Je tu nejaky ortoped-pomoc ohladom poskodeneho menisku #1


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Je tu nejaky ortoped-pomoc ohladom poskodeneho menisku  #1  Úvodní stránka -> Ostatní -> Je tu nejaky ortoped-pomoc ohladom poskodeneho menisku #1
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
milan5


PříspěvekZaslal: st únor 21, 2018 9:12 pm    Předmět: Je tu nejaky ortoped-pomoc ohladom poskodeneho menisku #1 Odpovědět s citátem

Dobry den, ja by som sa chcel opytat, ci mate niekto skusenosti s poskodenym meniskusom, resp. ci tu nie je priamo nejaky odbornik, zaujima ma ci je tu este mozna ina liecba, ako operacia...

Menisky su primeranej velkosti, lateralny homogennej intenzity signalu. V zadnom rohu med. menisku je diskretna degenerat. lezia grade II, nedosahuje na povrch menisku.

Ak je artroskopia nevyhnutna, co s tym meniskom-co je vlastne s nim? Je natrhnuty,alebo odlomeny?? Bude sa to prisivat,alebo odreze sa? Ak nepojdem na operaciu tak si uskodim este viac? Vdaka za info..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st únor 21, 2018 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na doplnění ... jaké jsou klinické příznaky a jaký je názor tvého ortopeda, po vyšetření a MRI?
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2018 7:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dle ortopeda jsem mel ulomeny kousek menisku. Byl to opruz, nemohl jsem poradne natahnout nohu. Zadne zlepseni ani zhorseni se u mne nejakou dobu nekonalo.

Lecba nebyla zadna. Zkousel jsem s tim trenovat (byla to samozrejme blbost, ale nechtel jsem zahodit celou pripravu na ME masters), bylo to utrpeni, az jsem se pri mrtvole nasral, zahodil 250kg cinku na spalky. Cinka se odrazila od hrany na moje nohy a pokacela me jak kuzelku. Kdyz jsem vstal, noha byla najednou v pohode a uz cca 9 let mam pokoj :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RaptorMira


PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2018 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
Dle ortopeda jsem mel ulomeny kousek menisku. Byl to opruz, nemohl jsem poradne natahnout nohu. Zadne zlepseni ani zhorseni se u mne nejakou dobu nekonalo.

Lecba nebyla zadna. Zkousel jsem s tim trenovat (byla to samozrejme blbost, ale nechtel jsem zahodit celou pripravu na ME masters), bylo to utrpeni, az jsem se pri mrtvole nasral, zahodil 250kg cinku na spalky. Cinka se odrazila od hrany na moje nohy a pokacela me jak kuzelku. Kdyz jsem vstal, noha byla najednou v pohode a uz cca 9 let mam pokoj :)


je nutné mít naloženo přesně 250kg, nebo stačí méně? Mám podezření, že tolik někteří tady nezvládnou a sice si vyléčí koleno, ale úplně zkurví záda. Tak nevím jestli by právě nepomohla i nižší váha...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2018 9:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

RaptorMira napsal:
drlift_ napsal:
Dle ortopeda jsem mel ulomeny kousek menisku. Byl to opruz, nemohl jsem poradne natahnout nohu. Zadne zlepseni ani zhorseni se u mne nejakou dobu nekonalo.

Lecba nebyla zadna. Zkousel jsem s tim trenovat (byla to samozrejme blbost, ale nechtel jsem zahodit celou pripravu na ME masters), bylo to utrpeni, az jsem se pri mrtvole nasral, zahodil 250kg cinku na spalky. Cinka se odrazila od hrany na moje nohy a pokacela me jak kuzelku. Kdyz jsem vstal, noha byla najednou v pohode a uz cca 9 let mam pokoj :)


je nutné mít naloženo přesně 250kg, nebo stačí méně? Mám podezření, že tolik někteří tady nezvládnou a sice si vyléčí koleno, ale úplně zkurví záda. Tak nevím jestli by právě nepomohla i nižší váha...


Dá sa samozrejme aj nižšia váha, ale treba urobiť viac opakovaní.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e-witch


PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2018 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ano, já teď kýchla při 5x80 na dřepu, v koleni ruplo a po měsíci bolestí úleva ... jen je třeba trefit to ve spodní fázi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan5


PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2018 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja som bol na chirurgii, ten mi hned povedal ze operovat ani sa so mnou nerozoraval.. neviem vobec nic viac,ani co to tam vlastne mam, ci natrhnute,odlomene? picha ma z vnutornej strany kolena ked dlhsie kracam. idem este k jednemu ortopedovi co mi povie ci sa s nim bude dat aj poropzravat ci ma tiez odbije... akoze je to koleno nie pokazeny zub tak by som chcel aj ine nazory pocut od inych odbornikov ci sa s tym nieco da robit ako operovat, ci s tym mozem chodit ci okrem bolesti mi to nesposobi aj ine dalsie vaznejsie poruchy, atd... chcem prezistit co najviac info od viacerych preto sa pytam...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2018 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

RaptorMira napsal:
drlift_ napsal:
Dle ortopeda jsem mel ulomeny kousek menisku. Byl to opruz, nemohl jsem poradne natahnout nohu. Zadne zlepseni ani zhorseni se u mne nejakou dobu nekonalo.

Lecba nebyla zadna. Zkousel jsem s tim trenovat (byla to samozrejme blbost, ale nechtel jsem zahodit celou pripravu na ME masters), bylo to utrpeni, az jsem se pri mrtvole nasral, zahodil 250kg cinku na spalky. Cinka se odrazila od hrany na moje nohy a pokacela me jak kuzelku. Kdyz jsem vstal, noha byla najednou v pohode a uz cca 9 let mam pokoj :)


je nutné mít naloženo přesně 250kg, nebo stačí méně? Mám podezření, že tolik někteří tady nezvládnou a sice si vyléčí koleno, ale úplně zkurví záda. Tak nevím jestli by právě nepomohla i nižší váha...


Základ je cítit tu naprostou bezmoc, když tě to valchuje. V tom momentě se změní i vnímání času. Všechno běží zpomaleně a tak máš dost času si v duchu několikrát zopakovat kouzelné zaklínadlo: "Jsem v p..i!!!". Teprve pak je slušná šance, že se tvůj zdravotní stav prudce změní (pozn.: nemusí jít o změnu pozitivního rázu) :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2018 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hnát někoho hned na artroskopii bez MRI je docela zvláštní, pokud to není bezprostředně po úrazu.

Nicméně pokud by byl meniskus skutečně poškozený, tak je operace optimální. Dá se celkem dlouho fungovat v některých případech i bez ní, a poměrně v pohodě, ale urychluje to degradaci chrupavky a časem se to o to víc ozve.

Ale samozřejmě že základem je správná diagnóza.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan5


PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2018 9:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Hnát někoho hned na artroskopii bez MRI je docela zvláštní, pokud to není bezprostředně po úrazu.

Nicméně pokud by byl meniskus skutečně poškozený, tak je operace optimální. Dá se celkem dlouho fungovat v některých případech i bez ní, a poměrně v pohodě, ale urychluje to degradaci chrupavky a časem se to o to víc ozve.

Ale samozřejmě že základem je správná diagnóza.


na megnetickej rezonancii som bol, to co som napisal do prveho prispevku je jej vysledok...
pojdem este ale za ortopedom,teraz som bol u chirurga ktory bol ta kodmerany ze tak odmeraneho lekara som este nevidel, a hned rezat rezat... ani neviem v akom to je stave, ci je to natrhnute ci odlomene, ci s tym este mozem kus pofungovat (od aprila idem do novej roboty) a neskor si to dat zoperovat... resp. kolko trva kym sa zacne nicit chrupavka?? mesiace,roky,tyzdne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2018 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud ti to nedělá subjektivně nějaké potíže, tak se s tím dá fungovat, s rozumem, docela dlouho, tohle zase nějak nehoří.

Pokud lékař nekomunikuje a není schopen pacošovi jasně vysvětlit co a proč a jak, tak to chce jiného ... výjimkou jsou extrémně Bohem nadaní sociopati:-), kteří mají zlaté ruce a jinak jsou na zabití ... k těm to chce ještě jednoho doktora ... tlumočníka:-))).
Ale zase vyložených ORT hvězd tohoto typu moc nebývá.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so únor 24, 2018 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

milan5 napsal:
ygg napsal:
Hnát někoho hned na artroskopii bez MRI je docela zvláštní, pokud to není bezprostředně po úrazu.

Nicméně pokud by byl meniskus skutečně poškozený, tak je operace optimální. Dá se celkem dlouho fungovat v některých případech i bez ní, a poměrně v pohodě, ale urychluje to degradaci chrupavky a časem se to o to víc ozve.

Ale samozřejmě že základem je správná diagnóza.


na megnetickej rezonancii som bol, to co som napisal do prveho prispevku je jej vysledok...
pojdem este ale za ortopedom,teraz som bol u chirurga ktory bol ta kodmerany ze tak odmeraneho lekara som este nevidel, a hned rezat rezat... ani neviem v akom to je stave, ci je to natrhnute ci odlomene, ci s tym este mozem kus pofungovat (od aprila idem do novej roboty) a neskor si to dat zoperovat... resp. kolko trva kym sa zacne nicit chrupavka?? mesiace,roky,tyzdne?

Problém je v tom, že magnetická rezonance ti dá jen hrubý náhled. Doktor vidí skutečnou situaci až když to otevře. Ve většině případů se mu potvrdí diagnoza z MR, ale ne vždy.

Budoucí prognozu ti nikdo neřekne. Můžeš s tím fungovat roky, můžeš schytat nějaký náraz, může se ti poškozená část odlomit a zablokovat koleno. Zkus ve svém okolí najít nějakého schopného ortopeda a jít k němu. A pokud řekne řezat, tak řezat. Operace menisku jsou celkem v pohodě a často se dá měsíc po operaci už hrát fotbal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan5


PříspěvekZaslal: út únor 27, 2018 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no tak som bol teda za ortopedom, ten uz bol taky ako by doktor mal byt-vypocul,vysvetlil,venoval sa, ale povedal inak o tej rezonancii to co ty-ze to je len priblizne... ze moze tam byt iny stupen menisku alebo nemusi byt vobec vraj meniskus a ze len daky bordel tam je a ze to minimalne preplachne ked to otvori (aspon tak som to pochopil)... ale mi povedal ze preto boli zboku a iba ked stojim rovno na nohach,lebo tam ide na ten meniskus priamy tlak, a tlaci ho do klbneh puzdra-to boli... vravel ze ako chcem, mozem sa dat operovat nemusim. ale musim davat pozor lebo ak spravim nejaky trhavejsi nekontrolovany pohyb tak to tam moze cele rupnut... inak ked idem po schodoch, nic neboli, ked chodim, tiez sa vcelku pohoda ale obcas zaboli,ale akonahle chodim tak ze vystieram nohy uz boli a dost... ale ja som na vazkach, vobec sa nevim rozhodnut ci ist do toho ci este pockat... lebo sa jedna o koleno - akonahle sa tam uz spravi zasah tak uz s tym budu stale problemy (aspon tak mi tvrdia niektori, ze do kolena sa nestarat radsej ked to fakt ze nehori) tak neviem sa rozhodnut
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út únor 27, 2018 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To koleno máš poškozené, takže moje rada, jdi na operaci. Ale konečné rozhodnutí je na tobě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út únor 27, 2018 10:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle toho jak to popisuješ to tu artroskopii chce.

Jak jsem už psal, a nakonec ti řekl i ten doktor, nehoří to, ale tohle se samo nezlepší. Takže si spíš zhodnoť kdy se ti na to hodí jít a běž. Jinak zrovna tohle není až takový zásah, aby se jej člověk bál ... byť samozřejmě, jsou na světě lepší kratochvíle:-).

Hlavní je pak velmi důsledně rehabilitovat.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Je tu nejaky ortoped-pomoc ohladom poskodeneho menisku  #1 Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: