Protein + kefír



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Protein + kefír  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Protein + kefír
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Otto von Bismarck


PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2018 5:11 pm    Předmět: Protein + kefír Odpovědět s citátem

Dobrý den,

rád bych se Vás optal, co si myslíte o kombinaci kefír + protein, její účinnosti a případných negativních vlivů na trávení.

Nedávno jsem se odstěhoval na VŠ kolej a z časových, logistických i prostorových důvodů jsem bohužel nebyl schopen udržovat pravidelný režim pití proteinu. Jednoho dne, kdy mě přepadl hlad, jsem si v Albertu koupil 900 ml neochuceného kefíru zn. Kunín a jeho chuť mě natolik okouzlila, že jsem se rozhodl zaexperimentovat a nasypat do něj denní dávku vanilkového proteinu. Chuťově se výsledná substance ukázala být velice příjemná (kdybych do ní přidal lentilky, chuť by se takřka ničím neodlišovala od dětského jogurtu Kostíci) a celkově jde o koncept velmi praktický - kefír se prodává v papírové lahvi, do které ráno stačí nasypat protein, protřepat a průběžně pít, načež po spotřebování lze láhev bez jakéhokoliv mytí vyhodit.

Kefír má údajně blahodárné účinky na trávení a navíc obsahuje 18 g bílkovin. Je mi naprosto jasné, že vstřebávání bílkoviny bude výrazně pomalejší, ale napadlo mě, že při stálém a pravidelném příjmu menších dávek během dne by se tato nevýhoda možná mohla vykompenzovat.

Čím si vůbec nejsem jistý, je možný negativní vliv příjmu téměř kila kefíru denně, navíc tento recept využívám krátce a nemám ověřenu jeho účinnost. Velmi rád bych znal Vaše názory, zda by tato kombinace mohla mít nějaký účinek na růst svalů nebo jestli je to absolutní nesmysl :D

Děkuji, O.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
legnava


PříspěvekZaslal: so leden 06, 2018 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj
Používám kefirovane mleko s proteinem hlavne k snidani.

Do mixeru dam
60gr vlocek
30gr protein
35gr arasidove maslo
200gr kefirovane mleko
1 kus banan
A vsechno roumixuju a cele dopoledne nemam hlad.
vysledek nutricnich hodnot..

Bilkoviny 47gr
sacharidy 73gr
tuky 25gr
kcal 722
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po leden 08, 2018 10:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je nejaká reklama na Kunín?

...Každé ráno litr kefíra si dáš, odpoledne prdel jak ve středověku máš...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
legnava


PříspěvekZaslal: po leden 08, 2018 1:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když ho vypiješ litr a ještě ke všemu z vločkama tak se posereš 100%
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: út leden 09, 2018 2:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja občas taky ráno piju 0,5 litru neslazenýho kefíru, mixlýho např. s mraženýma malinama nebo proteinem. Hlavně v létě, když jsou vedra. Občas, když mě někde venku přepadne hlad (a po ruce jsou jen shity typu lovečák nebo bageta z benzínky nebo večerky s 50g majonézy a smaženejma kuřecíma kostma) je kefír docela dobrý řešení, maj ho fakt všude.

Na tvou otázku: plusy jsou superrychlá a jednoduchá příprava, obsah bílkovin a podle mě předevšim živý bakteriální kultury (po kterejch se lidi, co nejsou zvyklý, posíraj, ale když si zvyknou, tak jim to naopak vylepší trávení). Mínusy jsou, pokud piješ litr denně, už relativně dost rychlejch sacharidů a taky dost kaseinu, kterej se tráví dlouho, u někoho i dost dlouho na to, aby šel např. do hodiny po takovýhle snídani cvičit.

A určitě bych se vyhejbal kefírum s příchutí, co jsou doslazovaný - je potřeba tam narvat navíc ještě hromadu klasickýho cukru, aby to přebilo tu kyselou chuť.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubbas


PříspěvekZaslal: út leden 09, 2018 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A aky mate nazor na mlieko? Ja kupujem plnotučné priamo na drustve za 0,6e liter ale chutovo oproti tomu z obchodu je 1000 k 1 samozerjme nie kazdy ma taku moznost kupujem tam aj syry a vsetko ostatne... Ja ked som niekde tak si tiez kupujem mlieko a niečo k tomu banány napr alebo piškóty poprípade cereálne pečivo a tuniaka namiesto bagiet lyžičku a dozu mam vzdy v aute
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: út leden 09, 2018 7:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No já u toho kefíru právě oceňuju to, že když se člověk ocitne v situaci, že má hlad, je dost ve spěchu, nejlíp doslova při nějakym přesunu, tak tohle koupí v každym krámu a během 20 vteřin to do sebe hodí. A nemá pak kvůli extrémně rychlýmu žraní nějakýho shitu rozházený trávení, mj. hlavně proto, že je to tekutý jídlo s probiotikama.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zacinamposilovat


PříspěvekZaslal: út únor 20, 2018 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc si nedovedu představit, že na kolejích máš problém z logistických důvodů pít zrovna protein, když to je asi to nejjednodušší, protože jinak bych poradila místo obyčejného kefíru kefír z tibetské houby. Je to mnohem lepší, protože houba z mlíka vyžere laktózu a je tam více kultůry než v kefíru z obchodu. Bohužel je s tím více práce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Protein + kefír
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: