Úchop



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Úchop  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Úchop
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel Rob


PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2017 1:57 pm    Předmět: Úchop Odpovědět s citátem

Zdravím, chci se zeptat, jaký úchop bych měl mít při shybech, přítazích podhmatem ?? Pokud pevně stisknu a mám tyč v dlani, tak z toho mám brutální mozole a celkově to při tréninku bolí tak že to kvůli těm mozolům musím i nechat. Na druhou stranu pokud mám úchop jak kdyby jen za "prsty" tak to nebolí, ale hodně lidí říká, že to je špatně a při shybech by měl být pevný úchop v celé dlani ... jak to je ? Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2017 2:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vezmi do ruky ocelovou trubku, jak je pro tebe prirozene ji drzet? Vezmi za kliku u dveri, jak je prirozene za ni chytit. vezmi igelitku za ucha. Jak je prirozene ji vzit? Uz z logiky veci vyplyva, ze u shybu jde predevsim o uchop, na tom to zacina i konci. A ze mas mozoly? To uz tak byva...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2017 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozřejme pevně v celé dlani. Mozoly časem ztvrdnou a nebudeš téměř nic cítit. Nebo si pořiď speciální rukavice, ale budeš za slečinku :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2017 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Všetci máme mozole. Občas sa zadarí aj strhať si ich do krvi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 7:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne tedy u shybu, kladky atd. vzdycky prislo prijemnejsi to drzet jen na prstech. Pokud se tak udrzis, nevidim v tom problem.

Mne samotneho by zajimalo, proc by mel byt takovy uchop spatny. Zna tu nekdo duvod?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tím, že stiskneš tyč co nejvíce, generuješ větší sílu, lépe zapojíš předloktí apod...
Je to stejně jako u benche, tahu, nebo třeba dřepu.
Dělat shyby na prstech dává smysl jen u horolezců, kteří mají pro tyto účely přímo takové ty důlkové desky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nikkon


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Čím silnejší a pevnejší úchop použiješ, tým lepšie a
efektívnejšie zapojíš celý svalový reťazec vykonávajúci
pohyb - a to platí nie len pre ťahové pohyby, ale aj
tlakové...
Rovnako ako pri drepoch sú na prvom mieste nohy,
vzpriamovače a HSS, ale keď nemáš aktivované a
spevnené lopatky, tak to nie je ideálne.

Naviac - pri snahe o čo najpevnejší stisk jednoducho
výraznejšie posilníš úchop. Môže mať človek akokoľvek
silný chrbát, lopatkové svalstvo a paže, ale keď si napríklad
musí na zhyby vziať trhačky, tak je niečo zle... (aj keď to
už je z iného súdka - o trhačkách tu reč nebola)

edit: Olejnas ma predbehol
a čo sa týka horolezcov, tak tí majú nechorázne silné predlaktia,
lebo pochopiteľne je ten šport z veľkej časti o sile úchopu - a
ten úchop majú silný vo všetkých pozíciach/polohách - či už je
to otvorená dlaň so zahnutým zápästím, vil na jednotlivých článkoch
prstov, ale ale klasický úchop na nejakom väčšom gripe, hrazde...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom.K.


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
Mne tedy u shybu, kladky atd. vzdycky prislo prijemnejsi to drzet jen na prstech. Pokud se tak udrzis, nevidim v tom problem.

Mne samotneho by zajimalo, proc by mel byt takovy uchop spatny. Zna tu nekdo duvod?


Zadny duvod neni. To jsou tu zase jen chytraci, co tvrdi, ze jen jejich zpusob je spravne. Kdo me nekdy videl tahat, tak to drzim vse jen v prstech. Udrzim vsechno snaz nez kdyz to nabalim do cele dlane. To samy veskery kladky, shyby atd. Jakmile se to pokousim drzet v cele dlani, jen mi to zatrhava mozoly a ze bych citil silnejsi uchop? To vubec. Prave ze naopak jak je mi to neprijemny tim, ze se mi tam nahrne ,,material" z dlane tak bych se do vetsi vahy ani nepustil. Nas Lukas Zigmund taha uplne stejne a udrzi taky vsechno. Z myho pohledu je uchop ciste individualni a nejde rict, ze jen jeden zpusob je spravnej. My dlouhoprstaci to budem mit vzdycky snazsi. :-)

Edit: a jeste co tu psal Olejnas s tim vetsim stiskem osy. U bence ok, tam je to jasna vec. Ale u tahu je to naprosto kontraproduktivni. Vzdy kdyz jsem se snazil mackat osu co nejvic, vedlo to jen k tomu, ze jsem pak z premiry zapojeni predlokti nechtene zapinal i biceps a vedlo to k tomu, ze jsem i u 300 krcil ruce. Ruce musi byt u tahu co nejvic uvolneny. Jen zabetonovat uchop.
_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tom.K. napsal:

Zadny duvod neni. To jsou tu zase jen chytraci, co tvrdi, ze jen jejich zpusob je spravne. Kdo me nekdy videl tahat, tak to drzim vse jen v prstech. Udrzim vsechno snaz nez kdyz to nabalim do cele dlane. To samy veskery kladky, shyby atd. Jakmile se to pokousim drzet v cele dlani, jen mi to zatrhava mozoly a ze bych citil silnejsi uchop? To vubec. Prave ze naopak jak je mi to neprijemny tim, ze se mi tam nahrne ,,material" z dlane tak bych se do vetsi vahy ani nepustil. Nas Lukas Zigmund taha uplne stejne a udrzi taky vsechno. Z myho pohledu je uchop ciste individualni a nejde rict, ze jen jeden zpusob je spravnej. My dlouhoprstaci to budem mit vzdycky snazsi. :-)

Edit: a jeste co tu psal Olejnas s tim vetsim stiskem osy. U bence ok, tam je to jasna vec. Ale u tahu je to naprosto kontraproduktivni. Vzdy kdyz jsem se snazil mackat osu co nejvic, vedlo to jen k tomu, ze jsem pak z premiry zapojeni predlokti nechtene zapinal i biceps a vedlo to k tomu, ze jsem i u 300 krcil ruce. Ruce musi byt u tahu co nejvic uvolneny. Jen zabetonovat uchop.


Tak ono tim chycenim do prstu pri mrtvole dokazes zlepsit startovni pozici, coz treba zrovna u suma hraje podle mne velkou roli, tam je kazdy centimetr navic znat :)

Co se tyce toho uchopu vysoko v dlani mam podobne zkusenosti. Na velkych vahach se pak obcas neco utrhne a nekdy se toho utrhne docela dost ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ... s těmi horolezci je to do značné míry pravda, ale oni "náš" klasický úchop jako takový moc neřeší. Těžko někde člověk najde chyt, aby to bylo fakt madlo, které se dá pořádně chytnout i dlaní.

A taky je dobré vědět, že nejpopulárnější topicy na lezeckých fórech jsou typu .. co dělat když jsem si urval ... a poraďte dobrého doktora na chirurgii ruky:-))).
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 7:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

většinou držím jen prsty, palec "schovaný". Připadá mi, že takto mám ruce kolmo dolů, po celou dobu, zatímco když držím klasickým úchopem, tak při vytažení mám pocit, že mě ten palce jakoby zavazí a že táhnu proti tomu palci. Ale asi je to jen pocitem, hodně záleží o hrazdě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lipak


PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2017 9:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem taky jen pro prsty. Ale samozřejmě to nedržím na posledním článku, jen to prostě chytnu tak, aby osa sedla přesně do místa nad mozoly a pak prsty pevně osu obejmu. Je to mnohem pohodlnější a na síle úchopu to nic neubírá. A u mrtvoly je to asi samozřejmost. Ani mě nenapadlo, že by to při mrtvole mohl někdo držet jinak :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Úchop
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: