Jak na hovězí....... postup :)


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jak na hovězí....... postup :)  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Jak na hovězí....... postup :)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Izman


PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 12:41 pm    Předmět: Jak na hovězí....... postup :) Odpovědět s citátem

Drobečci podelim se o to jak delam Steaky ja :) pokud mate chut vyzkousejte je to navod na spravnou pripravu steaku (navod je od jednoho sefkuchare a masičko je excelentní) :D

Pouzit hovězí svíčkovou nebo roštěnku - když není zbytí, tak i zadní ale z mladého býka.

Plátek tak 3 - 3,5 cm - obvázat provázkem, chytne to tvar, nerozpadne se to a drží to v sobě šťávu.

Pánev - v žádném případě ne TEFLONOVOU - ale použijte kovovou - nerez nejlépe.
Olej - olivovej

Rozpálit pánev, nalít olej a pak hned hodit maso a počítat minutky.

RARE - 1 min každá strana
MEDIUM RARE - 2 min každá strana
MEDIUM WELL 3 min každá strana
WELL DONE 4 min a déle a dopéct v troubě tak 5 min na 220+

Dále odležění masa - vzít hliníkový alobal - co nejsilnější (já měl normální, tak jsem to dal na 4ři vrstvy) a zabalit do alobalu a nechat 3 - 5 minutek odležet - v maso prý trochu dojde a štáva v něm se rozloží do celého obsahu). Pak vydělat a hlavně dát na HORKÝ a PŘEDEHŘÁTÝ talíř.

Popepřit vždy před otočením na pánvy a hlavně ŽÁDNOU SŮL, tu až jak se servíruje na talíř, kuchar používá čerstvě mletou hrubozrnou, jednu stranu, tu otoší do té trochy štávy a pak zvrchu dosolí ještě jednou a podává.

zkusil jsem to podle něj a můžu říct že je to o 200 procent lepší než jsem doteď dělal.....



Pokud vyzkousite postnete sem nazor i fotecky :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Každý to má rád nějak, já se držím osvědčeného postupu:

1) Nakrájené steaky polít olivovým olejem, osolit hrubozrnnou solí, opepřit, nechat odpočinout cca 30 minut
2) pánev rozpálit na maximum
3) steaky (už mírné nasáklé olejem) položit na SUCHOU pánev
4) po osmahnutí z každé strany (u mě cca 2 min z každé strany) potřít česnekem a máslem a osmahnout dvacet vteřin z každé strany
5) položit na talíř, nechat odpočinout cca 5 minut, nakrájet na plátky.

Čerstvý chleba, pivo, případně steaková omáčka (brusinková je skvělá).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Smazaný uživatel (071)


PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 2:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neee před smažením nesolit!! Pustí to zbytečně šťávu a ztvrdne!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 7:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Octopuss napsal:
Neee před smažením nesolit!! Pustí to zbytečně šťávu a ztvrdne!


Myslíš to jen opepřit, a sůl sž po smažení? Zkusím :) já tohle okoukal od Jamieho Olivera, ten to navíc ještě potírá rozmarýnem tuším.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ajvo


PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Octopuss napsal:
Neee před smažením nesolit!! Pustí to zbytečně šťávu a ztvrdne!

Nejsem sice zadnej sefkuchar, nekdy to delam rovnou osoleny, nekdy to osolim schvalne az po udelani... No, a zadnej rozdil sem nepoznal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Octopuss napsal:
Neee před smažením nesolit!! Pustí to zbytečně šťávu a ztvrdne!


To je trochu takovej kuchařskej mýtus. Mám vyzkoušené obě varianty a nikdy nebyl rozdíl. Navíc, solit udělanej steak, kterej začíná chladnout taky zrovna není košér, kort u hrubozrnné soli. Zrníčka se nemusí rozpustit.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
To je trochu takovej kuchařskej mýtus
presne tak
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Smazaný uživatel (071)


PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Proto se nemá otálet s konzumací


Ono samozřejmě záleží jak moc a jak dlouho před smažením se to osolí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 7:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pohlreich kdysi říkal, že je lepší to maso po udělání nechat odležet, protože se zas pěkně uvolní a není "v křeči", což na pánvi je. Já na hotovej steak vždycky prdnu plátek másla, mezitím si doladím přílohu, případně připravenej salát dokořením, prostě už jen drobnosti, což dá takový dvě minutky. Máslo se mezitím rozpustí a je připraveno ke konzumaci :-)
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Smazaný uživatel (071)


PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 8:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Žena si k tomu ještě ohřívá troubu a nechá maso dojet tam :) Je to docela znát.
Ale už se těším na první letošní grilování
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 9:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem si dnes udělal hovězí falešnou svíčkovou, 380g (2 steaky) za 90Kč.

Potřel jsem olejem, opepřil. Pánev jsem rozpálil, pak přidal trochu oleje a hned na ní položil steaky. Plamen jsem trošku stáhnul, aby nebyl úplný kotel, prostě tak středně. Se steakama jsem 3min z každé strany nehýbal. Po 6min na talíř, nechal jsem pár minut odležet.
Maso bylo široký asi 2, možná 2,5cm, uvnitř trochu růžový - jak to mám rád.
Jenže bylo gumový , musel jsem se snažit abych to rozžvýkal. Pěkně mě to štve, že jsem to zkazil, přitom minule to bylo OK a dělal jsem to stejně dlouho.
Nevíte, čím to může být? Moje chyba, nebo chyba masa?
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě se to včera taky moc nepovedlo. Ženská mi ukrojila docela křivej plátek (3cm - 1cm) a já to zjistil až doma. Hodil jsem to na pánev a steak jakoby vypouknul (vytvořila se na něm jakoby boule) a celkově to dopadlo taky docela neslavně. Přemýšlím, že si budu kupovat jen nějaký 150g 1,5cm tlustý plátky, což umím udělat "docela dobře".
nahoru
Luster


PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

falesna svice se na steaky nehodi..
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Falešná nemá s pravou svíčkovou nic moc společného. Na ten název dojíždí mnoho kuchařů "amatérů", kteří hledají levné maso na steaky.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 9:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Luster napsal:
falesna svice se na steaky nehodi..
kluci si mysleli, že je to skoro jako normální svíčková, jenomže je nižší cena, že je jenom jako ochcaná, ale to slovo falešná je vlastně klamání spotřebitele, protože to maso opravdu falešné na rozdíl od pravé svíčkové je... , když se ti to podařilo minule a dalo se to jíst, bylo to proto, že jsi zrovna natrefil na nějaký mladý kus, možná chcípl ještě než ho chtěli porazit, tak to namleli do klobás a to lepší maso prodali...
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jak na hovězí....... postup :) Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: