Protahování po tréninku - ano či ne


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Protahování po tréninku - ano či ne  Úvodní stránka -> Trénink -> Protahování po tréninku - ano či ne
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Protahujete se hned po tréninku?
Ano
48%
 48%  [ 31 ]
Ne
51%
 51%  [ 33 ]
Celkem hlasů : 64

Autor Zpráva
CIZO


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 9:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja osobne strecuju jen obcas a vetsinou jen partie ktere mam nachylne na nejake zkracovani a ktere me pri treninku omezuji... obecne by se dalo rict ze neni potreba vetsi flexibilita nez jaka je potreba k vykonavani cviku ktere delate

docela zajimavy je relax into stretching od Tsatsoulina... obcas dost kontroverzni ale jako inspirace minimalne zajimave
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Qwake


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Protahujete ? Já jsem rád někdy, že trénink vůbec dojedu. A sotva mám sílů na to, abych si napustil vanu . Mno ale protahuju se většinou pár hodin po tréninku, když po bolí celí člověk.
_________________
I was born to be wild.
"Tři základní věci jsou potřebné k dosáhnutí něčeho cenného: tvrdá práce, vytrvalost a zdravý rozum." - Thomas Alva Edison

Tvorba webu na míru - http://wenam.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
YUD


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Během tréninku se protahování moc nedoporučuje (snad jen pokud cítíte, že svaly jdou do křeče) a když, tak vždy min. "o partii pozadu". Tzn. protahuju prsa až když jsem je docvičil a už cvičím něco jinýho. Nejlépe ale komplet po tréninku.
_________________
Nejlepší posilovna v Brně:
www.spinningafitness.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freimen


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 9:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

milakowww napsal:

no a tím že je stimulovám k růstu pro tebe znamená co?
možná to napíšu blbě a laicky....sval roste tím že jeho vlákna jsou porušeny potrhány (mikrotrhlinky) tréninkem a tím že dodáváme živiny do těla tak ty potrhaná vlákna se "opravují" a při té regeneraci se také zvětšují.

protahováním svalu se trhlinky svalu podle mě teda....ještě zvětší a taky se protahuje pro odplavení kyseliny mléčné....ale zase na druhou stranu kyselina mléčná je prospěšná k růstu ale jen do několika hodin....nevím přesně...24? ono ten kdo protahuje až druhej den tak to protáhne mnnohem víc protože má vím kyseliny ve svalu


Víš, tohle je verze napsaná v Muscle-fitness, ve skutečnosti je růst svalů trochu složitější (zatížení nervové soustavy, aktivace dalších motorických jednotek atd.), takže tomu co tu Ondřej říká rozumím na úrovni toho, že strečingem se uvolní stres, který je vytvořen tréninkem na motorické jednotky ve svalových vláknech...

Na druhou stranu se zase doporučuje strečovat při tréninku pro lepší distribuci krve ve svalu, sám musím říct, že dřív když jsem cvičil split, tak ke konci tréninku partie je už hodně napumpovaná a je vyloženě cítit, že potřebuje protáhnout...

Ke hlavnímu tématu topicu : před tréninkem se rozehřát prvním zamýšleným cvikem s lehkou váhou, popř. prázdnou osou, nebo v případě noh na rotopedu, po tréninku je můj názor takový, že poctivě strečovat...
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
milakowww


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimen napsal:
milakowww napsal:

no a tím že je stimulovám k růstu pro tebe znamená co?
možná to napíšu blbě a laicky....sval roste tím že jeho vlákna jsou porušeny potrhány (mikrotrhlinky) tréninkem a tím že dodáváme živiny do těla tak ty potrhaná vlákna se "opravují" a při té regeneraci se také zvětšují.

protahováním svalu se trhlinky svalu podle mě teda....ještě zvětší a taky se protahuje pro odplavení kyseliny mléčné....ale zase na druhou stranu kyselina mléčná je prospěšná k růstu ale jen do několika hodin....nevím přesně...24? ono ten kdo protahuje až druhej den tak to protáhne mnnohem víc protože má vím kyseliny ve svalu


Víš, tohle je verze napsaná v Muscle-fitness, ve skutečnosti je růst svalů trochu složitější (zatížení nervové soustavy, aktivace dalších motorických jednotek atd.), takže tomu co tu Ondřej říká rozumím na úrovni toho, že strečingem se uvolní stres, který je vytvořen tréninkem na motorické jednotky ve svalových vláknech...

Na druhou stranu se zase doporučuje strečovat při tréninku pro lepší distribuci krve ve svalu, sám musím říct, že dřív když jsem cvičil split, tak ke konci tréninku partie je už hodně napumpovaná a je vyloženě cítit, že potřebuje protáhnout...

Ke hlavnímu tématu topicu : před tréninkem se rozehřát prvním zamýšleným cvikem s lehkou váhou, popř. prázdnou osou, nebo v případě noh na rotopedu, po tréninku je můj názor takový, že poctivě strečovat...


přesně na tebe tu čekám že to trochu upravíš...
jo s toho jsem to četl a psal jsem že to bude psaný jednoduše
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondřej1


PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 8:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimen napsal:
takže tomu co tu Ondřej říká rozumím na úrovni toho, že strečingem se uvolní stres, který je vytvořen tréninkem na motorické jednotky ve svalových vláknech ...
To bude asi ono, já jsem se na detaily neptal, co si mám pod tím slovem "stres" předstabvovat.

A právě teď jde o to, že pokud tento stres úmyslně odstraňuješ, tak vlastně snižuješ stimul k růstu svalu. Pak by mi přišlo opravdu lepší strečovat až druhý den.

Mně osobně je to jedno, já po tréninku nikdy neprotahoval. Vlastně neprotahuju skoro vůbec, maximálně jednou za čas. Kdysi jsem cvičil hathajogu, takže mám stále ještě velmi dobrou pohyblivost.
_________________
Nerad se vytahuju, a proto skrývám svaly pod vrstvou tuku

Edit: Vyrýsoval jsem a vidím, že tam nikdy žádné svaly nebyly :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rall_


PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 9:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ondřej napsal:
Freimen napsal:
takže tomu co tu Ondřej říká rozumím na úrovni toho, že strečingem se uvolní stres, který je vytvořen tréninkem na motorické jednotky ve svalových vláknech ...
To bude asi ono, já jsem se na detaily neptal, co si mám pod tím slovem "stres" předstabvovat.

A právě teď jde o to, že pokud tento stres úmyslně odstraňuješ, tak vlastně snižuješ stimul k růstu svalu. Pak by mi přišlo opravdu lepší strečovat až druhý den.

Mně osobně je to jedno, já po tréninku nikdy neprotahoval. Vlastně neprotahuju skoro vůbec, maximálně jednou za čas. Kdysi jsem cvičil hathajogu, takže mám stále ještě velmi dobrou pohyblivost.

Stejně se mi to nezdá, protože vlákna svalového vřeténka ani extrafusální nejsou pod nějakým větším napětím po tréninku. Co by mělo být toho příčinou?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
idoktor


PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 9:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Strečing před tréninkem = ano, ale jen v případě, že nepojedu s těžkýma váhama. Absolutní blbost je strečing před pokusem o maxko.
Během tréninku....snad před tréninkem zad protáhnout prsa.
Strečing po tréninku nedělám. Už samotné posilování vede ke vzniku mikrotraumat ve svalu, které se případným strečinkem ještě zhoršuje = pomalejší hojení = horší regenerace. Protahuju mimo anaerobní trénink, po zahřátí, třeba po jízdě na kole, jen svaly s tendencí ke zkracování - zej,. horní trapéz, vzpřimovače, prsa, hamstringy, lýtka.
_________________
---------
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Bouchalec


PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 12:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

......


Naposledy upravil Bouchalec dne út červenec 09, 2013 12:39 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bouchalec napsal:
No a je dobré při protahování jít jen na kraj bolesti a nebo až hluboko do bolesti?

bolet to nema vubec, kdyz to boli, delas to blbe
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bouchalec


PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

......


Naposledy upravil Bouchalec dne út červenec 09, 2013 12:39 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LJ


PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 1:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bouchalec napsal:
jova tak když mám zkrácený např. hamstringy a protahuju, tak to bolí
tak to protahuješ blbě, správně by si měl jet jenom tam, kde to ještě nebolí - a pak zhluboka dýchat, tím dýcháním se ti pomalinku to začne posouvat do větších a větších rozsahů, ale bez nějakýho přetěžování, bolet to nesmí ... minimálně takhle mi to vysvětlovala fyzioterapeutka
_________________
Od malička jsem chtěl být hezký, místo toho jsem ale tlustý. www.brooklyn-shop.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bouchalec


PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

......


Naposledy upravil Bouchalec dne út červenec 09, 2013 12:39 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KodyCZ


PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 1:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co to, co říká plno kulturistů. Během cvičení ten sval protáhujou cca 10sec v maximálním protažení. Takže jak tedy ? Jen tak aby to nebolelo ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LJ


PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mluvím čistě z pohledu protažení, který má za cíl sval uvolnit a zvětšovat jeho maximální rozsah v tom konkrétním pohybu. Používá se to v józe, používá se to v tancování při zvyšování ohebnosti těla, vždycky člověk jde na max. hranici kde je bez bolesti, v ní se zafixuje a v klidu dýchá a je v ní třeba 30s a opakuje to 3x a ono se to postupně pomalinku během toho protahování uvolní a na konci člověk se třeba o pár centimetrů posune ... a když takhle člověk strechuje pravidelně, tak postupně to maximum bez bolesti se posouvá.

Teď nemluvím o nějakým protažení před tréninkem nebo o zahřátí, ale čistě o takovým jakoby relaxačně zdravotním cvičení na uvolnění těla. Ve fitku si myslím může být kontraproduktivní se moc rozvolnit viz. některý studie z konkurence, leda po tréninku.
_________________
Od malička jsem chtěl být hezký, místo toho jsem ale tlustý. www.brooklyn-shop.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Protahování po tréninku - ano či ne Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: