Kafe - ano/ne


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kafe - ano/ne  Úvodní stránka -> Ostatní -> Kafe - ano/ne
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skurk


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 4:49 pm    Předmět: Kafe - ano/ne Odpovědět s citátem

čau, chci se zeptat na vaše názory na kafe. Kafe jsem pil ještě před tím než jsem začal vůbec cvičit a piju ho do teď. Dávám si 2-3 denně. Chci se zeptat na vaše názory jak je to se zdravím a kafem, hlavní co by mě zajímalo je, zda je 2-3x denně v pohodě a jestli kafe pijete i vy ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 5:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady máš něco, co zveřejnil British medical journal:
Poole et al. (2017) ve své práci analyzovali 201 observačních meta-analýz (práce zpracovávající data z jednotlivých studií) s 67 unikátními zdravotními závěry a 17 intervenčních meta-analýz s 9 unikátními zdravotními závěry. Celkově byla konzumace kávy spojena spíše se zdravotními benefity než negativy.
Lidé, kteří pijí denně 3–4 šálky kávy (230–408 mg kofeinu), mají celkově nižší riziko úmrtí na srdeční choroby ve srovnání s lidmi, kteří kávu do svého denního režimu prozatím nezařadili.

Celkově vyšší spotřeba kávy znamená:
-18% snížení rizika vzniku rakoviny.
-Ochranné účinky proti onemocněním jater nebo vzniku ledvinových kamenů.
-Nižší pravděpodobnost vzniku neurodegenerativních onemocnění, jako je třeba Alzheimerova choroba.
-Pravděpodobně lepší náladu, reakční dobu na podnět, paměť, bdělost a kognitivní funkce (Ruxton, 2008).
-Lepší sportovní výkon až o 12 % (Doherty & Smith, 2005).
-Nižší riziko vzniku cukrovky II. typu. Každý šálek kávy snižuje naše riziko vzniku cukrovky II. typu průměrně o 7 %. Čím více kávy tedy pijeme, tím je naše riziko rozvoje cukrovky menší. Neměli bychom však překračovat hranici 4 šálků kávy za den (Huxley et al., 2009).

Většina malého procenta negativních případů účinků kávy byla zneplatněna faktem, že osoby, u kterých se negativní účinek projevil, kouřili nebo jiným chováním negativně ovlivňovali své zdraví. Pozor by si ale měly dát těhotné ženy, kdy vysoká spotřeba kávy byla asociována například s nižší porodní váhou dítěte, nebo předčasným porodem. Tedy s výjimkou těhotných žen neexistuje žádný větší zdravotní problém, který by byl spojen s přiměřenou konzumací kávy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tor


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlavní je pít opravdové kafe a hlavně ne žádné instatní močky. Moka konvička/ french press nebo dripper na překapávání stojí pár korun a za chuť i ostatní benefity to fakt stojí. Při správné přípravě kávy se výrazně omezí i obsah škodlivin.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2017 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tor napsal:
Hlavní je pít opravdové kafe a hlavně ne žádné instatní močky. Moka konvička/ french press nebo dripper na překapávání stojí pár korun a za chuť i ostatní benefity to fakt stojí. Při správné přípravě kávy se výrazně omezí i obsah škodlivin.


Netušil jsem, že káva obsahuje škodliviny v jakékoliv míře..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2017 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Srovnej si treba kafe z french pressu a tzv ceskeho turka. Princip je vlastne stejny, spareni pomlete kavy horkou vodou, jenze french press zachyti logr a po naliti do hrnicku zustava perfektni kava.
Kafe zalite v hrnicku (tzv turek) se louhuje neustale, a po nejakych peti minutach se zacinaji uvolnovat trisloviny, ktere nejenze zabiji chut, ale taky delaji hrozne "fajn" zaludku.

Takze za me kafe rozhodne ano, idealne s trochou smetany na zmirneni horkosti v zaludku.
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2017 11:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedokážu si představit den bez svého espressa. Nedávno jsem se zastavil v tescu u regálu s kávou (jinak chodím do pražírny) a jen tak jsem vzal malý balíček namleté kávy na espresso značky Tesco Finest. Doma jsem to hned vyzkoušel a vyšlo z toho opravdu luxusní espresso. Chuť i crema na jedničku. Tenhle balíček vydrží tak 7-10 dnů max, pak už není crema jaká by měla být. Vyzkoušejte.


Naposledy upravil Chadzi dne čt listopad 30, 2017 6:00 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2017 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Nedokážu si představit den bez svého espressa. Nedávno jsem se zastavil v tescu u regálu s kávou (jinak chodím do pražírny) a jen tak jsem vzal malý balíček namleté kávy na espresso značky Tesco Finest. Doma jsem to hned vyzkoušel a vyšlo z toho opravdu luxusní espresso. Chuť i crema na jedničku. Tenhle balíček vydrží tak 7-10 dnů max, pak už není crema jaká by měla být. Vyzkoušejte.

Tak kafe by se mělo mlít těsně před přípravou... Jak se namele, rychle degraduje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2017 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ShDW napsal:
Tor napsal:
Hlavní je pít opravdové kafe a hlavně ne žádné instatní močky. Moka konvička/ french press nebo dripper na překapávání stojí pár korun a za chuť i ostatní benefity to fakt stojí. Při správné přípravě kávy se výrazně omezí i obsah škodlivin.


Netušil jsem, že káva obsahuje škodliviny v jakékoliv míře..

No některé levné kafe mi přijde že je někdy moc přepražené až spálené, těžko říct jestli je to zrovna něco dobrého... A potom jsou taky "kafe", jako 3v1, kapsle atd., kde je krom kafe i cukr, nějaký tuk, příchuť atp.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tor


PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2017 10:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to je správný postřeh, ono totiž často opravdu spálené je. Když je totiž praženo úplně na tmavo, tak to přebije jakoukoliv přirozenou chuť zrn (ale taky všechny vady-plísně, červíky atd.) a všechno chutná stejně. Já si radši kupuju méně pražené kávy, protože pak opravdu každá chutná jinak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muhammad


PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2017 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Po kávě, jedno jaké, stejně jako po Caru (Caro), což je ovesný nápoj bez kofeinu, mám něco, co bych neodborně nazval arytmiemi... Po čaji ne. Piju čaj :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tor


PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2017 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A to by mel byt zaklad,poslouchat vlastni telo a neposlouchat vzdycky internetove chytraky. Zajimavy je treba caj cascarra- caj z kavovych tresni. Nenapadnej ovocnej cajicek s chuti sipkoveho caje a pritom je to kofeinova bomba
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2017 9:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi před rokem jsem sesazoval zvukovej a obrazovej záznam přednášky o kafi (mluvil tam barista a gastroenterolog). Hoď do googlu "Dialogem ke zdraví: Káva?" a mělo by ti to vyjet, ale je to placený...
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2017 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

muhammad napsal:
Po kávě, jedno jaké, stejně jako po Caru (Caro), což je ovesný nápoj bez kofeinu, mám něco, co bych neodborně nazval arytmiemi... Po čaji ne. Piju čaj :-)

"Kofein skutečně stimuluje oběhový systém, zrychluje činnost srdce a může krátkodobě zvýšit krevní tlak. Vědecké studie posledních let však jednoznačně prokázaly, že běžná „společenská“ konzumace kávy a čaje však srdci neškodí, a nemusí si ji proto odpírat ani pacienti s vysokým tlakem nebo srdečním onemocněním."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muhammad


PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2017 1:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dokonale se dokážeš netrefit, ovšem znám tuhle tvou vlastnost, a nezlobím se... Když ti něco dělá zle a v tom zlu není očividně žádný prospěch, přestaneš to dělat, ne? Tlak a oběhový systém mám v naprostém pořádku... S doživotní zásobou toho nejkvalitnějšího cejlonského čaje mi nepití kávy nikterak nepřekáží...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
70mMyW!53


PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2017 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kafe je vpoho ale ma uplne jinej fak nez energy drinky nebo energo tablety :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Protein Caffé Isolate 90 | Extrifit
Lahodná pravá káva a 25 g bílkovin z 90% izolátu CFM v každé dávce!
799 Kč
Protein Caffé Latte 80 | Extrifit
Exkluzivní pravá káva latte a 20 g bílkovin v každé dávce!
749 Kč
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kafe - ano/ne Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: