schválení jídelníčku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - schválení jídelníčku  Úvodní stránka -> Začátečníci -> schválení jídelníčku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
t0m


PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 9:44 pm    Předmět: schválení jídelníčku Odpovědět s citátem

Ahoj, omlouvám se že otravuju a přidávám se do davu, co sem hází jídelníček, ale zajímaly by mě Vaše názory a rady.
Mám 182cm, 83kg, závodně hraji 3x týdně squash, k tomu v sobotu futsal hodinu a pul a k tomu bych chtěl tak 2-3 x týdně vměstnat fitko a nabrat svalovou hmotu a poté se nějak vysekat..


8:00 Snídaně:

100g ovesných vloček, 0,3 l polotučného mléka, 20g vanilkového cukru a posypané grankem, (takto mi hodně vločky chutnají, ale nebudu moc nabírat tuků z toliika cukru a granka?) Hrst ořechů (mandle, lískové, vlašáky, slunečnice, lněné semínka)

9:45 Cvičení

11:00 Po cvičení

Protein (abych dostal tak 30g bílkovin)

12:00 O hodinu později oběd

150g nebo 200g masa? + 120g rýže (těstovin, nebo větší porce brambor, aby odpovídaly na množství sacharidů těm 120g rýže)

15:00 Svačina

100g Eidam 30% nebo 100g kvalitní šunky (aspoň 80% bílkovin) celozrnný chleba (Má ve 100g 36g sacharidů) + zelenina ( jaké druhy zeleniny by jste mi doporučili?)

17:30 Večeře

To co na oběd
vajíčka + celozrnný chleba ( kolik vajíček a omezovat nějak žloutky?)
sója + rýže
tuňák ve vlastní šťávě + těstoviny

20:30 Svačina

Tady by se dalo ještě co jíst?

23:00 Na spaní

Tvaroh odtučněný250g

+ by to chtělo asi někde připojit nějaké ovoce a ještě i nějaké další tuky?

díky moc za Vaše reakce a postřehy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 6:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, jde vidět, že sis něco přečetl.

Ten cukr...no, být tebou, pořídila bych si glukopur nebo nějaké přírodní sladidlo, pokud to tak máš každý den. Ale nejspíše je to drobnost.

Zelenina a ovoce: VŠECHNY druhy, vč. sušeného:)
SVačina večer: Záleží co ti vyhovuje, ale mělo by to být opět plnohodnotné jídlo. Klidně místo večeře dej svačinu (nějakou sladkou, menší, třeba jogurt a já nevím co... (samozřejmě ve svém množství) a oříšky, ...) a večeři pak takovou jakou bys měl v 17:30
Záleží na tobě. Tohle je jen návrh.


Tuky čerpej z ryb, oříšků, olivového (a rostl.) olejů, vajec.
Žloutky neomezuj, nemusíš do sebe posílat 5 žloutků denně, ale 3 vejce obden nebo tak nějak si mslím zas tolik nevadí.
Jsem zastánce toho, že je lepší si dát 3 vejce než jedno celé a padesát bílků k tomu.
Mléčného tuku bych se také nebála (máslo, ost. mléčné výrobky (kefíry,sýry apod apod.)

EDIT: Docela dost sportuješ, nevím jak moc náročný je squash, ale 3x týdně squast, fotbal, 3x týdně fitko...? To bude těžké tě uživit :))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 8:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
100g ovesných vloček, 0,3 l polotučného mléka, 20g vanilkového cukru a posypané grankem, (takto mi hodně vločky chutnají, ale nebudu moc nabírat tuků z toliika cukru a granka?) Hrst ořechů (mandle, lískové, vlašáky, slunečnice, lněné semínka)


Toho curku bych se nebal. 1. je to rano, 2. mas celkem dost sportovnich aktivit, takze zrejme budes spalovat dobre , 3. nejsi v diete. Samozrejme si to muzes osladit glukopurem nebo nejakym prirodnim sladidlem, jak pise merrao (i kdyz neni duvod, proc se vyhybyt i neprirodnim sladidlum :) ), ale mas pravdu, ze ten vanilkovy cukr je v mleku s vlockama hodne dobry, takze bych se toho zase tak nebal viz. ty tri body, co jsem psal.

Jinak merrao ti ve zvytku poradila.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
t0m


PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 11:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

děkuji Vám moc za názory a rady..
Vločky teda ozkouším a kdybych nějak moc přibíral, tak jejich způsob přípravy potom změním.
A k té svačině druhé, jak jsi psal jogurt, tak předpokládám nějaký nízkotučný a jak třeba velký? popř. s čím jo vy i jíte? kromě opět celozrnného pečiva moc nevím, co bych si k němu dal.. Jedině tak ještě ovoce?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 11:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nízkotučné jogurty jsou "dnešním" trendem, ve vetšině jogurtů 0.1% tuku apod. najdeš solidní náser sacharidů (a ne zrovna dobrejch), což je dle mýho o dost více na škodu než 4g tuku u xx%tniho jogurtu, kterej ma sachrů pomálu.
(samozřejmě smetanový jogurty už jsou zas pro mne přetučnělý zbytečně tzn. prostě normální jogurt). Osobně nemám problém s mléčnou rejží na sváču (výborná věc), rejže normální s banánem a proteinem, taky vcelku ujde.
Taky jsem si postupně za těch x-let jinak vypěstoval "závislost" na pečivu, kterou teď docela úspěšně odbourávám. Zjistil jsem, že většinou mne k pečivu svede maximálně lenost, jinak je "nepotřebný" téměř resp. je to jako každá jiná potravina.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
t0m


PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 1:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mlecnou ryzi tu mam rad, ta by se mi libila svacit :) a to jis takovou jen z obchodu v kelimku jak jogurt, nebo doma vaříš z rýže, mleka a cukr?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
t0m


PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ještě jsem se dočetl, že sacharidy moc večer ne.. tak když si přehodím večeři na těch 20:30 místo svačiny, tak neměl bych místo rýže, těstovin spíš dát kupu zeleniny? abych neměl moc sacharidu navečer.. Ikdyž na druhou stranu chodím spát až tak ve 12...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V dietě ne.

Na večer "ty pořádné" tedy polysacharidy jsou vhodné. obecně se moc sportovcům nedoporučuje jednoduchý cukr na noc ale ty si dej normální večeři.

Zeleninu jez ke každému jídlo, rovnoměrně si to rozděl.
K jogurtu vločky, ořechy, ovoce, možná i cornflakes,...

A pečivo být tebou nevynechávám, podle mě bys to těžko nahrazoval...

Ml.rýže je nejlepší "home made" a když už z obchodu tak možná raději natural...

Mimochodem, kostra jídelníčku je dobrá, ale rozšiř si obzory ohledně potravin.
Je více druhů sýrů, příloh (ne, opravdu nejsou jen rýže, těstoviny, brambory a knedlíky...), zeleniny, ovoce, jiných mléčných výrobků, ořechů (máš velikou zásobu to se musí nechat), masa, zdrojů tuků atd atd.

EDIT: Nevím, jaký jsi somatotyp, jaké máš sklony k nabírání, ale ektomorfům, co mají problém přibrat se doporučuje na noc i tvaroh s banánem (což je jedno z nejcukernatějších ovocí)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 3:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sem zvedavy kdy vas ty nekonecne rady a odpovedi na temata, ktere uz tu sou 100x prestanou bavit a konecne si sezenete pokoj
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - schválení jídelníčku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: