Co vám leze na nervy 4


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 1181, 1182, 1183 ... 1192, 1193, 1194  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Co vám leze na nervy 4  Úvodní stránka -> Ostatní -> Co vám leze na nervy 4
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ygg


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky V. napsal:


Přesně tak. A podle závažnosti útoku, okolností, osobnosti útočníka apod. (existují tzv. kritéria nebezpečnosti trestného činu) lze potom určit výši trestu. Za "neškodný" útok mírný trest a naopak.


Jsem napsal a odeslal relativně dlouhý příspěvek, ale koukám, že buď blbě, nebo se cestou někam ztratil. Tak ještě jednou ale už stručně.

Je potřeba odlišit protiprávní jednání a TČ. Pokud protiprávní jednání vykazuje velmi malou společenskou nebezpečnost, není důvod jej posuzovat jako TČ, ale jako přestupek. Což se v tomto případě zcela v souladu s tím co píšeš stalo, resp. stane.

Co mne ale podstatně víc zaujalo, že je řada našich bližních prostě různá je holý fakt, byla ta policejní komedie se zraněním a následnou pracovní (nebo máte služební?) neschopností po dobu jednoho týdne. Zde je zřejmé, že buď je dotyčný policista neskutečný chromajzl, nebo prostě úmyslně lhal a simuloval. V obou případech nemá u sboru co dělat.

Osobně se mi velmi líbilo jedno hodnocení v diskuzi ve smyslu, že dotyčná by zasloužila pár litrů pokuty ... nebo ještě líp hrabat listí či zametat chodníky ... a dotyčný policista propuštění do civilu. Protože buď je fyzicky nezpůsobilý pro výkon služby, nebo vědomě lže.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:

Jsem napsal a odeslal relativně dlouhý příspěvek, ale koukám, že buď blbě, nebo se cestou někam ztratil. Tak ještě jednou ale už stručně.

Je potřeba odlišit protiprávní jednání a TČ. Pokud protiprávní jednání vykazuje velmi malou společenskou nebezpečnost, není důvod jej posuzovat jako TČ, ale jako přestupek. Což se v tomto případě zcela v souladu s tím co píšeš stalo, resp. stane.

Co mne ale podstatně víc zaujalo, že je řada našich bližních prostě různá je holý fakt, byla ta policejní komedie se zraněním a následnou pracovní (nebo máte služební?) neschopností po dobu jednoho týdne. Zde je zřejmé, že buď je dotyčný policista neskutečný chromajzl, nebo prostě úmyslně lhal a simuloval. V obou případech nemá u sboru co dělat.

Osobně se mi velmi líbilo jedno hodnocení v diskuzi ve smyslu, že dotyčná by zasloužila pár litrů pokuty ... nebo ještě líp hrabat listí či zametat chodníky ... a dotyčný policista propuštění do civilu. Protože buď je fyzicky nezpůsobilý pro výkon služby, nebo vědomě lže.

Já bych si tipl, že lže, ale nelze mu to dokázat. Ono stačí strašně málo, když má člověk smůlu. Kámošům brácha zabrzdil na svahu na lyžích a spadl, v nulové rychlosti. A zlomil si krček. Četl jsem o tom, že někoho srazilo auto, rychlostí asi 5 km/h. A ten člověk umřel. Ledaskdo jen zvedne dítě, položí dítě a jde v předklonu k lékaři. Když někomu skočí na záda byť 50 kg holka, může ho to skutečně rozhodit.
Nicméně, i pokud mu nic neudělala, ani bych se nedivil a neměl bych mu za zlé, že simuloval. Když tušil, že ta kravka z toho vyvázne klidně bez pokuty, asi mu to dost zvedalo madle
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Marky V. napsal:


Přesně tak. A podle závažnosti útoku, okolností, osobnosti útočníka apod. (existují tzv. kritéria nebezpečnosti trestného činu) lze potom určit výši trestu. Za "neškodný" útok mírný trest a naopak.


Jsem napsal a odeslal relativně dlouhý příspěvek, ale koukám, že buď blbě, nebo se cestou někam ztratil. Tak ještě jednou ale už stručně.

Je potřeba odlišit protiprávní jednání a TČ. Pokud protiprávní jednání vykazuje velmi malou společenskou nebezpečnost, není důvod jej posuzovat jako TČ, ale jako přestupek. Což se v tomto případě zcela v souladu s tím co píšeš stalo, resp. stane.

Co mne ale podstatně víc zaujalo, že je řada našich bližních prostě různá je holý fakt, byla ta policejní komedie se zraněním a následnou pracovní (nebo máte služební?) neschopností po dobu jednoho týdne. Zde je zřejmé, že buď je dotyčný policista neskutečný chromajzl, nebo prostě úmyslně lhal a simuloval. V obou případech nemá u sboru co dělat.

Osobně se mi velmi líbilo jedno hodnocení v diskuzi ve smyslu, že dotyčná by zasloužila pár litrů pokuty ... nebo ještě líp hrabat listí či zametat chodníky ... a dotyčný policista propuštění do civilu. Protože buď je fyzicky nezpůsobilý pro výkon služby, nebo vědomě lže.


Já nevím, ale posuzovat útok na policistu jako přestupek mi nepřijde šťastný, i když je ten útok slabý. Jen ať to pěkně proběhne trestním řízením a pak ať padne třeba velmi mírný trest.
Musíme brát v potaz objekt trestného činu, což je ochrana úřední osoby jako institut či abstraktní pojem - a ta je nutná bez diskuse. To nelze posuzovat jako přestupek, to by IMHO nebyl dobrý precedens do budoucna. Když to hodně přeženu, ale princip je stejný - podobně jako u vraždy je objektem lidský život a nikoho ani nenapadne posuzovat vraždu bezdomovce a feťáka jako přestupek, ačkoliv dotyčný jedinec nikomu nechybí a společnost neutrpěla žádnou ztrátu ba naopak na tom možná ještě vydělala. Objektem trestného činu jsou určité hodnoty a principy a na tom je třeba trvat - potom pokud je společenská škodlivost činu (dříve se používal termín nebezpečnost) minimální, tak to lze zohlednít ve výši trestu, který může být i symbolický.
K tomu marození toho policisty - nevím, jestli ten policista lhal nebo ne, ale i drobná žena, pokud by mi skočila na záda a já bych klečel a nečekal bych to, tak by mi určitě byla schopná pěkně rozhodit záda.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale ona byla obžalována ze spáchání TČ ... nicméně soud tento konkrétní "útok" vyhodnotil jako čin s minimálním stupněm nebezpečnosti, a z toho důvodu rozhodl, že se o TČ nejedná, ale jde pouze o přestupek. Což je přesně to, o čem píšeš ... trest bude relativně mírný, protože potrestán bude přestupek. Osobně se domnívám, že takto to již měl vyhodnotit SZ.
Nikdo tu nic neříká o tom, že napadení úřední osoby by mělo být primárně/automaticky posuzováno jako přestupek, a už vůbec tu nikdo neříká, že by nemělo být potrestáno. Ale fakticky nutit soud/SZ, aby jej za každé situace posuzoval jako TČ, by byla chyba.

Co se týče toho policisty ... ta situace je ke shlédnutí na videu ... a ta situace rozhodně nemohla vést ke zranění, jež by si vyžádalo týdenní neschopnost. Ostatně, jeden posudek to vyloučil zcela a i ten posudek, který byl tvrzení policisty max nakloněn, to hodnotil 50 na 50. Ne že bych nevěřil tomu, že situace pro policistu nebyla úplně komfortní, ale musím se opakovat, zůstat po takovémto střetu týden na neschopence .... to je buď úplný lazar, nebo prostě komediant. To, o čem píše Mablung ... nešťastné náhody vedoucí ke zranění ... samozřejmě nastat může, ale v takovém případě to zevrubné lékařské vyšetření odhalí.

EDIT ... simulování je vždy špatně, ale jsme jen lidi. Simulování v situaci, kdy může výrazným způsobem zhoršit situaci obžalovaného je ale nepřípustné. A simulování v takové situaci ze strany příslušníka PČR je už zcela mimo jakoukoli toleranci. Navíc policista nemá co spekulovat o tom, s čím či bez čeho kdo vyvázne. Od posouzení viny a stanovení trestu tu policisté nejsou. A aby jeho chování bylo ovlivněno nějakým hypotetickým rozhodnutím soudu které předjímá ... to ani ze srandy.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přestupek? Nezlob se, ale s tím nesouhlasím. Takže dáme policajtovi pěstí do břicha nebo mu skočíme na záda nebo mu dáme facku, ono se mu nic nestane, u přestupkový komise dostanu pětikilo pokutu a život jde dál - no tak to tu máme novou formu adrenalinový zábavy pro naší unuděnou mládež, nazvěme to třeba "prašti si svýho fízla". Za tu pokutu to stojí a šup s tím na youtube.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 8:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Proc by se mel nekdo stydet za to, ze pracuje?! Zvracena doba...


Nejde o to, že dotyčnej pracuje, to je v pořádku, ale co dělá. Dokážu si představit modelovou situaci, kdy budeš někde v restauraci s přítelkyní a jejími rodiči, který jsou např. oba podnikatelé, přičemž přítelkyně bude dělat obdobnou pozici, a řekneš, že se živíš jako pokladní např. v Bille, tak to moc pozitivní dojem zřejmě neudělá. Ale třeba se pletu. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 8:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Olejnas napsal:
Proc by se mel nekdo stydet za to, ze pracuje?! Zvracena doba...


Nejde o to, že dotyčnej pracuje, to je v pořádku, ale co dělá. Dokážu si představit modelovou situaci, kdy budeš někde v restauraci s přítelkyní a jejími rodiči, který jsou např. oba podnikatelé, přičemž přítelkyně bude dělat obdobnou pozici, a řekneš, že se živíš jako pokladní např. v Bille, tak to moc pozitivní dojem zřejmě neudělá. Ale třeba se pletu. :)


Njn, ale vysvetľovať im, že sedím doma na prdeli bez prachov, kým sa zo mňa stane riaditeľ banky, to tiež nebude to pravé orechové.

V tomto súhlas s Olejnasom. Nemôže byť každý manažér toho a tamtoho - takýchto darmožráčov je už beztak priveľa.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Olejnas napsal:
Proc by se mel nekdo stydet za to, ze pracuje?! Zvracena doba...


Nejde o to, že dotyčnej pracuje, to je v pořádku, ale co dělá. Dokážu si představit modelovou situaci, kdy budeš někde v restauraci s přítelkyní a jejími rodiči, který jsou např. oba podnikatelé, přičemž přítelkyně bude dělat obdobnou pozici, a řekneš, že se živíš jako pokladní např. v Bille, tak to moc pozitivní dojem zřejmě neudělá. Ale třeba se pletu. :)


Stydět se za to, kde člověk pracuje, není vůbec na místě. Známá pracuje nově na poště a taky to tají, kde může - ale k tomu není z mého pohledu vůbec důvod, je fajn, že práci sehnala, že se snaží a nechce být závislá na druhých (a že tací lidé jsou:) - a kde pracuje je v tomhle až podružné. Pokud by někdo nad druhým ohrnoval nos jen na základě toho, co dělá (je-li to poctivá práce), vypovídá to spíš něco o tom nos ohrnujícím než o tom "s podivnou prací". Na druhou stranu, že takových lidí (co druhého na základě práce odsoudí) je dost, vůbec nepochybuju.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
kubbas


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 9:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neviem a nechapem tych ludí čo sa na tom smeju... takisto nechapem ludí čo sa smeju stavbarom alebo niekomu kdo po fuške si ide nakupit do obchodu v monterkách... je to praca ako každa ina... Treba mysliet aj na to že nie kazdy sa narodil s rozumom a nie kazdy sa chce vzdelavať a učiť alebo ani človek nevie či nemože najst momentalne pracu alebo čoklvek ine tak to robí... alebo ho to jednoducho baví...
Ja som tiež robil namáhavu fyzicky náročnú prácu za 400E čistého aby som si dokončil školu zaplatil nájom a podobne síce som schudol 20 kíl ale našiel som skvelú ženu a potom skvelú prácu najlepšiu tu v širokom okolí Tiež mi nebolo príjemne to robit za take peniaze a počuvat tie reči a výsmech ale mal som prácu a bol som za to rád že nesedím na urade alebo nechodím ako socka po sídlisku... A nakoniec som spoznal za ten čas moju ženu dokončil si školu a robím v najlepšej firme v širokom okolí a som maximálne spokojný
Ešte keby som mal naspať tých 20 kg v takejto kvalite tak som spokojný ale nemožeme mať zase všetko...

A viete čo ma sere najviac na tejto dobre? To odsudzovanie a ponižovanie takýchto prác tým človek ukazuje aky v skutočnosti JE... Nieje inteligent ten čo ma MGR PhDr pred menom a za menom 2 tituly ale ten ktory sa dokaže baviť aj s upratovačkou aj zo vzdelanym človekom... Osobne nemam rad takych ludí čo si myslia ze maju par titulov a su BOHOVIA kolko ludí si to myslelo a ako skončilo sereme rovnake hovna umreme rovnako... A zaujímalo by ma čo robíte Vy za pracu ktory tychto ludi odsudzujete... Keby to tvoja žena robila miluješ ju je skvela atd ale robí za pokladnou si snou alebo nie? Tiež som sa stretol asi cca 6 rokov do zadu vo Francúzsku na vymennom pobyte ze odsudzovali deti a šikanovali ze nemali na značkove oblečenie uplne kazdy tam mal nejaku značku... A to som si hovoril ako dobre na slovensku chodím ako chcem a nejebem sa a teraz?? Kazdy iphone handry auta na pozicky lízingy a uroky ako svina... Poznam ludí čo byvaju v 1 izbaku maju tam postel nabytok za čias komunizmu zeru rožky paštiku pred domom mercedes na lízing čo ide 70% vyplaty tam drahe handry navonok pani no pritom su uplne mimo... taka je dnesna realita vidím to aj na malych detoch v rodine same Iphony Ikokotiny Idrahe veci a podobne... Mne stačil bager na pieskovisko... a nie telefon za 800E ktory ked nemaš tak si luzer


Naposledy upravil kubbas dne pá září 15, 2017 9:39 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlas kubbass, taky mě to hrozně sere
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 10:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky V. napsal:
Přestupek? Nezlob se, ale s tím nesouhlasím. Takže dáme policajtovi pěstí do břicha nebo mu skočíme na záda nebo mu dáme facku, ono se mu nic nestane, u přestupkový komise dostanu pětikilo pokutu a život jde dál - no tak to tu máme novou formu adrenalinový zábavy pro naší unuděnou mládež, nazvěme to třeba "prašti si svýho fízla". Za tu pokutu to stojí a šup s tím na youtube.


Hele, ty máš dneska nějak slabší den? Je na soudu .. a jen a jen na něm .. jak to posoudí a jak rozhodne. A on to posoudí na základě konkrétní situace. Tedy může dotyčnému naložit pár let natvrdo, stejně jako prostě rozhodnout, že povaha toho činu byla taková, že se jedná jen o přestupek.

Tak tomu dnes je a tak by to také mělo zůstat.

A nesouhlasíš ... ono .... že jedna ze stran většinou s rozhodnutím soudu nesouhlasí bývá tak nějak pravidlem:-).
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 11:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Olejnas napsal:
Proc by se mel nekdo stydet za to, ze pracuje?! Zvracena doba...


Nejde o to, že dotyčnej pracuje, to je v pořádku, ale co dělá. Dokážu si představit modelovou situaci, kdy budeš někde v restauraci s přítelkyní a jejími rodiči, který jsou např. oba podnikatelé, přičemž přítelkyně bude dělat obdobnou pozici, a řekneš, že se živíš jako pokladní např. v Bille, tak to moc pozitivní dojem zřejmě neudělá. Ale třeba se pletu. :)


Tak ono ide aj o to, že ak robíš na TPP niekde za pokladňou, tak veľmi pravdepodobne nebudeš mentálny atlét (což ako Gaussova krivka nepustí a nemôže byť každý jadrový fyzik) a teda už z tohto princípu si možno nebudeš mať čo povedať s človekom, ktorý mal dostatok guráže a schopností vybudovať vlastný úspešný podnik. Tu vôbec nejde o tú prácu samotnú ale o to, aký typ ľudí ju vykonáva a samozrejme z toho vyplýva ako je ohodnotená.

No a keď to otočím opačne, že ja som úspešný podnikateľ a mám 50k € mesačne a mám dievča, ktoré ľúbim, akurát že predáva u Vietnamca tričká za 2.50/hod+stravné lístky, tak ma to vôbec nezaujíma. Ale jasné že takto je to spoločensky akceptovateľnejšie.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: pá září 15, 2017 11:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Olejnas napsal:
Proc by se mel nekdo stydet za to, ze pracuje?! Zvracena doba...


Nejde o to, že dotyčnej pracuje, to je v pořádku, ale co dělá. Dokážu si představit modelovou situaci, kdy budeš někde v restauraci s přítelkyní a jejími rodiči, který jsou např. oba podnikatelé, přičemž přítelkyně bude dělat obdobnou pozici, a řekneš, že se živíš jako pokladní např. v Bille, tak to moc pozitivní dojem zřejmě neudělá. Ale třeba se pletu. :)


Myslím, že zrovna "podnikatelé" (navíc je to dost povšechný termín, podnikatel je i majitel bordelu nebo prodejce chlastu ve večerce) ze západních kapitalistických společností jsou těmi posledními jedinci, na které by musel dělat člověk nějaký dojem.
Jinak mi přijde naprosto ubohé, když někdo jakkoli kvalitativně posuzuje (ať už vědomě nebo nevědomě) člověka na základě jeho zaměstnání. Paradoxní je to, že pokud by se měl někdo stydět nebo cítit špatně, tak maximálně ten, v kom něčí zaměstnání evokuje určité negativní pocity (ať už o samotném zaměstání nebo o tom kdo jej vykonává) apod. Jestli je holka pokladní v Albertu nebo doktorka je v samotné podstatě irelevantní (pokud ti nemá proést koronární operaci) a neindikuje to prakticky nic. Konvička je docent, Rath je doktor medicíny, Filip doktor práva, příkladů takových sviní a idiotů s "vyšším společenským statusem" jsou statisíce a pokladní jsou oproti nim důstojní a chytří lidé.

A btw. Ropere, mám trochu pocit, že máš dost pokřivený pohled na fungování světa. Je ti teprv 21, pravděpodobně jsi byl od narození zajištěný, nikdy jsi nečelil opradovým existenčním problémům, rodiče ti poskytli co jsi potřeboval, možná i víc... To se pak díváš na společnost trochu jinými očima, než ti co jsou v solidních sračkách
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so září 16, 2017 8:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych se Ropera s dovolením zastal .... třeba se jen blbě vyjádřil. Že dotyčný TEĎ sedí za kasou není nic proti ničemu ... ot je co dál ... zda za tou kasou hodlá zůstat, resp. jestli z dotyčného mám pocit, že má na víc než na tu kasu.

A není to ani tak o tom, že být za kasou je nějaká hanba, což není, ale spíš o tom co dál. Protože když se budeme bavit o perspektivě nějakého vztahu, tak to samozřejmě důležité pro ten vztah z dlouhodobého hlediska je.

Ostatně, jak jsem psal, třeba v Lidlu teď koukám dělá docela dost študáků na brigošu, takže sám fakt "dělám v Lidlu" neznamená vůbec nic. Krom toho, že dotyčný/á není fajnovka a je ochotna dělat co je zrovna potřeba, což je velké plus.

Ale třeba to myslel úplně jinak ...
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so září 16, 2017 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To, že spustím menší lavinu, mě nenapadlo.

Jinak samozřejmě, myslel jsem to z toho společenskýho hlediska. Hodně lidí to někde hluboko v mozku má tak nastavený.

Avšak nikdo nemůže zpochybnit fakt, že kdyby průměrnej, závistivej a kolegům nepřející Čech někde za pásem ve fabrice (viz operátor ve výrobě) měl obrovskou šanci bejt manažer/podnikatel zmíněné fabriky - tudíž značnou příležitost tu pozici lehce zneužít v ještě větší finanční prospěch a v eventuální pomstě - tak jí na 99,9% využije. A jak známo, tak v Česku tenhle "nešvar" platí tak pětinásobně.

KrystofK napsal:
A btw. Ropere, mám trochu pocit, že máš dost pokřivený pohled na fungování světa. Je ti teprv 21, pravděpodobně jsi byl od narození zajištěný, nikdy jsi nečelil opradovým existenčním problémům, rodiče ti poskytli co jsi potřeboval, možná i víc... To se pak díváš na společnost trochu jinými očima, než ti co jsou v solidních sračkách.


Není mi 21, ale 22, nicméně to je lichý, a asi máš pravdu, jsem možná zaujatej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Co vám leze na nervy 4 Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 1181, 1182, 1183 ... 1192, 1193, 1194  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: