Prokřupáváte klouby?


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Prokřupáváte klouby?  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Prokřupáváte klouby?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Prokřupáváte klouby?
Ano
73%
 73%  [ 36 ]
Ne
26%
 26%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 49

Autor Zpráva
ChickenEater


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 9:04 am    Předmět: Prokřupáváte klouby? Odpovědět s citátem

Asi kazdemu se nekdy nejaky kloub zablokuje a prokrupnutim je mozny ho odbloknout. Docela by me ale zajimalo, co to ve skutecnosti zpusobuje a jaky jsou zdravotni dopady. Ja napr. pred treninkem musim provest prokrupnuti celeho tela a zabranim tim bolesti,kterou by zpusobilo zatizeni blokovanych kloubu.. u me to jsou vetsinou hlavne kolena, lokty,ramena a par obratlu,obcas kotnik,pro kazdy kloub uz mam vymysleny specialni pohyb,kterym se uvolni :-)
Jak jste na tom vy?
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirio
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 9:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem na tom stejně, ale nejhorší je krční páteř. Tu musím "prokřupávat" snad 1000x denně a to nepřeháním. I teď, když to píšu, tak to "prořkupávání" podvědomě dělám... :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 9:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mirio napsal:
Já jsem na tom stejně, ale nejhorší je krční páteř. Tu musím "prokřupávat" snad 1000x denně a to nepřeháním. I teď, když to píšu, tak to "prořkupávání" podvědomě dělám... :-)

ja na tom takhle mam ted levy loket, blokne se mi zhruba kazdou hodinu a dokud neudelam sadu prokrupavacich pohybu pro asi 3 slachy,ktery tam preskakujou,tak boli, pri treninku,kdyz se zahreje a zabandazuje, tak je to lepsi..
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirio
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to mám při tréninku naopak ještě horší. Třeba když dám při dřepech činku na krk nebo při mrtvole, pokaždé se to blokne a já se musím rozhýbávat. Nejhorší je, že s tím asi nějde nic dělat...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirik607


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejvíce prokřupávám prsty na rukou.Se mne čas od času bloknou, tak je stačí protáhnout a hned je mám "uvolněné".Ale k samovolnému "křupání" u mně docházi v kotnících, jak cvičím leg-press.Ale z toho mám už trošku obavy, abych jak budu starší "nepajdal".Sice tlačím kloubní výživu o 106,ale nepomáha to.To křupání prý může způsobovat pohyb nějaké te tekutiny co je v kloubech,ale nejsem si tim 100% jistý.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 9:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jirik607 napsal:
Nejvíce prokřupávám prsty na rukou.Se mne čas od času bloknou, tak je stačí protáhnout a hned je mám "uvolněné".Ale k samovolnému "křupání" u mně docházi v kotnících, jak cvičím leg-press.Ale z toho mám už trošku obavy, abych jak budu starší "nepajdal".Sice tlačím kloubní výživu o 106,ale nepomáha to.To křupání prý může způsobovat pohyb nějaké te tekutiny co je v kloubech,ale nejsem si tim 100% jistý.

mozna to nebude jen v tekutine ale i ve slachach,ale moc tomu nerozumim.. treba v lokti na vnitrni strane mam takovou podivnou slachu, pri kazdym natazeni ruky zvlastne cvaka a o neco jakoby drhne.. cvakat prestane az kdyz ji prokřupnu a uvolnim specialnim pohybem, pak uz muzu rukou hybat volne (zhruba 40 minutm, nebo par hodin po treninku nez se to zase blokne), je to cele jedna velka zahada :-)
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já prokřupávám zápěstí, hlavně levé, protože mi nějak tuhne. Občas taky palce na obou rukou. Jestli to má nějaký vliv nevím, ale pokaždé cítím zadostiučinění a úlevu.
Samovolně mi křupe levý kotník, jakkoli vyskočím nebo poskočím. Takže když skáču přes švihadlo, je to jeden velký křup a je mi to občas trapné, když si lidi okolo říkají, že se asi rozpadám
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Black Dragon


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kvuli jedne "kamosce" sem prestal prokrupavat prsty, pac ten zvuk nesnasela.. kdyz je neprokrupavam, tak se nic nedeje... ale u zad a krku to proste nejde... skousel sem neprokrupavat krk asi tyden a pak me to silene bolelo a byl ztuhlej, takze s krkem pokracuju, protoze proste musim ...
Na zakladce si ze me delali prdel, ze sem jak dement, kdyz si furt davam tu hlavu na stranu...od ty doby uz to nikdo neresil..
prokrupavam bud jenom hlavou anebo si pomuzu i rukama...
_________________
...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirio
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 9:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Black Dragon napsal:
Na zakladce si ze me delali prdel, ze sem jak dement, kdyz si furt davam tu hlavu na stranu... od ty doby uz to nikdo neresil..
prokrupavam bud jenom hlavou anebo si pomuzu i rukama...
Jo, to je přesně ono. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirik607


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

daymoon napsal:
... je to jeden velký křup ...


Tak přesně toto mně dělá kotník při legpresu nebo při výponech ve stoje.
A když sem zrovna sam v tu chvili , kdo cvičí, tak všichni jen koukaji, co to tam je za kostlivce .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ale uplne nejhorsi to je,kdyz treba par mesicu netrenuju, to jsou klouby blokly, nedaji se prokrupnout,nepraska v nich,ale boli
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peet
peetthemaster


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nekolikrat denne si prokrupavam krk. A kdyz sedim a jakoby natahnu pravou nohu pred sebe, tak mi hodne krupne v kolene. A taky si jeste prokrupavam zada na tvrdy zemi, lehnu si, udelam neco podobnyho jako zkracovacku a postupne poustim zada dolu, a to jsou panecku rany:) Bez toho bych asi bejt nemoh, protoze kdyz to neudelam, tak me ty zada hodne bolej. A jinak po ranu si jeste prokrupnu oba kotniky, taky peknej zvuk:) Cekam, kdy se jednou po nakym to prokrupnuti celej rozpadnu

edit: tak krupe i v levym kolene:)
_________________
Můžeš jít k zemi, ale musíš se zvednout!


Naposledy upravil Peet dne čt leden 17, 2008 12:12 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peet
peetthemaster


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 12:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Btw, muze to krupani bejt nakym zpusobem skodlivy? Jakoze se neco v tech chrupavkach nebo v kloubech vyšlochta..?
_________________
Můžeš jít k zemi, ale musíš se zvednout!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 12:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak napsal PtM, tak jsem si vzpomněl, že pokaždé při rozcvičce prokřupávám páteř, když si lehnu na rovnou podložku, ruce zvednu jako na kříži a levou nohou přiblížím k pravé ruce. To mi vždycky projede zády aspoň 5 křupnutí
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HOVADO


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 12:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Heh tady je to samej křupan Ja taky nekolkrat denne prokrupu prsty,krk,a hlavne celou pater, tim ze se hodne zaklonim a propnu se dozadu. Je to asi pul roku co mě zklátila nějaká viróza, a asi 4 dny sem lezel v posteli s horeckou kolem40,sotva sem dosel na wc, a celou dobu neprokrupaval pater a lezel prevazne na zadech, a az sem byl schopnej vylizt z postele, tak sem se od bolesti zad nemohl ani hejbat, a rozhejbaval sem to vic jak tyden.pritom jinak problemy se zadama zadny nemam..
_________________
Všichni lidi, co znám, co začali s kreatinem se změnili na primitivní rádobynabušence s nepřirozeně "vypracovaným" tělem plného uhrů a zkažených šťáv.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Prokřupáváte klouby? Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: