Jak si sestavit tréning na těžkém pytlu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jak si sestavit tréning na těžkém pytlu  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Jak si sestavit tréning na těžkém pytlu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mmks


PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2012 7:48 pm    Předmět: Jak si sestavit tréning na těžkém pytlu Odpovědět s citátem

Chtěl bych tak za měsíc vlézt do rignu (2 (3)x2minuty - K1). Bohužel se ne vždy dostanu na tréning a tak to chci aspoň trošku nahradit těžkým pytlem.
Je někde sestavený nějaký tréning jen na těžký pytel? Nebo jak to sestavit, přece jen řezat do toho bezhlavě je otázka na max. několika desítek sekund. Takže jak to poskládat? Technika jednotlivé údery - kopy, kombinace a pak řezat v krátkých kolech na fyzičku?
Pytel budu mít teď v nevytápěné dílně, takže nějaké velké možnosti to nějak kombinovat jako švihadlo, kliky atd. moc není možné, respektive je, ale dost by se protahovaly pauzy.

Samozřejmě kromě toho jedu fyzičku, i když jsem se rozhodl, že z důvodu krátkých kol dám místo běhání spíš kruháče v posce, výbušnost, mezi cviky bez pauzy atd. Samozřejmě sparing a lapy jak to jen půjde, ale prostě ne vždy to jde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2012 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://moderncombat.sk/wp-content/uploads/trenink_na_boxovacim_pytli.pdf - našel jsem si sám, snad to někomu pomůže
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ignasov


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tym vliezt do ringu si myslel akoze sparing ? alebo ze nebodaj chces skusit zapas ?

paci sa mi ako dnesna mladez musi najprv teoretizovat okolo kazdej somariny dva tyzdne... ked som ja siel do ringu prvykrat, nikto mi predtym nedal precitat knihu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ignasov


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pockat teraz som si pozrel cely ten tvoj prispevok, takze ty chces ist na prvy zapas a pytas sa na fore ronnie.cz na to, ake kombinacie mas ist na mech ?

omfg...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 3:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ani jedno z toho co píšeš jsem tam nepsal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 7:01 pm    Předmět: Re: Jak si sestavit tréning na těžkém pytlu Odpovědět s citátem

Chtěl bych tak za měsíc vlézt do rignu (2 (3)x2minuty - K1). Bohužel se ne vždy dostanu na tréning a tak to chci aspoň trošku nahradit těžkým pytlem. Myslíš zápas nebo sparing?


Je někde sestavený nějaký tréning jen na těžký pytel? Nevím o ničem. I kdyby byl, je vždy poskládán za určitým cílem (tvrdost, rychlost, návaznost komb), takže nebude univerzální.

Nebo jak to sestavit, přece jen řezat do toho bezhlavě je otázka na max. několika desítek sekund. Takže jak to poskládat? Viz výše. Poskládat za jakým cílem? Nikdy by jsi neměl mlátit bezhlavě, vždy nějaký sled úderů.

Technika jednotlivé údery - kopy, kombinace a pak řezat v krátkých kolech na fyzičku ? Ano, opět dle daného plánu. Takže můžeš trénovat komba, které již třeba děláš na lapách a na pytli si zvykneš na odpor hmoty. Ono i variant na styl boje je spousta. Jsou bijci rychlí, kteří kolem tebe prohopkají a dají ti osm rychlých úderů, stejně tak jsou bijci, kteří jsou pomalejší, ale umí dva, tři pekelně tvrdé údery. Takže i na to je pytel.



Samozřejmě kromě toho jedu fyzičku, i když jsem se rozhodl, že z důvodu krátkých kol dám místo běhání spíš kruháče v posce, výbušnost, mezi cviky bez pauzy atd. Samozřejmě sparing a lapy jak to jen půjde, ale prostě ne vždy to jde. No nácvik ve dvojici je základ, naučíš se údery/kopy/komba. Na pytli se oboucháš, zvykneš si na odpor hmoty. Sparing je dobrý na zvyknutí si na "přesdržku", nácvik pohybů a celkově na zápas.



Neboli když to shrnu: nácvik na pytli tě podle mě na zápas nepřipraví, to musíš umět ze sparingu a jednotlivých nácviků úderů. Pytel je dobrý na vybouchání a naučení se zvyknout si na odpor cíle.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

myslel jsem, že jsem to napsal celkem jasně. Ale asi ne a nebo to někdo nepochopil a nebo pochopit nechtěl.
Za 1 - zápas. Já přece nepsal, že chci na pytlu trénovat na zápas, ale že se ne vždy dostanu na trénink a chci to nějak nahradit. Normálně na to kašlu, prostě se jednou za týden nedostanu na trénink, tak se nic neděje. Ale kvůli tomu zápasu to nechci flákat. Samozřejmě, že to můžu nahrazovat aspoň zlepšováním fyzičky - běh, poska atd. ale toto jedu i jiné dny a proto, když se nedostanu na trénink, kde bych jel ty doporučované (s čímž samozřejmě souhlasím) sparingy a nebo lapy, chci cvičit aspoň něco sám.
Je mě jasné, že na pytlu můžu cvičit kombinace, distanc, zvětšovat tvrdost úderů/kopů, ale pokud si chci dát třeba aspoň hodinu, tak si myslím, že je lepší dát třeba 4 kola jednoho, 4 druhého atd. atd. atd. Je možné, že někdo jede hodinu jen přímý přední rukou, ale asi by mě to moc dlouho nebavilo a nevím, jestli by mě to extra něco dalo.
Jinak nevím, proč bych měl z tréninku vědět jak poskládat třeba hodinový trénink jen na pytlu. Nevím jak jinde, ale u nás se víc doopravdy jede ten sparing, lapy atd. a pytel je jen doplněk na vybouchání. Stejně tak jsem se neptal jak mají vypadat jednotlivé kombinace.
Ale nakonec jsem rád, když mě někdo v mém věku nazve "dnešní mládež" :-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Houdys


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, moc ti tím asi nepomůžu ale dám ti nejlepší radu a ta zní : zeptej se trenéra !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr. Muscle


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 9:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně tak. Trener ti poradí nejlépe.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ignasov


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja som ta nazval "dnesna mladez" preto, lebo som predpoladal ze takuto otazku by sem dospely clovek nezavesil... mylil som sa...

bez urazky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jak si sestavit tréning na těžkém pytlu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: