Ohřívání v mikrovlnce



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Ohřívání v mikrovlnce  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Ohřívání v mikrovlnce
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
peters9


PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 4:33 pm    Předmět: Ohřívání v mikrovlnce Odpovědět s citátem

Dobrý den, chci se zeptat, jak moc ovlivňuje kvalitu jídla a zejména nutriční hodnoty, kdyz si např. rýži s kuřecím masem ohřeju v mikrovlnné troubě? Všude čtu jak doktoři doporučují mikrovlnky nepoužívat, jak je to nezdravé atd... Tak nevím, jestli nedochází ke znehodnocení bílkovin.

Předem díky za odpověď, s pozdravem Petr
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
secret78


PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja si v mikrovlnke mäso aj normálne verím a zatiaľ som v pohode. takže by som tam nevidel žiadny problém.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peters9


PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 5:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, tak to sem rád Díky za reakci
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gazilion555


PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2012 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě se akorát občas stane, když ohřívám kuřecí maso v mikrovlnce, že trošku seschne, ale vyřešil jsem to igelitovým pytlík, ale pozor, který použícáš, musí to být pytlíky na tepelnou úpravu potravin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zolldimato


PříspěvekZaslal: st květen 16, 2012 2:10 pm    Předmět: Re: Ohřívání v mikrovlnce Odpovědět s citátem

peters9 napsal:
Dobrý den, chci se zeptat, jak moc ovlivňuje kvalitu jídla a zejména nutriční hodnoty, kdyz si např. rýži s kuřecím masem ohřeju v mikrovlnné troubě? Všude čtu jak doktoři doporučují mikrovlnky nepoužívat, jak je to nezdravé atd... Tak nevím, jestli nedochází ke znehodnocení bílkovin.

Předem díky za odpověď, s pozdravem Petr


tiež používam microvlnku na prihrievanie... a robím si v nej aj vločky s mliekom. maso v nej len rozmrazujem...
no každopádne je to humus!!!! asi tu nebude nikto, kto ti napíše, že bu je po takom jedle zle atď... no ver, že tie "civilizačné" choroby ktoré ťa postihnu o 30 rokov budu aj z toho.....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mandle


PříspěvekZaslal: st květen 16, 2012 2:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Než jsem začala v mikrovlnce "vařit", tak jsme doma hodně hledali na netu a NIKDE se nepíše, že by cokoliv dělané v mikrovlnce mohlo působit karcinogenně nebo jinak závadně - dokonce je to přirovnávané k horkovzdušné troubě (což mi zní logicky)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: st květen 16, 2012 5:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stačí si zjistit něco o tom, jak mikrovlnka funguje. Až na některé vitamíny, které se stejně tepelnou úpravou vytratí, se potravině nic nestane.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martule


PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to bych se mozna spis obavala v dnesni dobe o kvalitu toho masa nez o problemy s mikrovlnkou....beztak to nebude 100% nezavadne, ale do doby, nez se to projeví tě zabije něco jiného
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 11:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tsunami


PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Karcinogenní účinky byly prokázány u vlnění o délce pod 320nm - Jíří Poděbradský, Ivan Vařeka. V mikrovlnce jsou vlny o vlnové délce 12,24cm.
_________________
Běda muži, kterému žena vládne.
Moje stránka o zdravém vaření: https://www.facebook.com/TsunamiVari
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: so červenec 14, 2012 8:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Používáte mikrovlnku i na ohřívání jídel v plastových nádobách? Četl jsem, že některé typy plastů jsou na to nevhodné, ale nevím vůbec, které to jsou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wass


PříspěvekZaslal: so červenec 14, 2012 9:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Obědy do mikrovlnky jsou přímo v plastu a rovnou se to v tom ohřejvá, stejně tak existujou "poklopy" na to jídlo v mikrovlnce, aby nevyschlo a ty jsou taky z plastu. Takže plasty jako takový nevaděj, jen je tam samozřejmě nesmíš nechat půl hodiny pod plným výkonem, to už by si z toho měl plastovou omáčku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: so červenec 14, 2012 3:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě jde hlavně o ohřívání vloček v plastovém šejkru na protein. Ale tak snad by to nemělo až tak vadit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirdano


PříspěvekZaslal: so červenec 14, 2012 7:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to zas nevim hele, kdyžtak mě někdo opravte ale není náhodou na plastových nádobách co sou vhodný do mikrovlnky taková malá značka dole?

*edit: jojo mam pravdu, jak sou tam zespod značky jako vločka-mrazák, vidlička a nůž-na jídlo atd, tak tam je i značka mikrovlnky (vypadá to jak nákres atomu bez tý kuličky ) a na šejkru to nením takže do mikrovlnky bych ho radši necpal, rozhodně ne na vyšší výkon/delší čas
_________________
Do you even lift?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Ohřívání v mikrovlnce
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: