rada - GI



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - rada - GI  Úvodní stránka -> Začátečníci -> rada - GI
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cerfik


PříspěvekZaslal: st duben 11, 2012 8:37 pm    Předmět: rada - GI Odpovědět s citátem

Zdravíčko, doufám, že mě teď neukamenujete, ale docela by se mi hodilo, zda by mi mohl někdo lehce krátce vysvětlit glykemický index. Jelikož jsem asi tam mimo, ale nějakým způsobem se mi to nepovedlo pochopit z tohodle článku kulturistika.ronnie.cz/c-1489-sacharidy--glykemicky-index.html

Nikde jsem to na fóru nenašel, tak pokud tady něco je tak se omlouvám a za mojí tupost taky díky :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: st duben 11, 2012 8:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednoduse receno, rika ti jak rychle ti vyleti cukr v krvi nahoru, cim vyssi cislo tim vetsi budou vykyvy, coz muze zapricinit drivejsi hlad, zmenu pocitu (unava), apod.

A neni surovina s perfektnim GI, jelikoz se potreba meni v zavislosti od faze dne nebo aktivity, kterou vykonavas.
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cerfik


PříspěvekZaslal: st duben 11, 2012 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Seva98 napsal:
Jednoduse receno, rika ti jak rychle ti vyleti cukr v krvi nahoru, cim vyssi cislo tim vetsi budou vykyvy, coz muze zapricinit drivejsi hlad, zmenu pocitu (unava), apod.

A neni surovina s perfektnim GI, jelikoz se potreba meni v zavislosti od faze dne nebo aktivity, kterou vykonavas.


pokud to chápu dobře, tak v den, co je například málo fyzický aktivity, tak je nejlepší volit potraviny s co nejmenší GI a v den kdy je fyzická aktivita vyšší tak se může volit i vyšší GI? A ve večerních hodinách taky co nejnižší GI? Doufám, že nepíšu nějaký voloviny..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matejkorvin


PříspěvekZaslal: st duben 11, 2012 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ak lahko priberas tuk
1. mimo treningu uprednostnovat jedla s co najnizsim GI.
2. po treningu v objemovke je vhodne jedno "jedlo" s co najvyssi GI. Ale nie nutne.

Ak ti ide tazko priberat a mas 60kg, tak kludne jedla s vysokym GI aj pocas dna. Kolisanie cukru v krvi sposobi, ze budes castejsie hladny a dostanes do seba viac kalorii
_________________
EDIT: viz pravidla fora
[size=10:bfcda6cc54]Naposledy upravil Pakosta dne st únor 31, 2007 22:15, celkově upraveno 1 krát[/size:bfcda6cc54]
_________________
[b:bfcda6cc54]Som havran.[/b:bfcda6cc54]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bomberguy


PříspěvekZaslal: st duben 11, 2012 10:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vysoký glykemický index - výrazně stoupne hladina cukru v krvi - vyšší produkce inzulínu, který tuto hladinu dává do normálu - působí trošku opožděně a hladinu cukru v krvi srazí až moc dolů, v tom okamžiku dostáváš opět hlad.

slinivka produkuje inzulín, a je nejvíc aktivní v dopoledních hodinách. na večer je už v "režimu spánku". Pokud budeš pravidelně povečerech jíst věci s vysokým GI a budeš tak namáhat slinivku dospěješ k cukrovce II. typu, kdy se na tebe prostě slinivka vys*re. (dneska touto chorobou u nás trpí víc než 10 % lidí
_________________
Ektomorf, 184 cm
Log - http://forum.ronnie.cz/bomberguy-t28358.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2012 2:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zjednodusene pro doplneni: GI je casto uvadeno pro pripad, ze by clovek ty potraviny travil samostatne. Pokud se k priloze, co ma vysoke GI, pridaji bilkoviny, tak se GI o neco snizi (jasne, to je ale samozrejmost, pokud se clovek neridi zasadama deleny stravy). Stejne to funguje, pokud je v tom jidle tuk. A taky zelenina, predevsim syrova.

Jinak zjednodusene receno: cim vic je potravina upravena nebo kompatibilni pro lepsi traveni, tim vyssi GI - tj. napr. rozdil mezi bilym a celozrnym tmavym pecivem.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cerfik


PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2012 4:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak už v tom mám jasno, díky moc


matejkorvin napsal:
Ak lahko priberas tuk
1. mimo treningu uprednostnovat jedla s co najnizsim GI.
2. po treningu v objemovke je vhodne jedno "jedlo" s co najvyssi GI. Ale nie nutne.


Snadno přibírám, mám na 184cm 76kg, před 2 měsíci jsem začal cvičit a to jsem měl 71,5, bohužel jaksi nevim, co jsem přibral, zda tuk nebo nějakej ten gram svalový hmoty.. ale to sem už nebudu tahat, to je do něčeho jinýho
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - rada - GI
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: