Hubnutí + nabírání svalů ?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Hubnutí + nabírání svalů ?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Hubnutí + nabírání svalů ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Trenalos


PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2018 8:34 pm    Předmět: Hubnutí + nabírání svalů ? Odpovědět s citátem

Čau, mám dotaz. Je možné nabírát svalovou hmotu a do toho hubnout ? Býval jsem kost a kůže tak jsem začal cvičit a nabral nějaké svaly. Momentálně nejsem úplný sud, ale mám dost špeky na břichu a zádech a chtěl bych to zhubnout, ale zároveň nechci nějak omezit cvičení a nabírání svalové hmoty.

Mám sedavé zaměstnání, takže vlastně jediný pořádný pohyb mám ob-den trénink, jinak klasicky přes den nějaké to chození po městě atd. ale jinak nic. Momentálně mám 194 cm a 83kg , příjem bílkoviny - 130-140 g/den , tuky - 50-60g den a cukry cca 250-300g den.

Tuky jsem nabral bohužel mojí hloupostí kdy jsem měl období kdy jsem byl psychicky na dně, začal jíst cokoliv (paštiky,pizza atd.) a začal pít alkohol.

Rád bych teda radu jak něco shodit, jestli třeba zařadit nějaké cardio, nebo čeho ubrat aby to nevadilo na svalech ... díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: so únor 10, 2018 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych z těch 300g sacharidů ubral klidně na 100g/den.

Pokud je tvým jediným pohybem posilka ob den, tak bohužel je 300g sacharidů fakt zbytečně dost, postupně, ač pomalu, si takhle můžeš zhoršovat citlivost na inzulin, čimž pak v dlouhodobém měřítku nehubneš.

Ale jednoduše - v netréninkový den si dej sacharidovou snídani, a oběd. V tréninkový den, stačí sacharidy po tréninku v pevném jídlem. Pro člověka, co jde ob den do posilky, jinak nic nedělá, by tohle zpravidla fungovat mělo, s tím omezením sacharidů.

+ do těch mezer mezi tréninky klidně hoď večerní kardio, nebo zkus posilku 2+1.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trenalos


PříspěvekZaslal: so únor 10, 2018 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frybis napsal:
Já bych z těch 300g sacharidů ubral klidně na 100g/den.

Pokud je tvým jediným pohybem posilka ob den, tak bohužel je 300g sacharidů fakt zbytečně dost, postupně, ač pomalu, si takhle můžeš zhoršovat citlivost na inzulin, čimž pak v dlouhodobém měřítku nehubneš.

Ale jednoduše - v netréninkový den si dej sacharidovou snídani, a oběd. V tréninkový den, stačí sacharidy po tréninku v pevném jídlem. Pro člověka, co jde ob den do posilky, jinak nic nedělá, by tohle zpravidla fungovat mělo, s tím omezením sacharidů.

+ do těch mezer mezi tréninky klidně hoď večerní kardio, nebo zkus posilku 2+1.


Jasně díky za radu, akorát se chci ještě zeptat, jak je to s budováním svalů ? Pokud pojedu řekněme těch +- 100g sacharidů, a budu splňovat bílkoviny/tuky tak i tak svaly porostou, nebo ne ? Já jen ať vím jestli upravovat trénink nebo ne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so únor 10, 2018 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trenalos napsal:

Jasně díky za radu, akorát se chci ještě zeptat, jak je to s budováním svalů ? Pokud pojedu řekněme těch +- 100g sacharidů, a budu splňovat bílkoviny/tuky tak i tak svaly porostou, nebo ne ? Já jen ať vím jestli upravovat trénink nebo ne.

Máš 194 cm a 83 kg. Mohu tě ubezpečit, že nemáš svaly, které bys mohl ztratit. S tvojí kondicí prostě cvič a moc neřeš. Pokud to správně počítám, máš asi 2 200 kcal na den, což není na tloustnutí, pokud máš nějaký pohyb. Zachovej objem jídla a jez více tuků a bílkovin na úkor sacharidů. Článků o jídelníčku máš na webu dost, tak si je pročti
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trenalos


PříspěvekZaslal: so únor 10, 2018 8:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Trenalos napsal:

Jasně díky za radu, akorát se chci ještě zeptat, jak je to s budováním svalů ? Pokud pojedu řekněme těch +- 100g sacharidů, a budu splňovat bílkoviny/tuky tak i tak svaly porostou, nebo ne ? Já jen ať vím jestli upravovat trénink nebo ne.

Máš 194 cm a 83 kg. Mohu tě ubezpečit, že nemáš svaly, které bys mohl ztratit. S tvojí kondicí prostě cvič a moc neřeš. Pokud to správně počítám, máš asi 2 200 kcal na den, což není na tloustnutí, pokud máš nějaký pohyb. Zachovej objem jídla a jez více tuků a bílkovin na úkor sacharidů. Článků o jídelníčku máš na webu dost, tak si je pročti


Ok já dokážu jako fungovat v pohodě na 100-150g sacharidů, ale co mi radili kámoši co cvičí tak to byly řeči jako že pokud chci budovat svaly musím mít 5g sachrů na 1kg HM atd. takže i s těmi 100-150 g to půjde jo ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2018 3:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trenalos napsal:
Mablung napsal:
Trenalos napsal:

Jasně díky za radu, akorát se chci ještě zeptat, jak je to s budováním svalů ? Pokud pojedu řekněme těch +- 100g sacharidů, a budu splňovat bílkoviny/tuky tak i tak svaly porostou, nebo ne ? Já jen ať vím jestli upravovat trénink nebo ne.

Máš 194 cm a 83 kg. Mohu tě ubezpečit, že nemáš svaly, které bys mohl ztratit. S tvojí kondicí prostě cvič a moc neřeš. Pokud to správně počítám, máš asi 2 200 kcal na den, což není na tloustnutí, pokud máš nějaký pohyb. Zachovej objem jídla a jez více tuků a bílkovin na úkor sacharidů. Článků o jídelníčku máš na webu dost, tak si je pročti


Ok já dokážu jako fungovat v pohodě na 100-150g sacharidů, ale co mi radili kámoši co cvičí tak to byly řeči jako že pokud chci budovat svaly musím mít 5g sachrů na 1kg HM atd. takže i s těmi 100-150 g to půjde jo ?

Když snížíš sacharidy na 150 g, budeš mít energie
150 g sach - 600 kcal
140 g bílkoviny - 560 kcal
60 g tuky - 540 kcal
S tímhle příjmem bude hubnout i 50 kg holka. Dočasně.
Moje rada je, kup si nějakou knížku o výživě. Třeba od Fořta. Přečti si jí a budeš toho vědět o dost více. Máš spoustu pramenů, často si protiřečících, takže si prostě něco přečti, vyber si TO PODSTATNÉ a tím se řiď. Nechoď do podrobností, nesnaž se napodobovat profíky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kach Na


PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2018 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Trenalos napsal:
Mablung napsal:
Trenalos napsal:

Jasně díky za radu, akorát se chci ještě zeptat, jak je to s budováním svalů ? Pokud pojedu řekněme těch +- 100g sacharidů, a budu splňovat bílkoviny/tuky tak i tak svaly porostou, nebo ne ? Já jen ať vím jestli upravovat trénink nebo ne.

Máš 194 cm a 83 kg. Mohu tě ubezpečit, že nemáš svaly, které bys mohl ztratit. S tvojí kondicí prostě cvič a moc neřeš. Pokud to správně počítám, máš asi 2 200 kcal na den, což není na tloustnutí, pokud máš nějaký pohyb. Zachovej objem jídla a jez více tuků a bílkovin na úkor sacharidů. Článků o jídelníčku máš na webu dost, tak si je pročti


Ok já dokážu jako fungovat v pohodě na 100-150g sacharidů, ale co mi radili kámoši co cvičí tak to byly řeči jako že pokud chci budovat svaly musím mít 5g sachrů na 1kg HM atd. takže i s těmi 100-150 g to půjde jo ?

Když snížíš sacharidy na 150 g, budeš mít energie
150 g sach - 600 kcal
140 g bílkoviny - 560 kcal
60 g tuky - 540 kcal
S tímhle příjmem bude hubnout i 50 kg holka. Dočasně.
Moje rada je, kup si nějakou knížku o výživě. Třeba od Fořta. Přečti si jí a budeš toho vědět o dost více. Máš spoustu pramenů, často si protiřečících, takže si prostě něco přečti, vyber si TO PODSTATNÉ a tím se řiď. Nechoď do podrobností, nesnaž se napodobovat profíky.


Takže, za padesátikilovou holku říkám, že to je hooodně málo... Určitě by takovej příjem šel pod bazál a to je špatně. Hubnul bys a ne jen tuky. já mám sacharidy cca 250g/den.. vážím 56 kg a měřím 170 cm a mám to jako udržovačku... Jeď pořádnej silovej treňas, k tomu jez vyváženou kvalitní stravu a uvidíš, jak bude tělo reagovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trenalos


PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2018 6:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No a kolik bych měl teda dávat sacharidů abych hubnul ? Podle mně jsou 2g na 1kg hmotnosti ok
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kach Na


PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2018 7:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trenalos napsal:
No a kolik bych měl teda dávat sacharidů abych hubnul ? Podle mně jsou 2g na 1kg hmotnosti ok

No, jestli si myslíš, že je nějakej univerzální příjem na to, abys nabíral svaly a pálil tuk, tak tě asi zklamu... Když budeš jíst 150g S denně, tak hubnout budeš (to bych asi hubnula i já). Ale to nefunguje tak, že ti zmizí tuk a svaly zůstanou.. Každý tělo reaguje jinak, atd. Spočítej si aspoň bazál. Já bejt tebou, tak cvičim kvalitní silovej trenink, vyřadim prasárny, omezim ten chlast... Ale jestli chceš nějak radikálně hubnout, nečekej, že ti svalovka nepůjde dolů..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trenalos


PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2018 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kach Na napsal:
Trenalos napsal:
No a kolik bych měl teda dávat sacharidů abych hubnul ? Podle mně jsou 2g na 1kg hmotnosti ok

No, jestli si myslíš, že je nějakej univerzální příjem na to, abys nabíral svaly a pálil tuk, tak tě asi zklamu... Když budeš jíst 150g S denně, tak hubnout budeš (to bych asi hubnula i já). Ale to nefunguje tak, že ti zmizí tuk a svaly zůstanou.. Každý tělo reaguje jinak, atd. Spočítej si aspoň bazál. Já bejt tebou, tak cvičim kvalitní silovej trenink, vyřadim prasárny, omezim ten chlast... Ale jestli chceš nějak radikálně hubnout, nečekej, že ti svalovka nepůjde dolů..


Ok normálně sem dával 300g sachru , pokud budu jíst kvalitní komplexní sachry , cvičit a dělat kardio mělo by to být v pohodě a postupně bych měl zhubnout ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kach Na


PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2018 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a chces si to fakt pocitat? a co se delo, kdyz jsi daval tech 300? mne je teda zahadou, ze pri tvy vejsce a vaze bys mel svaly a jeste na tom tuk.. odbadem bazal mas 2000kcal + nas naky vydej atd, tak kdyz budes makat, tak tech 300 klidne do zacatku zkus a uvidis, jak telo zareaguje. pak muzes makra upravovat. ale jestli nechces palit svaly, tak nechod do nakyho brutalniho deficitu, to je blbost..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trenalos


PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2018 10:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na tech 300 sem držel váhu a něco i přibral ... asi to dám na 3 g sachru na kg = 250 sacharidů a do toho cvičit + kardio a snad něco shodim aniž bych pálil svaly
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: po únor 12, 2018 12:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frybis napsal:
Já bych z těch 300g sacharidů ubral klidně na 100g/den.

Pokud je tvým jediným pohybem posilka ob den, tak bohužel je 300g sacharidů fakt zbytečně dost, postupně, ač pomalu, si takhle můžeš zhoršovat citlivost na inzulin, čimž pak v dlouhodobém měřítku nehubneš.


Podobnou radu už jsem četl hodněkrát. Zajímalo by mě, jestli na tom skutečně dlouhodobě udělal někdo nějaký výsledek, jaký to mělo vliv na výkon atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: po únor 12, 2018 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big Muscle napsal:
Frybis napsal:
Já bych z těch 300g sacharidů ubral klidně na 100g/den.

Pokud je tvým jediným pohybem posilka ob den, tak bohužel je 300g sacharidů fakt zbytečně dost, postupně, ač pomalu, si takhle můžeš zhoršovat citlivost na inzulin, čimž pak v dlouhodobém měřítku nehubneš.


Podobnou radu už jsem četl hodněkrát. Zajímalo by mě, jestli na tom skutečně dlouhodobě udělal někdo nějaký výsledek, jaký to mělo vliv na výkon atd.


Co jsem napsal je dost cynické, ale já to bral v ohledu na "průměrného člověka" co jde do posilky jednou za dva dny, jinak NIC nedělá. Další věcí je, že taky nevidím reálný kvalitní posun co se týče svalů a síly, pokud člověk cvičí obden a nic jiného. Jasně, jsou určité programy, některým lidem to asi šlape, ale podle mě lepší nějaká komplexnost, tzn. víc dní v posilce, přidávat HIIT, a podobně, zaměřit se i na vitamíny, minerály, celkově si zlepšit taky hlavně funkčnost střev a vstřebávání. Abych to shrnul, tak můj příspěvek chtěl říct, že s 100-150g sacharidů (nebo prostě méně něž 300), ale určitá komplexnost a trochu přemýšlení, bude lepší NEŽ to ponechat na posilce ob den, a valit tam 300g sacaharidů..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kach Na


PříspěvekZaslal: po únor 12, 2018 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frybis napsal:
Big Muscle napsal:
Frybis napsal:
Já bych z těch 300g sacharidů ubral klidně na 100g/den.

Pokud je tvým jediným pohybem posilka ob den, tak bohužel je 300g sacharidů fakt zbytečně dost, postupně, ač pomalu, si takhle můžeš zhoršovat citlivost na inzulin, čimž pak v dlouhodobém měřítku nehubneš.


Podobnou radu už jsem četl hodněkrát. Zajímalo by mě, jestli na tom skutečně dlouhodobě udělal někdo nějaký výsledek, jaký to mělo vliv na výkon atd.


Co jsem napsal je dost cynické, ale já to bral v ohledu na "průměrného člověka" co jde do posilky jednou za dva dny, jinak NIC nedělá. Další věcí je, že taky nevidím reálný kvalitní posun co se týče svalů a síly, pokud člověk cvičí obden a nic jiného. Jasně, jsou určité programy, některým lidem to asi šlape, ale podle mě lepší nějaká komplexnost, tzn. víc dní v posilce, přidávat HIIT, a podobně, zaměřit se i na vitamíny, minerály, celkově si zlepšit taky hlavně funkčnost střev a vstřebávání. Abych to shrnul, tak můj příspěvek chtěl říct, že s 100-150g sacharidů (nebo prostě méně něž 300), ale určitá komplexnost a trochu přemýšlení, bude lepší NEŽ to ponechat na posilce ob den, a valit tam 300g sacaharidů..


posilka obden mi neprijde nejak hrozna... a sorry, ale "valit" 300g sachru? vzdyt ten typek ma skoro dva metry. 100g je malo, kor kdyz nechce jit dolu se svalovkou.. ja teda 100 nemam ani v diete. souhlas ze komplexnost to chce. dobre jist, cvicit a regenerovat..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Hubnutí + nabírání svalů ? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: