"Přepálení" svalů ?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - "Přepálení" svalů ?  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> "Přepálení" svalů ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel Rob


PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2017 6:21 pm    Předmět: "Přepálení" svalů ? Odpovědět s citátem

čau, potřebuju pro uklidnění svědomí ujasnit jednu věc :D . Cvičím vlastní vahou, základní cviky a jedu to už nějakou dobu. Začínal jsem někde na čísle myslím 15 pro každý cvik (shyb, dřep, kliky, dipy ...) a každý týden zvětšil počet o 5 (momentálně jsem na čísle 45) Všude to bylo v pohodě akorát u shybů mi nějak "nenarostla" síla nebo nevím jak to říct, prostě u dipů např. dám ty opakování v sériich po 10,8,8,8,8 v pohodě a u 45 nejsem ani nějak extra vyšťavený, kliky taky v pohodě, dřepy jak nic , ale u shybů to je jinak. Tam dám v první sérii max 7-8 opakování a pak to jedu po 4 shybech až do 45 a tím pádem to pak i dlouho trvá, ale nakonec to vždy dám.

Myslíte že je to v pohodě a časem to prostě půjde, nebo je možné , že pokud dělám u těch shybů díky té slabší síle nějakých 9 sérií po 4 opakování, že je to prostě moc na ty svaly a můžu je přepálit a tím pádem vlastně díky tomu není žádný pokrok ? Díky za názory
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2017 8:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkoušel jsi těch 45 shybů udělat po 5ti opakováních v sérii? Jaké máš pauzy?

Zkus pro začátek ubrat a udělat 5x5 s OTM (start každou minutu). Pokud to bude lehké, přidej další trénink sérii a pokračuj ve stejném schematu, dokud se nedostaneš na 8x5, pak se vrať na začátek a začni 4x6. Pokud to bude těžké, přidej si pul minuty pauzu a zopakuj poslední trénink a pokračuj podle stejného klíče. Pokud cvičíš ob den, tak zkus jeden den místo shybování v seriích dát jen jednu serii na vysoký počet opakování, kdy začni třeba na 10 a každý takový trénink jedno opakování přidej...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2017 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky je dost podstatný rozdíl mezi klikem a shybem :D Většina populace neudělá ani jeden shyb. Kolik vážíš? 10 shybů už je dobrej výkon na každýho..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel Rob


PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2017 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas: Po těch 5 opakovani v sérii nezkoušel, zkusím, jako ono to není nějak namáhavé a těžké dát těch 45 , na konci když to dodělám se cítím celkem ok, ale jak píšu neroste mi u toho síla jako u ostatních cviků kde dávám pokaždé každou sérii víc opakování, tady sem prostě seknutý na těch 4 a dám to až do konce, což je taky divné, protože u každého cviku mi ubývá síla , jenže tam to po těch 4 dám až do konce (myslím to tak že na konci nejsem vyčerpaný že bych dal třeba jen 1-2 , pořád mám sílu na ty 4 :D) a pauzy mám 1-2 minuty.

ShDW: Tak rozdíl mezi shybem a klikem ještě poznám xD a těch 10 shybů najednou taky nedám max dám tak 7-8 , nic extra , jinak vážím 82kg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2017 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je dosť od veci porovnávať náročnosť zhybu a drepu s vlastnou váhou. Napr.drepovať s 50 kg zvládne hocikto, kto sa trochu hýbe. Zhyby s 50 kg už sú perfektný výkon vyžadujúci spravidla dlhoročný tréning. Rob pištoľové drepy, tie sú celkom ťažké pre bežného človeka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel Rob


PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2017 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dante: No dřepů jedu 100 ale začnu teďkom těžší varianty (1 noha atd.)

Jinak nakonec to asi prostě udělám jako v posilce, dám si na každý cvik 3-4 série a budu se snažit na co nejvíc opakování a postupně přidávat opakování, popř. série, to bude asi nejlepší
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - "Přepálení" svalů ?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: