Nitrooční tlak během posilování



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Nitrooční tlak během posilování  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Nitrooční tlak během posilování
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dementus


PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2011 8:43 pm    Předmět: Nitrooční tlak během posilování Odpovědět s citátem

Čau,
četl sem že se při posilování dost mění nitrooční tlak a že se zvyšuje. Chtěl bych se zeptat jestli s tím máte někdo zkušenost a taky cvičení s -3 brýlemi, jestli to má nějaký vliv. Mám NOT kolem 23 torrů ,což je hranice normálního s vyšším. Díky za rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ajvo


PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2011 8:58 pm    Předmět: Re: Nitroční tlak během posilování Odpovědět s citátem

dementus napsal:
Čau,
četl sem že se při posilování dost mění nitrooční tlak a že se zvyšuje. Chtěl bych se zeptat jestli s tím máte někdo zkušenost a taky cvičení s -3 brýlemi, jestli to má nějaký vliv. Mám NOT kolem 23 torrů ,což je hranice normálního s vyšším. Díky za rady.

Ahoj. Nezvyšuje. Ba naopak pohybová aktivita pomáhá nitrooční tlak snižovat (samozřejmě, že glaukomu se běháním člověk nezbaví). Je to docela zajímavý. (Nedávno jsem četl studii, že testovaní lidi jeli na rotopedu naplno vzdálenost 2 km, ihned jim byl změřen NOT a u nikoho nebylo zjištěn vyšší, právě naopak tii, kteří měli vyšší, tak se jim minimálně snížil...)
btw: jestli jsi mladej, tak 23 jednotek je hraniční, ale jestli ti měřili tlak bezkontaktním tonometrem, tak to může být jenom tím, že jsi zkrátka "sevřel" moc oko. Nejlepší je pro jistotu změřit i tloušťku rohovky, kterou to "fouknutí do oka" nebere v potaz :-)
promiň za dlouhou odpověď, snad ti k něčemu bude :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dementus


PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2011 9:05 pm    Předmět: Re: Nitroční tlak během posilování Odpovědět s citátem

Dík za odpověď.Mám 16 roků a kvůli podezření na glaukom jsem byl na HRT vyšetření a vše je v pořádku. Četl sem že při delších aktivitách se zmenšuje, ale spíš mě jde o to jestli se nemusím bát zvedat větší váhy abych si tym nepřivodil nějaký problém.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ajvo


PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2011 10:38 pm    Předmět: Re: Nitroční tlak během posilování Odpovědět s citátem

dementus napsal:
Dík za odpověď.Mám 16 roků a kvůli podezření na glaukom jsem byl na HRT vyšetření a vše je v pořádku. Četl sem že při delších aktivitách se zmenšuje, ale spíš mě jde o to jestli se nemusím bát zvedat větší váhy abych si tym nepřivodil nějaký problém.

To hrozi treba az od =15 dptr. (vetsi oko, pri tlaku hrozi poskozeni sitnice). Takze s =3 dioptriema bych se niceho nebal. Samozrejme se na to zeptej i lekare, ale jestli jsi byl na vysetreni. tak by te (snad) o tom informovali...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2011 11:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tím si nejsem tak zcela jistej, ono přece jen jízda na kole je něco jinýho než třeba dřepování. Při samotným dřepování se normální tlak zvyšuje, jak to je s NOT to nevím.
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ajvo


PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2011 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kolega se ptal, jestli s jeho dioptriema bude mít problém při tahání těžkých vah. A to by určitě mít neměl.
Jinak k nárustu tlaku určitě dojde, ale jenom při cvičení a doslova pár minut po něm tlak klesne a nezanechá žádnej problém.
Jak sem psal, průšvih by byl, kdyby sme se bavili o nějakých mínus 15 dioptriích a chtěl by dělat trojboj :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adam K


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě před rokem a něco strašila kontaktoložka s tim, že mám hodně strmou a tenkou rohovku a že mi může prasknout (mam -35 a na druhém oku +5 dioptrií, nevím jestli to s tim nějak souvisí). Zakázala mi zvedat těžký váhy, dělat namáhavou fyzickou aktivitu a prý bych neměl ani moc zbytečně koukat do dálky, že tomu zaostřování vadí. Pak říkala, že je pro mě rizikový jakýkoliv náraz nebo pád, že bych ani správně neměl běhat nebo jezdit na koni. Pak řekla že k ní mám každý 3 měsíce chodit na měření.
Tak sem si chvilku dával pozor, ale pak sem si řekl, že radši risknu prasklou rohovku, než abych byl do konce života ze svojí vůle v podstatě poloviční mrzák, kterej nesmí skoro žádnou fyzickou aktivitu. Na jiu jitsu jsem si dál užíval hodně pádů a nárazů a dál jsem posiloval s tím, že pokud mi má prasknout rohovka, tak radši při aktivitě, než když někde zakopnu nebo tak. Teď už jiu jisu nedělám a dávám všechno do cvičení. I když mám na BP pocit, že mi praskne hlava, tak oči sou naprosto v pohodě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 1:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Adam K napsal:
...

A transplantace rohovky není možná?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dementus


PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 6:40 pm    Předmět: Re: Nitrooční tlak během posilování Odpovědět s citátem

Při zadávání dotazu jsem zapoměl na to, říct, že kulturistice se nevěnuju dlouhodobě,ale přes sezonu dělám závodní sjezdovou cyklistiku a do posilovny chodím přes zimu 2x týdně. Nezvedám nijak velké váhy (bench 40kg, zdvihy s jednooručkami 12kg, přitahy horni hladky před a za hlavu 40kg, legpres 100kg,předkopávání 40kg, břišní stroj 45kg atd...) vážím 65kg a měřím tak 178cm. Kdyby se objevil někdo co ví něco o NOT,tak pište. Dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Nitrooční tlak během posilování
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: