Je tu nejaky ortoped-pomoc ohladom poskodeneho menisku #1


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Je tu nejaky ortoped-pomoc ohladom poskodeneho menisku  #1  Úvodní stránka -> Ostatní -> Je tu nejaky ortoped-pomoc ohladom poskodeneho menisku #1
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
milan5


PříspěvekZaslal: st únor 28, 2018 9:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no a este je v tom taka vec- od parila nastupujem do novej roboty
akozee, uz so ms nimi volal a povedal im ze mam s tymto problem ze je mozne ze budem v maju mimo na operacii a povedali ze no problem...
tak ale i tak - risknut to a ist teraz (15teho marca by ma vedel operovat) alebo pockat na maj?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st únor 28, 2018 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

milan5 napsal:
no a este je v tom taka vec- od parila nastupujem do novej roboty
akozee, uz so ms nimi volal a povedal im ze mam s tymto problem ze je mozne ze budem v maju mimo na operacii a povedali ze no problem...
tak ale i tak - risknut to a ist teraz (15teho marca by ma vedel operovat) alebo pockat na maj?

Pokud to bude jen meniskus, budeš za dva, tři týdny schopen bez problémů manuálně pracovat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan5


PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2018 3:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja sa chcem este opytat, ked teda mi bud urobit artroskopiu, a povedzme ze sa MR mylila a nemam problem s meniskusom, tak oni sa don nebudu starat?? nebudu zasahovat do toho co je v poriadku? a este dalsia otazka-preco ani jeden doktor si nepozrel tu MR co mi dali na cdcku ale iba precitali vysledok - poskodeny meniskus? co ak sa clovek ktory ten snimok na MR posudzoval zmylil?? a je tam nieco uplne ine?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2018 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

milan5 napsal:
ja sa chcem este opytat, ked teda mi bud urobit artroskopiu, a povedzme ze sa MR mylila a nemam problem s meniskusom, tak oni sa don nebudu starat?? nebudu zasahovat do toho co je v poriadku? a este dalsia otazka-preco ani jeden doktor si nepozrel tu MR co mi dali na cdcku ale iba precitali vysledok - poskodeny meniskus? co ak sa clovek ktory ten snimok na MR posudzoval zmylil?? a je tam nieco uplne ine?


Ach jo .... já to chápu, že se bojíš a nechce se ti na to, ale:

1) ten kdo to posuzoval se téměř jistě nezmýlil, tohle je velmi běžná dg a dotyčný ví na co se podívat a jak co vypadá.
2) pokud se MRI mýlila, tak se moc netěš, protože se občas stane, že MRI neodhalí veškerá poškození, která v kloubu jsou. Že by ale na MRI bylo vidět poškození menisku, a při artroskopii se ukázalo, že meniskus je nepoškozený, to je větší pravděpodobnost, že si spletli cédéčka:-).
3) pokud by se ale náááhodou ukázalo, že v koleni je vše zcela ok, tak ti jej prostě jen propláchnou a nazdar. Je to ORT, ne nějaký BDSM salón:-)))

A jen tak na okraj, podle toho co jsi psal s tím kolenem problém máš, tedy v něm je něco špatně .. velmi laicky řečeno. Takže k tomu tak přistupuj.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan5


PříspěvekZaslal: so březen 03, 2018 10:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nj to ze s nim nieco je to mi je jasne, len zistujem veci pred samotnym zakrokom...
ale stejne nechapem, preco, ked som z lavym kolenom nemal ziadne priznaky, tak preco ma sucasne zo dna na den zacalo boliet aj lave? a preco uplne rovnake priznaky ako na pravom? proste niekedy citim tie kolena stuhnute, alebo bolia na urcitych miestach, vzdy inde, ale vzdy ked bolia tak uplne na rovnako akoby boli prepojene,ako keby sa dohodli... kazdy kto ma problemy tak iba s jednym kolenom, ale ja som zacal mat v rovnakom case problemy s oboma... ono, mne obaja doktory povedali, ze to je normalne,ze som proste zacal zatazovat to druhe,kedze viem ze s jednym je problem, tak automaticky prenasam väcsiu cast vahy na to druhe... ale mna zacali oba boliet naraz, s tym, ze to prave koleno o sebe uz davnejsie davalo o sebe vediet ale toto lave nikdy... proste akoby sa doohodli... takyto problem uz niekto mal? a po novom, uz ma v tom kolene kde mam ten poskodeny meniskus neboli v oblasti menisku ked dostupim s vystretou nohou ako to bolo doteraz,ale uz ma zacal v poslednom case boliet ten vyrastok pod kolenom co je pod jablckom. tak nechapem co s tym ma ma bojim sa toho, ze ci tam nemam nejaky zapal, alebo co, ked sa oba rovnako spravaju v rovnaky cas a ze mi nik na to nepride
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so březen 03, 2018 10:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To, že se bojíš, je normální. To, že to doktoři, kteří provedou stovky podobných operací ročně to moc nechápou, je také normální.
Tělo je propojené. Špatné postavení jednoho kloubu či změna sterotypů ti ovlivní celé tělo. I proto je potřeba to řešit hned, než se řetězení začne způsobovat problémy jinde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan5


PříspěvekZaslal: so březen 03, 2018 11:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

piatok som bol na krv, lebo pred mesiacom ked so bol ( v ramci preventivky) mi bol zisteny zapal... takze taka prelicka naviac
pondelok budu vysledky-doktorka povie ci mozem ist ci nie na operaciu...
inak, boli mi prevedene testy od hlavy po päty, cely mesiac som behal po doktoroch, a nikto nic nikde nenasiel... pytal som sa ortopeda, ze uz ostavaju iba klby,povedal ze tam nema byt preco... apropo, ako sa prejavi zapal v klbe?? opuchne? musi nutne opuchnut, ci nemusi??
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so březen 03, 2018 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

milan5 napsal:
piatok som bol na krv, lebo pred mesiacom ked so bol ( v ramci preventivky) mi bol zisteny zapal... takze taka prelicka naviac
pondelok budu vysledky-doktorka povie ci mozem ist ci nie na operaciu...
inak, boli mi prevedene testy od hlavy po päty, cely mesiac som behal po doktoroch, a nikto nic nikde nenasiel... pytal som sa ortopeda, ze uz ostavaju iba klby,povedal ze tam nema byt preco... apropo, ako sa prejavi zapal v klbe?? opuchne? musi nutne opuchnut, ci nemusi??

Pokud máš zánět kloubu, je na omak teplý. Nemusí být napuchlý. Nejsem odborník, je to jen má zkušenost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan5


PříspěvekZaslal: so březen 03, 2018 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nj kolena vypadaju uplne zdravo-zvonka....
no som zvedavy na vysledok
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so březen 03, 2018 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A doprdele ... Rando má brata!
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan5


PříspěvekZaslal: po březen 05, 2018 2:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak vysledky su ok. hodnota co urcuje zapal, skocila sama od seba 3x dole... medzi nebom a zemou
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan5


PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2018 11:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no, takze som objednany na artroskopiu teda... uz 2 dni po objednani ma koleno prestalo boliet nech robim co robim nezaboli, ale druhe ostalo boliet dalej... takze damy a pani, ja som asi mimozemstan
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan5


PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2018 12:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mam po...
meniskus bol v poriadku. MR sa mylila!!

na vine bola PLIKA, ktora sa prejavuje rovnakymi priznakmi ako meniskus ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saphenus


PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2018 4:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ako ta tak pocuvam tak mam pocit ze si za chvilu najdes iny klb alebo organ ktory ta bude boliet :D
ale bez srandy, ta hypertroficka plika vie robit naozajstne problemy. a rezonancia nie je naozaj 100% presna bez ohladu na to ako sa kto snazi a aky pristroj sa pouziva. tak sa rychlo uzdrav!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan5


PříspěvekZaslal: po březen 19, 2018 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

heh, no si trafil, ze si najdem ochvilu daco dalsie, uz by som aj mal ale..
a tie tlaky stale su, dneska som bol zas a nemam ziaden vypotok, proste iba opuch, cisty opuch ktory nechce zmiznut, a koleno je cele stuhnute a citim v nom tlak.. bolo mi povedane ze s najväcsou pravdepodobnostou bola ta chyba ze tu nafukovaciu somarinu co sa dava pocas opercaii kolena som vraj mal nafuknutu na vyssi tlak ako by som mal mat - pri tom ten tlak sa nemeni a predo mnou zoperoval na tom tlaku 500 ludi na koleno a nik sa na taky tlak po operacii ako mam ja nestazoval .. takze uz len cakat... zmizne to samo (ta stuhunutost) ale za kolko to nevie nik... som proste jedinecny no
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Je tu nejaky ortoped-pomoc ohladom poskodeneho menisku  #1 Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: