milan log 2 (+strongmanske discipliny)


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - milan log 2 (+strongmanske discipliny)  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> milan log 2 (+strongmanske discipliny)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mravenec1


PříspěvekZaslal: st březen 07, 2018 8:28 pm    Předmět: milan log 2 (+strongmanske discipliny) Odpovědět s citátem

Rozhodl jsem se založit opět nový log. Má to své důvody.

Povedlo se mi strongmanské vybavení z garáže přesunout do úžasných prostor v obrovské hale.
Milá majitelka gymu Performace Power Center Hradec Králové mi vyhověla a momentálně tam mám své vybavení, zatím tam ještě nemám nastěhováno vše.

Pak i dneškem tedy začínám zase trénovat s vybavením a opět mohu odhazovat osu.

Trošku k tělesné váze..to možná může mírně někoho zděsit..když jsem tu zakládal prví log, měl jsem 64kg.
Když jsem před 2 roky začínal ve 105tce, tak jsem vážil 94kg. Pak jsem něco málo nabral a do Kralup 2017 jsem jel se 104kg.
Aktuální tělesná váha se pohybuje od 112-114kg. Někdy v lednu jsem měl nejvíce 122,6kg, to byla největší váha, kterou jsem kdy dokázal nabrat. V tuku, nemam svaly.
Rád bych si udržel váhu okolo těch 115. Budu muset něco udělat s kondicí.

Tedy do 105tek se nevejdu, teoreticky by se to dalo shodit, ale chtěl bych držet 115kg.
Přihlásil jsem se na letošní závody do openu amatérů (bez váhového omezení) ve federaci čnfs.

Stojím při zemi a vím, že už ve 105tkách to bylo hodně bídné a tady to bude vyšší úroveň. Ale pojedu jen tam, kde vím, že něco dám, abych hlavně nekazil závod a nedělal ostudu.
Budu se snažit. Moc mě to baví.
Chci nějak zdůraznit, že nikde o sobě nepíšu, že jsem strongman, nejsem, jen šaškuju s náčiním a zkouším prostě, baví mě to, mám z toho radost a rád poznám ty velké chlapy na závodě. Třeba to k něčemu bude. Když ne, tak to bude bídnej rok plnej ostudy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mravenec1


PříspěvekZaslal: st březen 07, 2018 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

7. března

dneska tedy první trenink v ppc hk gymu

1/ ramena - tlak a pushpress

tlak:
8 x osa 20kg
2 x 6 x 50kg
5 x 70kg

pushpress:
3 x 90kg
3 x 110kg
1 x 120kg PR!
1 x 125kg PR!


tlak 2:
4 x 5 x 70kg

..osa kvalitní od stronggear, kotouče téže značky, úžasný vybavení, jsem za to fakt rád, až mi bylo líto tu 125tku hodit na zem
..vybaveni: na 110kg bandáž zápěstí, na 120 a 125kg bandáž zápěstí + neoprenovy pasek,
..hlavně co mě těší...že tam ještě furt byla rezerva..

2/ dřep
8 x osa 20kg
2 x 6 x 50kg
5 x 100kg

3 x 140kg (opasek)
3 x 180kg (opasek, bandáže)
3 x 140kg
..osa pružnější, takže to celkem semnou klepalo trochu

3/ tire flip 350kg
celkem 10 opakování (v několika sériích)
..teda ale ta se brala blbě, spocené ruce dělali svoje, tady sem měl problémy s dechem.. je na čem trénovat

..pak jsem smontoval super yoke a přenesl si 180kg na 20m, ale pěkně se to neslo, stavbilní je, stim se bude dobře chodit.
..dnes jsem nic netočil, protože tam byla lekce zároveň a to bych tam šaškoval před nimi, ale pokusím se třeba ty disciplíny občas natočit třeba jen pro zajímavost nebo pro zasmání jak mi to nejde
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbi


PříspěvekZaslal: st březen 07, 2018 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Budu sledovat, ostatně jako vždy, pořádně makej, ať to jde silově nahoru a hlavně pořád dělej to, co tě baví! Brzo dáme trénink, ať padnou nějaké pěkné váhy Teď to bude zas o něčem jiném, když budeš mít kvalitní zázemí
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Mravenec1


PříspěvekZaslal: so březen 10, 2018 2:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

10. března

tak dneska první společný trénink s vybavením

1/ LOGLIFT
- 85 kg x 3
- 85 kg x 1
- 95kg x 3
- 105kg x 2
- 115kg x 1

Kláda mě moc baví od začátku. Letos to mám v rukou poprvé a je to dobře, ze začátku lehký, tlakem. Potěšil a byla tam ještě rezerva nějáká si "myslím", samozřejmě realita bývá jiná.


2/ SUPER YOKE
- 180kg x 15 m
- 220kg x 15 m¨
- 260kg x 15 m
- 280kg x 15 m

Na [super jouku] bylo znát, že mám slabé nohy, k tomu jsem měl namožené trapézy a to nevím z čeho. Každopádně váha na zádech ok, jen ty nohy se nechtěj rozeběhnout. Budu nutně muset zařadit něco dynamického (jestli je to správné slovo) na nohy (výskoky, saně,.)
Jinak se to neslo dobře, cítím, že těch 300 budu chodit už bez bandáží na kolena (což minulý rok nešlo)


3/ FARMERS WALK
- 90kg + 90kg x 15 m
- 110kg + 110kg x 15 m
- 120kg + 120kg x 15 m

S kuframa to je tak, že je potřeba jít určitou chůzí a jakmile špatně došlápnu, kufry se lehce natočej a už do nich kopu a chůze je jak "když jde ožrala z hospody domů". Úchop rve hodně mozoly, ale zato drží madla v ruce! Což je prostě lepší.
Opět ty nohy nechtěli běžet a když jsem se mírně rozeběhl, necítil jsem se dobře, ty nohy jsou slabé prostě.


4/ TIRE FLIP 350kg
- jen na dojetí několik opáček

Tahle pneumatika je srovnatelná jako 400vka.. není zespoda za co chytit, kamarád ostřílený závodník taky sní měl co dělat a to už obracel 500tovku..takže je radost, že jde špatně, alespoň je s čím se porvat.

_

Byl to velmi dobrý trénink, úmyslně jsme jeli do určitých vah, protože je to první trénink a musí být kam přidávat. Jsem zničenej celkem po tréninku. Disciplíny budu dávat jen o víkendech (1x týdně nebo 1x za 14dní podle stavu únavy a potřeb) a v týdnu budu cvičit trošku jinak.

Přidám trhy, přemístění a pokusím se nakoukat na netu a zařadit něco dynamického, kompenzačního a nejezdit žádný maximálky.
_

video: kláda 115kg
..berte v uvozovkách nějáký to čpakování a hekání a takový ty pazvuky.. nic zatím nehledejte, prostě mladej blbej důležitej znáte to.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mravenec1


PříspěvekZaslal: po březen 12, 2018 3:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

12. března

1/ SILOVÉ PŘEMÍSTĚNÍ
8 x 50kg
5 x 70kg
5 x 80kg
5 x 90kg
5 x 90kg
3 x 95kg
3 x 95kg

Střední váha, jsem zvědavý, jak půjde přemístění s tlustou osou.


2/ TRHY S JEDNORUČKOU
4 série x 3+3 op. (levá a pravá ruka) x 40kg

Váha papírová, ale bylo to pomalé, ta výbušnost chybí a je potřeba na tom pracovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mravenec1


PříspěvekZaslal: út březen 13, 2018 6:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

13. března

1/ DŘEP
5 x 50kg
5 x 100kg

5 x 140kg
5 x 150kg
3 x 180kg (bandy)
1 x 190kg (bandy)

Ještě dám další trénink dřepy s více opakováními. Tohle je na ty nohy málo, přesto to bylo dnes těžší všecko.


2/ SUMO MRTVÝ TAH
4 x 3 x 140kg
2 x 8 x 140kg

Stýskalo se mi po sumech, srovnání se k čince bída. Váhu jsem nechal stejnou pro všechny série.

Pak protahování.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mravenec1


PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2018 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

16. března

1/ DŘEPY, VĚTŠINA SÉRII PAUZOVANÁ
5 x 60 s pauzou
5 x 100 s pauzou
5 x 140
5 x 140
5 x 100 s pauzou
5 x 100 s pauzou
5 x 100 s pauzou
5 x 60 s pauzou

Sedlo to dobře, jen jsem se nedonutil jet víc než 5 opáček. Nechtělo se.


2/ BENČ S LOGLIFTEM PAUZOVANÝ
4 x 5 x 85
3 x 95
3 x 105
3 x 115
3 x 125
5 x 95


3/ VÝRAZ DO NŮŽEK (dneska poprvé do nůžek, budu zkoušet i dále)
2 x 3 x 40
3 x 80
3 x 40
3 x 60
2 x 80
1 x 100
3 x 80

Váhy podle chuti, takový guláš o málo opakováních.


4/ ÚZKÝ BENČ S PAUZOU
5 x 60
5 x 80
3 x 100
1 x 120
1 x 130 s dopomocí
5 x 60

To jsem odjel s klukama, v plánu to nebylo.


Dneska to bylo bez energie, bez chuti, s únavou, nebyl to moc dobrý trénink. Lehce bolavé zápěstí, lokty, ramena, předloktí, spodky zad. Mám v plánu jít v neděli trénink s náčiním, tak snad to půjde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mravenec1


PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2018 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

18. března

Dnes druhý trénink s náčiním

1/ AXLE LIFT
Bez opasku, první letošní trénink s axlem, kdy pokládám osu na břicho, tak jak je to podle pravidel ve strongmanech

2 x 3 x 55
3 x 65
1 x 85
1 x 95
1 x 105
2 x 105

Opravdu sem z toho měl dobrý pocit, šlo to dobře, ale trápilo mě to, co už druhý rok když začínám po nějáké době cvičit s vybavení.. únava, unavené zápěstí, předloktí, lehké píchání loktů, tricáky unavený, tělo nechtělo, ruce se klepaly trošku, je to unavené, proto jsem odjel opravdu po málo opakováních a často po 1 op.
Tenhle cvik mě dříve bavil a jsem si jistý,že dál bude.

2/ DUMBELL LIFT

výraz jednoručky

4 x 50
2 x 57
2 x 1 x 62
8 x 50

stejný problém s rukama, které měli dost


3/ ATLAS STONE

s voskem, přes malou výšku, ale i to stačilo

120kg x 7 op. celkem (1,1,1,1,3)

atlas mi ze země šel vzít lehce na kolena, ale zvednout to bylo vyčerpávající


Trénink stál za prd, musím nechat odpočinou tělo, přesto, že jsem vlastně doteď jel minimalistický tréninky, kde vlastně odjedu často jen 2 cviky o málo sériích, tak mi i tohle málo prostě dává počudit.

Disciplíny nebudu schopnej dávat každý týden, to prostě nezvládám zregenerovat, spočnout předloktí, lokty, zápěstí, záda, nohy... spíše 1 x za 14 dní

Příjdu si vycuclej, zesláblej a blbé na tom je, že toho ani moc nejedu a stejně mě to dává zabrat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mravenec1


PříspěvekZaslal: út březen 20, 2018 6:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

20. března

1/ DŘEPY
2 x 5 x 60
2 x 5 x 120
3 x 5 x 100

Bedra zatím odpálený pořád. Tak jsem nechal do 120 a už to mi stačilo.


2/ VÝPADY ZA CHŮZE bez zátěže
5 x 30 m

Docela fajn, nohy napumpovaný dobře.

V ramenou píchá ještě trochu, budu muset počkat než pudu nějáký tlaky zas.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mravenec1


PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2018 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

22. března

1/ ÚZKÝ BENČ S PAUZOU
5 x 80
5 x 100
3 x 110
3 x 3 x 100
12 x 60

2/ VÝRAZY ZA HLAVOU
5 x 70
2 x 90
1 x 110
1 x 120
3 x 90

3/ TLAKY S JR NA ŠIKMÝ
3 x 8-10 x 30tky

4/ DELTY S JR V LEŽE NA LAVICI
3 x 10 x 10tky

V sobotu bude třetí trénink s náčiním. Už jsou vypsané disciplíny na závod, tak vím, co teďka hodně drtit. 51 dní do startu, tak to musím využít, snažit se nepřepálit to, jet s rezervama, aby bylo kam přidávat.
V plánu je: Axle lift, Farmer´s walk, Axle Deadlift, + když bude energie tak tire flip. Snad se bude dařit to odjet kvalitně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2018 10:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Váhy víš?
_________________
vfab
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2018 10:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jaky zavod?
kde??
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mravenec1


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2018 12:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

až v aši

zatím je vypsáno toto:
axle lift 115 na počet op. / 1 min
kufry 150 na 10+10 m
axle deadlift 245 na počet op. / 1 min
atlas 130 / 150 na op. / 1 min
medley: schody síly 240, pneu 450x2, sud 120 na 10 m
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mravenec1


PříspěvekZaslal: so březen 24, 2018 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

24. březen

v pořadí třetí trénink s náčiním

dnes byl trénink s kamarády a musím říct, že mi to vážně svědčí trénovat s někým, byla to radost a užíval jsem si každý opáčko a sérii

1/ AXLE LIFT
5 x 55
5 x 85
3 x 95
1 x 105
1 x 110
1 x 115
1 x 120kg PR

Všechny opáčka přemístěný od znova ze země. Tenhle cvik jsem si zamiloval. Od 95kg jsem pokládal na pupek, dle pravidel (ne proto, že bych to nepřemístil ze země, ale chci trénovat to pokládání). Dařilo se, sedlo úplně všecko. A to jde o hladkou kulatinu bez jakéhokoliv rádlování. Vážně mi to udělalo radost.

Ke všemu tenhle cvik je tolik na celé tělo, přesto, že se může zdát, že jde jen o ramena a tricáky. Dost unavil. Ještě jsem měl choutky na 125, ale přešlo mě to, ať je kam přidávat, ať je stále chuť. 120 je PíáRko na tento cvik vlastně.
Ani mi to nepřišlo závratně těžké.
Ale to se uvidí na videu, které je natočené a postnu ho až bude čas se tím prohrabat.


2/ FARMER´S WALK
10 metrů x 70kg + 70kg
10 m x 100 + 100
10 m x 120 + 120
10 m x 130 + 130
10 m x 70+70

Tuhle disciplínu začínám mít v povědomí nerad. Důvodem je ostré rádlování madel.. doslova to řeže ruce. Ale drží to, jak to zvednu, nemám problém to udržet. Nevýhoda je tak trochu výška madel.. mám je nízko, níže než bývá na závodech. Ale je to vlastně malá výhoda, budu zvyklej na nízké a na závodě třeba budou vyšší.
Jel jsem minule do 120, dnes 130, až to pojedem příště, chtěl bych zase přihodit něco, když je stále rezerva. Neříkám, že se na 150 zvládnu dostat do května, ale budu se snažit tomu přiblížit.
Moc sérii se stím jet nedá, to je sadismus (kvůli ostrému rádlování madel)


3/ TIRE FLIP
7 - 8 op. x 350kg

Po vlastně pouze 2 disciplínách jsme dali pneu, no porod..
Přetočil jsem už 430, ale tahle 350 je fakt hnus, nejde pod ni dát prsty, nejde chytit zespodu. je to mrcha, dává počudit i klukum, co obracej v pohodě těžší gumy.
Ale opět.. jsem fakt rád, že nám to na trénink stačí dostatečně.

Mrzí mě, že se nestihnul axle deadlift, ale nezbýval už čas, brzy se mělo zavírat a tak jsme odjeli jen přetáčení pneumatiky.

Příští, čtvrtý trénink s náčiním bude muset obsahovat axle deadlift už.

Po tréninku všichni přejetý.
Videa přidám, až se tím přehrabu.
Chuť trénovat je velká, snad to vydrží dlouho.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mravenec1


PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2018 10:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Video z posledního tréninku disciplín.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - milan log 2 (+strongmanske discipliny) Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: