Posilování+Kickbox (udržení váhy, nabírání sval. hmoty)



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Posilování+Kickbox (udržení váhy, nabírání sval. hmoty)  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Posilování+Kickbox (udržení váhy, nabírání sval. hmoty)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sheepHUNTER


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 11:50 am    Předmět: Posilování+Kickbox (udržení váhy, nabírání sval. hmoty) Odpovědět s citátem

Zdravím, je tomu přibližně 8 měsíců co chodím cvičit do posilovny, když sem začínal měl sem 73 kilo, teď sem se dostal na nějakých 85, ale pořád to není to jak bych chtěl vypadat, měřim 182, rád bych se dostal na nějakých 90, pak uvidím... ale teď jsem začal dělat kickbox, hodně mě to chytlo a s tím přichází i muj dotaz, jak si při kickboxerských tréningách udržet váhu kterou sem nabral, připadně jak ještě nabírat dál, sice jsou to jenom (zatím) 2 tréningy týdně, ale i tak je to hodně běhání, hodně spalování (při tom heartratu to nebude (asi) tuk) takže...

1. Jak při kickbox tréningách neschazovat svalovou hmotu-myšleno v důsledku kardia za který kickbox považuju (po tréningu jak v posilovně tak po kicku si dávám proteiňák s maltodextrinem)

2. je nutné změnit tréningy v posilovně a upravit je nějak? (teď mám klasické kulturistické splity, 4x týdně (po-nohy/st-záda/pá-ramena,tric/ne-prsa,bic)

3. po tréningu z posilovny mám minimálně 2 dny partii co cvičím unavenou, svaly jsou cítit, takže nevím jak to dělat když například v neděli cvičím prsa a v úterý mám tréning kde děláme kliky atd...

4. (tady je dotaz ohledně jídla, dodržuju jídelníček přibližně takový)

snídaně 100-150g vloček+mléko + proteiňák
svačina 100g chleba + eidam (nebo šunka) 100g
oběd 150g kuřecích prsou+rýže (pytlík)
svačina2 80g kuřecích prsou+půl pytlíku rýže
svačina3 80g kuřecích prsou+půl pytlíku rýže
po tréningu proteiňák+maltodextrin
večeře Tuňák (konzerva, ve vlastní šťávě cca 180g) + těstoviny (200g+-) nebo kuřecí maso 200g
před spaním nízkotučný tvaroh 250g

je nutné to nějak měnit?

rád bych prostě skloubil přibírání svalů se cvičením kickboxu s tím, že až se dostanu na nějakou váhu při které se mi postava bude líbit budu se to snažit udržet... doufám že mi rozumíte, vím že to sou amatérský dotazy ale snad někdo bude mít pochopení, díky za odpovědi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1. - musis to proste uzrat, jednoduchy za vhodnej doplnek povazuju BCAA, ale ten protein s maltou ti udela taky dobrou sluzbu, kdyz chces pribirat

2. - protoze mas vzhled jako prioritu, tak upravovat nemusis, ale vyhni se cviceni do selhani

3. - vyhni se cviceni do selhani

4. - viz. 1. bod, kdyz nebudes pribirat, pridej na jidle..
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sheepHUNTER


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 12:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za rychlou odpověď, bcaa koupený mam taky, ale ještě jsem je nezařadil, tak tedy vyzkouším... předpokládám před a po tréningu 5-10g by mohlo na začátek stačit... užrat? fajn :)) tak přidáme! Ono vlastně nic jiného než to prostě zkusit co to bude dělat (že možná schazovat na váze nebudu) asi neni... dám vědět časem jak to pokračuje případně se ještě do-zeptám na něco
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud cvičíš kickbox, tak ho cvičíš někde - máš asi trenéra tak to konzultuj s ním - je pravděpodobné že má nějaký rozpis silového tréninku který je už vyzkoušený a sladěný právě s kickboxem. V zásadě kdykoli děláš intenzivně dva sporty dohromady tak tréninky musíš vůči sobě poskládat aby se to netlouklo. A možná začít cyklovat - nebude to tak jednoduché, nedělej zbytečně vlastní výzkum jak na to, když cesta už existuje.
A spalování svalové tkáně - to přichází ke slovu kdy začne výrazně padat krevní glukóza, takže záleží jak intenzivní je trénink, kolik energie jsi měl před ním a jak dlouho trvá - pokud to nejsou hodiny tak by to neměl být velký problém. No a kromě toho zmíněného jídla bude záležet na dobré regeneraci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Reichenberk napsal:
Pokud cvičíš kickbox, tak ho cvičíš někde - máš asi trenéra tak to konzultuj s ním - je pravděpodobné že má nějaký rozpis silového tréninku který je už vyzkoušený a sladěný právě s kickboxem
nedelal bych si moc iluze, samozrejme urcite sou vyjimky, ale rekl bych, ze bohuzel drtiva vetsina treneru jakyhokoliv bu/bs bude mit tak trochu predpotopni nazory na trenink s cinkama atd.

Reichenberk napsal:

V zásadě kdykoli děláš intenzivně dva sporty dohromady tak tréninky musíš vůči sobě poskládat aby se to netlouklo. A možná začít cyklovat - nebude to tak jednoduché, nedělej zbytečně vlastní výzkum jak na to, když cesta už existuje.

2x tejdne kickbox neni nic moc extra intezivniho, ja to pochopil spis tak, ze je to pro nej zpestreni a takova bokovka od cviceni s cinkama, ktery je pro nej prioritou a jde mu predevsim o vzhled.. samozrejme pokud by chtel tezit z treninku s cinkama pro potreby a rozvoj v kickboxu, tak na klasickej split muze rovnou zapomenout..
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sheepHUNTER


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

trenéra se na to jistě zeptat můžu, kick cvičím 2x týdně, baví mě to, jestli mě to bude bavit i dál jako teď což doufám že jo tak bych se tomu chtěl věnovat víc než jen takhle rekreačně (to se ještě uvidí) v tom případě bych změnil i tréningy v posilovně, to je jasné... ještě ohledně toho spalování svalové tkáně, když v průběhu tréningu budu pít nápoj s obsahem maltodextrinu (neni to z mé hlavy někde sem to četl) mělo by to tedy oddálit ten spalovací efekt? plus po tréningu dodat ty cukry z proteino-sacharidovýho nápoje, před tréningem jim vpodstatě tak 1-2 hodiny, pak už nic...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 12:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak dlouhý je ten tréning? Odhadneš vydanou energii? Glykogen co máš by to měl pokrýt a ono ani vstřebávání cukrů v zátěži nijak zvlášť dobře nefunguje - na tenhle sport bych to do tréninku nedával. To už ty BCAA před/po udělají víc užitku. Já vídám v posilovně cvičit dva hochy kteří pak jdou hned pokračovat do tělocvičny a poskládané to mají moc zajímavě - ta silová část je hodně vzdálená od klasického posilování - jiné cviky, jiná intenzita, jiné časy - věřím že to takhle funguje u víc lidí. Jestli máš na oba sporty jiné trenéry tak jim řekni co děláš (opatrně) ať dají návrh jak to skloubit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sheepHUNTER


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Reichenberk napsal:
Jak dlouhý je ten tréning? Odhadneš vydanou energii? Glykogen co máš by to měl pokrýt a ono ani vstřebávání cukrů v zátěži nijak zvlášť dobře nefunguje - na tenhle sport bych to do tréninku nedával. To už ty BCAA před/po udělají víc užitku. Já vídám v posilovně cvičit dva hochy kteří pak jdou hned pokračovat do tělocvičny a poskládané to mají moc zajímavě - ta silová část je hodně vzdálená od klasického posilování - jiné cviky, jiná intenzita, jiné časy - věřím že to takhle funguje u víc lidí. Jestli máš na oba sporty jiné trenéry tak jim řekni co děláš (opatrně) ať dají návrh jak to skloubit.
No v posilovně to mám okolo hodiny, snažím se to mco neprotahovat, jedu "objemovou fázi" 3-4 série na part 6-8 (někdy 10) opakování, velký váhy (to je asi tak přesný opak co sem koukal na tréningy u BS, hodně opakování na výbušnost, kruháče na celkovou výdrž-ale s tim si nedokážu představit přibírat, to je spíš na zhubnutí, ale taky na durhou stranu tyhle sporty nejsou o tom bejt obří no...) tréning kicku máme hodinu a půl, na konci mam vždycky absolutně mokrý triko i kraťasy, že bych to ždímal... zkusím se optat těch trenérů co si o tom myslí...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 1:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

svoje misto ma mit oboje - jak silovej trenink, tak kondicni.. pracujes samozrejme vic na tom, v cem zaostavas, nebo kde sou tvoje priority
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
c87


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja osobne som v takoomto pripade uprednostnil full body pred splitom a po vstkych strankach som sa citil lepsie, tu treba dat pozor aby si neprestrelil CNS a nepretrenoval sa
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Posilování+Kickbox (udržení váhy, nabírání sval. hmoty)
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: