Prezidentske volby 2018


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Prezidentske volby 2018  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Prezidentske volby 2018
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kdo dostane vas hlas v I. kole?
Mirek Topolánek
10%
 10%  [ 4 ]
Michal Horáček
15%
 15%  [ 6 ]
Pavel Fischer
7%
 7%  [ 3 ]
Jiří Hynek
7%
 7%  [ 3 ]
Petr Hannig
0%
 0%  [ 0 ]
Vratislav Kulhánek
0%
 0%  [ 0 ]
Miloš Zeman
28%
 28%  [ 11 ]
Marek Hilšer
2%
 2%  [ 1 ]
Jiří Drahoš
26%
 26%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 38

Autor Zpráva
Spazik


PříspěvekZaslal: st prosinec 27, 2017 7:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
hcetigol123 napsal:


Zeman ikdyž skoro na voziku je porad inteligentnejsi jak ostatni kandidati dohromady.

... ze Zeman pravdepodobne vyhraje.



To první je blbost. Zeman není inteligentnější než Drahoš, a ani nějak výrazně víc než Horáček a Kulhánek. Ale ... jednak má pro politiku jako takovou prostě talent, jednak se v ní motá už hrozně dlouho, takže v rámci ČR v tom umí chodit. Takže ano, čistě z hlediska politické obratnosti je a tom z kandidátů jasně nejlépe. Otázkou je, zda je to u funkce prezidenta to hlavní (pro něco jiného než být zvolen).

Jinak aby bylo jasno, Zemana jsem podporoval ( i když tenkrát to byly samozřejmě jen sympatie, bo přímá volba nebyla) už při jeho první kandidatuře, a dohromady 3x jej i volil. A pořád jsem přesvědčen, že v minulých volbách byl z kandidátů tím nejlepším. A s cca první polovinou jeho funkčního období jsem v zásadě spokojen. Druhá půle už je ale podle mne fakt cesta do kopru. Zeman byl vždy ješitný a šlo mu primárně o jeho ego, ale dřív to uměl celkem řídit, stejně tak měl vždy "talent" mít okolo sebe fakt neskutečný "materiál". Už ve vládě. Ale opět to většinou nějak zvládl uřídit. Bohužel, stárneme všichni a jemu jak ubývají síly a horší se jeho zdraví, tak už oboje uvedené řídit nezvládá a celkový dojem je čím dál horší.

Za mě to prostě chce někoho nového, byť ten výběr je hodně smutná věc (ale furt lepší než do PS:-). Zejména proto, že tandem Zeman&Babiš nám byl čert dlužen. V prvním na to asi hodím bobek, nebo to dám Horáčkovi, v druhém Zemanovu protikandidátu.

Samozřejmě se nehádám, že Zeman asi vyhraje (což ale není sám o sobě důvod jej volit), ale celé funkční období nevydrží. Což nicméně opět není důvod jej (ne)volit.

Asi tak nějak, dřív jsem proti Zemanovi taky nic moc neměl. Byl to prostě clkem OK levicový politik, inteligentní, co umí mluvit, dělat bonmoty a dělat si prdel z novinářů.
Ale jak píše ygg, už prostě začal senilnět a neovládá ani sebe, natož ten materiál okolo něj.

Tohle třeba pro mě asi byl ten moment, kdy jsem si řekl - tohle na hradě fakt nechci:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1624077-priznivce-zemana-vzaly-do-prahy-i-autobusy-mynar-zajistil-vip-prohlidku-hradu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2017 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Udělám to co před pěti lety. Na první kolo se vykašlu a v druhém volím Zemanova protikandidáta. A je mi jedno, jestli to bude Drahoš a nebo kůň
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út leden 02, 2018 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Se Zemanem je to jako s Babišem.

Neznám žádného jeho voliče; když se s někým bavím, tak ten taky nezná žádného Zemanova voliče, ale on stejně pak dostane třetinu hlasů nebo tak něco. Social bubbles...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: út leden 02, 2018 12:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zrovna jsem byl s pěti kolegy na obědě a to stejný mě řekl jeden kolega. Řekl jsem mu totiž že ho půjdu volit, rozklepal se mu hlas a řekl, že jsem první, koho zná :D
_________________
vfab
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: út leden 02, 2018 12:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:


To první je blbost. Zeman není inteligentnější než Drahoš, a ani nějak výrazně víc než Horáček a Kulhánek. Ale ... jednak má pro politiku jako takovou prostě talent, jednak se v ní motá už hrozně dlouho, takže v rámci ČR v tom umí chodit. Takže ano, čistě z hlediska politické obratnosti je a tom z kandidátů jasně nejlépe. Otázkou je, zda je to u funkce prezidenta to hlavní (pro něco jiného než být zvolen).

Jinak aby bylo jasno, Zemana jsem podporoval ( i když tenkrát to byly samozřejmě jen sympatie, bo přímá volba nebyla) už při jeho první kandidatuře, a dohromady 3x jej i volil. A pořád jsem přesvědčen, že v minulých volbách byl z kandidátů tím nejlepším. A s cca první polovinou jeho funkčního období jsem v zásadě spokojen. Druhá půle už je ale podle mne fakt cesta do kopru. Zeman byl vždy ješitný a šlo mu primárně o jeho ego, ale dřív to uměl celkem řídit, stejně tak měl vždy "talent" mít okolo sebe fakt neskutečný "materiál". Už ve vládě. Ale opět to většinou nějak zvládl uřídit. Bohužel, stárneme všichni a jemu jak ubývají síly a horší se jeho zdraví, tak už oboje uvedené řídit nezvládá a celkový dojem je čím dál horší.

Za mě to prostě chce někoho nového, byť ten výběr je hodně smutná věc (ale furt lepší než do PS:-). Zejména proto, že tandem Zeman&Babiš nám byl čert dlužen. V prvním na to asi hodím bobek, nebo to dám Horáčkovi, v druhém Zemanovu protikandidátu.

Samozřejmě se nehádám, že Zeman asi vyhraje (což ale není sám o sobě důvod jej volit), ale celé funkční období nevydrží. Což nicméně opět není důvod jej (ne)volit.


(kto by to na ygga povedal), velmi dobry post.

Inak som rad, ze sa ma ceske volby nijak priamo netykaju a velmi nerad, ze tie slovenske ano.
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysH


PříspěvekZaslal: út leden 02, 2018 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1. kolo Hynek
2. kolo nejspíš budu bojkotovat, protože tam si fakt nevyberu a menší zlo taky ne

PS: volte Zemana, státní pohřeb už dlouho nebyl :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út leden 09, 2018 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st leden 10, 2018 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hezký článek. Obávám se ale, že Zeman volby vyhraje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: st leden 10, 2018 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Hezký článek. Obávám se ale, že Zeman volby vyhraje.


Asi ano, ale je sanca ze skoro opusti lod
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: st leden 10, 2018 2:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Byl to prostě clkem OK levicový politik, inteligentní, co umí mluvit, dělat bonmoty a dělat si prdel z novinářů.

Zeman jakožto vysoce inteligentní člověk, taktik a schopnej politik se levicovym politikem stal čistě pragmaticky proto, že v době rozpadu OF už bylo na pravici "plno" (předevšim ODS - Klaus), tak šel do ČSSD. Před tim byl krátce členem Občanskýho hnutí, z jehož členů jsou dnes někteří řazeni k Pražský kavárně. Historie má holt smysl pro ironii.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%8Dansk%C3%A9_hnut%C3%AD

Navíc je zajímavý si občas přečíst, s kym kromě Klause seděl v prognosťáku (s Dolejšem, Mládkem, Ransdorfem, Dlouhým, Dybou, Tůmou, Singerem, Ježkem...)
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st leden 10, 2018 3:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A tady ještě další (pozitivní) post od Martina Jaroše:

https://www.facebook.com/panjaros/posts/10156006305248630
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: st leden 10, 2018 4:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hezky napsaný, čtivě, věcně a příjemně pozitivně. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
mysH


PříspěvekZaslal: st leden 10, 2018 9:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro mě jsou měřítka ideálního kandidáta
1) reprezentace
2) postoj k EU a zahraniční politice
3) názor na euro vzhledem k jmenování členů bankovní rady ČNB (proti euru jsou mimochodem jen tři - Topolánek, Hanig a Hynek)
4) znalost cizích jazyků
5) názor na současný průser s trestně stíhaným premiérem

Co považuju za hodně smutný je bod 4. Až na vyjímky tragédie, tady se dá jen se slzou v oku vzpomínat na Klause.
A upřímně si nemyslím, že by měl větší cenu ten, který se klaní v Bruselu .. než ten který se klaní na východ. Obě verze jsou děsný totiž.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st leden 10, 2018 11:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mysH napsal:
Pro mě jsou měřítka ideálního kandidáta
1) reprezentace
2) postoj k EU a zahraniční politice
3) názor na euro vzhledem k jmenování členů bankovní rady ČNB (proti euru jsou mimochodem jen tři - Topolánek, Hanig a Hynek)
4) znalost cizích jazyků
5) názor na současný průser s trestně stíhaným premiérem

Co považuju za hodně smutný je bod 4. Až na vyjímky tragédie, tady se dá jen se slzou v oku vzpomínat na Klause.
A upřímně si nemyslím, že by měl větší cenu ten, který se klaní v Bruselu .. než ten který se klaní na východ. Obě verze jsou děsný totiž.

Znalost cizích jazyků mi je celkem putna. Musí se domluvit anglicky, to je bezpodmínečné. Ale na gramatické chyby či výslovnost sere pes. Kdybys slyšel jak u nás ve firmě mluví frantíci, velice chytří lidé, ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 12:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Prezidentske volby 2018 Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: