kauza Breivik na tričku


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - kauza Breivik na tričku  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> kauza Breivik na tričku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
papaya


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 12:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

guruhonza napsal:
Do vězení za to nemůže, žádnej zákon neporušil (ne?)

Jen zběžně jsem na to kouknul, trestní zákoník říká, že:
Kdo ve větším rozsahu poruší příkaz, zákaz nebo omezení stanovené za účelem udržení nebo obnovení mezinárodního míru a bezpečnosti, ochrany lidských práv nebo boje proti terorismu, k jejichž dodržování je Česká republika zavázána ze svého členství v Organizaci spojených národů nebo v Evropské unii, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo peněžitým trestem. (koho by to zajímalo, tak je to 40/2009 Sb., §410)

Teď je ale otázka, zda je to větší rozsah nebo nikoliv.. Určitě tam bude potom nějaký rozpor s mezinárodními úmluvami o boji proti terorismu atd..

Pro mě je ten borec debil, stejně tak někdo, kdo s tím tričkem sympatizuje..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CrazyLom


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

takový tričko by si 99 % lidí na sebe nevzalo, takže je zbytečný psát já s tím nesouhlasím, je mi líto těch lidí. samozřejmě, každej člověk co není psychopat breivika odsuzuje. tady jde o to, že přece nemůže jít sedět za to, že vyrobí zkurvený tričko, kde bychom pak skončili? může vám připadat nemorální je nosit, ale minimálně stejně nemorální je někoho zatknout za to, že vyrobí takový tričko. navíc je tam určitá nadsázka (s tím Call of Duty), takže bych to vůbec neřešil...
_________________
Mám za přátele marnotratné muže
z nás každý rád svou hřivnu zakopá
my do svých vlasů vplétáme si růže
a po nás? Což! Ať přijde potopa!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ghost333


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

papaya napsal:
guruhonza napsal:
Do vězení za to nemůže, žádnej zákon neporušil (ne?)

Jen zběžně jsem na to kouknul, trestní zákoník říká, že:
Kdo ve větším rozsahu poruší příkaz, zákaz nebo omezení stanovené za účelem udržení nebo obnovení mezinárodního míru a bezpečnosti, ochrany lidských práv nebo boje proti terorismu, k jejichž dodržování je Česká republika zavázána ze svého členství v Organizaci spojených národů nebo v Evropské unii, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo peněžitým trestem. (koho by to zajímalo, tak je to 40/2009 Sb., §410)

Teď je ale otázka, zda je to větší rozsah nebo nikoliv.. Určitě tam bude potom nějaký rozpor s mezinárodními úmluvami o boji proti terorismu atd..

Pro mě je ten borec debil, stejně tak někdo, kdo s tím tričkem sympatizuje..


Sledovat hrani si na pravniky na diskuznich forech je strasne zabavna vec, deje se to porad a skoro vzdycky je to strasne hloupe. Muzes mi, prosim, ukazat nejakou umluvu nebo cokoliv podobneho, kde by se prikazovalo, zakazovalo nebo omezovalo delani si srandy z Breivikova cinu za ucelem udrzeni nebo obnoveni mezinarodniho miru a bezpecnosti?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mně zas přijde hrozně vtipný, jak se tady "zastánci" hájí tím, že vyrobit a nosit takový triko není trestný čin - nikdo tady nic takovýho neřekl, tak proč to omíláte furt dokola? ano, je to nemorální, neuctivý a drtivá většina lidí je proti tomu, ale jenom blb by potrestal člověka, co to vyrábí/distribuuje (myslím tím pobyt ve vězení nebo něco "významnějšího", ona by možná taková pokuta v rozumné výši takovýho člověka trochu srovnala, aby si nedělal prdel úplně ze všeho)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

blazen napsal:
...ona by možná taková pokuta v rozumné výši takovýho člověka trochu srovnala, aby si nedělal prdel úplně ze všeho)


ludi ako ty povazujem za horsich ako toho vyrobcu tricka...a nie,nesympatizujem s nim
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CrazyLom


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

blazen napsal:
mně zas přijde hrozně vtipný, jak se tady "zastánci" hájí tím, že vyrobit a nosit takový triko není trestný čin - nikdo tady nic takovýho neřekl , tak proč to omíláte furt dokola? ano, je to nemorální, neuctivý a drtivá většina lidí je proti tomu, ale jenom blb by potrestal člověka, co to vyrábí/distribuuje (myslím tím pobyt ve vězení nebo něco "významnějšího", ona by možná taková pokuta v rozumné výši takovýho člověka trochu srovnala, aby si nedělal prdel úplně ze všeho)


protože je obviněný? právě se obáváme, že se takový blb najde...
_________________
Mám za přátele marnotratné muže
z nás každý rád svou hřivnu zakopá
my do svých vlasů vplétáme si růže
a po nás? Což! Ať přijde potopa!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CrazyLom


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Petey napsal:
blazen napsal:
...ona by možná taková pokuta v rozumné výši takovýho člověka trochu srovnala, aby si nedělal prdel úplně ze všeho)


ludi ako ty povazujem za horsich ako toho vyrobcu tricka...a nie,nesympatizujem s nim


ámen
_________________
Mám za přátele marnotratné muže
z nás každý rád svou hřivnu zakopá
my do svých vlasů vplétáme si růže
a po nás? Což! Ať přijde potopa!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CrazyLom napsal:
...nechápu, proč někdo tak vášnivě apeluje na morálku, to tričko je evidentní nadsázka. souhlasím s tím, že svoboda slova někdy halt bolí, ale musí bejt dodržována.

Mám pocit, že řada lidí si trochu plete pojmy jako "svoboda slova", "demokracie" apod., totiž svoboda neznamená, že si člověk může dělat/říkat, co se mu zachce!

CrazyLom napsal:
...tady jde o to, že přece nemůže jít sedět za to, že vyrobí zkurvený tričko, kde bychom pak skončili? může vám připadat nemorální je nosit, ale minimálně stejně nemorální je někoho zatknout za to, že vyrobí takový tričko. navíc je tam určitá nadsázka (s tím Call of Duty), takže bych to vůbec neřešil...

Budu se opakovat, ale kdyby si dělal někdo, samozřejmě s nadsázkou, legraci o smrti tvýho dítěte, tak bys to taky nechal plavat s tím, že ten člověk na to má právo? Pravděpodobně bys vzal právo do svých rukou a rozbil mu hubu. Jinými slovy já netvrdím, že ten člověk má jít sedět, ale rozhodně by se nad tím nemělo mávnout rukou!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bomberguy


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ve článku na netu jsem četl, že výrobce trika může jít na vězení max na rok, vzhledem k bezúhonnosti kterou určitě bude mít jen nějakou podmínku/pokutu.

Mezi náma, zabít mi breivik děcko a vidět potom, že si z toho nějakej kretén v česku dělá prdel, tak ho pošlu do nemocnice.
Byl bych taky pro pokutu, ať se z toho zesere a vydělává na ni aspoň rok :)
_________________
Ektomorf, 184 cm
Log - http://forum.ronnie.cz/bomberguy-t28358.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 - prave to sloboda slova znamena. Nemozes mat slobodu polovicnu,stvrtinovu,etc. Bud mas alebo nemas.
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nad trickem s breivikem se vsichni pozastavi ale nad vtipnyma obrazkama napr. s hitlerem, kecy typu ze zkrachoval na ucet za plyn apod. to uz nikdo, je to proste a jednoduse docela cerstve tema ( nicmene je to samozrejme debil )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CrazyLom


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:
CrazyLom napsal:
...nechápu, proč někdo tak vášnivě apeluje na morálku, to tričko je evidentní nadsázka. souhlasím s tím, že svoboda slova někdy halt bolí, ale musí bejt dodržována.

Mám pocit, že řada lidí si trochu plete pojmy jako "svoboda slova", "demokracie" apod., totiž svoboda neznamená, že si člověk může dělat/říkat, co se mu zachce!

CrazyLom napsal:
...tady jde o to, že přece nemůže jít sedět za to, že vyrobí zkurvený tričko, kde bychom pak skončili? může vám připadat nemorální je nosit, ale minimálně stejně nemorální je někoho zatknout za to, že vyrobí takový tričko. navíc je tam určitá nadsázka (s tím Call of Duty), takže bych to vůbec neřešil...

Budu se opakovat, ale kdyby si dělal někdo, samozřejmě s nadsázkou, legraci o smrti tvýho dítěte, tak bys to taky nechal plavat s tím, že ten člověk na to má právo? Pravděpodobně bys vzal právo do svých rukou a rozbil mu hubu. Jinými slovy já netvrdím, že ten člověk má jít sedět, ale rozhodně by se nad tím nemělo mávnout rukou!


máš naprostou pravdu. kdyby to souviselo se smrtí mýho dítěte, byl bych pěkně, pěkně nasranej. koneckonců, byl jsem trochu vykolenej i tak, že se takovej magor vůbec najde. ale pokud bych se ke mně po tom zármutku, který ty rodiny prožívají, vrátil zdravý rozum, musel bych říct, že je to právo člověka takové tričko vyrobit a nosit! ten člověk může bejt odsuzovanej tak maximálně verbálně, ale zákonem? právo je pouze minimum morálky, a to je správně! zatýkat někoho za špatný, černý humor? dávat mu za to pokuty? sorry, ale furt si myslím, že je to cesta zpátky do totáče...

svoboda slova a činu opravdu neznamená, že každý může říkat nebo dělat co chce, proto ta klauzole o té propagaci extrémních hnutí. ale to prostě není breivikův případ, není žádnej neonacista, je to prostě pomatenec...připomíná mi to, když ve státech zatkli Charlese Mansona. tady se můžeš podívat, jak zakázali trička s ním:

https://www.google.cz/search?q=marilyn+manson+t-shirts&hl=en&tbo=d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6HvIUJ2xKceH4ATkgYHYAw&ved=0CAQQ_AUoAA&biw=1366&bih=640#hl=en&tbo=d&tbm=isch&sa=1&q=charles+manson+t-shirts&oq=charles+manson+t-shirts&gs_l=img.3...4310.5145.0.5252.7.7.0.0.0.4.136.725.0j6.6.0...0.0...1c.1.GwqmqxErVqA&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=69fdd9e2fec671d3&bpcl=39650382&biw=1366&bih=640
_________________
Mám za přátele marnotratné muže
z nás každý rád svou hřivnu zakopá
my do svých vlasů vplétáme si růže
a po nás? Což! Ať přijde potopa!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CrazyLom napsal:
blazen napsal:
mně zas přijde hrozně vtipný, jak se tady "zastánci" hájí tím, že vyrobit a nosit takový triko není trestný čin - nikdo tady nic takovýho neřekl , tak proč to omíláte furt dokola? ano, je to nemorální, neuctivý a drtivá většina lidí je proti tomu, ale jenom blb by potrestal člověka, co to vyrábí/distribuuje (myslím tím pobyt ve vězení nebo něco "významnějšího", ona by možná taková pokuta v rozumné výši takovýho člověka trochu srovnala, aby si nedělal prdel úplně ze všeho)


protože je obviněný? právě se obáváme, že se takový blb najde...


všiml sis vůbec toho slova "tady" ? tím dávám najevo, že si o ostatních diskutujících myslíte, že by nechali borcovi dát trest smrti, což tak ale vůbec není. a jasně že se to řeší, ale můžete si na to nadávat teprve až bude konečný verdikt, do té doby jsou to jenom ublížený řeči, že je v republice cenzura a nic se nesmí atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:
... Jinými slovy já netvrdím, že ten člověk má jít sedět, ale rozhodně by se nad tím nemělo mávnout rukou!


V tom případě by se stejným způsobem nemělo "mávat rukou" nad tričky s Leninem, Stalinem či Che Guevarou (všichni byli masoví vrazi a Breivik je vedle nich totální žabař). Proč je ale zcela legální nosit tyhle rudé zrůdy a prodávat jejich podobizny zcela beztrestně? Co mají podle tebe říkat lidé, jejichž předci skončili v komunistických lágrech a následující dvě generace dětí nesměly studovat, protože nesplňovaly kádrový profil?

Už vidíš tu rozpolcenost "bílý a bělejší"?
Mě osobně tohle silně zavání předposraností boznáka (učitel ve škole!) a státního aparátu, ničím jiným.
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CrazyLom


PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2012 1:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

blazen napsal:
CrazyLom napsal:
blazen napsal:
mně zas přijde hrozně vtipný, jak se tady "zastánci" hájí tím, že vyrobit a nosit takový triko není trestný čin - nikdo tady nic takovýho neřekl , tak proč to omíláte furt dokola? ano, je to nemorální, neuctivý a drtivá většina lidí je proti tomu, ale jenom blb by potrestal člověka, co to vyrábí/distribuuje (myslím tím pobyt ve vězení nebo něco "významnějšího", ona by možná taková pokuta v rozumné výši takovýho člověka trochu srovnala, aby si nedělal prdel úplně ze všeho)


protože je obviněný? právě se obáváme, že se takový blb najde...


všiml sis vůbec toho slova "tady" ? tím dávám najevo, že si o ostatních diskutujících myslíte, že by nechali borcovi dát trest smrti, což tak ale vůbec není. a jasně že se to řeší, ale můžete si na to nadávat teprve až bude konečný verdikt, do té doby jsou to jenom ublížený řeči, že je v republice cenzura a nic se nesmí atd.


no, z mnoha příspěvků to tak vyplývá...každopádně si myslím, že už to, že jde za výrobu trička k výslechu, je trochu na hlavu. pokud bude verdikt osvobozen, vydechnu s úlevou, že jsme si zachovali zdravej rozum (narozdíl od Norů, kteří teď Breivika mají v cele o parametrech dvouhvězdičkového hotelu)
_________________
Mám za přátele marnotratné muže
z nás každý rád svou hřivnu zakopá
my do svých vlasů vplétáme si růže
a po nás? Což! Ať přijde potopa!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - kauza Breivik na tričku Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: