Přetrénování - psychika ?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Přetrénování - psychika ?  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Přetrénování - psychika ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ondra89


PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2018 3:36 pm    Předmět: Přetrénování - psychika ? Odpovědět s citátem

Ahoj, chci se jen zeptat, pokud to chápu správně, tak přetrénování se projeví hlavně na psychice a únavě , ne na bolesti svalů ? Totiž cvičím ob-den a někdy mě i v den kdy bych měl cvičit bolí svaly (jako ne že bych se nemohl hýbat, ale prostě jdou dost cítit) ale i přes to se cítím psychicky na trénink připravený a nemusím se do něho nutit. Někdy zkrátka nevím jestli už jsem připravený cvičit, nebo radši až další den kvůli regeneraci ... jak říkám, unavený nejsem, nutit se do toho taky nemusím, akorát ty svaly občas bolí, mám cvičit i přes to ? Dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dominik01


PříspěvekZaslal: so leden 06, 2018 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přetrénování je komplexní problém, který je zapříčiněn nedostatečnou regenerací, stravou, enormním psychickým vytížením a častými velmi intenzivními tréninky, časem dochází ke kumulaci těchto faktorů a v důsledku toho dochází k přetrénování neboli také syndormu nevysvětlitelného poklesu výkonnosti. Ten má za následek jak problémy fyzického rázu, nedostatek energie, prudký pokles síly, taktéž jak jsi zmínil psychické problémy.. . Bolest svalů, kterou tady popisuješ nastává většinou, pokud delší dobu neposiluješ a pak to v posilovně přeženeš, pokud posiluješ pravidelně a bolest takto přetrvává po každém tréninku, tak bych se asi snažil upravit objem/intenzitu/frekvenci procvičování jednotlivých partií.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Přetrénování - psychika ?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: