Jaký mít příjem kalorií pro hubnutí?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jaký mít příjem kalorií pro hubnutí?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Jaký mít příjem kalorií pro hubnutí?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukas.tei


PříspěvekZaslal: po září 18, 2017 7:56 am    Předmět: Jaký mít příjem kalorií pro hubnutí? Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěl bych trošku pomoct se zorientovat v kaloriích resp. v množství, jaké mám přijmout. Trpím nadváhou, podle zadaných hodnot (muž, 28let, 105 kg, 183 cm) v kalorických tabulkách mám mít příjem 2400 Kcal, když dám požadovanou cílovou hmotnost (85-90 kg), tak mi tabulky vyplivnou denní příjem 1800 Kcal. Byl jsem na měření in body a podle všeho mám poměrně dost zabrzděný metabolismus (metabolický věk 43 let; 1830 Kcal). Co se týče pohybu, tak jsem aktivní člověk, už přes 2 měsíce chodím 3x týdně na kruhový trénink a hlídám si stravu, ale váha se mi vůbec nehýbe. Moje otázka tedy je ta, že mám nějaký výdej energie v klidovém stavu (v mém případě těch 1830 Kcal) na kruháči vydám třeba 600 – 700 kcal. Jaký mám mít tedy celkový denní příjem kalorií, abych redukoval? Děkuji za rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: po září 18, 2017 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1. clovek si casto mysli ze sni neco a pritom sni uplne neco jineho (mnozstvi/makra)
2. clovek si casto mysli ze odmakal pekelnej kruhac/jinej trenink a pritom "spalil" treba jen 200-300kcal
3. rovnice o prijmu VS. vydeji proste funguje vzdycky, takze nektera cast proste neni tak jak si myslis ze je.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Royi


PříspěvekZaslal: po září 18, 2017 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Co u tebe znamená hlídám si stravu? Kolik sníš kalorií a jaký máš jídelníček?
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas.tei


PříspěvekZaslal: po září 18, 2017 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslim tím to, ze se snažím jist 5-6x denne v 2-3hodinovych intervalech. Žádné bílé pečivo, mouky, sladke napoje, příliš tučná jídla. Převážně ovoce, zelenina, kuřecí, ryze, bílé jogurty a pod. No a vychází mi to 1800-1900 kcal denně. Ale funguji uz takhle 3. Měsíc a zatim se nic nezměnilo.

Royi napsal:
Co u tebe znamená hlídám si stravu? Kolik sníš kalorií a jaký máš jídelníček?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: po září 18, 2017 3:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hubnuti je zalezitost rovnice prijem < vydej.

Kdyz prijem podstrelis malo, nehubnes. Kdyz prijem podstrelis moc, nehubnes.

Je potreba mit vyreseno:

- kolik toho jist
- co jist
- kdy to jist

Hod sem tvoje kaloricke tabulky za posledni dva tydny...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: po září 18, 2017 5:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V tomhle kontextu existují dva základní pilíře: 1. Zdroje potravin 2. Makroživiny (sacharidy, tuky, bílkoviny)

Jakékoliv zaobírání se kaloriema je ta největší chyba/blbost/debilita jakou může začátečník nebo středně pokročilý udělat. Základní body dokonale vystihl visual . Kromě opravdu zkušených lidí jsem ještě nenarazil na nikoho, kdo by sám sobě dokázal alespoň hrubě, natož tak akurátně vypočítat výdej, a co potom umět určit denní příjem. Energie potravin není konstanta. Existuje specificko-dynamický účinnek potravy, což opravdu není nezanedbatelná promněná, dost podstatnou roli hraje úroveň trávení, časování živin, psychcická zátěž a sympatikus u "stresařů", celkový metabolismus (a inbody určitě není relevenatní zdroj pro zhodnocení metabolismu) apod.
Primárním faktorem, který musíš začít řešit, pokud chceš ze své pozice začít hubnout je kvalita a vhodnost potravin, ne jejich energie - je dost podstaný rozdíl v tom, jak organismus zpracuje (a jaký bude pozitivní nebo negativní vliv) 200g batátů nebo 100g rohlíku - i kdyby shodně dávaly 200kcal.
Sekundární položkou je hlídání si makroživin, se kterýma se výrazně lépe, efektivnějši a jednodušeji pracuje než s kaloriema.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: po září 18, 2017 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kvalita potravina je určitě důležitá s ohledem na celkové zdraví. Ale pokud chce někdo hubnout, tak neplatí žádné jiné tajemství nebo kouzlo než to, že příjem kalorií musí být menší, než výdej (hnidopich bych připsal, že to lze různě cyklovat). Dej si denně kousek pizzy, kousek čokolády a plátek bůčku a nic jinýho, ale pokud budeš makat jako Zelenej baret ve výcvikovým kempu, tak prostě ZHUBNEŠ. Optimální je samozřejmě jíst zdravě.
Když jsem byl před lety poměrně vyžranej, tak jsem přešel na dietu leangains, k tomu jsem poctivě makal a shodil jsem 13 kg za rok. V klidu a dobrý náladě. Kamarád, obrovskej namakanej kluk, musel kvůli přijímacím testům do armády shodit přes dvacet kilo. Měl to dole za tři měsíce, protože nešpekuloval, nečetl vědecké práce, ale normálně si hlídal jídlo, omezil posilovnu a každý den běhal.
S výjimkou opravdu nemocných lidí (hormonální problémy, trávící problémy apod.) je hubnutí strašně jednoduchý - buď to uděláš nebo hledáš výmluvy a zkratky.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: po září 18, 2017 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky V. napsal:
S výjimkou opravdu nemocných lidí (hormonální problémy, trávící problémy apod.) je hubnutí strašně jednoduchý - buď to uděláš nebo hledáš výmluvy a zkratky.

Ámen!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 9:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky V. napsal:

S výjimkou opravdu nemocných lidí (hormonální problémy, trávící problémy apod.) je hubnutí strašně jednoduchý - buď to uděláš nebo hledáš výmluvy a zkratky.

Tak ;-) A těch nemocých bude tak 5% nebo méně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas.tei


PříspěvekZaslal: pá září 22, 2017 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
V tomhle kontextu existují dva základní pilíře: 1. Zdroje potravin 2. Makroživiny (sacharidy, tuky, bílkoviny)

Jakékoliv zaobírání se kaloriema je ta největší chyba/blbost/debilita jakou může začátečník nebo středně pokročilý udělat. Základní body dokonale vystihl visual . Kromě opravdu zkušených lidí jsem ještě nenarazil na nikoho, kdo by sám sobě dokázal alespoň hrubě, natož tak akurátně vypočítat výdej, a co potom umět určit denní příjem. Energie potravin není konstanta. Existuje specificko-dynamický účinnek potravy, což opravdu není nezanedbatelná promněná, dost podstatnou roli hraje úroveň trávení, časování živin, psychcická zátěž a sympatikus u "stresařů", celkový metabolismus (a inbody určitě není relevenatní zdroj pro zhodnocení metabolismu) apod.
Primárním faktorem, který musíš začít řešit, pokud chceš ze své pozice začít hubnout je kvalita a vhodnost potravin, ne jejich energie - je dost podstaný rozdíl v tom, jak organismus zpracuje (a jaký bude pozitivní nebo negativní vliv) 200g batátů nebo 100g rohlíku - i kdyby shodně dávaly 200kcal.
Sekundární položkou je hlídání si makroživin, se kterýma se výrazně lépe, efektivnějši a jednodušeji pracuje než s kaloriema.



Mě je naprosto jasné, že 200 kcal hranolek a 200 rýže v sobě ukrývá naprosto jiné složení. Nechci si ani přesně počítat kalorie. Ale neorientuji se v tom tak jako něktřeří ostřílenci tady. Spíš se mi jedná o to, že se snažím pochopit jak to vlastně funguje ..... když budu řešit čísla a nebudu rozumět principu vydej/prijem tak nikdy nedosahnu cilu. A že jsem se na začátku zaobíral čísly, tak jsem chtěl jenom úvest na příkladu o co mi jde.

Když to shrnu, člověk do sebe musí dostat energii z kvalitního zdroje potravin a vyváženou porci makroživin. Co se týče příjmu/výdeje, tak pro hubnutí by měl převyšovat výdej nad příjmem, ale nesmí být ten rozdíl zase nějak markantní ?? opravte mě, co jsem napsal špatně :-) díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
haino


PříspěvekZaslal: pá září 22, 2017 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si všechno vážím, jak jinak poznat kolik jsou 4 nebo třeba 7tisíc kcal.Výdej se dá odhadnout dost dobře, protože pohybové aktivity se opakujou. Kalorie na jakých funguješ jsou neuvěřitelné, to je tak snídaně a ne 5-6 jídel.Zvyš pohyb x násobně a metabolismus se rozjede.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2018 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci zakládat nové téma, tak to hodím sem. Nikdy jsem nepočítal příjem/ výdej a chtěl bych to teď zkusit, jestli uvidím nějaký rozdíl. Takže jednoduchá otázka - potřebné kcal na den se počítají z čisté váhy nebo z celkové?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2018 9:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že drtivá většina kalkulaček počítá z celkové. Což samozřejmě není úplně správně, protože 80kg s 10% tuku a 25% tuku bude mít maintenance jiný. Ideálně si najdi kalkulačku, která kromě váhy (celkové) bere v potaz i % tuku.

I tak je to jen orientační, ale pro začátek dobré - po 2 týdnech si to upravíš podle čísel na váze.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2018 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Takže jednoduchá otázka - potřebné kcal na den se počítají z čisté váhy nebo z celkové?


Tohle je ale přeci nepodstatné. I když je pravda, co píše deiw, že "80kg s 10% tuku a 25% tuku bude mít maintenance jiný", tak nejenže rozdíl bude stejně jenom několik málo stovek kcal, tak přeci nejde o to mít kalorie spočítané podle nějakého vzorce, ale takové, na kterých výsledek půjde směrem k tvému cíli.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2018 4:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozřejmě, ale každý vzorec počítá s tělesnou váhou. Mě jde o to, jestli ji použít čistou nebo s i s tukem. To většinou nikde nepíšou. Já s nabíráním ani hubnutím problém nemám a to jsem kcal doteď nepočítal. Chci si to teď ale vyzkoušet. Měsíc, dva a porovnat výsledky s tím, když jsem se vším řídil pocitově.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jaký mít příjem kalorií pro hubnutí? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: