Epochální výlet pana Kelta do minulosti


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Epochální výlet pana Kelta do minulosti  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Epochální výlet pana Kelta do minulosti
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celtik


PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2017 2:25 pm    Předmět: Epochální výlet pana Kelta do minulosti Odpovědět s citátem

Ahojte.

Z nudy v současném jobu jsem se rozhodl zkusit začít psát log, jednak z důvodu vlastního povědomí o možném "progresu", druhak bych byl strašně rád za váš feedback ohledem (ne)smyslnosti mých tréninkových pumpa-splitů.

Od mlada jsem se věnoval různým sportům, které jsem nárazově kombinoval s chaotickým kladkařením v mísním fitku. Jako mladý před-puberťák, puberťák jsem většinou šel po všem hlavou napřed a u ničeho nevydržel, stejně tak tomu bylo s cvičením.

Všechno toto chronické začínání a končení jsem utnul odstěhováním se za prací. No asi po třech-čtyřech letech sezení za kompem v práci, sezení za volantem, sezení u žraní dobrot z KFC, sezením za kompem doma, sezením v hospodě, jsem si pomalu začal uvědomovat, že je něco špatně, s čímž mi pomohla bolest spodních zad. Světe div se, Kelťák dokonce i něco za ty roky přibral. Naštěstí mi to uvědomění si ztráty radosti z pohybu, přišlo po pár letech a ne až někdy v 50. Začal jsem tedy z lehounka cvičením s vlastní vahou a přemýšlením o složení stravy. Nejenže bolest odezněla, ale s tím jak odešla, přišlo i uvědomění radosti z pohybu a zjištění, že se člověk odreaguje, vypne a zapomene na strasti a stresy. Někdy v tu dobu jsem započal cestu od moderního rachiticko-obézního archetypu slabocha zpět k Chlapovi. Vznikla potřeba jít zpátky do minulosti, tím není myšlena minulost mé osoby, ale minulost člověka jako takového a stavu jeho bytí zde v prostoru.

Měl jsem 28 let, 93 kg, 183 cm, manželku a čerstvého prcka.
Asi po půl roce cvičení s vlastní vahou a variováním jídelníčku jsem se dostal na asi 86 kg, plus jsem dokázal udělat i pár shybů. Více jsem se zajímal o věci okolo cvičení, až mě jednou kolega dovedl do tamního "crossfit" centra. Tohle nebudu nějak rozebírat. Asi rok jsem chodil na kruhové tréningy s kombinací cvičení s vlastní vahou. Začal jsem držet striktní low-carb. Váha šla dolů na 83 kg.

Nicméně mě ty kruháče po nějakém čase přestali bavit, bo jsem necítil zlepšování se. Začal jsem řešit doplňky stravy a začal jsem zase jíst. Kombinoval jsem nahodilý tréning s čínkami, s tréningy s vlastní vahou dle plánu místního trenéra. Nicméně jsem stále nebyl jistý, co vlastně chci, jestli být hubený, zvedat váhy, nebo umět stylově viset na hrazdě.
Po delší době jsem se rozhodl zkusit něco z Performance tréningu A. Česlíka. Byl to objemově/silový tréning. Bylo to pro mě něco nového, výzva. Super bylo, že se člověk naučil principy, které do té doby neznal a že byl na konci vidět progres. Takže i teď, když člověk vidí, že informace a postupy v jeho tréninzích obsažené lze vyhledat na netu, když člověk chce, musím mu poděkovat, že jsem se díky němu posunul dál.
Tělesnou hmotnost jsem neřešil ale k progresům po jeho tréninzích:

MT: 120 kg x5 --> 145 kg x 5
Bench: 72,5 kg x 5 --> 85 kg x 5
Dřep: 90 kg x 5 --> 110 kg x 5

Samozřejmě technika/netechnika. Dřepy paralel a výš, mrtvoly s výstavní konvexí zad a bench kousek nad hrudníkem stopka

Nicméně jsem zjistil, že mě ta síla baví, i když na to nejsem stavěný. Začal jsem se soustředit na techniku, cvičit "vlastní silové splity" a žrát jak prase

Momentálně mám zpět svých krásných 93 kg jako před třema rokama, stále 183 cm, 31 let, manželka stejná, a přibyl druhý malý Kelťak.

Takže po "poladění techniky" mám maximálky.

MT: 160 kg 1RM
Bench: 100 kg 1RM
Dřep: 120 kg 1RM

Jasně, na 93 kg Kelta je to prd, ale když si uvědomím, že jsem začal letos v únoru se silovým tréningem, tzn. za devět měsíců spolu s rozením, stěhováním, novou prací, stěhováním, rekonstrukcí udělal progres nějakých 20 kg mrtvola; 15 kg bench a 15 kg dřep s poladěním techniky, tak... Já vím, je to slabota
Ale to se změní, zachrání to založení logu!

Takže co dál? Nastudoval jsem knihy od Jima Wendlera.

5/3/1: The Simplest and Most Effective Training System to Increase Raw Strength
a
Beyond 531.

A rozhodl se, že půjdu chvíli cestou tohoto kolíka, že je to zase něco co má hlavu a patu...

Story continue …
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celtik


PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2017 3:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rovnou sem sypnu 2 tréningy nazpět, kdy jsem začal právě Wendlerovo Strength Challenge.

Strečing.
Mobilita.
Válení se na válci.
Švihadlo.
---------------------
Warmup.
Začínám na 60 kg pro spodek a 40 kg pro vršek, přidávám po 5 kg a jedu po 5 opak. až do první pracovní série. Warmup vršku jedu supersérie s facepull bandem a přítahama kotouče v předklonu.
---------------------
Prac. série.
Bench
3x65kg
3x75kg
6x80kg
1x90kg

Incline DB. pressy
5x8x26 kg jednoručky + 5x8-10 supersérie shyb

Dipy
3x10 + 3x10 supersérie s bic. zdvyhy s jrč.
---------------------

Vychladnutí na páse cca 5 minut se snižováním tempa.
---------------------

Jelikož se v Jimovo tréninzích jede se submaximálkama, tak je to ze začátku celkem easy. Už se těším, až pojedu za dva měsíce 1x110%; přičemž bude přidáno na maximálce ještě 10 kg navíc.

Tréning byl docela v pohodě, rychle odjetý, až na supersérii se shybama, kombinace tlaků a shybů v supersérii mě vždycky vyřídí.

Jinak posilovna příjemně poloplná, ve sprchách, kde nelze regulovat teplota sem si opařil prdel.

Člověk pozná s tím mým zaměstnáním spoustu různých posiloven, a zjistí že typy lidi sou všude stejný...


Naposledy upravil Celtik dne pá listopad 24, 2017 8:03 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celtik


PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2017 3:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A včerejší pumpovačka.

Strečing.
Mobilita.
Válení se na válci.
Švihadlo.
---------------------
Warmup.
---------------------
Prac. série.
Dřep
3x75kg
3x90kg
5x100kg
1x110kg

Sumo mrtvola
5x10x100kg + supersérie zkracovačky 5x10x5kg
---------------------
Vychladnutí pás.


Posilovna nirvana (čti narvaná), zbyla na mě poslední skříňka. Při strečingu o mě zakopávali kolemjdoucí k baru, kupodivu jsem se díky těm kopancům cítil víc prostrečovaný. Při skákání přes švihadlo sem jim to vrátil.
Druhou pracovní sérii sem dal místo 3 opáček 5, bo asi dvacet čísel přede mnou stála "slečna z internetu" a asi třicet čísel za mnou kluci zkoušeli tlaky, rozhodilo mi to totálně "soustředění"...
1x110kg sem se asi pět minut soustředil, rozdejchával jak powerlifter, nasadil pás, protože jeto nad 100kg! Dřep sem to a pro jistotu sem pak zkontroloval, jestli tam něco bylo vůbec naložíno...
Vyprd sem se na doplňky, bo jsem byl už hladový jak pes. Kupodivu sem se po tréningu cítil fakt dobře, energicky, jako bych vypil litr redbullu s kokainem.


Naposledy upravil Celtik dne čt listopad 23, 2017 7:42 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celtik


PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2017 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes jen strečing, mobilita a nějaké blbnutí na core, které zatím bohužel není hard, pokud nepočítám játra.
Měly být sprinty a nějaká venkovní dynamika, bohužel počasí a zadní rýma kterou momentálně prodělávám by nebyla dobrá kombinace.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celtik


PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2017 9:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Strečing.
Mobilita.
Švihadlo.
---------------------
Warmup.
---------------------
Prac. série.
Tlaky
3x40kg
3x45kg
11x55kg

Bench
5x10x65kg + supersérie shyby 10, 8, 7, 8, 8

Přítahy v předklonu
4x10x60kg + supersérie dipy 4x10

---------------------
Vychladnutí pás.




Jak to čtu tak mě přepadá smutek. Houno práce a dojeaný sem byl jak pes.

Celý den totálně zničený. Asi ve čtyři ráno mě probudilo chilli, který bylo k obědu kvůli vypálení rýmy. Nic se nedařilo, k tomu nějaké soukromé srandy, no po dvouhodinové cestě z práce jsem si řek, že než jet domů nasraný, tak si dám terapii v gymu v místním ghettu, ať přijede klidný a vyrovnaný člověk, ne homicidal maniac...
Po poslední max effort sérii tlaků jsem se cítil jako hovínko, ale nakonec sem to nějak dojel. Nevím jestli to bylo tím, že jsem nespal, nebo že jsem jedl naposled pět hodin před začátkem tréningu.
Poloslepý jsem se doplazil do sprch. Naštěstí jsem použil lék na všechno, snad i na lidskou blbost - ledovou sprchu. A už to bylo zase fajn, probraný, voňavoučký jak batole a smířlivý jak po návštěvě bordelu sem vyrazil k domovu.
Zítra tahy pokud vyjde čas a manželka mě pustí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celtik


PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2017 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hurá, v neděli mě pustili na tréning...

Strečing.
Mobilita.
Švihadlo.
---------------------
Warmup.
---------------------
Prac. série.
Sumo
3x100kg
3x115kg
3x130kg
5x144kg

Dřep
1x10x20kg
1x5x60kg
5x10x80kg

Zkracovačky

5x10x10kg

Rom. split sq.
3x10x10kg jednoručky + supersérie 3x10 Band goodmorning
---------------------

Bylo to včera, takže si niterné pocity nevybavuju, kromě naplnění pocitem který maj rváči...
A totálně rozjebaného spodku zad, supersérie sem dojel přes bolest...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celtik


PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 6:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lehký týden

Strečing.
Mobilita.
Švihadlo.

Bench
---------------------
Warmup.
10x20kg
5x40kg
5x45kg
5x50kg
5x55kg
---------------------
Prac. série.
5x60kg
5x65kg
5x75kg

Pomalá negativní fáze, stopky, dynamická horní.

Rozpažky
5x10x15kg + supersérie shyb 6, 6, 6, 5, 4 !!!

Dipy
10xbw
10x5kg
8x10kg
6x15kg
---------------------
Pluj, pluj, loďko, pluj na vychladnutí.
(Row, row, row your boat,...).

Veslování 30s high intensity, 30s low intensity.
8 minut celkem

Tak, lehký týden začal. Aby to nebylo zase tak lehký, choval jsem se k ose jako k panně.
Shyby - od teď budu jezdit shyby se snahou o co největší rozsah, takže ty cheatovací po bradu co sem jezdil dosud se nekonají (protože jsem díky vousům nemusel chodit tak vysoko). Hezky z passive hangu minimálně po úroveň klíčních kostí, jinak no rep.

No a poslední změna týkající se kondice. Kvůli počasí ideálně pásnuvšímu k mojí zadní rýmě, kterou pravidelně chytám od starší, kterou si přináší co 14 dní ze školky, sem se rozhodl pro babské výkony pod střechou. HIT veslování. PA.RÁ.DA...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celtik


PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2017 7:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Strečing.
Mobilita.
Švihadlo.

Dřep
---------------------
Warmup.
10x20kg
5x60kg
5x65kg
---------------------
Prac. série.
5x70kg
5x80kg
5x95kg

Pomalá negativní fáze, stopky, dynamická horní.

Sumo
5x10x90kg + supersérie 5x10 zdvihání nohou ve visu

Sumo dynamicky.

Výpady
4x20x12,5kg jednoručky + supersérie se zakopáváním na stroji 4x10x45kg.

Minimální pauzy.

---------------------
Na vychladnutí jen kolo asi pět minut, všechno plné.

Tak lehký týden až se mi chtělo zvracet. Čím lehčí pracovní série, tím víc chce ego pushnout doplňky. No snad se to zlepší.
Přemýšlím, že chvíli vynechám švihadlo, bolí mě čím dál víc holeně z toho...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celtik


PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2017 6:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Strečing.
Mobilita.
Švihadlo.

Dřep
---------------------
Warmup.
10x20kg
5x60kg
5x70kg
---------------------
Prac. série.
5x70kg
3x90kg
6x100kg
1x110kg



Sumo
5x10x110kg

Roller

---------------------

Iam back, jak by řekl klasik.

Po čtrnácti dnech zánětu průdušek sem raději nechal ego za dveřma, takže pěkně lehce, steady. Sem ještě trochu zahleněnej, ale už sem to holt nemohl vydržet.

A paráda, cejtím se jak feťák propuštěnej z léčení po prvním šlehnutí ... Člověku ty endorfiny prostě chybí, vo tom žádná...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celtik


PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2017 10:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Strečing.
Mobilita.
Švihadlo.
Roll

Bench
---------------------
Warmup.
10x20kg
5x40kg
5x50kg
5x60kg
---------------------
Prac. série.
5x65kg
3x75kg
4x85kg
1x90kg

Tlaky j.č na šikmé l.
5x8x26?kg

Přítahy v. č. v předklonu
4x10x75kg

Bic. zdvyhy s v. č.
3x do mrtva
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2017 8:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Proletl jsem tvuj log. Je mozny, ze mi tedy neco uniklo, ale neprijde mi, ze jsi se s takto postavenym treninkem vydal na dobrou cestu, co se tyce sily a svalu.

Verim, ze takovy trenink pomerne bavi, protoze je v nem minimum opravdovych pracovnich serii, ale cesta k sile a svalum to podle mych zkusenosti neni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celtik


PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2017 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
Proletl jsem tvuj log. Je mozny, ze mi tedy neco uniklo, ale neprijde mi, ze jsi se s takto postavenym treninkem vydal na dobrou cestu, co se tyce sily a svalu.

Verim, ze takovy trenink pomerne bavi, protoze je v nem minimum opravdovych pracovnich serii, ale cesta k sile a svalum to podle mych zkusenosti neni.


Ahoj. Vycházím v podstatě ze Strength Challenge z Beyond 531 od Jima Wendlera.
Máš určitě pravdu v rámci měsíce tam ani nějaký silový progres pozorovat nejde, protože se začíná na nízkých váhách. A ano, těch pracovních sérií mi přijde taky málo.
Už sem se párkrát přistihl, že uvažuju nad něčím jiným. Pokaždý jsem si ale řekl, že tréning prostě dojedu.
Co bys mi doporučil?
Přemýšlel jsem, že bych dal dlouhodobě split podle Prilepinovy tabulky. Našel jsem si i něco od pana Ch. Thibaudeaua. Každopádně si rád nechám poradit od někoho zkušenějšího...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2017 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejsem samozrejme ten nejvetsi odbornik, ale napr. tenhle trenink mi prijde divnej:

Benc:
Warmup.
10x20kg
5x40kg
5x45kg
5x50kg
5x55kg
---------------------
Prac. série.
5x60kg
5x65kg
5x75kg

Rozcviceni je dost prehnany a pracovni serie prakticky zadny. Vzdyt jsi musel zabrat jen na posledni serii. Jinak to nejspis cele pro tebe byla zivacka :)

Nevim co vsechno jsi zkousel a jake treninky ti vyhovuji, ale pokud mas rad pestrejsi treninky a min serii zkus treba HST. Pokud radsi zakladni cviky tak klidne Fomina ve variante tezsi bench. Urcite bych trenoval spis fullbody.

Pripadne si sestav trenink sam. Na treninkovou jednotku ti bude stacit 4-5 zakladnich cviku. Na partii vzdy 1 trenink tezky (klidne pyramida nebo 3-5opx5s), 1 stredni a 1 lehky. 4-5 pracovnich serii.

Takhle makas o treninku snad i min nez ja (coz jde dost tezko) a to je mi skoro 50 :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celtik


PříspěvekZaslal: so prosinec 16, 2017 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
Nejsem samozrejme ten nejvetsi odbornik, ale napr. tenhle trenink mi prijde divnej:

Benc:
Warmup.
10x20kg
5x40kg
5x45kg
5x50kg
5x55kg
---------------------
Prac. série.
5x60kg
5x65kg
5x75kg

Rozcviceni je dost prehnany a pracovni serie prakticky zadny. Vzdyt jsi musel zabrat jen na posledni serii. Jinak to nejspis cele pro tebe byla zivacka :)

Nevim co vsechno jsi zkousel a jake treninky ti vyhovuji, ale pokud mas rad pestrejsi treninky a min serii zkus treba HST. Pokud radsi zakladni cviky tak klidne Fomina ve variante tezsi bench. Urcite bych trenoval spis fullbody.

Pripadne si sestav trenink sam. Na treninkovou jednotku ti bude stacit 4-5 zakladnich cviku. Na partii vzdy 1 trenink tezky (klidne pyramida nebo 3-5opx5s), 1 stredni a 1 lehky. 4-5 pracovnich serii.

Takhle makas o treninku snad i min nez ja (coz jde dost tezko) a to je mi skoro 50 :)


To by šlo. Fullbody jsem jel naposled tak v 18ti. Ještě přemýšlím nad intenzitou:

1týden:

Po - Bench 75%; Mrtvola 70%; Dřep 70%.
St - Bench 70%; Mrtvola 75%; Dřep 70%.
Pá - Bench 70%; Mrtvola 70%; Dřep 75%.

2týden:

Po - Bench 80%; Mrtvola 75%; Dřep 70%.
St - Bench 70%; Mrtvola 80%; Dřep 75%.
Pá - Bench 75%; Mrtvola 70%; Dřep 80%.

3týden:

Po - Bench 90%; Mrtvola 75%; Dřep 70%.
St - Bench 70%; Mrtvola 90%; Dřep 75%.
Pá - Bench 75%; Mrtvola 70%; Dřep 90%.

4týden stejně jako druhý s 80%. A další měsíc přihodit po 5kg, když mi to bude sedět...

Jinak bych k tomu přidal:

Po - Rumunský MT; Břicho.
St - Tlaky; Přítahy v. č. k bradě; Bic. shyby.
Pá - Shyby; Přítahy v. č. v předklonu; Dipy.

Tak určitě klobouček pane, doufám, že mi tato zábava (někdy spíš terapie ) vydrží taky co nejdýl, nehledě na výkony ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2017 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Celtik napsal:
drlift_ napsal:
Nejsem samozrejme ten nejvetsi odbornik, ale napr. tenhle trenink mi prijde divnej:

Benc:
Warmup.
10x20kg
5x40kg
5x45kg
5x50kg
5x55kg
---------------------
Prac. série.
5x60kg
5x65kg
5x75kg

Rozcviceni je dost prehnany a pracovni serie prakticky zadny. Vzdyt jsi musel zabrat jen na posledni serii. Jinak to nejspis cele pro tebe byla zivacka :)

Nevim co vsechno jsi zkousel a jake treninky ti vyhovuji, ale pokud mas rad pestrejsi treninky a min serii zkus treba HST. Pokud radsi zakladni cviky tak klidne Fomina ve variante tezsi bench. Urcite bych trenoval spis fullbody.

Pripadne si sestav trenink sam. Na treninkovou jednotku ti bude stacit 4-5 zakladnich cviku. Na partii vzdy 1 trenink tezky (klidne pyramida nebo 3-5opx5s), 1 stredni a 1 lehky. 4-5 pracovnich serii.

Takhle makas o treninku snad i min nez ja (coz jde dost tezko) a to je mi skoro 50 :)


To by šlo. Fullbody jsem jel naposled tak v 18ti. Ještě přemýšlím nad intenzitou:

1týden:

Po - Bench 75%; Mrtvola 70%; Dřep 70%.
St - Bench 70%; Mrtvola 75%; Dřep 70%.
Pá - Bench 70%; Mrtvola 70%; Dřep 75%.

2týden:

Po - Bench 80%; Mrtvola 75%; Dřep 70%.
St - Bench 70%; Mrtvola 80%; Dřep 75%.
Pá - Bench 75%; Mrtvola 70%; Dřep 80%.

3týden:

Po - Bench 90%; Mrtvola 75%; Dřep 70%.
St - Bench 70%; Mrtvola 90%; Dřep 75%.
Pá - Bench 75%; Mrtvola 70%; Dřep 90%.

4týden stejně jako druhý s 80%. A další měsíc přihodit po 5kg, když mi to bude sedět...

Jinak bych k tomu přidal:

Po - Rumunský MT; Břicho.
St - Tlaky; Přítahy v. č. k bradě; Bic. shyby.
Pá - Shyby; Přítahy v. č. v předklonu; Dipy.

Tak určitě klobouček pane, doufám, že mi tato zábava (někdy spíš terapie ) vydrží taky co nejdýl, nehledě na výkony ...


Jen par poznamek. Pocitej s tim, ze se ti bude nejspis kumulovat unava. Neni vubec od veci mit lehky trenink jen s 60% (disciplinu). Nevim jak tvrde hodlas jit mrtvolu, ale jit tezkou mrtvolu ve stredu a v patek tezke drepy muze byt problem (v opacnem poradi to bude v pohode).

A jeste k tem doplnkovym cvikum. Jit rumunsky mrtvy tah mi prijde zbytecny, kdyz jdes 3x tydne mrtvolu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Epochální výlet pana Kelta do minulosti Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: