vlkův log - lepší už to nebude


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 225, 226, 227  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - vlkův log - lepší už to nebude  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> vlkův log - lepší už to nebude
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlk#


PříspěvekZaslal: čt srpen 25, 2011 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

25. srpna 2011, čtvrtek

Podruhé tento týden, super :). Nohy sice ještě bolí z pondělka, záda se zlepšila, ale zůstala tak na půl cesty, mohl jsem se vyspat i lépe, ale... to jsou drobnosti :).
Váhovka: 90 kg, Spánek: 8 h

Mrtvý tah: 6x 145 kg, 4x 165 kg, 2x 185 kg (PB) , 3x 165 kg
Po zahřátí jsem se rozhodl, že budu přihazovat dokud to půjde. A ono to šlo :). Tak jsem si troufl na osobáček, i když u toho druhého opáčka šla technika stranou. Ale platný pokus by to byl :)

Tlaky, šikmá lavice nahoru, velká činka: 8x 70 kg, 5x 90 kg, 3x 95 kg (PB) , 4x 90 kg
Při první sérii jsem cítil levý loket, který mi neumožňoval propnout ruku, tak jsem ji šetřil. Druhá série už byla na dotek maxima, tak jsem se rozhodnul zase trochu posunout laťku a povedlo se, byla tam ta tři opáčka. V poslední sérii už se mi do pátého opakování nechtělo, tak jsem to nechal, pro dnešek dobrý.

Tlaky vsedě, od těla (Decline Press): 5x 120 kg ...a konec : (
U přechozího cviku jsem to ještě s tím loktem zvládnul, ale tady to neměl smysl, když jsem ho nedokázal propnout, tak jsem to nechal být.

Záda, přitahování k pasu, dlaně nahoru (D. Y. Row): 8x 80 kg, 6x 100 kg (PB) , 8x 80 kg, 6x 100 kg
Po první sérii jsem si řekl, že je potřeba zvyšovat váhu, po druhé jsem si zase shodil, protože tenhle cvik je citlivější na techniku, ale po třetí jsem si zase přihodil, protože zátěž je taky potřeba :)

Ramena, tlaky za hlavou na multi-pressu: 8x 50 kg, 2x 60 kg, 5x 50 kg
Nechtěl jsem jít na maximálku, ale když jsem udělal osm opáček, tak bylo dobré si přihodit, jenže to nešlo, tak jsem se vrátil zpět a loket opět zlobil, tak jsem ho radši šetřil.

Břicho, zkracovačky vleže, nohy na lavici: 16x, 16x, 16x, 16x
V první sérii jsem to nepřeháněl a snažil jsem udržet stejný počet opakování ve všech sériích, což se povedlo.

Dnes opět jeden z tropických dnů - užijme si je, dlouho nevydrží :), takže jsem byl zpocený jako myš, ale příjemně mě potěšilo, že forma se vrací a že na podzim snad můžu očekávat zase nějaký progres.

Perlička z fitka: Jeden kolega povídá... v tomhle věku, když se člověk probudí a nic ho nebolí, tak má jedinou jistotu - že už je na pravdě boží :). Tak jsem o tom přemýšlel, že až si někdy dám od posilování "prázdniny", tak se zkusím dostat do stavu, kdy budu plně zotavený a nic mě nebude bolet. Jestli to ještě jde :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

29. srpna 2011, pondělí

Po víkendu, kdy jsem se zotavoval plnotučným Radegastem a hruškovicí, to sice nevypadalo, ale na dnešek jsem se vyspal dobře, váha neklesá, sílu jsem cítil, tak jsem byl zvědavý, kam to dnes půjde :).
Váhovka: 91 kg :/, Spánek: 8 h :)

Dřepy: 4x 135 kg, 3x 145 kg (PB) , 4x 135 kg, 4x 135 kg
Dnes to bylo bez podložek pod paty, hůře se mi chodilo na paralel a to poslední opáčko v sérii už asi nebylo, ale chci se to takto naučit. Po první sérii na 135 jsem měl nutkání si tam naložit 150 a splnit si pro letošek, ale byl to velký skok a na tři opáčka jsem se necítil, tak jsem si přihodil pouze na nový osobáček, ať si nechám něco na příští tréninky :). I tak bylo těžké až dost, ale spokojenost.

Bench-press: 8x 100 kg, 3x 110 kg (PB) , 4x 105 kg, 6x 100 kg
Po dřepech jsem si silově docela věřil a na stovce se mělo ukázat, jak na tom jsem. Po pěti opáčkách v sérii už jsem to musel dělat jednotlivě, ale šlo to až do osmi. Takže jsem si naložil maximálku. Sice jsem ji nepřekonal, pouze dorovnal, ale v tomhle blogu ji ještě nemám, tak jsem si ji vyznačil. A pokud vemu v úvahu i další série, tak to byl můj nejlepší výkon na benči. Forma je tedy zpět, potvrzeno - minule mrtvý tah a dnes dřepy i benč.

Veslování: 8x 100 kg, 0 (+2)x 150 kg, 2 (+2)x 140 kg, 6x 130 kg (PB) , 4x 130 kg
A další potvrzení dnešní skvělé formy. Opakování v závorkách nepočítám, ale píšu si je - tahám celým tělem, jsou to takové vlaštovky na budoucí maximálky.

Ramena, tlaky vsedě před hlavou (Shoulder press): 6x 80 kg, 4x 100 kg (PB) , 8x 90 kg (PB) , 4x 90kg
První série pouze lehce na protažení, protože u tohoto cviku jdou síly rychle dolů a brousil jsem si zuby na stovku :). A to se potvrdilo jednoznačným osobáčkem (minulý 2x 100 kg). Pak následovala další skvostná série na 90, paráda.

Shyby, úzký úchop, pod bradu: 8x, 6x, 5x, 4x (23x total)
Tady jsem žádné překvapení ani rekordy nečekal, jsem na sebe těžký, takže buď shodit nebo počkat a ruce a záda posílí.

Břicho, zvedání nohou: 16x, 10x, 10x
Na zemi bylo plno, tenhle cvik docela zabírá, ale nemám ho rád, protože je těžký :). Tak snad to břicho zítra budu cítit.

Pro dnešek obrovská spokojenost, minulý a dnešní trénink potvrdily, že jarní forma je zpět, že bych se jí měl držet a během podzimu něco přidat :). Aktuální výkon na trojboj jsem si díky dřepu vylepšil na 440 RAW.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po září 05, 2011 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

5. září 2011, pondělí

V závěru minulého týdne se u nás ve fitku malovalo, takže jsem už to podruhé nedal a volné dny jsem využil k odpočinku... vinobraní a tak ;). A protože váha už jde nebezpečně přes 90 a ve svalech to není ;), rozhodl jsem se přizpůsobit trénik redukci tuků. Budu se snažit jet delší série s vyšší intenzitou.

Leg-press, šikmo nahoru: 12x 150 kg, 12x 150 kg, 12x 150 kg, 8x 150 kg
Na dřepech bylo plno, tak jsem toho využil k oživení tréninku a zkusil jsem zase po delší době leg-press. Po první pracovní sérii na 150, dynamicky, bez přestávek, jsem pochopil, že tahle váha bude stačit. Poslední čtyři opáčka ve třetí sérii už byly masakr a do čtvrté jsem šel odevzdaně nepřepálit to. Asi budu v následujících dnech vzpomínat ;).

CG bench-press: 6+2x 90 kg, 4+1x 90 kg, 4x 90 kg, 4+1x 90 kg
Měl jsem na docela chuť, tak jsem byl zvědavý, jak to půjde. To první číslo jsou opakování v sérii bez přestávek, za plusem jsou pak ještě opakování na doražení, s přestávkama. Mohlo to být lepší, alespoň na těch 6 opáček.

Tlaky vsedě, šikmo nahoru (Incline press): 8x 80 kg, 4x 100 kg, 7x 80 kg, 6x 80 kg
Chtěl jsem na jednoručky, ale bylo plno, tak jsem si po tom benči dal tohle už jenom na doražení. Zkusil jsem 100, ale nešlo to.

Shyby, široký max. / širší nadhmat / úzký podhmat: 6x / 6x / 6x, 4x / 4x / 4x
Zkusil jsem variace úchopů, abych ty shyby trochu oživil a protáhl více svalů. Žádné velké počty opakování, ale bavilo mě to.

Veslování, úzký paralelní úchop k pasu: 8x 100 kg, 4x 120 kg, 6x 110 kg, 8x 100 kg
Víc to prostě nešlo, spíše se jsem se soustředil na techniku.

Ramena, multi-press: 8x 30 kg, 8x 50 kg, 4x 50 kg, 8x 30 kg
Nějak mě bolelo levé zápěstí, tak jsem radši šel z té padesátky pryč.

Břicho, zvedání nohou: 16x, 12x, 10x
Lavičky na zkracovačky vleže jsou pryč, tak jsem to musel pořešit takto.

Docela příjemný trénink, dynamika dobrá, počty opakování mohly být vyšší, ale to chce líp odhadnout váhy :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: čt září 08, 2011 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

8. září 2011, čtvrtek

Podle očekávání ještě z pondělka bolí nohy, ale jinak byla regenerace rychlá a mít čas, tak už jsem mohl jít včera. Možná v tom hrají roli ty "koňské" tablety BCAA, které polykám před- a po- tréninku :). Vyspaný jsem tak úplně nebyl, ale na výkon by to vliv mít nemělo.
Váhovka: 91 kg, Spánek: 7 h

Mrtvý tah: 4x 165 kg, 3x 165 kg, 3x 165 kg, 3x 165 kg
Po zahřátí jsem tam chtěl hodit něco kolem 150, ať se dostanu někam k šesti opáčkám, vyšlo to trochu více a počet opakování byl nižší než jsem čekal. Při druhé sérii jsem si to nějak špatně chytnul a nešlo, třetí a čtvrtou sérii jsem chtěl po čtyřech opakováním, ale taky už to nešlo. Trochu zklamání, ale není vždy posvícení.

Tlaky, šikmá lavice nahoru, velká činka: 1x 90 kg, 8x 80 kg, 5x 90 kg, 3x 90 kg, 3x 90 kg
Po zahřátí jsem myslel, že 90 bude dnešní váha, ale... nebyla :). Tak jsem si zapumpoval s 80 a zkusil to znovu na 90 se sníženým rozsahem pohybu - nešel jsem na dotek hrudi. Ve třetí a čtvrté už jsem jel v plném rozsahu, jenom to počet opakování byl nižší než jsem plánoval.

Tlaky vsedě, od těla (Decline Press): 8x 120 kg, 5x 160 kg, 6x 140 kg, 6x 140 kg
Na jaře jsem tyhle těžké váhy jezdil, tak jsem si to chtěl znovu zkusit, ale zatím to tam není, i když špatné to nebylo.

Stahování kladky za hlavu, široký úchop max.: 4x 90 kg, 6x 84 kg, 6x 84 kg (užší úchop), 5x 84 kg
Nějak jsem ztratil chuť na vyšší počty opakování, tak jsem si raději naložil, záda držela hezky, ale ty počty opakování podle očekávání vysoké nebyly.

Záda, přitahování k pasu, dlaně nahoru (D. Y. Row): 8x 100 kg (PB) , 6x 100 kg, 8x 80 kg, 6x 80 kg
U tohoto cviku jde spíše o techniku, takže se o nějakém osobáčku nedá moc mluvit, ale kvůli srovnání si to píšu.

Ramena, tlaky před hlavou vsedě (Shoulder press): 8x 80 kg, 3x 100 kg, 6x 90 kg, 6x 80 kg
Na 80 to šlo velmi lehce, takže to skoro vypadalo na vyrovnání nebo i překonání maximálky, ale nestalo se. Pak jsem si shodil a poslední sérii už jsem chtěl na pohodu, ale došly síly :).

Když jsem to tak sepsal, tak to nakonec zase nebyl tak špatný trénink, jak mi to připadlo ve fitku. Taky je dobré, že v těle všechno jakž tak drží a výrazně neomezuje, i když to ještě cítím. I tak to ale byl spíše takový zátěžový trénink než nějaký intenzivní. Do většího počtu opakování se mi dnes moc nechtělo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 3:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

13. září 2011, úterý

Včera byly jiné povinnosti a dnes mi moc nechtělo, když jsem si ráno balil věci, ale když se to překoná, tak je to pak příjemný pocit :)
Váhovka: radši se nevážit, Spánek: dostatečný

Hacken-dřepy: 8x 120 kg, 8x 120 kg, 8x 120 kg
Na dřepech bylo plno, tak jsem využil možnosti obměny cviků a zkusil tohle. Dlouho jsem to nejel a bylo to dost těžké, v poslední sérii už bylo poslední 4 opáčka s přestávkami, ale nakonec to tam bylo. Výhoda oproti klasickým dřepům je, že má člověk oporu, ve stoje si odpočine a i v případě problémů tam ten poslední nějak zvedne, takže může jet nadoraz. A to jsem asi jel, protože jsem se pak zbytek tréninku potácel od stroje ke stroji ;).

Bench-press: 6x 100 kg, 6x 100 kg, 6x 100 kg, 4x 100 kg
Chtěl jsem 4 série do 6 opakování což téměř vyšlo :). V posledních sériích už byly dynamicky pouze 3 opáčka, pak jsem musel nabírat sílu, ale celkově spokojenost.

Shyby (široký max. a široký nadhmat, úzký podhmat): 6x/6x/4x, 4x/4x/4x
Zopakoval jsem si obměny z posledního tréninku shybů. Baví mě to, ale počty opakování jsou zatím ubohé. Aspoň poznám, až se to začne zlepšovat :).

Veslování, úzký paralelní úchop, k pasu: 8x 100 kg, 0 (+4)x 140 kg, 2 (+4)x 130 kg, 6x 120 kg
Chtěl jsem ještě zatížit spodní záda, v závorkách opět nepočitatelná opakování celým tělem.

Předpažován jednoručky: 3x8x 12 kg
Po delší době začínám zařazovat doplňkové cviky, ať jsou ty tréninky pestřejší.

Tricepsové shyby: 16x, 12x, 10x
První série pohodová, pak už to ztěžklo :)

Břicho, zvedání nohou: 16x, 12x
Lavice na zkracovačky na zemi jsou pryč, tak volím tenhle cvik, i když je dost náročný. Ale břicho je potřeba cvičit.

Spokojenost, i když po těch prvních hacken-dřepech jsem se dost vyčerpal a ke každému dalšímu cviku se přemlouval, ale dnes nešlo o maximálky, dnes jsem chtěl klasický full-body trénink, čtyři hlavní cviky a dva doplňové.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 2:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

16. září 2011, pátek

Váhovka jde přesně opačným směrem než mám v úmyslu, ale zase se cítím "nacukrovaný a zavodněný" a na trénink se docela těším :)
Váhovka: 91.5 kg (PB), Spánek: 8h

Tlaky, šikmá lavice nahoru, velká činka: 5x 90 kg, 4x 90 kg, 3x 90 kg, 5x 90 kg
Na mrtvole bylo plno, tak jsem začal prsama a čekal jsem, že to bude lepší, ale zůstalo to těsně pod vrcholem.

Ramena, multi-press za hlavou: 8x 40 kg, 8x 40 kg, 8x 40 kg, 8x 40 kg
Na mrtvole pořád plno, tak jsem dal ramena a poučen z prvního cviku, že top forma to dnes není, jsem radši zůstal na 40 kg a užil si vyšší intenzitu. Spokojenost.

Mrtvý tah: 5x 155 kg, 5x 155 kg, 5x 155 kg, 4x 155 kg
Konečně :). Zabrzdil jsem na rozumné váze a snažil se o rozumný počet opakování. Docela se povedlo, i když v poslední sérii už nebyla síla.

Přitahování stroje šikmo shora (High Row): 8x 120 kg, 4x 140 kg, 6x 120 kg, 6x 120 kg
Technika slabší, ale měl jsem chuť za to zabrat, tak jsem si naložil :).

Bicepsové zdvihy, velká lomená osa: 6x 50 kg, 4x 50 kg, 4x 50 kg, 4x 50 kg
Tohle jsem nejel ani nepamatuji, naložil jsem váhu, u které jsem kdysi končil a podle toho to dopadlo :). Zvednutí činky byla hračka, ale ty zdvihy... :).

Lýtka, výpony na stroji: 8x 120 kg, 8x 120 kg
Nejprve jsem zkusil nový stroj Hammer Strength, kde se sedí, ale ten mi moc nesedl :), takže jsem šel na klasiku. Ale nepřeháněl jsem to, protože lýtka jsem dlouho nejel a o víkendu mám v úmyslu chodit :).

Na břicho jsem dnes nějak zapomněl. A ukázalo se, že pocit před cvičením není totéž, co pak člověk předvede na place :). Ale někdy to je zase naopak a to příjemně překvapí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

19. září 2011, pondělí

Při poslední tréninku jsem byl svědkem zajímavého rozhovoru, kluk co chodí cvičit do "naší" posilky už léta, předával své zkušenosti jednomu mladému borci, který opravdu "šlape" a má neskutečnou formu při váze 100+. Vzpomínal, jak před deseti lety dřepovali a tahali 200+ v šílených sériích. A dnes? Oba chodí cvičit rekreačně. Jeden umělá kyčel, druhý něco se zádama. Tak jsem si to o víkendu nechal projít hlavu a utvrdil jsem se v tom, že už jsem dost starý na to, abych stál o nějaké zdravotní problémy a že bude lepší ubrat váhy a držet se na nějakých 8-12 opakováních a snažit se to dohnat dynamikou a technikou.

CG bench-press: 10x 80 kg, 8x 80 kg, 8x 80 kg, 8x 80 kg
A hned v prvním cviku se to docela povedlo. Dynamika dobrá až na poslední opáčka v poslední sériích, kdy už jsem si dal menší pauzu, ale chtěl jsem to dorazit.

Stahování kladky před hlavu, široký úchop max.: 12x 60 kg, 4x 72 kg + 4x 60 kg, 8x 60 kg, 8x 60 kg
Na záda mi to nějak nešlo, tak jsem stahoval před sebe a s váhou jsem šel raději opatrně a stejně jsem si ve druhé pracovní musel shodit, abych se dostal na těch 8 opakování. Vypadalo to, že to docela zabírá i při této váze.

Tlaky šikmo nahoru vsedě (Incline press): 12x 80 kg, 8x 80 kg, 8x 80 kg, 6x 80 kg
Opět rozumná váha, ale tady to šlo silově dost dolů a poslední opakování v poslední sérii už bylo s přestávkou a víc už tam nebylo.

Přítahy stroje vsedě k tělu, dlaně vzhůru (D. Y. Row): 12x 80 kg, 8x 80 kg, 8x 80 kg, 8x 80 kg
Pořád držím linii tréninku, první série je lepší, protože si nechci šetřit síly a pak už se snažím udržet těch 8 opakování. Technika při téhle váze dobrá, snad to zabírá.

Dřepy: 8x 105 kg, 8x 125 kg, 6x 125 kg, 6x 125 kg
Konečně se uvolnily, ale už jsem byl docela unavený, tak se mi moc nechtělo. Navíc se mi to nedařilo dobře posadit na záda, takže i s touhle pracovní váhou jsem se trápil a osmičky tam nebyly.

Břicho, zkracovačky vleže, nohy na lavici: 20x, 16, 16x
Nic namáhavého už se mi nechtělo, tak jsem si lehl a snažil se izolovat břicho.

Až na dřepy se dnes docela dařilo předsevzetí. I u těch dřepů by to možná šlo, kdyby byly volné hned na začátku. Vypadá to na dobrou cestu a budu se postupně snažit přidávat počty opakování a případně pak i váhu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: čt září 22, 2011 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

22. září 2011, čtvrtek

Ne, že by se mi chtělo, ale daří se mi chodit 2x týdně do posilky, což má příznivý vliv na stabilitu výkonů. Dnes bylo v plánu začít mrtvolou a cítil jsem se dobře, takže jsem chtěl zkusit pyramidu, kam až to půjde.
Váhovka: 91.5 kg, Spánek: 9 h :)

Mrtvý tah: 4x 165 kg, 2x 185 kg (PB) , 3x 165 kg, 3x 165 kg
Moc opakování jsem sice nenatahal, ale jsem spokojený, protože jsem vyrovnal osobáček a bylo to poměrně čisté a hladké, žádné trápení.

Tlaky, šikmá lavice nahoru, velká činka: 8x 80 kg, 7x 80 kg, 6x 80 kg, 6x 80 kg
Zkusil jsem jednoručky 25 kg, ale cítil jsem, že ruky nejsou v pořádku a že bude lepší jít na velkou tyč a nedostatky kompenzovat. Taky jsem se chtěl držet minulého tréninku a nešel jsem na maximálku. Spokojenost.

Shyby široký úchop max., širší úchop nadhmatem, úzký úchop podhmatem: 6x/5x/5x, 2x/fail
Nešlo to a druhé kolečko už vůbec nebyla síla. Tak jindy.

Ramena, multipress za hlavou: 8x 40 kg, 2x 60 kg, 5x 50 kg, 8x 40 kg
Na ramena jsem se cítil dobře, tak jsem zkusil obrácenou pyramidu. Maximálka to sice nebyla, ale snad to zabíralo.

Přítahy šikmo shora k pasu: 12x 100 kg, 8x 120 kg, 6x 120 kg, 8x 100 kg
Po těch nepovedených shybech jsem chtěl nějak jinak protáhnout záda, tak jsem dal tohle s vyšší intenzitou.

Tricepsy (Seated Dip): 12x 90 kg, 12x 90 kg, 12x 90 kg, 8x 90 kg
Takový pohodový cvik, ale v jedné ruce jsem cítil lehké natažení, tak jsem to nepřeháněl.

Břicho, zkracovačky vleže: 20x, 16x, 12x
Trochu vychladnout než půjdu do sprchy.

Dnes to nebylo ani špatné ani vyjímečné a jak jsem si včera přečetl v jednom článku, i takové dny jsou a ti úspěšní se poznají podle toho, že vydrží a pokračují :).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 1:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3. října 2011, pondělí

Dal jsem si 10 dní oraz - dovča, kempování, a jak to počasí krásně vyšlo :), že se svaly zregenerují, zesílí a jak mi to pak krásně půjde... houby :), dva tréninky člověk vynechá a hned je to znát. Částečně je to možná i tím, že jsem vysadil Creatin, nevím, je potřeba zabrat a vrátit to zpět.

Váhovka: 91,6 kg, Spánek: 7h

Hacken-dřepy: 12x 80 kg, 12x 100 kg, 12x 100 kg, 12x 100 kg
Na dřepech bylo plno a upřímně, příliš se mně nechtěly lámat ruce do zadu, nějak zlobí rameno, tak jsem to uvítal. Dnešní plán byl opět vyšší intenzita, takže jsem se včas zastavil na 100 kg a i to mi stačilo. Posledně jsem tahle opakování jel se 120 kg. Jak člověk vynechá, tak to jde dolů.

CG Bench-press: 10x 80 kg, 8x 80 kg, 6x 80 kg, 5x 80 kg
Opět jsem chtěl udržet vyšší intenzitu, ale šlo to dost rychle dolů, ten výkon, tak jsem aspoň rád, že jsem udržel váhu. Dynamika byla dobrá.

Přítahy k tělu šikmo shora (High Row): 12x 80 kg, 8x 100 kg, 8x 100 kg, 8x 100 kg
Opět cíl vyšší intenzita a technika, váhově žádná sláva, ale technicky spokojenost a poslední série už na doraz.

Ramena, stroj před hlavou (Shoulder press): 8x 80 kg, 6x 80 kg, 5x 80 kg, 4x 80 kg
Už při zahřívání mi bylo jasné, že levé rameno bude zlobit. Skoro dva týdny s ním nemůžu hýbat v plném rozsahu - hlavně dozadu a čekám, až se to spraví. Při první pracovní sérii se ale ukázala výhoda strojů, rameno drželo a limitovala mě síla - prostě nebyla :). Tak šla opakování dolů, ale aspoň, že tam zůstala ta váha.

Tricepsové shyby: 16x, 12x
Další těžké cviky už se mi nechtělo, tak jsem šel na doplňkové. Dorazil jsem tricepsy i prsa, snad to bude zítra poznat.

Lýtka, výpony na stroji: 8x 120 kg, 8x 120 kg, 8x 120 kg, 8x 120 kg
A ještě něco pohodového na závěr. Lýtka sice moc necvičím, ale proč je neprotáhnout.

Čekal jsem, že bude více síly, ale zřejmě jsem trefil špatnou fázi cyklu. Nevadí, dva tři tréninky a snad to bude zpět.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: čt říjen 06, 2011 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

6. října 2011, čtvrtek

Ráno se mi moc nechtělo, ale přes poledne už jsem se těšil, síla tam byla, nic nijak zvlášť nebolí, tak jsem byl zvědav, jak to dopadne. Váhovka ráno se hýbe přesně opačným směrem než mám v úmyslu - do vánoc bych se chtěl dostat na 85 kg, ale tedy nevím, nevím ;)

Váhovka: 92,1 kg - PB ;), Spánek: 8 h

Mrtvý tah: 6x 155 kg, 5x 155 kg, 5x 155 kg, 3x 155 kg
Nechtěl jsem to přepísknout, stále se snažím o vyšší intenzitu, měl jsem spočítáno, že stačí 140, ale rozehřívání šlo dobře, tak jsem skončil na 155 kg. První série šla velmi dobře, velké pokušení si přihodit, ale odolal jsem. Druhou jsem si špatně chytnul - střídám střídavý úchop, takže aspoň těch pět, třetí už docházela síla a bylo to s plným pokládáním a poslední už jsem vypustil. Ale spokojenost.

Tlaky, šikmá lavice nahoru, velká činka: 8x 80 kg, 6x 80 kg, 5x 80 kg, 5x 80 kg
Opět jsem se zastavil rozumně a dobře jsem udělal, protože hned od druhé série začala docházet síla, ale jsem rád, že jsem končil ještě na slušných pěti opáčkách.

Shyby, široký max. nad/za, širší nad/před, úzký pod/před: 5x/5x/5x, 3x/4x/4x
Katastrofa, vůbec nebyla energie, přibírat na váze je sice pěkné, ale když to pak není v těch zádech... jsem na sebe těžký :)

Přitahování stroje vsedě k pasu, podhmatem (D. Y. Row): 8x 80 kg, 8x 80 kg, 8x 80 kg, 8x 80 kg
A více jsme si tam radši nedával, i když posledně to byla čistá stovka. Radši jsem to tahal pěkně až dozadu. Technika a intenzita musí stačit :).

Ramena, multi-press, před hlavou: 8x 50 kg, 6x 50 kg, 5x 50 kg, 5x 50 kg
Nebylo to špatné, podařilo se udržet váhu, i když to bylo dost těžké.

Břicho, zvedání nohou před sebe: 16x, 14x, 12x
Trénink už trval dost dlouho, tak jsem šel pouze na břicho, ale poctivě a pak už do šatny.

Teprve druhý trénink po dovolené, takže se dalo čekat, že bude slabší, ale cítím, že se to zlepšuje. Až na shyby, s těma nevím, co budu dělat. Asi začínat :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 9:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

10. října 2011, pondělí

Snaží se mě zdolat nějaký bacil a brzo se mu to asi podaří, takže dnes to bylo bez energie a bez motivace, snaha o udržovací trénink.

Hacken-dřepy: 12x 80 kg, 12x 100 kg, 8x 120 kg, 6x 120 kg, 8x 100 kg
Spolehlivý cvik, který mi zruší stehna na 5 dní. Dá se cvičit libovolně za práh bolesti, ale protože nechci zranění, tak se snažím to odhadnout "tak akorát".

Stahování kladky, široký úchop max., před hlavu: 12x 60 kg, 6x 72 kg, 6x 60 kg, 6x 60 kg
Zpočátku to vypadalo nadějně, ale když jsem přidal váhu, tak došly síly a pak už nebyly.

Veslování, úzký úchop parallel k pasu: 8x 100 kg, 6x 120 kg, 8x 100 kg
Moc se mi nechtělo a bylo to těžké, ale nějaké cviky bylo potřeba dnes odjet.

Ramena, vsedě před hlavou (Shoulder press): 8x 80 kg, 8x 80 kg, 8x 80 kg
Levé rameno zlobilo, takže to nebylo v plném rozsahu až dolů, ale dalo se.

Tlaky vsedě od těla (Decline press): 8x 100 kg, 8x 120 kg, 6x 120 kg, 6x 120 kg
Zabíralo to hezky, ale váha nic moc a i tak to bylo těžké, že nakonci nešlo celých osm opáček.

Bicepsové zvihy s jednoručkama: 8x 17 kg, 8x 17 kg
Už se mi nic nechtělo, tak jsem jako doplňkový vybral tohle, ale dvě série stačily.

Břicho, zvedání nohou: 16x
Jedna série a šel jsem do šatny.

Žádná sláva, ale udržovací účel to snad splnilo, kdoví, jestli se tento týden ještě dostanu do posilovny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 2:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

19. října, 2011, středa

Po nemoci, jak se dalo minulé pondělí čekat, takže by se dalo říct... odpočatý :). No rozhodně jsem se tak necítil, ale chtěl jsem se tento týden už dostat do posilovny, aby ta forma nešla rapidně dolů. Na váhovce hned dvě kila dolů... jo, s bacilama, to se to hubne ;).

Váhovka: 89,8 kg, Spánek: 6h

Bench-press: 7x 100 kg, 3x 110 kg, 2x 115 kg (PB) , 7x 100 kg
Ve fitku skoro nikdo nebyl, chtěl jsem jako obvykle začít mrtvolou, ale pak jsem si řekl, dokud mám dost síly, zkusím benč, tam se pozná, jak na tom jsem. Po zahřátí jsem tam rovnou hodil stovku, tam vím, kolik opáček max. udělám. Už po třetím jsem to začal dělat s přestávkama, ale překvapivě to šlo až do sedmi. Přemýšlel jsem, jestli zůstanu na stovce, to bych ve čtvrté sérii končil kolem pěti opakování. To mě nelákalo, tak jsem si přihodil na svou maximálku. Na jedno až dvě opáčka jsem si věřil. Povedlo se, dorovnal jsem svůj nejlepší výkon. Opět dilema, vrátit se na stovku a dopumpovat to? Vzhledem k tomu, že ta tři opáčka bylo poměrně čistá, rozhodl jsem se zkusit novou maximálku. Jedno opakování by mě neuspokojilo, ale bral bych to jako pokus. Nabudil jsem se pořádně a skoro v transu to tam dal 2x. Nová maximálka je na světě :). A mít někoho za sebou, tak bych zkusil i těch dlouho očekávaných stodvacet. Poslední série už byla pohodová a jenom potvrdila, že mi ten odpočinek pomohl.

Mrtvý tah: 6x 125 kg, 2x 175 kg, 2x 200 kg (PB) , 3x 175 kg, 3x 175 kg
Na tom benči mě to fakt nabudilo, protože to silově dopadlo přesně opačně, než jsem očekával. Tak jsem se po zahřátí příliš nerozmýšlet a napálil tam rovnou 175 kg. Šlo to dobře, tak jsem to položil a naložil si novou maximálku. Podobně jako u benče jsem se pořádně nabudil a ten první tam šel krásně čistě. S tím druhým jsem se sice ještě postavil, ale žádná sláva to nebyla. Paráda. I kdyby už nic, pro dnešek obrovská spokojenost.

Shyby (široký max./širší/úzký podhmat): 4x/4x/5x, 3x/4x/5x
Tady mně bylo jasné, že to nebude žádná sláva. Odtahal jsem co šlo a jak šlo a šel ta záda dorazit na stroji.

Přítahy šikmo shora k tělu: 6x 120 kg, 8x 100 kg, 6x 100 kg, 6x 100 kg
První opakování docela poctivá, závěr slabší.

Ramena, před hlavou (Shoulder press): 5x 100 kg (PB) , 6x 90 kg, 6x 80 kg
U tohoto cviku není sil nikdy nazbyt, tak jsem tam napálil rovnou maximálku. Levé rameno už dlouho zlobí, ale vytlačil jsem to a pak udělal pět opáček. To páté už jenom proto, aby tam byla maximálka :). No a pak už to šlo dolů. Jenom potvrzení dnešní nečekané formy.

Lýtka, zvedání stroje: 8x 150 kg, 8x 150 kg, 8x 150 kg
Jenom něco na doražení.

Co k dnešku říct? Výrazné zlepšení, Total RAW ze 440 na 460, někdy při odpočinku tělo vadne, někdy sílí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: čt listopad 10, 2011 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

8. listopadu 2011, úterý

Tři týdny mimo posilovnu, drobné zdravotní komplikace, to si člověk prostě nevybere a s přibývajícím věkem už to asi lepší nebude... Ještě by to asi nějaký ten týden sneslo, ale potřebuji dobrat do konce roku permici a taky se mi pak nechce do toho dostávat úplně od začátku, takže jsem se rozhodl, že tento týden zkusím dva obnovovací tréninky a od příštího zase normálně.

Váhovka: cca 90 kg, Spánek: 7h

Hacken-dřepy: 12x 80 kg, 12x 80 kg, 12x 80 kg
Na první obnovovací trénink jsem dal přednost stehnům před mrtvými tahy a raději stroji než volné čince. Taky jsem nechtěl žádné vysoké váhy, takže jsem zkusil tři série po 12 opakováních. No, v poslední už jsem dokončoval s přestávkami a po dvou dnech jsou stehna pěkně cítit. Zabralo to.

Shyby (široký max./širší nadhmat/úzký podhmat): 6x/6x/6x, 3x/4x/4x
Žádná sláva, to druhé kolečko už bylo při širokém úchopu jenom kam to šlo.

CG bench-press: 12x 70 kg, 10x 70 kg, 7x 70 kg
Podobně jako u hacken-dřepů jsem nechtěl žádnou těžkou váhu a pokud možno 12 opakování. Vyšlo to sice pouze v první sérii, ale opět to zabíralo dobře.

Přítahy k pasu vsedě, dlaně nahoru: 6x 80kg, 6x 80kg, 6x 80 kg
Původně jsem chtěl vyšší počet opakování, ale už během první série jsem pochopil, že bude stačit čistých 6 opáček, pak už by šla technika do háje.

Ramena vsedě před hlavou (Shoulder press): 1x 80 kg (miss)
Váhal jsem, jestli nižší váhu nebo vyšší, ale pak jsem si řekl, že rychlý úbytek přijde v obou případech, tak jsem dal rovnou osmdesát. Bohužel se ozvalo levé rameno a po prvním opakování jsem to vzdal. Nechápu, tři týdny jsem ho šetřil, žádná námaha a ani se základní váhou nelze cvičit.

Břicho, zkracovačky vleže, nohy na lavici: 20x, 16x 12x
Po tom ramenu už nebylo chuti ani, takže žádné doplňkové cviky a šel jsem alespoň potrápit břicho. Snažil jsem se vždy dvě opáčka za hranici bolesti, aby to mělo smysl.

Žádná sláva to dnes nebyla, ale snad jsem to tělo nakopnul a příště už to bude jednodušší. No, příště ještě možná ne, ale popříště určitě :) Taky už vymýšlím nový motivační program, aby se dalo zlepšovat prakticky na každém tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2011 3:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

16. listopadu 2011, středa

Drobné zdravotní problémy stále komplikují trénink, takže jsem to minulý týden 2x nedal, ale lépe jednou než vůbec, což jsem pro tento týden splnil dnes.
Váhovka: nevím, kolem 90 kg, Spánek: 8,5 h, poslední týden spím jak Růženka ;)

Shyby, širší nadhmatem, úzký podhmatem: 7x/6x, 3x/4x (20x total)
Shyby teď patří mezi mou slabší stránku, takže se budu snažit je zařazovat na začátek tréninku a ideálně bych se v těch čtyřech sériích chtěl dostat na 40 opakování.

Mrtvý tah: 8x 125 kg, 8x 125 kg, 8x 125 kg, 8x 125 kg
Po měsíční pauze žádná velká váha, ale dostatečná intenzita. Ovšem těch osm opakování je na mě při současné kondici moc. Problém to udýchat a při posledních opakováních i udržet tu činku. Dokud nebude lepší kondice, tak asi raději přidám váhu a budu se držet do šesti opakování.

Tlaky šikmo nahoru, velká činka: 12x 60 kg, 8x 70 kg, 7x 70 kg, 5x 70 kg
Široký úchop nešel ani při zahřívání, levé rameno v háji, přitom měsíc jsem pořádně necvičil. Naštěstí stačilo ubrat z každé strany tak deset čísel a rameno bylo v pohodě. Asi to snižuje výkon a je to větší zátěž na tricepsy, ale lepší než nic a taky to může být vítaná změna.

Ramena na multipressu, za hlavou: 2x 30 kg a miss
Dal jsem rozumnou váhu, volil úzký úchop, co dovolila vykrojená tyč, ale nepomohlo to. Ramena jsou teď pasé. Ale proč ne, proč se nezaměřit na jiné svalové partie a k ramenům se vrátit za měsíc nebo dva, až budou v pořádku.

Přitahování šikmo shora k tělu na stroji vsedě: 12x 80 kg, 8x 100 kg, 10x 80 kg, 10x 80 kg
Opět žádné velké váhy, ale procítit to. Ve druhé sérii jsem si přidal, protože ta první byla ještě s rezervou, ale pak jsem si zase ubral, aby to byla poctivá protažená opáčka.

Břicho, zvedání nohou s oporou loktů: 16x, 12x, 12x
Něco na závěr, když jsem toho moc nezvládl, ale unavený jsem byl přiměřeně a časově se taky blížila hodina, takže stačilo.

Dnes jsem byl rád, že jsem se do posilovny dostal, výkony byly odpovídající, co mě ale zlobí, je to levé rameno, zdá se, že se nechce zotavit a to ani nevím z čeho, asi vynechám i občasné bicepsové zdvihy s jednoručkama, které si občas doma dopřeju, ale které zřejmě případné zotavení odsunou o pěkných pár dní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

21. listopadu 2011, pondělí

Minulý týden opět jen jednou, uvidíme tento, pokračuji v tréninku s nižšími vahami a vyšším počtem opakování, chci vyrobit nějaký ten základ, který pak budu vylepšovat... až zase začnu pořádně trénovat ;)

Váhovka: nevím, kolem 90 kg, Spánek: 7h

Dřepy: 8x 115 kg, 8x 115 kg, 8x 115 kg
Podařilo se začít tím nejtěžším, pod paty jsem si nic nedával, takže balanc, váhu jsem taky radši nepřeháněl a největší problém byl zalomit ruce dozadu, abych mohl držet tyč. Po skončení každé série jsem pak myslel, že už ruce nedám zpátky. Chtělo by to asi nějak více protahovat, aby nebyly tak ztuhlé. Jinak jsem rád, že jsem zvládl těch osm opáček až do třetí série, i když poslední dvě už byly s odpočinkem.

Shyby, širší nadhmatem, úzký podhmatem: 7x/6x, 4x/4x (21x)
Po těch dřepech se mi tedy moc nechtělo, ale snažil jsem se, aby to nebylo horší než minule, což se sice povedlo, ale nijak lepší to zase nebylo. Budu na tom dále pracovat.

Tlaky vsedě na stroji šikmo nahoru (Incline press): 12x 80 kg, 10x 80, 4x 80 kg, 4x 80 kg
Snaha vyrobit základ, který pak budu zlepšovat, překvapivě ve třetí sérii došlo k selhání, došla síla, ve čtvrté se to jenom potvrdilo. Ale zápis to je.

Veslování, úzký parallel úchop k pasu: 12x 80 kg, 12x 80 kg, 12x 80 kg, 12x 80 kg
Opět pokus o základ, povedlo se, ale po první lehké sérii bych nečekal, jak to na konci třetí bude těžké, snad nejtěžší poctivá série na tomhle cviku. Na čtvrtou už jsem se pak soustředil a nějak to odtahal. Dobrý základ.

Ramena na multipressu, za hlavou: 12x 30 kg, 12x 30 kg, 8x 30 kg
Opět nějaký ten základ, po minulém selhání už jsem se soustředil a hledal polohu, kdy to levé rameno vydrží. Povedlo se a i když to nebylo ideální a mohlo to asi jít spouštět níže, tak tam ten základ je.

Břicho, zkracovačky vleže, nohy na lavici: 18x, 12x, 14x
Něco na závěr na oddych, snad to s tím břichem něco dělá, tak jsem poslední sérii radši protáhl až na práh bolesti.

Není to jednoduché vracet se do tréninku, ale snad se daří a vybudoval jsem nějaké ty základy, na kterých budu stavět a zlepšovat se. Do příště zkusím připravit tabulku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - vlkův log - lepší už to nebude Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 225, 226, 227  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: