BCAA užívání

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - BCAA užívání  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> BCAA užívání
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wariorpolni

PříspěvekZaslal: čt prosinec 07, 2017 8:26 pm    Předmět: BCAA užívání Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěl bych se jen zeptat, kdy by se mělo užívat BCAA ? Někde píšou že před tréninkem ano a někde ne , někde po treninku někde , někde se říká že před tréninkem by se dávat nemělo a nejvíc ideální je to pít během tréninku můžete mi poradit kdy to je nejlepší a má to smysl ? Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor

PříspěvekZaslal: čt prosinec 07, 2017 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Před tréninkem a případně i v průběhu tréninku, což je teď o to víc použitelné, když se vyrábí tolik různých variant instantních BCAA.

Po tréninku ne, na potréninkový nápoj nebo obecně živiny koukni zde:
http://kulturistika.ronnie.cz/c-7511-potreninkovy-napoj.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
wariorpolni

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2017 4:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok díky, jen bych se ještě zeptal, někde jsem četl že BCAA během tréninku se při budování svalů nemají dávat, prý jsou tím pádem chráněny, napotrhají se a následně není takový růst, je to pravda ?
Ronnie
Administrátor

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2017 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Není. Dávat je je žádoucí (ale pro řadu lidí ne nezbytné).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
spekounP

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2017 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

napíšu svojí zkušenost, možná mě někdo bude kamenovat

1. dávat instantní BCAA před tréninkem se neosvědčilo, protože mi regulérně způsobují hypoglykemii, úplně to samé, co člověk cítí, když si dá před tréninkem jednoduché cukry - ospalost, únava, slabost. Naopak se mi osvědčilo dávat před tréninkem tabletové BCAA, asi proto, že pomalu najíždějí (rozuměj pomaleji se tráví)
2. instantní BCAA dávám v průběhu tréninku po prvním cviku (což jsou většinou dřepy) cca 30-40g, tady naopak dokážou prodloužit trénink, oddálit únavu a zlepšují regeneraci po tréninku.

Rychle na stránku:

Přejdi na: