Lze hubnout + nabírat svaly ?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Lze hubnout + nabírat svaly ?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Lze hubnout + nabírat svaly ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vokeš


PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2018 3:10 pm    Předmět: Lze hubnout + nabírat svaly ? Odpovědět s citátem

Ahoj, potřebuju poradit ohledně hubnutí + nabírání svalů. Nikdy jsem hubnutí neřešil, jsem ektomorf a vždy jsem byl hubený, ale nějakou dobu jsem necvičil + sem se prasil a hodně jsem nabrat, velké množství tuku na břichu, zádech .... teď už asi 2 měsíce zase cvičím - workout
ob-den celé tělo. Nějaký ten sval sem nabral, nebo minimálně zpevnil, prostě to vypadá o dost lépe než před cvičením, ale ten tuk se nehne a už mi to začíná i dost vadit a tak jsem se rozhodl že chci zhubnout. Nevím ale jak, nikdy jsem nehubl, celkově co jsem četl tak prý hubnutí + nabírání svalů moc k sobě nejde, ale nevím nechám si radši poradit. Mohl by mi teda někdo říct/poradit zda má cenu hubnout, když chci hlavně nabrat svaly a pokud ano, jak ?

Nějaké info: 84kg,190cm, trénink ob-den cca 1 hodina 30 min. 2-3x týdně chodím do práce (nezvedám těžké věci, ale dělám ve výrobě kde třídím krabice na paletu, 12 hodin směna, většinou na nohou) ve volné dny minimum pohybu, hlavně PC max nějaká procházka , výlet do města nebo tak něco. Příjmy : 1,5 g bílkovin na 1kg , okolo 50-60g tuků, 250-300g sacharidů (snažím se hlavně rýže, vločky atd. ale dost se tam mihne i sachr z normál věcí - mléko, ovoce atd.). Co se pití týče tak piju hodně a jen vodu. Cardio nedávám žádné.

Předem děkuji za rady !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2018 4:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud, jak píšeš, jsi necvičil, prasil jsi, a pak jsi přibral, tak bude problém ve snížení inzulínové citlivosti. Rozumné je se na to zaměřit, je to dost komplexní problém, upravit tomu jídelníček a trénink.

Kardio (stálé a monotónní) je na hubnutí k ničemu, z pohledu času a námahy. Takže dělej HIIT, vpodstatě intervalové kardio o vysoké intenzitě, na internetu je toho spousta.

Fullbody je cajk, ale bylo by lepší místo ob-den, zkusit to zařadit víckrát týdně. Nebo do těch dnů mezi tréninky právě zařadit HIIT.

Rýže, vločky, ovoce, jak píšeš, je pro hubnutí celkem extrémní shit.
Ty sacharidy jak jsi psal, bych snížil, postačí začít na 150g denně, na tuku lehce přidat, bílkoviny trochu přidat.

Jinak ten trénink 1h 30min je moc (takže ho nemáš dostatečně intenzivní), kvalitní trénink o vysoké intenzitě a vahách, což je pro hubnutí ideální, odjedeš za 50min a jsi ko.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vokeš


PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2018 7:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frybis napsal:
Pokud, jak píšeš, jsi necvičil, prasil jsi, a pak jsi přibral, tak bude problém ve snížení inzulínové citlivosti. Rozumné je se na to zaměřit, je to dost komplexní problém, upravit tomu jídelníček a trénink.

Kardio (stálé a monotónní) je na hubnutí k ničemu, z pohledu času a námahy. Takže dělej HIIT, vpodstatě intervalové kardio o vysoké intenzitě, na internetu je toho spousta.

Fullbody je cajk, ale bylo by lepší místo ob-den, zkusit to zařadit víckrát týdně. Nebo do těch dnů mezi tréninky právě zařadit HIIT.

Rýže, vločky, ovoce, jak píšeš, je pro hubnutí celkem extrémní shit.
Ty sacharidy jak jsi psal, bych snížil, postačí začít na 150g denně, na tuku lehce přidat, bílkoviny trochu přidat.

Jinak ten trénink 1h 30min je moc (takže ho nemáš dostatečně intenzivní), kvalitní trénink o vysoké intenzitě a vahách, což je pro hubnutí ideální, odjedeš za 50min a jsi ko.


Dotazy: 1.) Cvičím workout (vlastní váha) takže nějaké těžké mrtvoly atd. odpadají, ale většinou mám tak 1-2 minuty pauzu mezi sériema, tak jestli postačí třeba zmenšit pauzy (např. na 1 minutu).

2.) "Rýže, vločky, ovoce, jak píšeš, je pro hubnutí celkem extrémní shit." jaké cukry bych měl teda dávat ? Z čeho ?

3.) Co se toho HIIT týče, díval jsem se na net a chci se zeptat (nevím jestli to je blbost nebo ne) ale šlo by to dávat to po tréninku místo volného dne ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: so březen 17, 2018 2:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vokeš napsal:

Dotazy: 1.) Cvičím workout (vlastní váha) takže nějaké těžké mrtvoly atd. odpadají, ale většinou mám tak 1-2 minuty pauzu mezi sériema, tak jestli postačí třeba zmenšit pauzy (např. na 1 minutu).

2.) "Rýže, vločky, ovoce, jak píšeš, je pro hubnutí celkem extrémní shit." jaké cukry bych měl teda dávat ? Z čeho ?

3.) Co se toho HIIT týče, díval jsem se na net a chci se zeptat (nevím jestli to je blbost nebo ne) ale šlo by to dávat to po tréninku místo volného dne ?


1) S vlastní vahou ti zde poradí někdo jinej, mě tento styl nikdy netáhl

2) brambory (vařené), hnědá rýže, kukuřice, ořechy, paprika, brokolice, kapusta, zelí, cuketa, řepa.. a i dost dalších, ale tou pointou je oddělat ze stravy vyloženě pšenici + oves + žito + ječmen. Já vím, je to sice solidní restrikce, ale když se to dlouhodobě drží, dokáže to enormně ovlivnit jak zacházení s inzulinem, tak i propustnost střev, atd.

3) Jako šlo, jenže víš co, HIIT má být opravdu intenzivní, takže mít v jednom dnu těžkej trénink a pak ještě těžký HIIT.. dá se, ale musíš tomu zase uzpůsobit i suplementaci, makra, jídlo..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vokeš


PříspěvekZaslal: so březen 17, 2018 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frybis napsal:
Vokeš napsal:

Dotazy: 1.) Cvičím workout (vlastní váha) takže nějaké těžké mrtvoly atd. odpadají, ale většinou mám tak 1-2 minuty pauzu mezi sériema, tak jestli postačí třeba zmenšit pauzy (např. na 1 minutu).

2.) "Rýže, vločky, ovoce, jak píšeš, je pro hubnutí celkem extrémní shit." jaké cukry bych měl teda dávat ? Z čeho ?

3.) Co se toho HIIT týče, díval jsem se na net a chci se zeptat (nevím jestli to je blbost nebo ne) ale šlo by to dávat to po tréninku místo volného dne ?


1) S vlastní vahou ti zde poradí někdo jinej, mě tento styl nikdy netáhl

2) brambory (vařené), hnědá rýže, kukuřice, ořechy, paprika, brokolice, kapusta, zelí, cuketa, řepa.. a i dost dalších, ale tou pointou je oddělat ze stravy vyloženě pšenici + oves + žito + ječmen. Já vím, je to sice solidní restrikce, ale když se to dlouhodobě drží, dokáže to enormně ovlivnit jak zacházení s inzulinem, tak i propustnost střev, atd.

3) Jako šlo, jenže víš co, HIIT má být opravdu intenzivní, takže mít v jednom dnu těžkej trénink a pak ještě těžký HIIT.. dá se, ale musíš tomu zase uzpůsobit i suplementaci, makra, jídlo..


Ok dík za rady možná posledni, pokud uberu sachry na řekněme 150 g, jak moc přidat na bilkovinach / tucich ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: so březen 17, 2018 3:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tuků měj tak polovic co sacharidů, a bílkoviny klidně kolem 2g/kg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Lze hubnout + nabírat svaly ?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: