Prezidentske volby 2018


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Prezidentske volby 2018  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Prezidentske volby 2018
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kdo dostane vas hlas v I. kole?
Mirek Topolánek
10%
 10%  [ 4 ]
Michal Horáček
15%
 15%  [ 6 ]
Pavel Fischer
7%
 7%  [ 3 ]
Jiří Hynek
7%
 7%  [ 3 ]
Petr Hannig
0%
 0%  [ 0 ]
Vratislav Kulhánek
0%
 0%  [ 0 ]
Miloš Zeman
28%
 28%  [ 11 ]
Marek Hilšer
2%
 2%  [ 1 ]
Jiří Drahoš
26%
 26%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 38

Autor Zpráva
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

"V angličině uspěl Horáček..." je trochu zvádějící titulek, snad si to video lidi pustí, protože takhle to vyzní, že ostatní (kromě Haniga) jsou v AJ marní.

Nicméně co se týče AJ, tak pořádnou zkouškou si (někteří) kluci prošli tady. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jak-mluvi-prezidentsti-kandidati-anglicky-kdo-prisel-do-neobvykle-debay-jak-mu-to-slo-a-kdo-otmitl-41463?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Za mě prostě opět Fisher někde jinde než Horáček a Hilšer. Proč tam nešli pozvaní Topol s Drahošem, to už se asi nedozvíme. :-)
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 11:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
"V angličině uspěl Horáček..." je trochu zvádějící titulek, snad si to video lidi pustí, protože takhle to vyzní, že ostatní (kromě Haniga) jsou v AJ marní.

Nicméně co se týče AJ, tak pořádnou zkouškou si (někteří) kluci prošli tady. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jak-mluvi-prezidentsti-kandidati-anglicky-kdo-prisel-do-neobvykle-debay-jak-mu-to-slo-a-kdo-otmitl-41463?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Za mě prostě opět Fisher někde jinde než Horáček a Hilšer. Proč tam nešli pozvaní Topol s Drahošem, to už se asi nedozvíme. :-)


Souhlasím, i z té krátké AJ debaty na idnes bylo vidět, že Fischer má angličtinu po stránce gramatiky a slovní zásoby někde jinde než všichni ostatní (i když nepropadl z nich nikdo).

Co se týče přízvuku a výslovnosti mi třeba lépe zní takový Hilšer, zatímco Fischerův přízvuk (i pomalé mluvení) mi moc nesedí, ale jeho angličtina je na vysoké úrovni.

V prvním kole jej volit nebudu, protože s jinými kandidáty mám větší názorovou shodu, ale jako prezident by mi nevadil - myslím, že by byl dobrým a důstojným prezidentem (stejně jako nejméně 3 další kandidáti).
I když jsem si to ze začátku kampaně nemyslel, tak nakonec se podle mě sešli lepší kandidáti než minule, a 4-5 z nich si na hradě dokážu představit, zatímco před 5 lety to byla spíše volba menšího zla.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím, letos to bude rozhodně příjemnější volba.

U toho Fishera se mi líbí, že i když přejde do AJ, tak stále je to on a stále mluví de fakto stejně (pro někoho asi až moc nudně - prostě diplomat), ale u ostatních, když přijde na AJ, tak jakoby museli přepnout a už to úplně nejsou oni. Hannig ale v AJ překvapil, zatím asi jeho nejlepší odvětví, jinak když ho poslouchám, tak bych si občas propíchl uši šroubovákem.

Jinak každý kandidát mé plusy a mínusy a v čem je jeden vynikající, tak v tom samém druhý pokulhává a naopak, ale jsem dost překvapen tím ohlasem na Horáčkovo účet (asi důsledek brzkého startu kampaně), protože zatím jsem neviděl ještě ani jednu (super)debatu, kde by dokázal mluvit bez zadrhávání a afektovanosti. Někdy mi jeho gesta dokonce přijdou spíše pózerské, což bylo nejmarkantnější asi v Liberci (tam to vypadalo, že se snad i něčím posílil a alkohol to nebyl, viz níže), jakoby se snažil působit hrozně odhodlaně, ale přitom se při svých prohlášení klepe a zadrhává jak čivava, když na ní upře pitbull zrak. A to jsou debaty, prosím pěkně, u nás v ČR, co kdyby se sešel s takovým Putinem aj. silnými osobnostmi? Omlouvám se všem jeho příznivcům, ale prostě mu to nevěřím, pořád to na mě působí jen jako nějaká póza.

Zmíněná debata: (ten komentář, že Horáček je v čase 1:09:20 jako na speedu je trefný... takhle na mě působil celou debatu).

EDIT: A ještě, čím se Horáček u mě podkopal, je vyjádření v 1:01:15 v této debatě https://www.facebook.com/Blesk.cz/videos/10156005097939819/ Nevím, z jaké pozice je chce jako kontrolovat a na co si hraje...
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Jinak každý kandidát mé plusy a mínusy...


To mi teda napiš, jaký plusy má TUpolánek s jeho minulostí?

Četl jsem článek od nějakého politologa, jenž zmiňoval, že neúčast Zemana na těchto předvolebních debatách bude vysoce pravděpodobně znamenat, že se jeho kontra-kandidáti „sežerou“ a dost se poškodí. Z čehož racionálně plyne, že to bude ve výsledku pozitivní pro Zemana.

PS: Volím Zeman v obou eventuálních kolech.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 3:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V trvzení "s jeho politickou minulostí" jsi dal dohromady vlastně zároveň jedno plus a jedno mínus. Mínus jsou kauzy a diskutabilní věci za jeho vlády, které na něj mohou protivníci vytáhnout a plus je právě ta zkušenost z politiky. Jde vidět, že jako jeden z mála dokáže obratně reagovat a verbálně je dost silný, prostě si v tomhle politikaření věří, jde to na něm hrozně vidět, takový žralok mezi kandidáty... vedle něj třeba Drahoš pak vypadá jako žák, což šlo vidět i v některých jejich duelech.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 3:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:

Četl jsem článek od nějakého politologa, jenž zmiňoval, že neúčast Zemana na těchto předvolebních debatách bude vysoce pravděpodobně znamenat, že se jeho kontra-kandidáti „sežerou“ a dost se poškodí. Z čehož racionálně plyne, že to bude ve výsledku pozitivní pro Zemana.

PS: Volím Zeman v obou eventuálních kolech.

Zeman se předvolebních debat podle mě neúčastní, protože v nich nemůže nic moc získat, jen ztratit... víc lidí by totiž vidělo jak v poslední době sešel, už by neměl energii v nich nějak zářit. Taky myslím že tu kandidaturu on osobně má na banánu a kandiduje jen ze setrvačnosti a kvůli těm svým povedeným kamarádíčkům, co jsou na něj napojení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
V trvzení "s jeho politickou minulostí" jsi dal dohromady vlastně zároveň jedno plus a jedno mínus. Mínus jsou kauzy a diskutabilní věci za jeho vlády, které na něj mohou protivníci vytáhnout a plus je právě ta zkušenost z politiky. Jde vidět, že jako jeden z mála dokáže obratně reagovat a verbálně je dost silný, prostě si v tomhle politikaření věří, jde to na něm hrozně vidět, takový žralok mezi kandidáty... vedle něj třeba Drahoš pak vypadá jako žák, což šlo vidět i v některých jejich duelech.


Nenapsal jsem „s jeho politickou minulostí“. Narážel jsem kupř. na jeho obří aféry ve vile Berlusconiho, kde prokazatelně chodil nahý pod vlivem návykových látek a souložil se šlapkami. To by mu, kdyby nedejbože vyhrál volby, pořád připomínali a měli bychom ve světě z ostudy další second hand.
To, že je svým způsobem už politicky otřískaný, neberu moc jako argument, respektive je to takový prázdný argument, takový plácnutí do vody. Jeho vzestup v ODS je pouze důsledek toho, že v oněch dobách nekandidoval někdo, jako je dneska Babiš, přičemž ČSSD či Paroubka lid měl plný zuby.
Taky nepovažuji za šťastný, když ohlásí kandidaturu v den, kdy jeho „milenec“ nastupuje do basy.

Drahoš je podle mě přeceňovaný a po zralé úvaze nevolitelný, anžto mluví často akademicky, což průměrného Čecha s průměrným inteligenčním kvocientem, nezajímá/neosloví.

Jinak osobně moc nechápu naivitu Horáčka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 4:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, tak to pardon, mé oči si to tam nějak omylem doplnily. Jinak nejsem jeho příznivcem, jen se snažím vžít do role nezasvěceného (čti: jak působí při debatách aniž bych řešil minulost), což hodně lidí očividně je (viz jeho preference a ohlas na to, jak krátce je v kampani).
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Proč tam nešli pozvaní Topol s Drahošem, to už se asi nedozvíme. :-)


Protože by tím první nic nezískal, pochybuji že by nějak exceloval, a druhému asi přišlo nějaké přezkušování z ájiny nedůstojné a mimo. Což jej plně chápu. I když jej nebudu volit. Rozhodně ne v prvním. Já Havla jako prezidenta nikdy fakt nemusel ... a asi jako tady jeden z mála si jej i velmi dobře pamatuji ... i na jeho angličtinu :-) ... ale proti tomuhle letošnímu ansámblu ... neváhal bych ani chvíli.

Fakt je to slabý ... hodně.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 11:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když se prohrabu dnešní komedií v podobě prezidentský debatě na ČT24, tak jsem byl konsternován, jak Fischer hájil daleko víc zájmy EU, než aby hájil zájmy prostého Česka, a latentně mlžil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2018 9:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zlatej Vašek a jeho krátké kalhoty

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2018 10:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dle mě se Zeman nezúčastňuje na základě toho, co řekl Spazik... Zeman poměrně dost sešel, je schopnej vyjadřovat se k věcem nad kterými nějakou dobu přemýšlel, vyjadřuje se věcně, ale myslím že mu už chybí ta dynamika potřebná na diskuze... A to jsem ho dřív volil, protože v té době pro mě byl nejlepší volba.

V aktuální situaci budu volit buď někoho proti Zemanovi, což byl byl logicky Drahoš. Je nemastnej neslanej, ale svou nevyhraněností ani nemá moc nepřátel, takže v potenciálním druhém kole by se od něj lidi neodvrátili jako např od Topola, kterej je prostě dost svůj

Další varianta je Fišer, kterej mi přijde rozumnej a dle mě by měl mít prezident schopnosti diplomata, což Fišer má. Toho bych volil, kdybych nad tím moc nepřemýšlel a volil toho, kdo se mi nejvíc zamlouvá.

Obecně se mi ale zdá, že výběr je podstatně lepší než v minulých volbách, kdy mi to přišla jako bída s nouzí.


Ve finále o nic nejde, náš prezident má skoro nulový pravomoce a když tam bude Zeman tak co no, USA má Trumpa my Zemana
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2018 10:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

[můj názor]
Tak Fischer včera večer v debatě na ČT asi jeden z nejslabších výkonů, a i když mě zatím nejvíc přesvědčil ze všech kandidátů, tak mě naštval tím, že na Drahošovu otázku místo aby hned odpověděl, tak začal komentovat jeho příspěvek na FB, že tam udělal nějakou chybu...

Rozhodovat se jen podle včerejší debaty, tak bych to snad hodil Kulhánkovi, včera mu to fakt sedlo. Hilšer taky skvělý výkon, asi jeho nejlepší, šlo vidět, jak se v průběhu debaty uvolnil a rozpovídal, nemluvil z cesty, prostě věcně. Topol už standardní, toho prostě nikdo na lopatky otázkou nepoloží a věřím, že díky jeho výkonům mu to hromada lidí hodí i přes jeho minulost, troufám si říct, že by to byl vůbec nejzajímavější duel (Zeman-Topol). Hannig překvapivě také slušný výstup (až na tu jeho neustálou svobodu slova), asi jedna z jeho nejlepších debat, jinak je to standardně na šroubovák do uší. Drahoš pro mě tradičně nijakej, ale aspoň vytříbenej a slušnej, nenechal se Fischerem a jeho trapným opravováním FB příspěvku (tolik) rozhodit. Horáček opět afektovanej a na mě moc populistickej, chvílemi to už už vypadalo na solidní řeč a pak to zase něčím zazdil. Některá jeho prohlášení jsou jak reklamní články z Blesku. No a Hynek... ten je tam snad omylem. Jednou ho tam Moravec jenom lehounce zatlačil otázkou do kouta a už šlo vidět, jak se sype, je nervózní a točí se kolem své odpovědi jak na kolotoči. De fakto jedno tvrzení dokázal říct asi 5 různými způsoby jen aby to vypadalo, že toho řekl hodně. Kulhánek mu pěkně zavařil tou otázkou ohledně exportu ve zbrojním průmyslu.

Jo a abych nezapomněl na Zemana, tak opět standardní výkon.
[/můj názor]
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2018 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Souboj Topol vs Zeman by bylo asi jediné utkání, kde nevím, jak se zachovat. Oba to jsou kardinální zmrdi, takže tohle jsou jediní dva lidé, které bych na postu prezidenta nechtěl. U zbytku mi to je jedno.
Když tak přemýšlím, možná bych volil Zemana, protože u něj by byla slušná šance, že natáhne bačkory během mandátu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysH


PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2018 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Do Hynka všichni šijou jen kvůli tomu, že je to "zbrojař" .. copak šijou do Drahoše, že je jen chemik, do Hilšera že je jen felčar .. a do Horáčka, že je jen gambler, atd.? Naprosto ve všech rozhovorech a debatách, který jsem viděl to vytahujou. Je to nějaký argument? Jako jakej?!

Jen totální idiot může v současný době chtít euro. Ono to není jen o tom, že "mámo, aspoň nebudem muset měnit koruny až pojedem v létě k moři". Těch nevýhod je mnohem víc než výhod.

-Hynek tomu jedinýmu věřím, že bude prezidentem ČR .. ne podrž taškou EU, východu nebo dalších. A se smutkem musím opět říct, že jeho volební spot je vysloveně špatný. Stejně jako Realistů, se pořád nepoučili a nevyměnili PR team.
-Fischer je vysloveně unijní hujer.
-Zeman je pro mě nevolitelný jen díky současný kauze s jmenováním trestně stíhanýho premiéra a hlavně, že pokud vyhraje, tak bude klidně vládnout do příštích voleb bez důvěry. A že nemá současná vláda většinu v parlamentu je detail, oni si to už nějak zajistí. Plus jeho čistý obdiv východu mi taky úplně sympatický není. A ze zdravotního hlediska vidí i slepý, že na to už fakt nemá.
-Drahoš aneb mr. Nevím .. jako vědec je nejspíš kapacita, ale jako prezidenta opravdu člověka bez názoru ne
-Topolánek, no věřit mu, že drží slovo, když shodil Tlustýho s jeho rovnou daní, když podepsal Lisabonskou smlouvu .. charisma má, ale už tolikrát nesplnil co sliboval, že nasrat!
-Horáček se tak chce všem zalíbit, až tomu moc nevěřím.
-zbytek mě vůbec neoslovil a upřímně nechápu co si od kandidatury slibujou
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Prezidentske volby 2018 Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: