Krev



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Krev  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Krev
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adamis


PříspěvekZaslal: pá červenec 15, 2011 2:55 pm    Předmět: Krev Odpovědět s citátem

Dobrý den,

zajímalo by mě, jak rychle se doplňuje krev, například říznu se nožem do ruky a za jak dlouho se zpátky doplní původní hladina krve.

Děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gohan


PříspěvekZaslal: pá červenec 15, 2011 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na řezání do ruky jsi na špatném foru. Zkus něco jako http://emoforum.org/ to jsou prý odborníci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adamis


PříspěvekZaslal: pá červenec 15, 2011 3:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Haha, ale já myslel, když se člověk řízne omylem (krájení mrkvičky). Jen mě to zajímá. Jestli to trvá pár minut,hodin, dnů? Ikdyž je to malé množství. Ale na internetu se mi to nepodařilo najít.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: pá červenec 15, 2011 3:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gohan:
Adamis: Záleží na tom, kolik krve ztratíš.. Ale neboj, prostě dodržuj pitný režim a tělo už se o vše postará samo :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
70mMyW!53


PříspěvekZaslal: pá červenec 15, 2011 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

me by zas zajimalo s jakym mnozstvim krve se da zit, treba kdyz zrtatim 2 litry, co se deje s telem atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pain2


PříspěvekZaslal: pá červenec 15, 2011 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak těžko říct :D Když by si to vzal z červených krvinek, které vznikají až 7 dní, tak bych to viděl zhruba na tuto dobu :D a jejich životnost je 100 až 120 dní... krevní destičky mají životnost jen kolem 10-ti dní a bílé krvinky jen 6-9 dní :D takže tělo tvoří novou krev vlastně pořád.

nejsem doktor :D jen jsem to vzal z wikipedie :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pain2


PříspěvekZaslal: pá červenec 15, 2011 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

70mMyW!53 napsal:
me by zas zajimalo s jakym mnozstvim krve se da zit, treba kdyz zrtatim 2 litry, co se deje s telem atd.


Tak po 2 litrech ještě žiješ (stav ohrožení života), ale máš tachykardie, velmi nízký tlak, chlad... když ztratíš hodně krve, tak je tělo v podstatě bez paliva a to kyslíku. Nejhorší dopad to má na mozek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá červenec 15, 2011 7:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak krev se skládá z několika částí, nejsem doktor, ale např. krevní plazma se ti obnoví/doplní velmi rychle v řádů dní/hodin?
Ale další slořky krve např. červené a bílé krvinky se "vyrábějí" déle...
Asi to záleží i na stáří/pohlaví/genetice/fyzické kondici/množství ztracené krve apod.

Jinak když se řízneš do ruky, tak ztratíš pár kapek, to je jak nic, to tělo pomalu ani nezaznamená :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak je to s dárcovstvím krve u lidí, kteří aktivně sportují? Je to znát nějak na regeneraci, únavě?
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 8:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chodim pravidelne darovat krv a s ubytkom nemam problem.je fakt ze v ten den necvicim ale druhy den uz fungujem v pohode.ani nepocitujem ze som bol na nejakom odbere.ale asi zalezi ako to na kazdeho vplyva.co sa tyka mna tak v pohode
nahoru
Mablung


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson napsal:
Jak je to s dárcovstvím krve u lidí, kteří aktivně sportují? Je to znát nějak na regeneraci, únavě?

Dal jsem krev a za pár hodin jsem hrál dvě hodiny beach ve třicetistupňovém vedru aniž by to bylo jakkoliv znát. Sice se doporučuje abys ten den moc nesportoval, ale čert to vem. Jinak, daruješ tak třikrát do roka. To skutečně regeneraci nějak nerozhodí ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Krev
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: