Otazky strongman


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Otazky strongman  Úvodní stránka -> Strongman -> Otazky strongman
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
honzik833


PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 12:58 pm    Předmět: Otazky strongman Odpovědět s citátem

Zdravicko, mel bych par veci okolo, otazek a mozna postupne doplnim jak si vzpomenu na dalsi :-)

1) Log Lift - kdyz vezmu tu kladu kolem a kolem jak se na to koukam tak je to zajimava pomucka Obrazek co se tu nekde povaloval ohledne tohoto nacini:



k tomu mam otazku, poradne nejde zjistit prumer celeho nacini. nevi nekdo kolik to ma presne? pripadne jestli pro vsechny souteze se pouziva stejny ( schvaleny) rozmer nebo je kazda soutez inividualni a lisi se jak delkou klady tak jejim prumerem ( vahu samozrejme neresim )

2) Axle Lift pro tyto souteze se pouziva opet osa s prumerem 50 mm? nebo se to lisi co soutez to orginal? dule jsem koukal, ze se pouzivaji relativne ruzne delky a na konci jsou kola s gumami. To jsou pouze klasicke kola od auta a na nich pneu nebo jsou nejak pro osuteze vylivany betonem ci nejak podobne? Osa muze byt libovolne dlouho? nebo se delky olympijske tyce?

3) Farmer's Walk jsem videl spoutu druhu zavazi jez se pouziva je to relativne jedno jake bude toto zavazi? nebo se to opet jede podle nejakych standardu? jedine co jsem k tomuto nasel byt tento obr:



kdy zde nebim jestli je nejak dulezite jak bude zavazi dlouhe, jak bude siroka uchytka pro ruce a v jake bude vysce.

4) Truck Pull zde je vsechn ocelkem jasne az na otazku jake lano se pouziva? jestli je opet nejakeho prumeru treba 40mm, 50mm nebo zalezi jake organizator najde

zatim asi vse no jak si vzpomenu tak doplnim
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 4:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No vcera jsem se dival ve zberne surovin po materialu co tam maji. Nasel jsem tam jeden pekny profil I s vahou cca 38kg/m tak uvazuji, ze si necham udelat cca 1m dlouhe kusy jako zaklad pro Farmer's Walk , kdy na metrove kusy by slo dovarit drzaky pro uchop i pro pridavne tyce na nalozeni kotoucu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deco


PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 12:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je podle me lehký.Sám mám 40kg a jako netrenovanej bijec si verim ze bych je odnesl 100 metrů a jak je zanu nakládat tak to šílene vynáší v zatáčkách.

Vim že treba loni ve ždáře meli kufry dlouhý a jestli se dobre pamatuju 100kilový a dost to delal chlapum problemy.Ale to nemelo nejvetsí váhu na koncich tohle by pri vetsím zatížení asi delalo daleko vetsí problemy.

Takze radim dát pokud možno dvojite,kdyby sli privarit vedle sebe ješte lepší,dobrá stabilita pri položení a dodatečne pujdou vybetonovat
To nakládání si udelej samozrejmne taky ale pro me je 10kg na každý strane strasne znát.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Popremyslym jestli by se vyplatilo je slozit na 2x a svarit k sobe, nebo radeji najit neco jineho. Ale mas pravdu, ze je to az prilis lehke. Ne ze bych s tim mel problem, ale do budoucna by to nebylo asi nejlepsi. Poohlenu se po necem jinem a tezsim.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deco


PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 11:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To už je otázka cena/výkon.
A taky jakej rozmer má ten I
Já mám kufry z železničních pražců a šířka 25cm mi nedelá problémy
jako že by to drelo do nohy nebo tak neco.
Jinak jak jsem radil ješte vylejt betonem tak by byl lepší U profil
Taky by to líp vypadalo asi :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nEcro


PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2012 8:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud jde o betonove kufry tak moje 40x40x20cm vaha 75-80kg s tim ze z kazde strany je pridelane zavazi s rozsirenim az na 140kg jeden

_________________
BP 165 l DL 300 l SQ 240 l RAW
BP 180 l DL 300 l SQ ??? l EQ
195cm/126kg 21let
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deco


PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2012 8:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak vypadaji taky dobre,co ten beton dole nebude to trpet časem?
Myslim ze to už se tady resilo ze se vylívala betonem forma.
Domnívám se ze by to chtelo aspon spodek podlozit nejakym plechem.

Tuhle se kamos v praci ptal co muže važit železniční betonovej pražec.
No beton je natom kvalitní jak jsme se oba schodli ale je asi zbytečne težkej......
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
No_pain


PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2012 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

já bych je normálně oplechoval klasickým pozinkem tenkým :)
pak by měly bejt v pohodě :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nEcro


PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2012 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hrany budu obdelavat L profilem s tim ze to chytnu jeste na 2 srouby at to moc nelita... jinak po tydnu to celkem obstojne drzelo a nedrolilo se to
_________________
BP 165 l DL 300 l SQ 240 l RAW
BP 180 l DL 300 l SQ ??? l EQ
195cm/126kg 21let
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2012 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak vidim, kostky z betonu jsou tez dobrej napad. No prehodnotil jsem o premysleni o materialu budto pouziji obdobny postup, cili udelam betonovou kostku, ci jiny tvar, nebo sezenu vhodnou nadobu, predmet pro vyliti betonu. Nejaky U profil nebo tak neco. Zase mam o onspiraci vice.

nEcro: a jak resis to pridavan izateze? mas na to nejake specialne udelane soucastky, nebo tak neco?

Jinak tvuj topik o vybaveni na Ostravku jsem si cetl. V pripade nouze nejvyssi asi vim u koho bych zazvonil abych mel si to kde Osahat :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nEcro


PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

co se tyce pridavne zateze je to jednuduche, ty srouby co trci tak na ne se pridela za kazde strany blok po 15kg nebo 2 bloky po 15kg viz. foto

takze muzu mit 80-110-140kg jeden. uvidime jestli to v realu bude fungovat. dneska se du na to podivat jak to dopadlo.

_________________
BP 165 l DL 300 l SQ 240 l RAW
BP 180 l DL 300 l SQ ??? l EQ
195cm/126kg 21let
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nEcro napsal:
co se tyce pridavne zateze je to jednuduche, ty srouby co trci tak na ne se pridela za kazde strany blok po 15kg nebo 2 bloky po 15kg viz. foto

takze muzu mit 80-110-140kg jeden. uvidime jestli to v realu bude fungovat. dneska se du na to podivat jak to dopadlo.



no dej vedet jak to dopadlo. jestli to technicky klaplo a bude to fungovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nEcro


PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zjistim dneska, du ty vyklepnout a trochu potrenovat...
_________________
BP 165 l DL 300 l SQ 240 l RAW
BP 180 l DL 300 l SQ ??? l EQ
195cm/126kg 21let
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinM


PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 9:26 am    Předmět: Re: Otazky strongman Odpovědět s citátem

Co se týká Log Liftu,tak tak nějak optimální je průměr 35cm (mimochodem na obrázku je 315mm) a na každé soutěži je individuální rozměr a samozřejmě i váha
Axle-což je vlastně "náprava"tak průměr osy je vždy 50mm a kotouče jakékoli,pogumované (nebo přímo z aut)nejlepší,poněvadž to háží z výšky a délka záleží na hmotnosti (prostor na kotouče)
Farmer-zas individuální jak tvarem tak váhou
Truck Pull-víceméně lano 40-50mm,ale i míň,jaké má organizátor
jinak na Strongman Šternberk,ktrý jsme zde založili ohledně všeho kolem Strongman,vybavení,rady a pod.
_________________
STRONGMAN ŠTERNBERK
"nikdy si nenech ukrást svůj sen"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
MartinM


PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 9:44 am    Předmět: nářadí Odpovědět s citátem

Co se týká vybavení máme základní nářadí na disciplíny:pneu cca 300kg2x,420kg1x,kufry v základu 95kg s rozšířením až na 140kg,Axle-osa 50mm s váhou 120kg a postupně přibyde další.
Kdyby byl zájem 1x300kg pneu dáme za odvoz.
_________________
STRONGMAN ŠTERNBERK
"nikdy si nenech ukrást svůj sen"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Otazky strongman Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: