Strečing/protahování



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Strečing/protahování  Úvodní stránka -> Trénink -> Strečing/protahování
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skurk


PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2017 3:00 pm    Předmět: Strečing/protahování Odpovědět s citátem

Ahoj, mám takový dotaz. Před každým tréninkem si dávám tak 2-3 minuty strečink, jinak ne. Kámoš mi teď říkal, že strečing PO tréninku je prý důležitější protože pomáhá regeneraci a v dny kdy necvičím by se měl taky dělat nějaký strečing kvůli regeneraci , je to pravda , že to prospívá ?? Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomáš
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2017 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

já si dávám před tréninkem takový dynamičtější strečink, abych rozhýbal dané partie (kroužení, kilovku do roku a třeba vytáčení atd.) a po tréninku dám delší klasické protahování.

Zatím se mi to tak osvědčilo a nikdy jsem žádné zranění nebo tak neměl. :-)

Ale na tohle úplně nejkvalifikovanější asi nejsem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
PMKB5


PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2017 6:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Před tréninkem: cviky na mobilitu ("kroužení klouby"), pohyby, a dynamický strečink - pokud potřebuješ, např. pokud přes den hodně sedíš. Jinak klidně nic, ať je tvojí rozcvičkou pár lehčích sérií.
Po tréninku: statický anebo silový strečink
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2017 8:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2017 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ShDW napsal:
A co kdo řekne k tomuto?

http://www.coretraining.cz/2017/09/proc-po-silovem-a-napravnem-treninku-nedelat-strecink-protahovani/


Asi to, že na ronnie si o téhle problematice můžeš přečíst už nějaký pátek:

http://kulturistika.ronnie.cz/c-25180-borici-mytu-staticky-strecink.html
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
ShDW


PříspěvekZaslal: út listopad 07, 2017 8:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je sice hezký, ale stejně tak sem můžu postnout x článků, kde se tvrdí, že statický strečink po tréninku ano. Tak mě spíš zajímají osobní zkušenosti atd.
Sám to teď zkouším úplně bez jakéhokoliv protahování (cca 6 týdnů) a zatím nepoznám žádný rozdíl, než když jsem předtím kladl na strečink důraz.
Tzn. zatím dospívám k názoru, že je to jedno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út listopad 07, 2017 9:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zrovna s Pomanem bych se moc nehadal...

Jinak od doby, co mi kluci poradili se neprotahovat po silovem treninku (80%RM+), ale zaměřit se na rozcvičku, mobilitu a válec, tak mám mnohem lepší regeneraci, zmizely problémy s bolavými úpony, věčně rozsekané hamstringy jsou také minulost apod. takže ono na tom něco bude :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koroze


PříspěvekZaslal: út listopad 07, 2017 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Zrovna s Pomanem bych se moc nehadal...

Jinak od doby, co mi kluci poradili se neprotahovat po silovem treninku (80%RM+), ale zaměřit se na rozcvičku, mobilitu a válec, tak mám mnohem lepší regeneraci, zmizely problémy s bolavými úpony, věčně rozsekané hamstringy jsou také minulost apod. takže ono na tom něco bude :)


Třebas takovej Orság si nemyslí, ze strečink nepotřebný... a prijde mi, ze o silovym treninku něco ví ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út listopad 07, 2017 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám za to, že potřeby u elitního světového vzpěrače, který cvičí roky, x-fázově a vůbec dělá v tréninku neskutečné věci (párkrát jsem měl tu čest to vidět na vlastní oči, ještě ve staré Aréně), budou malinko rozdílné, než pro hobby trojbojáře, víkendového fitkaře, či plavce, nebo vytrvalostního běžce. Jak jsem psal výše, mě se osvědčilo, co se mi osvědčilo. Víc k tomu asi nemám co dodat. Poman je fyzioterapeut, pokud se nepletu, tak myslím, že on k tématu má z nás nejvíc co mluvit...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Strečing/protahování
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: