Společenská témata ll.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 403, 404, 405 ... 426, 427, 428  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Roper napsal:
Co říkáte na to, že ve školních jídelnách činí cena nutričního koše dle legislativy 31kč a že několikrát nechutně přelejvaj polívku z kýble do kýble, než ji studentům servírujou?

Co je špatné na přelévání polévky z jedné nádoby do jiné nádoby nějak nechápu, pokud jsou obě čisté?


To, že tím jídlo, respektive polívku, przníš. Obzvlášť pokud to uděláš třeba desetkrát. Nicméně chápu, že to je vařený pro X desítek dětí, takže se to musí dostat logicky rychle na talíř.

Kdyby sis chtěl dát točený pivo, tak ti snad bude po chuti představa, že výčepní místo pípy bude nějak přelejvat pivo do sklenic naběračkou? :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 2:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ropere, připomínáš mi kámoše, kterej se mnou šel do menzy na rizoto a ve frontě nahlas, aby ho všichni slyšeli, jakej to je geroj, polemizoval, jestli to bude rizoto z kulatozrnné rýže, s parmazánem, výběrovým masem a šafránem tak, jak si ho dělá on doma.....

EDIT: čepovat polívku z pípy jsem ještě neviděl
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
Ropere, připomínáš mi kámoše, kterej se mnou šel do menzy na rizoto a ve frontě nahlas, aby ho všichni slyšeli, jakej to je geroj, polemizoval, jestli to bude rizoto z kulatozrnné rýže, s parmazánem, výběrovým masem a šafránem tak, jak si ho dělá on doma.....

EDIT: čepovat polívku z pípy jsem ještě neviděl


Když ti nevadilo/nevadí, tak jsi holt labužník. Každej má jiný chutě a jiný představy o servírování jídla/polívky.

Já to psal jako ekvivalentní příklad, nepochopils, nevadí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak se při přendávání z nádoby do nádoby przní polévka?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čistě ze zvědavosti ... těch 31 kaček na oběd, se vším všudy, je jako kde? Holka má na základce obědy za myslím 27, a cca to samé doplácí erár. Fakt je, že to moc nechválí ...

Ale za tyhle peníze se asi fakt nedá kouzlit. V Praze ... v centru ... se dá přes poledne dostat za slušné jídlo někam do rozmezí 90 - 110 s přehledem, a že já jen tak něco nežeru, ale za necelých šest pětek to ani při jen dvou jídlech s polívkou nemůže být zrovna hitparáda. Malá to má tak půl napůl ... půlka se prý dá, půlka nic moc a tak 3x - 5x do měsíce si ten oběd raději odhlásí. Takže v tom bude asi hrát i roli jak je to zrovna uvařené.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Čistě ze zvědavosti ... těch 31 kaček na oběd, se vším všudy, je jako kde? Holka má na základce obědy za myslím 27, a cca to samé doplácí erár. Fakt je, že to moc nechválí ...

Ale za tyhle peníze se asi fakt nedá kouzlit. V Praze ... v centru ... se dá přes poledne dostat za slušné jídlo někam do rozmezí 90 - 110 s přehledem, a že já jen tak něco nežeru, ale za necelých šest pětek to ani při jen dvou jídlech s polívkou nemůže být zrovna hitparáda. Malá to má tak půl napůl ... půlka se prý dá, půlka nic moc a tak 3x - 5x do měsíce si ten oběd raději odhlásí. Takže v tom bude asi hrát i roli jak je to zrovna uvařené.

Těch 31 Kč je, co vím, jen za suroviny. Tj. není to taková šílenost jak se zdá, ale 5 kvalitních jídel týdně se za to uvaří blbě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha ... to jsem nevěděl, jsem tu částku nějak neanalyzoval. Fakt je ten, že jak jsem psal, není to rozhodně hitparáda, ale když "malá" na něco nadává, tak je to většinou jak je to uvařené. Třeba rýže ji tam moc nejede, a že doma vařím obyč z pytlíku, žádná basmati nebo jasmín:-), a nebo si stěžuje, že je hodně mastné a podobně.

Pravda ale je, že vařit tak, aby to furt chutnalo všem, když na to mám tyhle peníze a na výběr jsou dvě jídla .... to asi z principu moc nejde.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysH


PříspěvekZaslal: st září 13, 2017 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono je na tom ještě nejšílenější to, že maj přímo pokyny co vařit (od státu). Respektive jaký typy surovin používat .. je to v jednom dílu Pohlreicha ze základky. Takže pokud vařej luštěniny, už předem ví, že si většinu nikdo nevezme. Ve škole, kde je můj prcek, tak se řeší jídelna vždy na rodičáku, posledních 7 let, co se tam pohybuje. Že se nejde zavděčit všem chápu, ale je rozdíl jestli většině chutná nebo většině nechutná. Zrovna o týhle jídelně vím víc příkladů, kdy jim tam nechutnalo, ale se změnila škola, najednou jim chutná.
A pak je ředitel, kterýmu to je evidentně u prdele a jediný řešení by bylo ho přehlásit jinam. Není to supr?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st září 13, 2017 1:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mysH napsal:
Ono je na tom ještě nejšílenější to, že maj přímo pokyny co vařit (od státu). Respektive jaký typy surovin používat .. je to v jednom dílu Pohlreicha ze základky. Takže pokud vařej luštěniny, už předem ví, že si většinu nikdo nevezme. Ve škole, kde je můj prcek, tak se řeší jídelna vždy na rodičáku, posledních 7 let, co se tam pohybuje. Že se nejde zavděčit všem chápu, ale je rozdíl jestli většině chutná nebo většině nechutná. Zrovna o týhle jídelně vím víc příkladů, kdy jim tam nechutnalo, ale se změnila škola, najednou jim chutná.
A pak je ředitel, kterýmu to je evidentně u prdele a jediný řešení by bylo ho přehlásit jinam. Není to supr?

No tak jsou nějaké nutriční normy. Je jasné kdyby si vařil podle toho co by chtěli děti, tak jsou 3x týdně hranolky a 2x pizza :-D
Musí vařit pestrou stravu - lušteniny, obilniny, maso, zeleninu atd.
U nás ve škole se taky půlka dětí odhlašovala z oběda, když byla čočka. Ale zrovna čočka s vajíčkem a párek je jídlo které je docela levné a výživově OK (pokud ten párek není shit a čočka není rozvařená na sračku..).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st září 13, 2017 1:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:

Ale za tyhle peníze se asi fakt nedá kouzlit. V Praze ... v centru ... se dá přes poledne dostat za slušné jídlo někam do rozmezí 90 - 110 s přehledem, a že já jen tak něco nežeru, ale za necelých šest pětek to ani při jen dvou jídlech s polívkou nemůže být zrovna hitparáda. Malá to má tak půl napůl ... půlka se prý dá, půlka nic moc a tak 3x - 5x do měsíce si ten oběd raději odhlásí. Takže v tom bude asi hrát i roli jak je to zrovna uvařené.


Tak ono i ta 100,- za oběd v Praze je skoro charita. Je známo že restaurace na poledních menu zase až tak moc nevydělávají... Hodně tlačí cenu kvůli konkurenci a vydělává se spíš na pití a jídlech mimo polední menu, která jsou typicky třeba i 2x-3x dražší...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st září 13, 2017 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Spazik napsal:
Roper napsal:
Co říkáte na to, že ve školních jídelnách činí cena nutričního koše dle legislativy 31kč a že několikrát nechutně přelejvaj polívku z kýble do kýble, než ji studentům servírujou?

Co je špatné na přelévání polévky z jedné nádoby do jiné nádoby nějak nechápu, pokud jsou obě čisté?


To, že tím jídlo, respektive polívku, przníš. Obzvlášť pokud to uděláš třeba desetkrát. Nicméně chápu, že to je vařený pro X desítek dětí, takže se to musí dostat logicky rychle na talíř.

Myslím že kdyby si dělal na slepo chuťový test polévky, které byla 10x přelitá z nádoby do nádoby a druhé, která nebyla, poznal by si velké kulové která je která...
Pivo je něco trochu jiného, protože tam by se tím postupem zničila pěna a říz.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 1:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Už jsme tu jednou měli diskusi o rabování a teď jsem rád, že nejenom já, ale překvapivě i ČT byla obviněna z rasismu:
http://www.securitymagazin.cz/komentare/kdo-rabuje-na-zpustosene-floride-prece-jen-cernosi-tvrdi-ceska-televize-1404057357.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 1:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ježiš co je to za vola co to psal... další sluníčkář, kterýmu vadí, že rabují jen černoši... příště tam má ČT přistavit rabujícího bělocha, aby to nebylo rasistický?

To je jak u amerických filmů. V každým filmu musí byt černoch, aby to nebylo rasistický... tak dali do Thora černocha, kterej v severské mytologii chrání bránu do Valhaly
_________________
vfab
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zrovna jsem si na tebe Marky dnes vzpomněl, když jsem viděl záběry z akce těch taxi-blbů na letišti. Samej bílej, i když nějaký lehce tmavší tam myslím také byl (ale rozhodně ne černoch) .... a hovado vedle hovada. Ba ne, v rase to nebude.

BTW ... zrovna na tom letišti v kauze Uber vs TAXI se PČR zatím taky zrovna moc neukázala.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Zrovna jsem si na tebe Marky dnes vzpomněl, když jsem viděl záběry z akce těch taxi-blbů na letišti. Samej bílej, i když nějaký lehce tmavší tam myslím také byl (ale rozhodně ne černoch) .... a hovado vedle hovada. Ba ne, v rase to nebude.

BTW ... zrovna na tom letišti v kauze Uber vs TAXI se PČR zatím taky zrovna moc neukázala.


Nevím, tenhle spor nesleduju, ale vím, že ho určitě nevyřeší policajt na ulici.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 403, 404, 405 ... 426, 427, 428  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: