Prípadná operácia menisku a brušnej hernie



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Prípadná operácia menisku a brušnej hernie  Úvodní stránka -> Ostatní -> Prípadná operácia menisku a brušnej hernie
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Trubens


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 7:04 pm    Předmět: Prípadná operácia menisku a brušnej hernie Odpovědět s citátem

Ahojte.
Pred pár mesiacmi sa mi obnovilo zranenie kolena (dá sa však drepovať na TRX a pomocou odporových gúm tak isto, aj výpady vzad bez závažia, prinožovanie s odporovými gumami...atď), začiatkom septembra idem na magnetickú rezoznanciu kolena, s určitosťou to bude dodžubaný meniskus...
Ďalej pred asi 2 a pol mesiacom som dostal pruh (brušná , pár cm nad pupkom) pri cvičení na TRX (prejavilo sa až na druhý deň, ani som nevedel, že som dostal pruh...)... Vonku vyšla ale len nejaká blana, žiaden orgán. Brušnú herniu trošku cítim tak asi raz mesačne (keď trošku preženiem tréning), inak nebolí.
V každom prípade prinajmenšom operácia kolena bude v podstate nevyhnutná, puká mi (ale v podstate dá sa povedať bezbolestne) pri chodení do kopca a z kopca, stačí malý uhol kopca (napr. 20 stupňov sklz).... Nikdy som to tak nemal, nezmení sa to nijak inak, než operáciou (žiaľ)...
Preto sa pýtam : Mám ísť na operáciu menisku a brušnej hernie v tom istom období (pár dní za sebou) ? Nechal by som si to asi tak na november ? .... Dá sa s tým cvičiť (ani by ste neverili, aký záťah je na brucho pri cvičení na trx a pri cvičení s odporovými gumami, mŕtve ťahy si môžte s drepami a tlakmi na ramená s veľkou činkou strčiť... pruh mi spôsobilo TRX...)... Len chcem byť budúce leto fit, a aj v takej forme (aspoň) v akej som teraz.
Strašne ma to hnevá, ale čo už spravím...NEMAL SOM DÝCHAŤ DO BRUCHA (z toho herna - lebo som si povolil brušnú stenu, a nepomáhalo ani cvičenie CORE, keďže som stále počas dňa dýchal do brucha a povoľoval tým brušnú stenu)...
To s kolenom - zranenie by som si neobnovil (čiže by nebola potrebná operácia), keby som nerobil drepy na jednej nohe typu "zo zeme sa bez pomoci rúk postavím na jednu nohu, potom do drepu na tej istej jednej nohe, skotúľam sa na chrbát, z chrbta sa znova vyšvihnem na nohu s ktorou sa znova postavím, potom znova do drepu a na chrbát... 15 x po 4 série na každú nohu".... ... Zobudil som sa, a koleno v riti.... Ako vravím, viem s tým stáť na nohách aj celý deň, aj chodiť po rovinke....ale musím to riešiť, a čo si budeme hovoriť, najlepšie v neskoršej jeseni (november), keď už žiadne kraťasy ani tričko nemusím nosiť...

Otázka na vás : čo myslíte, ako dlho by mi po operácii menisku a brušnej hernie trvalo sa znova vrátiť do PLNOHODNOTNÉHO (čiže intenzívneho) tréningu celého tela (TRX, odporové gumy, cvičenie s vlastnou váhou všeobecne) ? ... Neviem ako je to u profesionálnych kulturistov, ale im asi steroidy skracujú dobu rekonvalescencie.... Idú si dať operovať brušnú herniu, a do mesiaca to zase "valia" naplno.... Neviem ako to majú kulturisti (tí čo berú steroidy) s meniskom po operácii - či začnú nohy cvičiť (nie ťažké tréningy, ale zas už také, ktoré budujú, čiže nie rehabilitačné) o 2 týždne, o mesiac....
Samozrejme niečo úplne iné bude to, čo sa stalo teraz Grznárovi.... Operovaný meniskus je oproti tomu malina...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prosimtě, radši si běž vzít prášek na hlavu, to ti pomůže víc, než 100 operací menisku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 8:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Som to letmo precital, ale nikde nevidim ziadny nalez iba nejake tvoje domnienky a ty sa pytas kolko bude trvat rekonvalescencia? Chcel by som vidiet ako sa tvari tvoj doktor ked nabehnes do ordinacie a zacnes mu tam mudrovat hehe. Nechcel by si pockat na vysledky naozajstnych vysetreni?
A sorry ale trx nikdy nebude plnohodnotny trening (nevravim ze trx je apriori zla vec)
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Po sešiti menisku na tu nohu 6 týdnu ani neslapnes...
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Mablung


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poman napsal:
Po sešiti menisku na tu nohu 6 týdnu ani neslapnes...

Možná je otázkou, co s tím má. Když mi doktor kontroloval koleno, říkal, že pokud je jen poškozený meniskus, za měsíc hraju fotbal (bohužel měl pravdu v tom, že byl v prdeli křížový vaz)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 10:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Se podívejte na Grznára, ten už cvičí lejtka 
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 6:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Poman napsal:
Po sešiti menisku na tu nohu 6 týdnu ani neslapnes...

Možná je otázkou, co s tím má. Když mi doktor kontroloval koleno, říkal, že pokud je jen poškozený meniskus, za měsíc hraju fotbal (bohužel měl pravdu v tom, že byl v prdeli křížový vaz)


S krížovým väzom nemám na 100% nič (u doktora som už bol, aj na rontgene - všetko o.k. ...jediné čo nebude o.k. je ...MENISKUS, a to mi zistia na magnetickej rezonancii)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ako si sa mohol takto zmrzačiť pri tvojom ultrazdravom životnom štýle?
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Prípadná operácia menisku a brušnej hernie
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: