Melatonin


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Melatonin  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Melatonin
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Zkusili jste?
Ano
22%
 22%  [ 14 ]
Ne
56%
 56%  [ 35 ]
Ne, ale chystám se
20%
 20%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 62

Autor Zpráva
wescoast


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 12:24 am    Předmět: Melatonin Odpovědět s citátem

Určitě jste o tom slyšeli.... kdo ne, tak něco málo o Melatoninu :

Chemicky 5-methoxy-N-acetyltryptamin je hormon, který je produkován epifýzou (nadvěskem mozkovým). Hladina tohoto hormonu závisí také na střídání světla a tmy. (Proto je dobré spát se zataženými závěsy :-) Melatonin ovlivňuje touhu ke spánku a podílí se u člověka na regulaci celoročního rytmu. Melatonin je jedním z nejdůležitějších spánkových regulátorů. Schopnost jeho tvorby se ale s narůstajícím věkem postupně snižuje. To může být považováno za jeden z důvodů zvýšeného výskytu nespavosti ve vyšším věku a u osob se sníženou hladinou melatoninu v krvi. Úprava jeho hladin pak na podkladě klinických studií vede u těchto osob k optimalizaci spánkového schématu a k jeho zvýšené kvalitě.

Říká se, že melatonin má vliv na stárnututí a snižiju riziko vzniku rakoviny. V USA a třeba i na Slovensku se dá koupit běžně v lékárně jako u nás třeba vitamíny.


Proto sem taky píšu..... Spolubydlící z koleje je Slovák, přivezl mi pár balení, ale teď je zkouškové období a nedostane se jen tak na Slovensko. Mohl by mi někdo poslat ze Slovenska tady z fora 1 či 2 balení? Podbrobnosti bychom dohodli po pm.

Samozřejmě se vyjadřujte, kdo jste zkusili atd.
Já ano a spánek mám po něm opravdu kvalitnější. Nebudím se a ráno jsem pěkně odpočatý.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Freimen


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 12:31 am    Předmět: . Odpovědět s citátem

Odpusť mi otázku, ale už jsi to měl i vysazené a usínal i bez toho?

(soudě dle toho, že si to chceš nechat poslat ze slovenska, když ti to došlo :o)

Možná se pletu, ale nedochází exogenním příjmem k ještě dalšímu snížení endogenní produkce? Přece jenom tohle jsou právě hormony, nikoliv vitamíny
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
wescoast


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 12:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, usínal jsem bez toho. Ze začátku to bylo horší, pak se to vrátilo k normálu. Dával jsem jednu tabletu denně a ne každý den.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
owar


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 12:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

už dlouho ho chci zkusit, slyšel jsem a četl o něm jen samou chválu..prý supluje hypnotika, až na to, že je bez vedlejších účinků..kůra je tři týdny, pak vysadit na stejnou dobu nebo nějak tak
_________________
cenzurováno..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matheus


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 1:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkoušel jsem a nepoznal jsem rozdíl... Melatonín ani Gaba nějak nepomohly. Jsem asi divnej, ale špatně spím i po Lexaurinu a Stilnoxu... ani Neurol moc nezabral, stejně po nich usnu až po hodině a půl, v noci se 2x vzbudím a ráno jsem akorát malátnej. Radši budu spát klasicky svoje 4 hoďky denně než se ládovat tím "fetem".
Stejně mám pocit že spánek je jen zbytečně dlouhý loading dalšího levelu...
Když mi se prostě nechce spát. nikdy
_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
owar


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 2:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Matheus napsal:
Zkoušel jsem a nepoznal jsem rozdíl... Melatonín ani Gaba nějak nepomohly. Jsem asi divnej, ale špatně spím i po Lexaurinu a Stilnoxu... ani Neurol moc nezabral, stejně po nich usnu až po hodině a půl, v noci se 2x vzbudím a ráno jsem akorát malátnej. Radši budu spát klasicky svoje 4 hoďky denně než se ládovat tím "fetem".
Stejně mám pocit že spánek je jen zbytečně dlouhý loading dalšího levelu...
Když mi se prostě nechce spát. nikdy


tak ale to už je extrém
_________________
cenzurováno..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starik


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 2:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hele, na mne Stilnox funguje tak, že sice spím hlouběji, ale čím víc si stilnoxu vezmu, tím kratší dobu spím....


(bohužel infinitesimálně malé množství Stilnoxu není řešení, asi je to tím,že na homeopatika nevěřím).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wescoast


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 2:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

starik napsal:
hele, na mne Stilnox funguje tak, že sice spím hlouběji, ale čím víc si stilnoxu vezmu, tím kratší dobu spím....


(bohužel infinitesimálně malé množství Stilnoxu není řešení, asi je to tím,že na homeopatika nevěřím).


Tak Stilnox už je trošku moc. Proč jsi na Stilnoxu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Zdenye


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 2:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Trochu OT, ale ja jsem takhle jednou myslel,ze vyresim problem s nespavosti zpusobeny efedrinem a podobnyma povzbuzovakama (trenoval jsem s nima a v noci jsem proste nemohl chrapat) nejakyma tvrdsima praskama na spani na predpis. Myslel jsem si totiz, ze lze mit oboje - paradni spaneka a paradne naspeedovany treninky kolem osme vecer. Byl to jeden z nejdebilnejsich napadu, jaky jsem v zivote kdy mel. Kdyz jsem se vecer narval praskama na spani, tak mozek nejak vypnul,ale telo nechtelo spat a tak me rano potlucenyho vzbudili nekde v kuchyni na zemi, kde bezel plyn ze sporaku a celej byt byl rozhazenej tim, jak jsem v nem v noci chodil a padal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starik


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 3:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

err, jsem se nějak ztratill v důvodu tvé otázky, je to paták na spaní, takže protože jsem se chtěl vyspat?
A už nejsem, protože je nahovno.


wescoast napsal:
starik napsal:
hele, na mne Stilnox funguje tak, že sice spím hlouběji, ale čím víc si stilnoxu vezmu, tím kratší dobu spím....


(bohužel infinitesimálně malé množství Stilnoxu není řešení, asi je to tím,že na homeopatika nevěřím).


Tak Stilnox už je trošku moc. Proč jsi na Stilnoxu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wescoast


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 3:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2starik: Jasně, chápu, promiň. Myslel jsem jako jestli jsi třeba nezkusil nejdřív nějaký čaje, pak melatonin, ale šel jsi rovnou do stilnoxu, který je jen na předpis. Ale asi jsi to zkoušel. A pak taky píšeš, že dáváš malý dávky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 7:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdenye napsal:
tak me rano potlucenyho vzbudili nekde v kuchyni na zemi, kde bezel plyn ze sporaku a celej byt byl rozhazenej tim, jak jsem v nem v noci chodil a padal.
Uff...to je hrůzostrašná příhoda. Ještě že se ti nic nestalo
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matheus


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 10:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

wescoast napsal:
starik napsal:
hele, na mne Stilnox funguje tak, že sice spím hlouběji, ale čím víc si stilnoxu vezmu, tím kratší dobu spím....


(bohužel infinitesimálně malé množství Stilnoxu není řešení, asi je to tím,že na homeopatika nevěřím).


Tak Stilnox už je trošku moc. Proč jsi na Stilnoxu?


Stilnox je silnej? Nevim, mi se moc nezdálo... nevím jestli se to musí brát pravidelně nějakou dobu aby to začlo zabírat, ale ani dohromady s trochou alkoholu mě to nějak neuspalo, je pravda že to vezmu jen občas. Tak jednou za týden abych tomu dal šanci.
_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
wescoast


PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dostal se mi do rukou Neurol. Uvidíme.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Matheus


PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 11:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

wescoast napsal:
Dostal se mi do rukou Neurol. Uvidíme.


taka jaká? mi Neurol moc nejel... měl jsem 0,25mg a bylo to jak nic.
_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Melatonin Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: