Tofu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Tofu  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Tofu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Merrao


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 6:17 pm    Předmět: Tofu Odpovědět s citátem

Slyšela jsem o tofu mnoho, i špatné kritiky. Zakoupila jsem si uzené (protože co je uzené to má chuť :D) a chutná na chlebu s perlou úžasně. Dnes jsem si koupila marinované (to je o něco horší).
Bohužel to uzené a marinované je dražší než natural. Možná o trochu, ale i ta trocha.
Slyšela jsem, že cituji "natural tofu je nehorázněj kentus, fakt už radši sním houbu na nádobí použitou na mastnej pekáč".

Má tu někdo zkušenosti s natural tofu
a) v syrovém stavu na chlebu
b) tepelně upravené v jídle popř. jak?

Přikládám obrázek své skvělé snídaně s uzeným tofu:P
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 7:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdysi pred lety jsem mel strasne rad toto:

INGREDIENCE:
200g syra tofu
100-150g sunky v celku
2 cibule
30-40g ovesnych vlocek
strouhanka
2-3 vajicka (1-2 zloutky zbytek bilky)
eidem dle libosti (cim vic tim lip)
koreni, pripadne cesnek

POSTUP:
N trosce oleje osmahneme 2 cibule (mam rad hodne tak klidne 3), pridame na male kosticky nakrajeny syr tofu a stejne tak nakrajenou sunku (nebo jaky koliv jiny salam, lepsi je treba kureci jemny protoze je vyraznejsi ale bohuzel tucnejsi), po chvilce pridame ovesne vlocky a asi po 5-10 minutach (to poznate, tofa bude meksi) pridame vajicka (1 zloutek, 1-2 bilky) a zahustime strouhankou. Nakonec okorenime (ja davam kari, grilovaci, pepr, palivou a sladkou papriku, sul, majoranku a cesnek). Az je to na taliri posypeme nastrouhanym eidamem (hodne). K tomu prikusujeme pecivo, nejllepsi je asi cerstvy chleb
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
Kdysi pred lety jsem mel strasne rad toto...


Mám si představit míchaná vajíčka s tofu a šunkou?:)
Mate mne ta strouhanka :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Strouhanka v kombinaci s vajicky je hlavne na zahusteni, aby z toho byla takova blemta. Bylo to fakt dobry, jako dite jsem to jednu dobu vecerival tak 4-5x do tydne :)
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morico


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 11:17 pm    Předmět: Re: Tofu Odpovědět s citátem

Merrao napsal:

Má tu někdo zkušenosti s natural tofu
a) v syrovém stavu na chlebu
b) tepelně upravené v jídle popř. jak?

Ahoj, mně tofu natural přišlo v pohodě, spíš prostě jako bez jakýkoliv chuti, než že by bylo hnusný ... syrový jsem ho teda jenom ochutnal a pak jsem ho použil tak, že sem ho nakrájel na kostky a zamíchal do těstovin s pasírovanýma rajčatama, bylinkama a sýrem a bylo to výborný :)
_________________
No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable. Socrates
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mandor


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 11:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamarád vzal tofu natural, promíchal to s karí, nechal odležet aby to natáhlo a pak osmažil na cibulce, přidal kokosové mléko a třeba pórek vzniklo tofu s karí omáčkou a zeleninou a servíroval s rýží. Mi to chutnalo moc. (akorát já jsem ten zdravý pokrm zapíjel plzní z čehož ostatní braly mory )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eallinne


PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 8:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to je o cloveku, me treba to uzene nechutna, naopak pro marinovane bych vrazdila zkousela jsem i mandlove z dm, no, nic moc, zkousela jsem natural a nic moc, zkousela jsem zeleninové a s rasou a ty mi taky moc chutnali.
_________________
"Mě je dvacet a kolik je Vám?" ..... "Já jsem pedofil"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 8:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mandor: Tak tohle bych asi taky nepřekousla, tofu se prostě zapíjí zeleným čajem:D

eallinne: Tak ta firma, od které to kupuji (Sunfood) asi mandlove nevyrabi nebo zeleninove...nebo jsem to vůbec nikde neviděla:D Jen uzené, natural, marinované a česnek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eallinne


PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 8:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nevim jaka firma dela to co kupuju :D ale mandlove jsem psala ze je v dm a jinak kupuju tofu v Hypernove. A cesnekove zase neznam ja :D
_________________
"Mě je dvacet a kolik je Vám?" ..... "Já jsem pedofil"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 8:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale je fajn, ze to neni az tak moc drahe, myslim 100kc na kilo max.
Objevila jsem taky Eggcheese coz je natural: bez chuti a uzene: chutna zase dobre, a to stoji myslim 169kc na kilo..a prodavaji mala baleni, ale je to drahe..je to v podstate bilek, ale dobre zpracovany..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mandor


PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 4:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Merrao napsal:
Mandor: Tak tohle bych asi taky nepřekousla, tofu se prostě zapíjí zeleným čajem:D

eallinne: Tak ta firma, od které to kupuji (Sunfood) asi mandlove nevyrabi nebo zeleninove...nebo jsem to vůbec nikde neviděla:D Jen uzené, natural, marinované a česnek

Jasně, nenutím, chápu :). Ale natural tofu naložit s karí to za zkoušku stojí, fakt to bylo výborné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elwanelyn


PříspěvekZaslal: po duben 09, 2012 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tofu je fajn vcelku.

Ale na natural tofu, je už potřeba mít docela silný žaludek. Moc mě nechutná od některých výrobců. Za to uzené tofu, mňam .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: po duben 09, 2012 12:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Elwanelyn napsal:
Tofu je fajn vcelku.

Ale na natural tofu, je už potřeba mít docela silný žaludek. Moc mě nechutná od některých výrobců. Za to uzené tofu, mňam .


Jo kdyz ho jis jen tak samotne, tak se nediv. Tofu ber jako surovinu, ktera je treba upravit. Kdyz jsem byl malej, tak mne ho babicka porad cpala, nejprve se mne to uz jen z principu hnusilo, ale pak jsem si to zamiloval, protoze z toho sly udelat opravdu pochoutky.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elwanelyn


PříspěvekZaslal: út duben 10, 2012 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
Elwanelyn napsal:
Tofu je fajn vcelku.

Ale na natural tofu, je už potřeba mít docela silný žaludek. Moc mě nechutná od některých výrobců. Za to uzené tofu, mňam .


Jo kdyz ho jis jen tak samotne, tak se nediv. Tofu ber jako surovinu, ktera je treba upravit. Kdyz jsem byl malej, tak mne ho babicka porad cpala, nejprve se mne to uz jen z principu hnusilo, ale pak jsem si to zamiloval, protoze z toho sly udelat opravdu pochoutky.


Správně, člověk si s tím pak musí pohrát a to se pak dá sníst i ... ehm téměř všechno
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ramona79


PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na panvi dam rajče na male kousky, tofu natural na kousky osolim, opepřim+oregano, no a vajička, většinou jedno vejce+1 nebo 2 bilky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Tofu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: