Bolest kloubů



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolest kloubů  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Bolest kloubů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chadzi


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 3:57 pm    Předmět: Bolest kloubů Odpovědět s citátem

Zdravím,
cca před měsícem mě začalo pobolívat koleno, ale nic hrozného. Pro jistotu jsem ke každodenním dávkám hydrolyzovaného kolagenu přidal animal flex ve víře, že bolest ustoupí...no a ono ne. Dnes skoro po měsíci už mě lehce bolí i rameno a zápěstí. Při tréninku jsem si nic nepřivodil, začalo to jen tak. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Někdo mi kdysi tvrdil, že po nasazení pořádné kloubní výživy, ty klouby půjdou “cítit”, jelikož bude regenerovat chrupavka. Co je na tom pravdy? U ortopeda jsem byl hned s tím kolenem a zanedlouho půjdu na “kontrolu”, to se bude divit, když přijdu s něčím dalším.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Že by začínající revmatoidní artritida?

Velkej podíl na tom mají faktory jako technika cviků, úroveň flexibility, vhodný load a přetrénování.

Kloubní výživy jsou zpravidla placebo a vyhozený peníze.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na artrózu nemám věk ani genetické predispozice. A nepotřebuju tady nějaké pseudolékařské závěry, od to ho mám ortopeda. Mě zajímá, jestli s tím má někdo konkrétní zkušenost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vynechal bych úplně všechno na 14 dní až měsíc ... Stejně jsou vánoce :D Je možný, že prostě nestíháš regenerovat úpony.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 6:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A-Flexem, ani jinou kloubní výživou to nebude ... alespoň jsem nikdy nic podobného v dané souvislosti nepociťoval ... a měl jsem už různé.

Koleno by mohla být a artróza, bez ohledu na věk a predispozice, ale od kolena k rameni a zápěstí je trochu daleko, takže to asi ne.

Zkusil bych ubrat v tréninku a dát víc regenerace ... od dostatku spánku, méně stresu ... pokud něco takového může být ... až po masáže nebo třeba zkusit kryo.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 6:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem právě přešel od těžšího fullbody na takový lehčí split a v tu dobu to právě začalo. Chtěl jsem zvolnit než najedu na vršek/spodek a v lednu mám ještě v plánu tu cca 14ti denní pauzu dát, jelikož se mi narodí malá, tak stejně nebude asi na cvičení čas.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Na artrózu nemám věk ani genetické predispozice.


Buď se zde řídíš svými fatálně zkreslenými představami, nebo máš špatného ortopeda (popřípadě takového, který ti úmyslně lže abys nepanikařil). Pro revmatoidní artritidu nemusí být nutě determinující věk ani "genetické predispozice" a věř, že potkává i děti v pubertálním věku a klidně by mohla potkat i tebe.

Já s tímto zkušenosti mám jak osobní, tak nepřímo od lidí s kterýma pracuju. Kloubní výživa neuškodí, ale s největší pravděpodobností nepomůže (ale jako tomu u SYSADOA bývá, časem se zmírní bolestivost).
Pokud se bolest projevuje v malých kloubech po celém těle, dal bych laborky. Krevní obraz, CRP, revmatoidní faktor + Kreatinin, Kys. močovou, močovinu a klidně i vápník, popřípadě další položky, které vyloučí systémový zánět, problémy s metabolismem bílkovin apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak koleno a rameno zrovna malé klouby nejsou. Jinak v tuhle chvíli bych se opravdu zaměřil spíše na tu regeneraci a čekal, co to udělá. Komplexní vyšetření je samozřejmě ok, ale zatím bych to s ohledem na stav pacienta:-) považoval za poněkud hardcore přístup. Pokud by se to horšilo, tak by to samozřejmě bylo něco jiného.

A ta změna tréninku ... byť paradoxně za lehčí ... může být příčinou také.

A jak to tak čtu, tak bych hlavně sbíral síly na ten leden ... a únor ... a březen ... a tak dál ... rok za rokem:-)
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 9:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spánku i jídla mám až až bych řekl. Před tréninkem vždycky klouby “zahřeju” a oblečený taky nejsem zrovna spoře, takže klouby jsou po celý trénink pořád v teple. Zkusím teda ještě zvolnit a pokud to nebude ustupovat, tak to proberu ještě s ortopedem...stejně za ním musím. Každopádně všemožné krevní testy mi dělali nedávno a krevní obraz mi dělají pokaždé, když ji jdu darovat a vše mám ukázkové
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já teď cca rok vůbec necvičím a asi před půl rokem mě začlo z ničeho nic bolet koleno, ale takovým způsobem že asi 4 dny jsem nebyl schopen dojít na záchod aniž bych se svíjel bolestí. Po týdnu to zase z ničeho nic přestalo, ale od té doby když jsem v chladnějším prostředí nebo dlouho s kolenem nehýbu tak mě trochu pobolívá a při dlouhých tůrách kulhám.. Zajímavý je, že nebolí při dřepech apod, ale při chůzi z kopce. A je mi teprve 27...

Ortoped mi řekl přesně to co jsem čekal - držet ho v teple a nenamáhat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 10:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě koleno začalo bolet po jednom tréninku sprintů a bolí jen kdyz si sednu do tureckého sedu a nebo když dám koleno do podobné polohy, přesněji když chci tu nohu pak narovnat. Např. když se ráno vzbudím a mám nohu pokrčenou. Každopádně, při samotném tréninku o tom nevím- dřepy, tahy, výpady...vše bez problémů.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2017 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Riku napsal:
Já teď cca rok vůbec necvičím a asi před půl rokem mě začlo z ničeho nic bolet koleno, ale takovým způsobem že asi 4 dny jsem nebyl schopen dojít na záchod aniž bych se svíjel bolestí. Po týdnu to zase z ničeho nic přestalo, ale od té doby když jsem v chladnějším prostředí nebo dlouho s kolenem nehýbu tak mě trochu pobolívá a při dlouhých tůrách kulhám.. Zajímavý je, že nebolí při dřepech apod, ale při chůzi z kopce. A je mi teprve 27...

Ortoped mi řekl přesně to co jsem čekal - držet ho v teple a nenamáhat

Změň ortopeda.

Roper napsal:

Kloubní výživy jsou zpravidla placebo a vyhozený peníze.

Coby pravidelný jedlík kloubní výživy s tebou nesouhlasím.

Chadzi napsal:
Zdravím,
cca před měsícem mě začalo pobolívat koleno, ale nic hrozného. Pro jistotu jsem ke každodenním dávkám hydrolyzovaného kolagenu přidal animal flex ve víře, že bolest ustoupí...no a ono ne. Dnes skoro po měsíci už mě lehce bolí i rameno a zápěstí. Při tréninku jsem si nic nepřivodil, začalo to jen tak. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Někdo mi kdysi tvrdil, že po nasazení pořádné kloubní výživy, ty klouby půjdou “cítit”, jelikož bude regenerovat chrupavka. Co je na tom pravdy? U ortopeda jsem byl hned s tím kolenem a zanedlouho půjdu na “kontrolu”, to se bude divit, když přijdu s něčím dalším.

Je otázkou, jestli jsi kvůli kolenu nezačal lehce kulhat a změna pohybového vzorce se ti nepřenesla výše. Ale to je otázka na fyzioterapeuta.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dodo1985


PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2017 8:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rameno koleno, zápěstí - někdy je to od blbého sedu u PC. (Myš na druhou ruku? Vynechat PC?)
Koleno - někdy pomůže změnit boty. Mě bolí pravé koleno, jakmile je mám jen trochu sešlapané.
Ale pochopitelně to může být cokoliv jiného.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2017 10:18 am    Předmět: Re: Bolest kloubů Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Někdo mi kdysi tvrdil, že po nasazení pořádné kloubní výživy, ty klouby půjdou “cítit”, jelikož bude regenerovat chrupavka. Co je na tom pravdy?


Po jednom typu kloubni vyzivy jsem to tak opravdu mival. Bohuzel kloubni vyzivu neberu uz spoustu let, takze si na nazev nevzpomenu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Joint Complex Fair Power ® | Survival
Unikátní směs 11 látek pro výraznou podporu kloubního aparátu. Nejsilnější složení na současném trhu.
699 Kč
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolest kloubů
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: