žilnatost


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - žilnatost  Úvodní stránka -> Začátečníci -> žilnatost
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 9:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pri hlbkovych zilnych trombozach (napr. lytko), kedy dojde k upchatiu zily sa moze vytvorit kolateralny obeh (prakticky nova zila). Teda mozne to je, v zmysle uvedenej suvislosti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny HaRd


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 10:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nás na medicíně o kolateralizaci učili jenom jako o rozšíření už existujících žil, v důsledku zvýšeného tlaku v původní žíle.

V anatomii, histologii ani fyziologii jsem se s něčím, jako s vytvořením nové žíly teda nesetkal (setkal jsem se s tím jenom v embryologii ), ale je možný, že mě to čeká ve vyšších ročnících.
_________________
"To mi rve koule"

Eric Cartman
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Broken


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaskulogeneze jako taková u člověka probíhá,ale na mikroskopické úrovni,určitě né tak,že člověku naroste makroskopická nová žíla třeba na předloktí,kterou tam nikdy neměl.Nějaký extenzivní růst žíly nebo arterie může předvést třeba nádor,ale fyziologicky to možné není.Ještě mě napadá novotvorba arteríí na sítnici při diabetické retinopatii.Ale vesměs jsou možnosti angiogeneze u člověka velice omezené,což je škoda,protože takové nově vytvořené koronárky by se šikly určitě spoustě lidí:-)
_________________
Kdyz jsem byl mlady,byl jsem namysleny.Ale ted uz nemam chybu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny HaRd


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S tou diabetickou retinopatií máš pravdu, to mě taky mohlo napadnout.
_________________
"To mi rve koule"

Eric Cartman
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: so květen 05, 2012 8:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nie som lekar a principialne ani nie z odboru, takze dakujem za dovysvetlenie. Aby som vysvetlil moj post...pochadza z osobnej skusenosti spred niekolkych rokov. Pri USG mi lekar ukazoval (pouzijem laicky popis) "povodnu" upchatu zilu a zilu "novu". Na monitore to boli dve, oddelene a mne prisli ako samostatne anatomicke objekty. Ale ako som pisal, je mozne, ze som tomu len zle porozumel.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Broken


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

EpsteinBarr napsal:
Nie som lekar a principialne ani nie z odboru, takze dakujem za dovysvetlenie. Aby som vysvetlil moj post...pochadza z osobnej skusenosti spred niekolkych rokov. Pri USG mi lekar ukazoval (pouzijem laicky popis) "povodnu" upchatu zilu a zilu "novu". Na monitore to boli dve, oddelene a mne prisli ako samostatne anatomicke objekty. Ale ako som pisal, je mozne, ze som tomu len zle porozumel.


to,že se vytvoří kolaterální řečiště znamená,že se začnou využívat žíly,které jsou normálně kolabované a nepoužívané.Tvorba nových žil,spojek tam je většinou také,ale jak už jsem říkal ,jsou velmi malé
_________________
Kdyz jsem byl mlady,byl jsem namysleny.Ale ted uz nemam chybu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - žilnatost Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: