - ruka vs lebka. a... no fujky :)

Osobně bych se na ulici s nikým neprala (Já ani nesmím, šla bych sedět :D). Ale jde o to, že když potkáte nafetovaného jedince, co se prostě prát chce, tak ho ranami nevypnete. Pokud se tedy do přímého střetu dostanete a nemáte nic, čím ho bacit a nemáte šanci utéct, určitě bych volila variantu dostat na zem a uspat nějakým easy škrcením. RNC v jakékoli variantě bude asi nejlepší a nejschůdnější volba. Je to pro obě strany nejméně destruktivní (nikdo nechce řešit případné žaloby atd) a řekla bych, že nejefektivnější....

A samozřejmě je na snadě se těm situacím všeobecně vyhýbat :)
_________________
Nesnáším žádný sport, to jo... není to mé hobby radši půjdu do hospody!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2023 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to kulíšek: Super, konečně se zapojil někdo fundovaný. . Vidím to podobně. Kdysi jsem měl trenéry co dělali občasně i vyhazovače a taky vyprávěli jak natrefili na chlapíky co nešli ranami vypnout a museli je škrtit, což zabere prostě vždycky...

to milan: Thaibox je samozřejmě veelmi dobrý, box také. Podle mě je to dost o tom, co ti prostě sedí...Instinktivně. Na co máš řekněme pákové poměry, postavu, sílu, rychlost. Využíváš to co v tobě je a co si se naučil...
Každý by ti to asi seřadil jinak...
za mě:
1) ju jitsu, sambo, zápas, judo - prostě grappling
2) thaibox, box, kickbox - prostě striking
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2023 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DAVID.LOPAN napsal:

za mě:
1) kovova trubka
2) ju jitsu, sambo, zápas, judo - prostě grappling
3) thaibox, box, kickbox - prostě striking
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulíšek


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2023 12:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych ty přestřelky rukama prostě neriskovala... pravděpodobnost, že něco schytáš tam prostě je a lucky punch jsou zákeřné svině

Prošlapávat kolena, nebo loket na solar, případně do krku je určitě lepší volba když už nechcete wrestlit
_________________
Nesnáším žádný sport, to jo... není to mé hobby radši půjdu do hospody!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adamk13


PříspěvekZaslal: út srpen 08, 2023 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kulíšek napsal:
Já bych ty přestřelky rukama prostě neriskovala... pravděpodobnost, že něco schytáš tam prostě je a lucky punch jsou zákeřné svině

Prošlapávat kolena, nebo loket na solar, případně do krku je určitě lepší volba když už nechcete wrestlit
a co třeba na delší vzdálenost kopy a na blízko lokty a kolena?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - nejpraktičtější bojový sport Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: