Prezidentske volby 2018


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Prezidentske volby 2018  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Prezidentske volby 2018
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kdo dostane vas hlas v I. kole?
Mirek Topolánek
10%
 10%  [ 4 ]
Michal Horáček
15%
 15%  [ 6 ]
Pavel Fischer
7%
 7%  [ 3 ]
Jiří Hynek
7%
 7%  [ 3 ]
Petr Hannig
0%
 0%  [ 0 ]
Vratislav Kulhánek
0%
 0%  [ 0 ]
Miloš Zeman
28%
 28%  [ 11 ]
Marek Hilšer
2%
 2%  [ 1 ]
Jiří Drahoš
26%
 26%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 38

Autor Zpráva
Mablung


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 6:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Marky V. napsal:
...
Je prostě smutný, že Zeman neměl schopného protikandidáta.

Já myslím že naopak většina dalších prezidentských kandidátů byla v zásadě OK, ať na toho trolla Topolánka.. oproti minulým volbám.

Mě by vážně zajímalo, co voličům Zemana na něm tak imponuje? To že začal řečnit proti uprchlíkům? Ten Zeman jehož dcera žije v Londýně - městě rozvráceném muslimským terorem?
Chápu že tohle asi rezonuje u velké části společnosti - u starších lidí nebo chudších lidí s nižším vzděláním, kteří byli nejdále v okresním městě a jednou za rok jedou na nákup do Prahy. A jediný kontakt s cizincem nebo muslimem měli přes záběry v TV nebo článku na Novinkách.

Jak to chápu já, hodně moc lidem imponuje silný vůdce. Musí ukázat že je silný, má vyhraněný názor, umí smést soky. A krom několika jasných názorů, zbytek je pro ně "bla, bla, bla". Když se podíváš třeba na Klause, Zemana, Topolánka či Paroubka (podíváme-li se do USA, tak tam je to u prezidentských voleb hodně vidět), tak ti, i když v různých obměnách tak jevili. Asi to máme v genech, že jdeme za silnými vůdci. I kdyby měli tlustou lebeční kost, která neumožňuje mozku vyrůst do potřebné velikosti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 7:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:

Mě by vážně zajímalo, co voličům Zemana na něm tak imponuje? To že začal řečnit proti uprchlíkům? Ten Zeman jehož dcera žije v Londýně - městě rozvráceném muslimským terorem?
Chápu že tohle asi rezonuje u velké části společnosti - u starších lidí nebo chudších lidí s nižším vzděláním, kteří byli nejdále v okresním městě a jednou za rok jedou na nákup do Prahy. A jediný kontakt s cizincem nebo muslimem měli přes záběry v TV nebo článku na Novinkách.


A je to tu. Kdo volil Zemana je nevzdelana, tupa luza, zatimco ti zcestovali, vzdelani a inteligentni volili Drahose :D

Nevolil jsem, ale presto si troufam tvrdit, ze spousta lidi to dala Zemanovi, jen proto ze to neni Drahos. Co vim z okoli, tak dost lidem lezla ta kampan, kdy nam media, herci, sportovci atd. nutili toho jedineho spravneho kandidata, dost silne na nervy.

Co mne dost prekvapuje je, ze dost lidi je presvedceno o tom, ze je na naseho prezidenta nekdo zvedavej. Tipnul bych si, ze to svet zajima podobne jako nas prezidentske volby v Albanii...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@drlift_ Diky, nenapsal bych to lepe. Spazik bude rozhodne velky myslitel...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 10:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:

A je to tu. Kdo volil Zemana je nevzdelana, tupa luza, zatimco ti zcestovali, vzdelani a inteligentni volili Drahose :D

Neříkám že všichni, ale myslím že ve většině to tak bude. Když se podíváš na mapu republiky, kde to nejvíce vyhrál Zeman? V regionech kde je vyšší koncentrace chudších a méně vzdělaných lidí.

Moje sociální bublina - přátelé, kolegové v práci, rodina - jsou převážně lidé vyšší střední třídy - tzn. lidé zpravidla s VŠ vzděláním a se slušným přijímem a Zemana nebo Babiše nevolí skoro nikdo až na pár vyjímek.

A ne třeba až tak proto, že by byli nějak unešeni z Drahoše, ale proto že Zeman ukázal v poslední době nesčetněkrát nemorálnost, neslušnost, klientelismus a sprosťáctví. A to mi přijde jako legitimní důvod volit někoho jen proto, aby nevyhrál ten druhý koho nechci.
Ale chápu že mnoha lidem ty Zemanovi excesy nevadí, protože sami mluví jako kanálové a po šichtě chodí na pár piv a panáků.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
člověk


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já se ztotožňuji se Spazikovým názorem. Až na to, že já bohužel v takovéto "sociální bublině" nejsem, nicméně co by se dalo čekat od okrsku, kde zeman dostal nejvíce hlasů z republiky - 70%. Tady se volí Babišové, Okamurové a Zemanové ...
_________________
Můj log:
http://forum.ronnie.cz/clovek-log-t33609.html

Volná sestava:
http://www.youtube.com/watch?v=M9eTnVam068

18 let /// 180cm /// váha je parametr, který u mě nikdy nelze přesně určit :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TTeDy


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ze volici Zemana meli v prumeru nizsi vzdelani (a byli v prumeru starsi) zhruba vyplyvalo ze sociologickych vyzkumu. (Nerikam tim nic o konkretnich volicich Zemana, at uz tady na foru nebo kdekoli jinde, napsal jsem "v prumeru").
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2375818-zdroje-jsem-mel-ale-zrovna-vcera-mi-zmizely-rika-autor-dezinformaci-lzive-e-maily

Od 04:50 Oldřich Lukáš. Nedivme se... tohle je jistě jen jedna vlaštovka z mnoha. Je mi z takových lidí fyzicky blbě.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

TTeDy napsal:
Ze volici Zemana meli v prumeru nizsi vzdelani (a byli v prumeru starsi) zhruba vyplyvalo ze sociologickych vyzkumu. (Nerikam tim nic o konkretnich volicich Zemana, at uz tady na foru nebo kdekoli jinde, napsal jsem "v prumeru").


Podle mne to spis ovlivil vek volicu. Vyse vzdelani souvisi dost s vekem. Mezi starsi generaci je lidi s vysokou skolou, prip. maturitou mensi zastoupeni nez mezi mladymi. Prece jen dostat se dnes na VS, pripadne udelat nejakou soukromou VS je o dost jednodussi nez to byvalo treba pred 30 lety.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 3:27 pm    Předmět: Prostě normálka Odpovědět s citátem

Já se moc často k politice nevyjadřuju, ale úspěch "lumpenposilovny", zde hlasitě reprezentované roperem, mne vůbec nepřekvapuje.
Není to žádná slabina nebo demence nás, obyvatel ČR, že většina voličů dala hlas nejdříve Babišovi, pak Zemanovi.
Kdo volil, hlasitě obhajoval, bojoval i umíral, za názory Lenina? DAVY Rusů.
Kdo ... za názory Hitlera? DAVY Němců.
Kdo ... za názory Chavéze? DAVY Venezualců.
Kdo ... za názory Robespiérra? DAVY Francouzů.
Kdo schvaloval gilotonu pro Robespiérra? ...
... nemůžu to nijak dokázat, ale tvrdím, že tytéž DAVY ...
No co už? Lidi byli, jsou, a budou manipulovatelní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Douglas


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ronnie napsal:
Líbil se mi tenhle dnešní příspěvek na FB, ta druhá zvýrazněná část. Napsal to příjemně a optimisticky.

[img]...

Tak to je, Ronnie, trochu alibisticky postoj, prezident mozna min, ale politika celkove ovlivnuje zivot obycejneho cloveka v systemu celkem hodne. Jestli tim teda chtel rict, ze nema cenu se hroutit nad Zemanem, nebo Babisem a soustredit se na sebe, nebo neco v tom smyslu, tak ok, to souhlasim. Ale ten jeho postoj me spis prijde, jakoze nema ani moc cenu k volbam chodit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po leden 29, 2018 4:10 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

... ano, život je složitý ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út leden 30, 2018 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

TTeDy napsal:
Ze volici Zemana meli v prumeru nizsi vzdelani (a byli v prumeru starsi) zhruba vyplyvalo ze sociologickych vyzkumu. (Nerikam tim nic o konkretnich volicich Zemana, at uz tady na foru nebo kdekoli jinde, napsal jsem "v prumeru").


Něco málo o průzkumech, marketingu a kouzlech se statistikami...

Klíč je v tom, že Drahoše volili mnohem mladší voliči a vzdělání se "měří" počtem vysokých škol či maturit. Za komunistů nastupovalo na VŠ cca 12% lidí z ročníku. Dnes je to 60%. Takže vždy pokud jsou pro něco mladí, tak vyjde i to, že jsou pro to Ti vzdělaní, protože je tam četnost titulů cca 4x větší.

Všechny agentury pro průzkum to ví a také se podle toho průzkumy objednávají.

Když chcete vychválit Váš výrobek a víte, že jen kupují mladí tak se k tomu přiřadí průzkum o vzdělání. A vyjde, že ho kupují vzdělaní.

Když naopak chcete vychválit výrobek nebo službu, kterou kupují staří oproti mladým, tak k tomu přidáte třeba průzkum o počtu dětí. Mladí ještě nemají rodiny (protože jsou mladí) a pak o Vašem výrobku můžete psát, že jej kupují rodinné typy, kdežto konkurenci kupují Ti divní bezdětní.

Když Váš výrobek kupují třeba programátoři, tak uděláte průzkum podle příjmovosti a samozřejmě vyjde, že Vaše výrobky kupují lidé s vysokými platy. Protože programátoři mají vysoké platy.

Když víte, že Váš výrobek kupují sportovci tak se udělá průzkum podle fyzické kondice a samozřejmě vyjde, že zrovna Váš výrobek kupují fyzicky zdatní.

Když Váš výrobek kupují flákači, tak se udělá průzkum podle míry volného času a vyjde, že Váš výrobek kupují pohodoví lidé se spoustou volného času.

Prostě na většinu otázek se zná odpověď už před "průzkumem" a jen je potřeba položit správnou otázku, podle toho jestli chcete aby průzkum vyzněl pozitivně či negativně. Jsou tak strašně profláklé marketingové triky, že bych nikdy nepředpokládal, že je někdo použije ve volbách.


A ještě jedna poměrně zajímavá citace:

Je to 10 - 15 let, co se české vysoké školství stalo z výběrového masové.

Neboli se staly dvě věci. Počet vysokoškolských studentů a následně držitelů diplomů stoupl v každém příslušném ročníku mladých z 20 - 30 % na až cca 60 %. Neboli dnes mít vysokoškolské vzdělání rovná se být mladý. Současně se ale v těch ročnících dostala do okruhu lidí s vysokoškolským vzděláním významná vrstva lidí s IQ jen mírně nadprůměrným nebo i průměrným. To je vrstva lidí, kteří jsou díky nižší inteligenci náchylní k tomu podléhat vlivům všelijaké propagandy a ideologie. Navíc je tady diskriminace starších včetně starších idí s vysokoškolským vzděláním, kteří jsou mladými personalisty vytlačováni z lukrativních pracovních pozic a z Prahy na méně lukrativní pracovní pozice a mimo Prahu.

Neboli jinak, je něco jiného dobře placený pražský vysokoškolák, který je mladší a výrazně ovlivnitelný EU propagandou a ideologií a něco jiného mimopražský vysokoškolák ze starší generace a s podstatně vyšším průměrným IQ.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út leden 30, 2018 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je sice pravda, že počet absolventů VŠ se zvýšil a průměrná úroveň nebo inteligence absolventů s v průměru snížila oproti stavu třeba před 30 lety.
Ale to je pozitivní věc a stále je potřeba mít určitý skillset, taky to nic nemění na tom, že "mít vzdělání" je lepší než "nemít vzdělaní" a je to pro společnosti i jednotlivce lepší, než hákovat u pásu ve fabrice.

Samozřejmě neplatí že lidi co nemají VŠ jsou automaticky hlupáci, mám i kamarády, co mají jen výučák a dělají rukama, ale Babiše nebo Zemana by nevolili a komunistům nebo Okamurkovi by nejradši dali přes hubu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 30, 2018 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A to ste vedeli, ze komunista Zeman je podla anglickych neomarxistov nacek?

https://www.theguardian.com/world/2018/jan/27/czech-republic-far-right-president-reelected

Spaziku ta tvoja tebou spominana socialna bublina je hermeticky uzavreta? Kyslik nechyba?
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Prezidentske volby 2018 Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: