Pls Zhodnoťte trénink + stravu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pls Zhodnoťte trénink + stravu  Úvodní stránka -> Trénink -> Pls Zhodnoťte trénink + stravu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

břicho 3x týdně / měsíc bez závaží s vyššíma opakováními - měsíc se závaží s menším a váhama?
Roste nejlíp...
0%
 0%  [ 0 ]
Nevim nezkoušel sem ale asi blbost
16%
 16%  [ 1 ]
Blbost...
83%
 83%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 6

Autor Zpráva
bloody.ghost


PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 3:01 pm    Předmět: Pls Zhodnoťte trénink + stravu Odpovědět s citátem

Zdravim, jsem ektomorf současná váha 179cm / 70 kg... Chtěl bych vás požádat o zhodnocení s připomínakami,jak vylepšit.

Všude se vyskytují tréninku tipu prsa zatížej triceps,tak po nich jedem triceps...Když budu cvičit 3 x týdně,procvičim jen jednu partii,tak mě napadlo co to udělat přesně naopak.
Když pojedu prsa,tak jako další partii nedám triceps ani ramena ale biceps...A triceps zase hodim do tréninku se zádama,místo bicepsu.takhle procvičím partii 2x do týdne.

Strava : ráno protein cca 40 min musli+banán+piškoty rozmixovaný v mlícce,vyjde na hustý pití cca 750 ml,vitamíny
okolo 11 mega mass 2000
13-14 oběd kuře-rýže
před posilkou cca v 17 dvě tmavý housky s cotage + sýrem,banán
po posilce mega-mass 2000
večeře cca 21 hod maso ( kuře,hovězí,tuňák ) co se najde doma asi s chlebem protože na rýži už moc chuť mít nebudu ( zkoušel jsem několikrát a fakt nic moc )
před spaním 500 g tvarohu + glukopur nebo proteinák + glukopur

trénink : po
Bench-Press 4 x 12-10,10,8,8
Tlaky s jednoručkami na nakloněný 3 x 10,8,8
Peck-Deck 3 x 12
Bicepsový Zdvih velké činky 3 x 10,8,8
Scotová lavice 3 x 10,10,8 Zvedání nohou ve visu 3 x
Výpady s jednoručkami 3 x 10
Výpony ve stoje 4x 20
+3 cviky na břicho

st
Military-Press 3 x 10,8,8
Upažování na stroji 3 x 10,8,8
Upažování v předklonu / Předpažování 3 x 12,10,10
Přítahy činky v předklonu 3 x 10,10,8
Dřepy / Leg-press 4 x 12,10,8,6
Předkopávání 3 x 10
Zakopávání 3 x 12
+3 cviky na břicho

pa
Shyby 4 x max
Mrtvý tah 4 x 10,8,8,6
Stahování dolní kladky 3 x 10-8
Bench-Press na nakloněný 3 x 10-8
Bench-Press úzkým úchopem 3 x 10,10,8
Francouzský tlak s Ez v leže 3 x 10,10,8
+3cviky na břicho



Co na to říkáte svalovci? trápí mě prá věcí,jako ektomorf málo sachů?
a má vůbec takový trénink smysl?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomi99


PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 3:54 pm    Předmět: Re: Pls Zhodnoťte trénink + stravu Odpovědět s citátem

Trénink není úplně tragický, obsahuje prvky full body, což je pro tebe jakožto pro začátečníka důležité - procvičit celé tělo v rámci jednoho tréninku. Ale při výběru cviků přehnaně preferuješ cviky na vršek, zbytečné. Když už něco preferovat, tak raději komplexní cviky na spodek, protože z těch ti poroste i vršek, což naopak neplatí. Proto doporučuji následující schema:

PO: dřep, bench, přítahy v předklonu
ST: mrtvý tah, vojenský tlak, shyby
PÁ: dřep, bench, přítahy v předklonu

Počty sérií a opakování nastav tak, aby jsi v posilovně nestrávil více než 60 minut. Obecně platí že techniku cviků se nejlépe naučíš při relativně nižším počtu opakování, tj. 3 až 6.

Co se týče jídla, tak tam zase přehnaně preferuješ doplňky. Snaž se přijímat co nejvíce pevného jídla a doplňky si nech tak maximálně těsně před a po tréninku. Vodítkem ke správné stravě jsou výsledky v posilovně - pokud jsi schopen postupně zvyšovat intenzitu tréninků, stravu máš optimální.

Tu anketu (stejně jako ten rébus s prsama, tricepsama a bicepsama) jsem moc nepochopil, každopádně uvažováním nad takovými věcmi tě kupředu rozhodně nedostane.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloody.ghost


PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 4:13 pm    Předmět: Re: Pls Zhodnoťte trénink + stravu Odpovědět s citátem

tomi99 napsal:
Trénink není úplně tragický, obsahuje prvky full body, což je pro tebe jakožto pro začátečníka důležité - procvičit celé tělo v rámci jednoho tréninku. Ale při výběru cviků přehnaně preferuješ cviky na vršek, zbytečné. Když už něco preferovat, tak raději komplexní cviky na spodek, protože z těch ti poroste i vršek, což naopak neplatí. Proto doporučuji následující schema:

PO: dřep, bench, přítahy v předklonu
ST: mrtvý tah, vojenský tlak, shyby
PÁ: dřep, bench, přítahy v předklonu

Počty sérií a opakování nastav tak, aby jsi v posilovně nestrávil více než 60 minut. Obecně platí že techniku cviků se nejlépe naučíš při relativně nižším počtu opakování, tj. 3 až 6.

Co se týče jídla, tak tam zase přehnaně preferuješ doplňky. Snaž se přijímat co nejvíce pevného jídla a doplňky si nech tak maximálně těsně před a po tréninku. Vodítkem ke správné stravě jsou výsledky v posilovně - pokud jsi schopen postupně zvyšovat intenzitu tréninků, stravu máš optimální.

Tu anketu (stejně jako ten rébus s prsama, tricepsama a bicepsama) jsem moc nepochopil, každopádně uvažováním nad takovými věcmi tě kupředu rozhodně nedostane.


Díky za první připomínku... :) Jenom bych chtěl napsat že nejsem začátečník.Cvičím přes 2 roky...Techniku mám docela zvládnutou...Začínal jsem na 64 a dostal jsem se po roce na 75 bohužel jsem přestával jíst a před půl rokem jsem se stravou úplně krachnul a spadl 66!!! teďka jsem byl asi 4 x v posilce začal sem se ládovat a rozšiřovat žaludek vodou s glukozou a dostal jsem se vpodstatě za měsíc aspoň na těch 70...Chci se dostat do léta na vyrýsovanejch 75...takže tak na 78 do jara...Když o tom tak přámýšlím začíná se mi ty oběmový cviky řadit každej trénink líbit...Ale musim tam nahodit i doplňkový...Třeba lýtka by mi z dřpeů a mrtvoly vyrostli tak za rok a biceps to samý...

Těch 60 min se mi zdá tak moc málo..Do 90 to dávám ale 60 min to jsem tak v půlce tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomi99


PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 5:15 pm    Předmět: Re: Pls Zhodnoťte trénink + stravu Odpovědět s citátem

Já moc nefandím tomu rozšiřování žaludku glukózou, vodou nebo čímkoliv jiným. Jsem zastáncem toho, že žaludek se nejlépe "roztáhne" intenzivním prováděním komplexních cviků, a to zejména dřepů a mrtvých tahů. To že za 60 minut máš odcvičeno teprve polovinu tréninku může svědčit o tom, že tvůj trénink není dostatečně intenzivní - moc dlouhé pauzy mezi sériemi, vysedávání, vykecávání, apod. Pokud dokážeš srazit čas strávený na tréninku pod 60 minut při zachování stejného objemu práce, tak věř že žádné roztahování žaludku glukózou potřebovat nebudeš.

EDIT: a ty lýtka a bajcepsy ti ze začátku budou růst stejně dobře i jen z těch dřepů, tahů a shybů...


Naposledy upravil tomi99 dne út září 30, 2008 5:22 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magion


PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tomi nic proti komplexnim cvikum, sam cvicim jenom je... ale kdyby se nekdo zeptal jak na zarazene prdy nebo hemeroidy, tak bys mu naordinoval drepy a mrtvej tah
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloody.ghost


PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 5:30 pm    Předmět: Re: Pls Zhodnoťte trénink + stravu Odpovědět s citátem

tomi99 napsal:
Já moc nefandím tomu rozšiřování žaludku glukózou, vodou nebo čímkoliv jiným. Jsem zastáncem toho, že žaludek se nejlépe "roztáhne" intenzivním prováděním komplexních cviků, a to zejména dřepů a mrtvých tahů. To že za 60 minut máš odcvičeno teprve polovinu tréninku může svědčit o tom, že tvůj trénink není dostatečně intenzivní - moc dlouhé pauzy mezi sériemi, vysedávání, vykecávání, apod. Pokud dokážeš srazit čas strávený na tréninku pod 60 minut při zachování stejného objemu práce, tak věř že žádné roztahování žaludku glukózou potřebovat nebudeš.

EDIT: a ty lýtka a bajcepsy ti ze začátku budou růst stejně dobře i jen z těch dřepů, tahů a shybů...


to máš pravdu to vykecávání tam je a pauzy tam jsou taky delší...Na dalším tréninku to zkusim dát do tý hodiny,tak jsem na to zvědavej.je pravda že co já už jsem ve fitku,přijdou kluci a odcházej cca +20 minut dřív než já...Už jsem si sestavil trénink z tvýho doporučení...Do večera ho sem hodim.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flipr


PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

půl kila tvarohu před spaním je podle mě zbytečně moc, v posilovně cvičit a nekecat, ale pokud budeš cvičit základní náročné cviky se slušnými vahami, tak to taky nebude sprint, nevidím důvod proč netrénovat dýl jak 60 min (teď nemyslím zrovna zmíněný trénink, ale celkově)

jo a přidej na jídle, a nevim na co glukopur před spaním
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RavenStalker


PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 10:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ten čas zezačátku utíká hrozně rychle...než se převlíkneš, zahřeješ, strečink, atd. Tak máš třeba 15 minut pryč. Potom nějakej odpočinek mezi seriemi..
Ale od poloviny tréninku mi přijde že to odsýpá mnohem rychlejc.
Jestli se počítá jen čistej čas od doby co zvedáš pracovní váhy tak těch 45 minut stačí. Ale jestli to je od doby co člověk vleze do fitka tak to mívám na celý tělo kolem hodiny a půl
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomi99


PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 10:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

RavenStalker napsal:
...Jestli se počítá jen čistej čas od doby co zvedáš pracovní váhy tak těch 45 minut stačí...

Ano přesně tak jsem to myslel.

Pokud někdo cvičí systémem dřep+bench+přítahy za účelem nabrání hmoty, tak 60-ti minut čistého času považuji za hranici efektivnosti.

EDIT: A čím větší preference izolovaných cviků, tím vyšší nároky na čas strávený v posilovně, včetně nutnosti zvýšit frekvenci tréninků.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloody.ghost


PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tady jsem si ho upravil...
Po-Bench 4x10,8,8,6
tlaky na nakloněný 3x8,8,6
motýlek 3x12
přítahy v předklonu 3x10,8,8
zdvih v činky 3x10,8,8
leg press 3x10-6
výpony 4x20
břicho

út-shyby 3xmax
mrtvola 4x10,8,8,6
bench úzkým 4x10,10,8,8
francouzský tlak 3x10,8,8
military-press 3x10-8
upažování 3x10
břicho

pá-bench na šikmý 3x10
přítahy v předklonu 3x10
dřep 4x10,8,8,6
výpady s činkou 3x10
předkopávání 3x10
zakopávání 3x12
břicho

JInak s tou stravou si myslim že ještě bych mohl nacpat něco před obědem,to mám docela hlad...A možná by se mi ještě občas povedlo před tréninkemm,nějaký to kuře + rýže...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloody.ghost


PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě kdy bude nejlepší ten glukopur,napadlo mě ráno,před tréninkem a po tréninku ? Po tréninku ale beru Mega-mass tak nevim no
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sacharidacek
(ban)


PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 12:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a co je v mega massu?No prece ten tvuj glukopur a dalsi cukry , takze zadnej glukopur nepotrebujes
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloody.ghost


PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to je stejný jako Bcaa se taky berou zvlášť i když jsou v proteinu...No ale tohle jsem asi fakt pokadil,zbytečně vyhozený prachy.Bohužel už to mám obědnaný z ronniho...Tak když už to mám jakej čas je podle váš nejlepší si vzít ? Buď teda ráno s proteinem nebo po cvičení smíchat s mega massem ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pls Zhodnoťte trénink + stravu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: