Nehoda tramvaje v Ostravě


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Nehoda tramvaje v Ostravě  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Nehoda tramvaje v Ostravě
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kdybyste vy byl(a) soudce, jaký trest byste pro řidiče zvolil(a)?
žádný nebo podmíněný
58%
 58%  [ 24 ]
při dolní hranici (3 roky)
26%
 26%  [ 11 ]
uprostřed (6 let)
14%
 14%  [ 6 ]
při horní hranici (10 let)
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 41

Autor Zpráva
Kadd


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 8:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj názor je ten, že to byla nehoda zaviněná chybou člověka.

Bohužel za chyby se musí platit a v tomhle případě bych to viděl tak na aspoň 3 roky. I když záleží jaký to je člověk zda byl někdy trestaný atd.
Je mi ho líto. Taková chyba se může stát každému. Ale potrestaný by měl být.

Je sice pravdou, že každý i ti mrtví si za svou smrt tak trochu mohli sami. Lidé by měli dávat pozor na to co se kolem nich děje a ne jenom sedět v tramvaji a kecat o blbostech. ( příkladem je i sedadlo spolujezdce v autě )

Ze světovýho pohledu se nic nestalo, každou vteřinu zemře na světě 20 lidí. Nemůže nám být líto všech, to ani nejde.

Ale při pohledu na konkrétní situaci je většině znás asi líto, že se dějí takový věci ( blbá nehoda tramvaje končící smrtí) ale s tím se musíme asi srovnat.
_________________
Co nejde silou, jde ještě větší silou!

Na tebe sou i fizli kratci , ty ses dobrej exemplar, az budes mit ty hnupe nekdy mlady, si tak dva kousky zamlouvam...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Je sice pravdou, že každý i ti mrtví si za svou smrt tak trochu mohli sami. Lidé by měli dávat pozor na to co se kolem nich děje a ne jenom sedět v tramvaji a kecat o blbostech. ( příkladem je i sedadlo spolujezdce v autě )

To akoze by mali cestujuci v elektricke davat pozor na jazdu vodica?? To snad nie...za nu je zodpovedny len vodic...
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadd


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AHOLA napsal:
citace:
Je sice pravdou, že každý i ti mrtví si za svou smrt tak trochu mohli sami. Lidé by měli dávat pozor na to co se kolem nich děje a ne jenom sedět v tramvaji a kecat o blbostech. ( příkladem je i sedadlo spolujezdce v autě )

To akoze by mali cestujuci v elektricke davat pozor na jazdu vodica?? To snad nie...za nu je zodpovedny len vodic...


ne. měli by dávat pozor co se kolem nich děje (jede na proti mě druhá tramvaj tak se aspoň něčeho pořádně chytím nebo tak něco, prostě kdyžten náraz čekáš není tak hroznej jako když ho nečekáš). To, že to skoro nikdo nedělá je druhá věc. A tím netvrdím, že JÁ se 100% věnuju jízdě tramvaje právě že ani moc ne a to je na tom to špatný.
_________________
Co nejde silou, jde ještě větší silou!

Na tebe sou i fizli kratci , ty ses dobrej exemplar, az budes mit ty hnupe nekdy mlady, si tak dva kousky zamlouvam...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Black Dragon


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 10:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty wole ... a co asi muzes delat i kdyz vidis, ze se blizi srazka? Neceho se pevne chytis a nekdo na tebe nalitne a tu ruku ti na nekolikrat zlame...
to je pekna chujovina... by me zajimalo kolik lidi sleduje deni kolem a premysli nad tim, jestli ta mestka hromadna nahodou tedka nehavaruje
_________________
...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
game_over


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 10:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nevím jak ostaní ale já náraz tramvaj vs. tramvaj nečekám nikdy a vzhledem ke konstrukci tramvaje není dopředu ani pořádně vidět... tak že se na něco připravit během běžné cesty to asi ne
_________________
ty voe tam je nakej normalni kulicna s mlykem na brade a vy delate jak kdyby ste ven potrebovali dostat reprezentacni vyber Novyho Zelandu v rugby
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
žlutej


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si vzpomínám jak nám jednou trenér vyprávěl takový příhody jak předvídal a mohokrát se mu to vyplatilo. Prej jel v autě a za ním se blížil někdo kdo jel hrozně rychle pak před ním prudce někdo zabrzdil tak on to strhl do nějaké boční ulice,protože věděl že ten za ním to neubrzdí a taky že ne a tak se vyhl srážce. Nebo že ne něho padala korba a byl tam taras takže si lehl a ta korba se zarazila o ten taras a tak se zachránil.
Jestli je to pravda to nevim, možná nás krmil
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kadd: Suhlasim s Dragonom, je to blbina, aby kazdy cestujuci celu cestu so zatajenym dychom pozeral z okienka von a cakal co sa pritrafi...pricom nevie, ci do elektricky napare auto zboku, alebo elektricka spredu...navyse netusiac kam sa moze elektricka prevratit, odkial sa vysype sklo atd....nehovoriac o ludoch, co nemaju miesto na sedenie a stoja, casto v tlacenici, ty by museli vyuzivat asi sustavu zrkadiel... Moc to tahas za vlasy
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono je to težký. Já si dokážu představit a znám tu situaci, kdy tramvaj má zpoždění, lidi jsou nervózní a už by chtěli jet a nadávají na řidiče. A pak, když se něco stane, tak by všichni podepsali, že by si rádi počkali. Po válce je chytrej každej.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hefaistos


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 2:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kadd napsal:
AHOLA napsal:
citace:
Je sice pravdou, že každý i ti mrtví si za svou smrt tak trochu mohli sami. Lidé by měli dávat pozor na to co se kolem nich děje a ne jenom sedět v tramvaji a kecat o blbostech. ( příkladem je i sedadlo spolujezdce v autě )

To akoze by mali cestujuci v elektricke davat pozor na jazdu vodica?? To snad nie...za nu je zodpovedny len vodic...


ne. měli by dávat pozor co se kolem nich děje (jede na proti mě druhá tramvaj tak se aspoň něčeho pořádně chytím nebo tak něco, prostě kdyžten náraz čekáš není tak hroznej jako když ho nečekáš). To, že to skoro nikdo nedělá je druhá věc. A tím netvrdím, že JÁ se 100% věnuju jízdě tramvaje právě že ani moc ne a to je na tom to špatný.


kromě toho, co tu již napsal dragon, ahola, s čímž souhlasím je tu další fakt, pokud si četl některý z článků, tak reakční doba řidiče v inkriminovaný moment byla něco okolo půl-sekundy - sekundy, za takovou dobu nestačíš říct normálně ani DOPRDELE! je to tak čas na instinktivní sešlápnutí brzdy nebo vyskočení z kabiny a to se bavíme o řidičích, cestující jsou v takovém případě uplně bez šance nějak reagovat, takže to co si napsal je blbost.
_________________
"Vznáším se jako motýl, bodám jako včela."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Douglas


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://zpravy.idnes.cz/anketa-jak-by-se-mohl-u-soudu-branit-ridic-ostravske-tramvaje-p5a-/domaci.asp?c=A080423_114910_domaci_jw

Zajimava anketa, moc dobre to s nim teda podle pravniku nevypada.

BTW, pobavilo me jake "vytecniky" si vybrali k te ankete, holt uspesny a dobry pravnik neobhajuje duchodce...
_________________
Ty ses takova vecne pesimisticka a neprejici devka, ktera se tvari jako nejvetsi odbornik a pravej fanousek bojovejch sportu a navic jeste k tomu pametnik, takze mas vzdycky co rict.. Udus se tim hejtem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Phenomenom


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kadde stím si fakt přestřelil..
Jinak jak bylo už řečeno postavil se k tomu jako chlap a největší trest už si nadělil sám...
Narozdíl od DP...V minulosti se tam stala minimálně jedna identická událost akorát,že stihli dobrzdit...Naprostá neprofesionalita a pochybení při řešení problémů mohlo...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 3:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lutujem toho chlapa, obete aj ich rodiny. Taketo veci sa stavaju, on nikomu ublizit nechcel,a ni nebol ozraty, proste sa "zabudol". Kolko krat denne sa taketo veci stavaju kazdemu z nas, akurat nie pri riadeni. Nestastie no
DP - typicke ako u vas, tak aj u nas, kym sa neico hrozne nepritrafi, setria sa peniaze a nic sa nemeni
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadd


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 9:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nechci se z nikým tady hádat. Myslím, že názor na řidiče tramvaje máme podobný.

a to co se týče toho, že lidé jsou jak stádo ovcí a málo který člověk dokáže inpulzivně jednat a rozhodnout se běchem vteřiny co udělá.
Pravdou je, že když človeka překvapí něco nečekaného tak většinou ztuhne a nemůže se ani hnout. Netvrdím, že mají lidé v tramvaji koukat furt okolo sebe a stresovat se jestli se náhodou něco nestane. Chtěl jsem jen říct, že lidé by se měli víc zajímat o dění okolo sebe oto kde stojí a co dělají. Neříkám, že JÁ bych hned vymyslel řešení jen jsem řekl jak by to mělo být. Nic víc, nic míň.
_________________
Co nejde silou, jde ještě větší silou!

Na tebe sou i fizli kratci , ty ses dobrej exemplar, az budes mit ty hnupe nekdy mlady, si tak dva kousky zamlouvam...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Nehoda tramvaje v Ostravě Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: